Jump to content

Рецепти за посна јела


Препоручена порука

Да ли неко има предлог за доручак? Ујутру идем на посао и не знам шта бих могао доручковати? Кифла...џем??? Да ли је у реду пити нес кафу 3у1? Смоки? Плазма?

 

Хвала.

 

Смоки је постан. А постоји и посна плазма. Пише на њој.

Узмеш ајвар па намажеш на хлеб... хмммм прсте да полижеш!  :navijanje:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brine li ovde neko makar za zdravlje ili se taj post samo odrađuje?

...Mislim stvarno, margarini, keksevi, začini, zar mora da bude takvog samougađanja.... gde je tu skromnost i blagi ukusi za telesni i duševni mir?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brine li ovde neko makar za zdravlje ili se taj post samo odrađuje?

...Mislim stvarno, margarini, keksevi, začini, zar mora da bude takvog samougađanja.... gde je tu skromnost i blagi ukusi za telesni i duševni mir?

Naravno da se brine i o zdravlju.

Sta Vi jedete tokom posta, jer se nesto i jesti mora?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije svaki kupovni hleb posni

 

мислим да не треба претеривати....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije poenta u hrani....poenta je da ne uživaš toliko u hrani ...bar ja tako mislim....i da ne preteraš,pa da tvoj post bude gladovanje,a da ti postaneš kostur koji "pobedjuje sebe"

Opet,najvažnije je da imš duhovnika koji će da ti lepo kaže da ne fantaziraš mnogo i da se spustiš na zemlju... :))) ....Mi imamo i dušu i telo...moramo da nahranimo i jedno i drugo.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Posnijel.jpg

 

 

Да се овако храним личио бих на палестинца... мислим на етиопљанина, ал мајка увијек каже "мршав си ко палестинац", па... :)

Стварно, испаде да ми који постимо ништа не једемо, но на чајеве живимо :)

"Пред безумним не говори, јер неће марити за мудрост беседе твоје" Приче Соломунове 23:9

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jes, meni moja kaze da sam mrsava ko grana, pa me stalno juri i nudi ko da sam malo dete. :)

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pomaze Bog! Posto trenutno spremam tezak kolokvijum, ne mogu da postim na vodi, ali zato postim na ulju...Sto se tice hrane na ulju, imamo veliki izbor, ja bih izdvojila Pirinac, a ja ga pripremam na sledeci nacin: Proprzim luk ( ukusnije je na  posnom margarinu), dodam malo izrendanog povrca (sargarepa, krompir, paprika...ko sta ima i voli...) to sve lepo proprzim i u tu masu dodam skuvan pirinac... :)

A sto se tice posta na vodi izvojila bih sledece:

 

Pica: napraviti ili kupiti testo bez ulja i dodati povrce, pecurke, kecap, origano...(isto kao i obicna pica samo bez ulja i suhomesnatih proizvoda) i peci na papiru za pecenje...

Sto se tice slatkih jela izdvojila bih pitu ( jabuke, bundeva, visnje, krompir...) naravno bez ulja i peci isto na papiru za pecenje... :)

Naravno, post nije samo odricanje od hrane...nego i od LOSIH misli i dela... i naravno, treba osecati DUHOVNI MIR!   :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...