Jump to content

успомене

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ево једне теме у JESSY стилу ;)

 

Немој ми се љутиш Џес, ништа лоше не мислим

 

Занима ме колико су вам успомене битне? Да ли су корисне?

 

Нехотично гледајући слике на компу, пролазећи одређеним деловима града, долазе ми разне, углавном лепе успомене, и морам да признам некако ми пуне батерије

 

Не желим да живим ни У ни ОД прошлости, али више него икад та ме прошлост надахњује. Мотивише да остварим оно чему тежим.

 

Немам носталгију, већ инспирацију (наравно у лепим догађајима који су често бивали и у тешким временима)

 

Шта мислите? Какве су ваше успомене, шта вам значе?

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Такође, ма колико биле ружне, досадне, опасне оне су део мене. Камо лепе среће да ме не прогањају. .smesko.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па добро Срђане, то је све људски, нешто значи има у тој прошлости, само треба одатле извући материјал за даље ? 

 

Јасно ми је Драганче, и ја сам прошао један период са негативним успоменама, и на крају схватио да је бескорисно бавити се њима, чак и штетно углавном 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ne bude zabune. Moja proslost, ona do 91 je bila sjajna i srecna. Ona kasnija...

Шта ћеш, на овим просторима се често врло рано одрастало, ако смем тако да кажем

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немој ми се љутиш Џес, ништа лоше не мислим

дапаче....:)

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  Е вала Драле, баш сам јуче нешто размишљала о улицама којих више нема у мом граду, о кућама којих више нема на угловима старих улица. О људима који ту не живе више...О људима којих нема више у тим двориштима јер су умрли, а потомци негде у белом свету. О дрвећу које је расло у тим двориштима и правило хладовину.

  О срећном животу који је минуо.

  И готово да отплаках.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...имам пуно лепих али и ружних успомена....тренутно сам у фази кад не смем да се сећам лепих, које ми јакооооо много значе, које су дивне, јер ипак много боле.....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljudi čuvaju uspomene tako dugo, jer su one jedina stvar koja se ne menja, čak ni onda kada se ljudi promene..

 

Jesen i oktobar, to nekakvo setno doba, to vreme kad vetar čupa uspomene, trga dušu i vraća te tamo odakle misliš da si zauvek pobegla. A nisi i ne možeš…

 

Ko je bio voljen zaboravio je. Uspomene imaju samo oni koji su voleli. Dušan Radović

 

Uvek postoji jedna pesma koja nam vrati sva sećanja i uspomene.
 
Ne dirajte tuđe uspomene, jer nikad ne znate koliko su jake i koliko se teško prisjećati. Nekad je tišina najbolji odgovor.”

 

“Jedne oči, jedan pogled, jedan osmijeh, i hiljade uspomena ostanu zapisane u glavi i na srcu… I nema tih godina koje ih izbrisati mogu…”

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''Još jedna moja uspomena noćas je prebegla na drugu stranu…Noć je bila vedra, (sećam se izvesnih dana koji su bili tamniji od nje), sjajni mesečev cekin obeshrabrio bi mnoge begunce, ali uspomene iz nekih svojih razloga uvek baš takve noći biraju za pokušaje bekstva…
Da, jedna moja uspomena noćas se vratila kući…

 

Nikad ne treba pitati zašto nam se javlja neka uspomena. Dolazi iznenada i ne traži dozvolu. I nikad ne znaš kada će da ode. Jedino što znaš jeste da će se opet vratiti. Ali, obično su to samo trenuci i sad već znam šta treba raditi. Dovoljno je da se ne zaustavljaš. Čim ti dođe uspomena, brzo se sklanjaj, odmah, bez žaljenja, bez ustupaka, bez pokušaja da je pobediš, da se kockaš. I bez rizika da te povredi. Evo, bolje je… Već je prošlo.''

 

.. ne vredi se vracati na uzaludne uspomene, da te boli pustos.

 

Mesa Selimovic “Tvrdjava”

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Радо се сећам раног детињства проведеног на селу. Разне дечије смицалице, врућа погача, мала телад која ме лижу..... некако то је било најприродније окружење које можете да замислите.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...