Jump to content

Залеђени таласи на Антарктику – још један доказ библијског Потопа


Препоручена порука

Јесу, као математичари и нумеролози, астрономи и астролози... Све је то исто ко јаје јајету.

 

Ау јеее ал си ми реко ... и нека си ми реко... а сад мало ја, види, заболе ме баш и за еволуционизам и креационизам, немам паметнија посла у животу него главу да разбијам како су врсте настале на планети. Довољно ми је што имам поверења у науку и што верујем у Бога. Детаљи ме не занимају у овом случају превише.

 

Али та страст с којом једни и други једни другима руше теорије , ставове и претпоставке је ипак нешто што ме доводи до мишљења да су као људи доста слични.

Исто бих рекао и да су у некој преписци тако жучној и тако страсној нумеролози са математичарима или астролози са астрономима.

Е да ли си схватио?

 

Ма ниси схватио наравно , јер нисмо на истим таласним дужинама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У је ...шта ми урадисте од теме, а мени се само слике допале.

Imas gomilu tema za 'lepe slike', al ti si napravio novu sa naslovom i tekstom o dokazivanju Biblijskog potpa. Ne znam sta ocekujes, mada mi deluje da prosto trolujes.

A slike su super :)

  • Волим 1

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али та страст с којом једни и други једни другима руше теорије , ставове и претпоставке је ипак нешто што ме доводи до мишљења да су као људи доста слични.

Исто бих рекао и да су у некој преписци тако жучној и тако страсној нумеролози са математичарима или астролози са астрономима.

 

У томе и јесте ствар. Прво, потпуно је небитно ко је какав човек. Нека сам ја тешка рђа, то неће ни за микрометар променити чињеницу где ја стојим, а где стоје креационисти, ма колико ти покушавао да пребациш дискусију на тај ниво. Могу и они и ти са њима да изигравају неко смирење и преподобност до века, то неће променити сурову искреност научног метода, који је једино релевантан на оваквим темама. Све друго је чисто и стопроцентно спиновање.  Друго, нико њима не руши теорију, јер теорију и немају. Имају само гомилу небулоза, као што су ове из твог текста са ”лепим сликама”. Али коме ја пишем...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izgleda da nije dovoljno debankovati mamute, ceo clanak koji T. Travouillonu pripisuje pricu o talasima je prevara, pakuju ih ko babuske - u prevari prevara!

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2238603/Frozen-waves-blue-ice-photographed-Tony-Travouillon.html

  • Волим 1

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У је ...шта ми урадисте од теме, а мени се само слике допале.

Човјече просто стичем дојам утиска да су креационисти и еволуционисти две стране исте медаље...

 

Pa sta ce onda ovo "dokaz" u naslovu teme?

 

Znaci ti i Zvonko ste dve strane iste medalje svaki put kad ti iznosis obrazlozenja zasto ne prihvatas njegove stavove?



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али та страст с којом једни и други једни другима руше теорије , ставове и претпоставке је ипак нешто што ме доводи до мишљења да су као људи доста слични.

 

 

Evolucionisti imaju teorije... kreacionisti imaju mastanja i zelje

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evolucionizam pripada samo nauci. Međutim, ako evolucionizam počne da se bavi bibliskim stvaranjem onda postaje druga strana medalje sa kreacionizmom.

 

Zbog toga ne treba uopšte obraćati pažnju na bilo kakve vesti koje ''dokazuju'' biblijske pripovesti. A decu treba zaštititi od toga najbolje što možemo.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zbog toga ne treba uopšte obraćati pažnju na bilo kakve vesti koje ''dokazuju'' biblijske pripovesti. A decu treba zaštititi od toga najbolje što možemo.

 

Да ниси и причу о потопу смјестио у свој примодријални свијет? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене занима да ви мене кажете где има јефтина кавурма, чварци мене то брине јутрос?

 

Не постиш? хе хе

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стварно нисам имао појма где ово да ставим.

 

Очигледно су залеђени таласи , остатак приче ми није интересантан нити сам се удубљивао. Али слике су лепе.

 

:)

 

То као... Бацио си коску ''Коско'' стара!

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ниси и причу о потопу смјестио у свој примордијални свијет? 

 

 

Samo ću da te podsetim. Svet o kome se govori u biblijskom stvaranju je onaj pre ,,pada''.

 

Naučnici su nazvali tačku Velikog praska ,,primordijalni atom''. A danas je taj koncept otišao mnogo dalje.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo ću da te podsetim. Svet o kome se govori u biblijskom stvaranju je onaj pre ,,pada''.

 

Naučnici su nazvali tačku Velikog praska ,,primordijalni atom''. A danas je taj koncept otišao mnogo dalje.

 

Добро добро, знам. Само ме интересовало да ли си и библијску приповјетку о потопу такођер смјестио у свој примодријални свијет. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жељко у много чему има право. Нико више се не расправља са протестантским креационистима - наука се ни не осврће више на њих - осим библијских еволуциониста (као нека врста атеиста).

 

Зато јесте тачно да су та два опречна схватања две стране исте медаље. Једна без друге не би живела, и зато се стално спомињу и скрећу пажњу на себе.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...