Jump to content

Рецепти за посна јела


Препоручена порука

Bus plus salata

 

4 cena belog luka, jedna glavica crnog luka, so, biber, maslinovo ulje

 

Sve sastojke iseckati i pomesati. sluziti hladno. Posle jela krenuti na posao. Salata se preporucuje kako biste se resili guzvi po prevoznim sredstvima kao i u slucaju nesnosnih kolega.

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

špagete na vodi

 

3- 4 čena belog luka sitno iseckanog,

prstohvat bosiljka,

prstohvat origana,

kečap 200g,

pakovanje špageta. 

špagete skuvati u slanoj vodi, u drugoj šerpici staviti b. luka i sačekati da počne da cvrči,

promešati i zaliti sa kečapom, dodati mu bosiljka i origana,

kada promeni boju skloniti sa vatre.

kuvane špagete ocediti i preliti ih sa gotovim sosom od kečapa. 

 

ps: kupiti špagete koje su bez masnoća i jaja

 

 

Salata od cvekle 

 

Svežu cveklu narendati na sitno rende , dodati joj soli i sirćeta po ukusu i belog luka takođe narendanog na sitno rende.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bus plus salata

 

4 cena belog luka, jedna glavica crnog luka, so, biber, maslinovo ulje

 

Sve sastojke iseckati i pomesati. sluziti hladno. Posle jela krenuti na posao. Salata se preporucuje kako biste se resili guzvi po prevoznim sredstvima kao i u slucaju nesnosnih kolega.

DRALE CAR.....!!!!! :aplauz: :good2:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

p.s. jedite tursiju, krastavce kisele, kupus. Nemojte mnogo te pecurke upascete u drugu muku 0703_read:))

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

БУНДЕВАРА  ( на води)

 

Потребно је :

- средње или дебеле коре

- изрендана бундева ( дулек...)

- цимет

- ванилин шећер

- ситан шећер

 

Дно плеха прекрити пек-папиром.

Узети 2 коре, посути их ренданом бундевом, шећером, ванилинин шећером и циметом, увити их у ролне и стављати у плех, и пећи на уобичајени начин.

Ја сам данас правила са хељдиним корама, и испала је фантастична бундевара.

  • Волим 1

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slatke makarone na vodi

Skuvati posne makarone i vodu od njihovog kuvanja odliti u drugi sud.

Upržiti na suvo 100g šećera da postane crvenkast i tada sipati za šolju tečnosti od makarona i makarone.

Skloniti sa jake vatre i polako mešati dok se sav šećer ne otopi. Ako ima dosta tečnosti, sipaj kašiku dve griza i ukuvaj. 

Dodati suvog grožđa ili kašiku džema itd. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли неко има предлог за доручак? Ујутру идем на посао и не знам шта бих могао доручковати? Кифла...џем??? Да ли је у реду пити нес кафу 3у1? Смоки? Плазма?

 

Хвала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad ne postim na vodi, onda moj jelovnik izgleda ovako:

 

Doručak:

Hleb (naravno domaći, ručno pravljen, jer nikada u postu ne jedem kupovni hleb), džem, šolja čaja i neko voće obavezno.

 

Ručak:

Pržena crvena paprika, prženi ili kuvani krompir, blitva kuvana obavezno,pasulj, riba pečena ili kuvana (kad je dozvoljeno),podvarak,posna sarma ( sa puno povrca i malo oraha, sve se sastavi i uvije se sarma), zatim razne corbice od povrca sa dodatkom griza, razno razne sezonske salate.

 

Večera:

Uvek (nebitno dali se posti na vodi ili ne) za večeru pojedem samo 7 zelenih maslina sa košticom

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo da ja ukrstim linkove, da bude preglednije...

 

Odlican posni krem

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

само да кажем. Куповни хлеб није препоручен ако се већ пости, јер у нему има квасац. може се купи брашно па да се прави хлебичи без квасца  :)  :)

“Ја нисам нешто посебно талентован. Само сам страствено радознао.” Алберта Ајнштајна 0513_music

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

само да кажем. Куповни хлеб није препоручен ако се већ пости, јер у нему има квасац. може се купи брашно па да се прави хлебичи без квасца  :)  :)

 

Brate, nesto si ti tu omasio, kvasac je skroz posan, sto bi rekli - klot...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли неко има предлог за доручак? Ујутру идем на посао и не знам шта бих могао доручковати? Кифла...џем??? Да ли је у реду пити нес кафу 3у1? Смоки? Плазма?

 

Хвала.

 

Dalibore, u prodavnici (Maxi, Roda) možeš kupiti Om kafu 3u1, oni imaju posnu kafu, tog tipa, jer je umesto mleka dodato sojino mleko..Pila sam vec, i super je!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I kupovni hleb je postan.

Hleb bez kvasca je tvrd i ne može lepo da se ispeče,a to nije zdravo.

Nije poenta posta razboleti se.

Moj jelovnik je izbalansiran,sa dosta voća,povrća,malo integralnih žitarica,hleba,sojinig mleka,bez kafe......sa 2l  vode dnevno.

 Evo i nekoliko recepata....

http://vegan.editboard.com/f5-veganski-recepti

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...