Jump to content

Залеђени таласи на Антарктику – још један доказ библијског Потопа


Препоручена порука

Сваки озбиљан научник данас са дебелом резервом прилази еволуцији. Откуд вам идеја да је то непобитна чињеница? Да је чињеница звала би се Закон еволуције а не теорија? А знамо из физике да и многе ствари које су деловале доказиве и као закон су се временом показале као погрешне. У природи постоји прилагођавање али еволуција не. 

 

Пошто усрдно пратим научна збивања, могу да посведочим да сваки научник који је на неком пројекту запослен, има потпуно убеђење и знање о еволуцији. Наш космос постаје појмљив тек када се упознамо са еволуцијом.

 

Што се тиче закона физике, треба да знате да ни један закон који је раније владао није поништен. Ти закони су и даље на снази у домену у ком су били примењивани.

 

На пример, НАСА и даље користи Њутнове законе и једначине за израчунавање свих кретања небеских тела и летелица у Сунчевом систему. Тако и Ајнштајнове једначине које користимо за софистицираније механизме - попут ,,GPS'' навигација - остаће на снази увек у свом домену.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта је еволуција, по дефиницији:,, трансформација једне врсте у другу тако што су сложени настали од простих облика у природном процесу за који су били потребни безбројни милиони година '' ( Сторер, Општа зоологија ) 

Уопште не поричем чињеницу да постоји у природи промена : храст израста из малог жира, човек се развија из ембриона, да постоје разне варијације унутар исте врсте али то није еволуција. Еволуција је била и остала покушај да се свет и све око нас објасни без Бога. То је више вера него наука. Чак је и Дарвин писао да је изненађен јер је по његовој теорији морало бити пронађено милионе фосила прелазних облика међу животињама али није нађен ниједан; он се надао да ће то бити пронађено у будућности али до данас није. 

Оно што је још важније је то што нам Свето Писмо и Предање Говоре о томе како је створен човек и све врсте: одједном Речју Божјом.  Многи светитељи су благодаћу Божјом били удостојени да гледају стварање света , да виде Господа и анђеле и нико од њих никада и нигде не спомиње еволуцију. Нико не говори о томе да је човек био животиња коме је Господ подарио дар личности. Да је тако било они би тако и говорили али није. Чак шта више сви савремни светитељи ( старци Порфирије, Пајсије и Епифаније, о.Јустин Ћелијски, свети Николај Жички, Свети Јован Шангајски, Свети Нектарије Егински, старац Клеопа.... ) који су знали за теорију еволуције су увек и отворено говорили да је она демонског порекла и отворено антихришћанска. Наша вера је вера Светих отаца и матера, вера предања - нама је од наши предак  предана чиста вера коју требамо сачувати. У тој вери нема дарвинизма и еволуције

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Partibrejkers,

 

Мислим да се претерано бојите од тих ствари. Неће вера пропасти због чињенице еволуције.

 

Запамтите, права наука не говори о постанку Адама и Еве нити о библијском стварању. Цела дебата око тога је беспотребно настала.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да се претерано бојите од тих ствари. Неће вера пропасти због чињенице еволуције.   Запамтите, права наука не говори о постанку Адама и Еве нити о библијском стварању. Цела дебата око тога је беспотребно настала.
 

Ја се брате не бојим него се чудим колико данас људи сматра себе хришћанима, чак има и теолога , а верује у дарвинизам.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Muramasa,

 

Како си могао пронаћи баш то код светог Јустина Ћелијског? Ја никада нисам наишао на тако нешто, а прочитао сам хиљаде страна његових књига.

 

Чак и да је Јустин рекао тако нешто - тј. нешто што личи на протестантски креационизам -, ми то не морамо сматрати апсолутном истином. И други свети Оци су имали неке заблуде у својим учењима.

  • Волим 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo zašto sam ateista: Dok se vernici hvataju za autoritet, tako rekao Gospod, tako rekli sveti oci, naučnici pokušavaju i u većoj meri uspevaju da objasne činjenice. Kada sam trolovao po Ihtusu, i kada smo se dohvatili teme vlasti i elite, oni su uporno odbijali da sastave bilo kakav odgovor (makar bio i glup) svojim razmišljanjem. Umesto toga, uporno su citirali svete oce i svoje nekorišćenje mozga pravdali jednomislijem.   I posle se čudite što antiteisti teraju sprdnju sa vama.

