Jump to content

Старац Пајсије - поуке

Оцени ову тему


Guest Светлана

Препоручена порука

Otovri mi oči,koja lažna dilema?

Tako sto opcije koje si ti dao "mrzi ga ili je bezobrazan" nisu dve jedine moguce opcije a nisu ni najcesce.

Barem kao muskaraca muskarcu ne treba da ti objasnjavam da kad smo bezobrazni to dovodi do suprotnog

efekta od ovog kome ti pripisujes bezobrazluk.A "mrzi me" po tom pitanju je muskima misaona imenica. Osim

ako su bolesni, a to i jeste najcesci slucaj.

Neki od psihifizickih poremecajamora da nastupi da muskarac ima takav odnos prema seksu, znas i sam ti ovo

vrlo dobro.A ako muskarac ima neke poremecaja a zenaode da trazi seks kod drugog ta zena nema ljubvi prema

muzu jer mu okrece ledja kad mu je najteze u svakom smislu.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 430
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1346763987' post='704026]

сам себи ускачеш у уста - једном дозвољаваш да је обрнуто, други пут не ...

Niti skačem sebi usta niti bilo šta dozvoljavam ,ja samo govorim ono što mislim,sad bi glupo da opet tražim da nešto dokažeš...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

A izvini molim te, kad voliš tako da izvlačiš iz konteksta i seckaš i tumačiš kako tebi odgovara, aj malo zajedničke logike da ubacimo.

Na stranu što kaže otac jer očigledno ne 'čujemo' isto. Imaš bračnu zajednicu, očigledno posrnulu i rešićeš je tako što ćeš da prevariš ženu/muža? Pa izvini ne može da se napusti porodica zbog nekog trećeg ako treći ne postoji, odnosno ne dovodiš u situaciju da se neko sa strane uplete u vašu priču. Čim si doveo nekoga sa strane, onda su i šanse da odeš sa tim- zamisli sasvim 'pristojne'. Jer nisi rešio problem u srži već si ga samo zamazao, što znači da i dalje nastavlja da kvari celinu.

A sad što se tiče tvog pristupa crno/ belo... pa verujem da ima čitav spektar boja između. Poenta je u kojoj se nijansi ti pronađeš. Po meni sve je što je rečeno, na mestu je i zamisli ne delim tvoje mišljenje. A ti svoje slobodno zadrži pošto vidim da ti odgovara, samo se nadam da nikad nećeš biti u prilici da oprobaš svoju teoriju rešavanja problema u braku. Iskreno, bila bih zabrinuta za ishod...

Uz svo dužno poštovanje prema svima, svako ima svoje viđenje i tumačenje. Poštujem i cenim sve dok neko ne krene da nameće drugome. Ja zneh svoje. Ne očekujem da ga delite sa mnom, ali isto tako ne očekujte da prihvatim vaše ako, po meni, nije baš... aj da kažem- ispravno.

Svako dobro želim!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да се неко не увреди, али мислим да монаси немају пуно тога да кажу и не би требало да саветују о браку. То је сасвим другачији начин живота од њиховог.

  • Волим 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Да се неко не увреди, али мислим да монаси немају пуно тога да кажу и не би требало да саветују о браку. То је сасвим другачији начин живота од њиховог.

Nije da se slažem u potpunosti, ali da je pristup tome jako delikatan i osetljiv- jeste...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

zato što kaže otac Justin,nije to preljuba preljuba je kad žena napusti muža i decu,dakle kad zbog ovog trećeg zanemari porodicu koja onda propada.

Mada,moguće da se meni samo priviđaju neki delovi što otac Justin priča ,odnosno imam neke glasove u glavi...

дејане, отац јустин разликује блуд од прељубе, то је поента реченог и то не доводи у питање нити прељубу нити блуд да се замене са чистотом :)

дакле, очигледно не схваташ ни суштину ни нијансе а покушаваш да наметнеш своје разумевање реченог као исправно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tako sto opcije koje si ti dao "mrzi ga ili je bezobrazan" nisu dve jedine moguce opcije a nisu ni najcesce.

Barem kao muskaraca muskarcu ne treba da ti objasnjavam da kad smo bezobrazni to dovodi do suprotnog

efekta od ovog kome ti pripisujes bezobrazluk.A "mrzi me" po tom pitanju je muskima misaona imenica. Osim

ako su bolesni, a to i jeste najcesci slucaj.

Neki od psihifizickih poremecajamora da nastupi da muskarac ima takav odnos prema seksu, znas i sam ti ovo

vrlo dobro.A ako muskarac ima neke poremecaja a zenaode da trazi seks kod drugog ta zena nema ljubvi prema

muzu jer mu okrece ledja kad mu je najteze u svakom smislu.

Nisu ali sam uzeo te dve gde smatram da je opravdano ako žena učini preljubu.Dakle,nisam rekao da je preljuba jedino rešenja ,generalno gledano,kako mi neki pripisuju.

Ako su neki drugi problemi u pitanju ,postoje i druga rešenja.

Inače,kao što otac Justin dade primer,kad mu je jedan rekao da ne spava sa ženom:"Jer ne znaš ti koji je to fizički posao" :)

Veruj ti meni na reč,da ima ljudi ,koji su dugo godina u braku i da im je najveće zadovoljstvo da igraju igirice na kompu i da su svoje obaveze bračne zanemarili skroz.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1346765507' post='704061]

дејане, отац јустин разликује блуд од прељубе, то је поента реченог и то не доводи у питање нити прељубу нити блуд да се замене са чистотом :)

дакле, очигледно не схваташ ни суштину ни нијансе а покушаваш да наметнеш своје разумевање реченог као исправно.

Izgleda je otac Justin govorio sve u prenesenom značenju,znajući da će jednog dana se pojaviti Meda sa žru koji će svetu rastumačiti njegove poruke,odnosno suštinu .

Hvala što pokušavaš da me naučiš ali veliki sam dečko i učitelje mogu i sam da nađem,ti mi se ne uklapaš u kalup.

Ja ne namećem mišljenje,ja samo izražavam a i branim svoje mišljenje a to što neko to vidi kao nametanje ,e to će morati da reši sam sa sobom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Milan Medenica i @Dejan

Vas dvojica k'o da ste u braku, jedan u klin, drugi u ploču :D

Ne uvredite se mnogo :mahmah:

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1346766655' post='704086]

@@DankaM, вараш се, ја сам му од првог дана изјавио да ми се не свиђа ;)

And that was a beginning of one beautiful friendship :)

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije da se slažem u potpunosti, ali da je pristup tome jako delikatan i osetljiv- jeste...

Можда се ни ја не слажем у потпуности сам са собом, али ово из почетне теме ми звучи веома неодмерено, да сам жена - чак и увредљиво.

Има ту пуно суптилнијих ствари од "орања". Много више зависи од односа две личности, неких свакодневних навика, слушања другог, пажње итд. Узалуд ти "орање" ако не знаш шта брачни друг жели, шта га брине, о чему размишља... А ако све то знаш, онда читав однос, па и то, постане потпуно спонтана и нормална ствар за коју не требају овако банални "савети". А да је "уздржавање" некакав показатељ духовног напретка, то је опет монашка заблуда, јер они са тим воде борбу због свог избора начина живота па онда мало помешају ствари. Зато кажем да они не би требало да дају савете у вези брачног живота, за то увек имамо парохијске свештенике који знају о чему се ради.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...