Вера је брате искуство живота. Христос није доказивао, писао дисертације него је живео и својим животом сведочио оно што проповеда . Зато се и народ радовао јер није говорио ,,као учитељи и књижевници него као онај који  има власт и силу''. У совоме животу ја сам доживео и доживљам Христа- врло реално и опипљиво. Из тога искуства и искуства милона оних који су живели богоугодно знам да смо саздани из љубави и са смислом а не без смисла у случајности природе у еволуцији. Ми смо смислена и словесна ( логосна ) бића и као такви тежимо ка Смислу и Логосу. У животу ми трагамо за Реалношћу: истинском реалношћу која је изнад ове пропадљивости и непретсане промене која нас окружује. Та Реалност је Христос

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Partibrejkers,

 

Није реч о томе да ли верујемо Дарвину него да ли верујемо својим очима. Нико нас не тера да верујемо у чуда, јер ово су чињеничне ствари нашег постојања.

 

Опет наглашавам, не треба наука да говори о Адаму и Еви и библијском стварању. И ја се противим томе што многи мисле да је библијски еволуционизам нешто нормално.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени још увек није јасно јасно да има људи који сматрају да су хришћани а да верују у дарвинизам и еволуцију? То је као врачаре које и имају пуну кућу икона и бају над њима. Ништа нема заједничко Христос са велијаром или светлост са тамом. Дарвинистичко учење је од ,,покварењака,,. Многи савремени светитељи попут старца Порфирија, старца Пајсија, оца Серафима Роуза су писали и говорили о томе. И они су говорили не од мудрости овога света већ од дара Духа Светога. Духом Свети су и старац Порфирије и старац Пајсије видели како је Бог створио човека и природу, видели су кроз време и простор, будуће и прошле догађаје, јасно као пред собом. Ко год је залуђен лажју дарвинизма би требао то да исповеди своме духовнику и да се покаје пред Господом.

 

A ti bi pod hitno trebao da ispovedis enormno licemerje i bezobrazno laganje ili izmisljanje kojim se ovde sluzis.

 

 Evo sta starac Porfirije govori o evoluciji:

 

Сећам се скамењених дрвета, стабала, која смо видели на Митилини. Има их старих и петнаест милиона година. На мене су оставила врло велики утисак! И ово је молитва - да гледаш окамењене фосилне остатке и славиш величину Божију!

 

A sto se vizija i vidjenja tice to ti je mnogo komplikovanije nego sto si ti zamislio. Da si malo pazljivije citao o tome sta sami

oci govore o svojim vizijama video bi da su oni znali da vizije koje se sticu duhovnim ikustvom ne predstavljaju neku objektivnu stvarnost nego su prilagodjenej za licni opit svakog od svetitelja jer svaki od njih krece sa drugacije nastrojenim umom. Zato se i desavalo da su razliciti svetitelji za iste pojmove imali razlicite vizije.

 

Serafim Rouz nije svetitelj.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сваки озбиљан научник данас са дебелом резервом прилази еволуцији. Откуд вам идеја да је то непобитна чињеница? Да је чињеница звала би се Закон еволуције а не теорија? А знамо из физике да и многе ствари које су деловале доказиве и као закон су се временом показале као погрешне. У природи постоји прилагођавање али еволуција не. 

 

Jos kad bi ti znao sta je ozbiljna nauka i nacunik...

 

Mnogo je vise i od zakona i od cinjenice. U nauci reci cinjenica, zakon, teorija imaju drugacije znaceje od onog u svakodnevnom govoru. U nauci najvecu tezinu od svega ima teorija. Teorija je iznad zakona i cinjenica ona ih obuhvata i objasnjava kao celinu. U svakodnevnom govoru kad kazemo teorija mislimo na pretpostavku. U nauci to nije tako u nauci se

to zove hipoteza(pretpostavka) a teorija je hipoteza koja je podrzana cinjenicama. Toerija u sebi sadrzi zakone i ali zakoni 

sami po sebi namaju moc da objasne citav feonome nego je potrebna teorija da sve to lepo poveze i i modeluje naravno

uz pomoc empirijske provere.

 

 Evolucija i jeste prilagodjavanje sto samo pokazuje da ti koristis reci bez da ima znas znacenje.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

у бестидном називању мајмуна својим праоцем

 

Олако си осудио светог Јустина. Верујем да Јустин овде није рекао ништа погрешно.

 

И ти као атеиста треба да се успротивиш тврдњи да је Адам настао тако што је прво створен хоминид рођен од антропоморфног мајмуна. Или мислиш да је еволуција добро објашњење стварања Адама?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта је еволуција, по дефиницији:,, трансформација једне врсте у другу тако што су сложени настали од простих облика у природном процесу за који су били потребни безбројни милиони година '' ( Сторер, Општа зоологија ) 

 

Kojestarija. Ovo sto si opisao nije evolucije vec razvrstavanje ili specijacija.

 

Уопште не поричем чињеницу да постоји у природи промена : храст израста из малог жира, човек се развија из ембриона, да постоје разне варијације унутар исте врсте али то није еволуција. Еволуција је била и остала покушај да се свет и све око нас објасни без Бога. То је више вера него наука.

 

Teska besmislica. Imas detaljno razoblicavanje ove zablude na linku u mom potpisu.

 

 

 

Чак је и Дарвин писао да је изненађен јер је по његовој теорији морало бити пронађено милионе фосила прелазних облика међу животињама али није нађен ниједан; он се надао да ће то бити пронађено у будућности али до данас није. 

 

Prelaznih formi ima koliko hoces smo da bi o ovome diskutovali moramo najpre utvrditi sta ti podrazumevas da neki fosil

mora da ima (koje karakterisitke) da bi bio prelazna forma i kako si do tih standarda (zahtevanih krateristika dosao). Dakle

ako tvrdis da znas da nema moras najpre ovo da navedes.

 

Оно што је још важније је то што нам Свето Писмо и Предање Говоре о томе како је створен човек и све врсте: одједном Речју Божјом.  Многи светитељи су благодаћу Божјом били удостојени да гледају стварање света , да виде Господа и анђеле и нико од њих никада и нигде не спомиње еволуцију.

 

 

Ne pricaj kojesta. NIGDE ne pise kako je stvoren covek samo pise da ga je Bog stovrio a detalja potrebnih za "kako" pitanje uopste nema. Nema sanse na osnovu Bilbijskog teskta a iskljucis da je Bog pomocu evolucije stvorio coveka.

 

 

 

Нико не говори о томе да је човек био животиња коме је Господ подарио дар личности. Да је тако било они би тако и говорили али није. Чак шта више сви савремни светитељи ( старци Порфирије, Пајсије и Епифаније, о.Јустин Ћелијски, свети Николај Жички, Свети Јован Шангајски, Свети Нектарије Егински, старац Клеопа.... ) који су знали за теорију еволуције су увек и отворено говорили да је она демонског порекла и отворено антихришћанска. Наша вера је вера Светих отаца и матера, вера предања - нама је од наши предак  предана чиста вера коју требамо сачувати. У тој вери нема дарвинизма и еволуције

 

 HAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHHAHAHAAHHAAHAHAHAHHAHAAH

 

 E jesi komedija. Citaj malo pazljivije. Sveti Grigorije Niski coveka naziva zoon teunomeon sto znaci zivotinja pozvana na obozenje.

 

 Malo se bolje i pazljivije prihvati knjige kako teoloske tako i naucno filozofkse pa onda idi okolo pa se iscudjavaj i etiketiraj ljude.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Partibrejkers

 

Изгледа као да сте ударили на светињу еволуционизма. О томе је говорио Жељко на почетку теме.

 

Да којим случајем не постоји такво креационистичко схватање које ви подржавате, не би постојало ни ово еволуционистичко схватање. Наука највише испашта због тога - а о православљу тек да не говорим.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...