Jump to content

Кога бисте волели да гледате и слушате на ЖРУ предавањима?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pre nekih pola sata dobih privatnu poruku od jednog našeg člana,koji me je zamolio da ovde postavim njegove predloge.Inače je želeo da ostane anoniman,pa iz tog razloga mu ne pominjem nik.Evo poruke:

Видео сам једну лепу тему коју сте покренули - кога бисмо волели да гледамо на ЖРУ предавањима. Ја те молим, сестрице, да уместо мене предложиш оца Доситеја Хиландарца, оца Тихона Студеничког, владику Андреја Ремезијанског, оца Радивоја Панића - старешину храма Светог Саве, оца Герасима из Ђурђевих Ступова, оца Милоша Марковића - некадашњег ђакона владике Источноамеричког Кир Митрофана, а данашњег свештеника цркве Светог Симеона Мироточивог на Нбг-у, и љубљеног нам оца Воју Билбију из Холандије,Тимотејa Придвиричког, као и Владику Јована Ћулибрка и оца Никодима Богосављевића.

Nije važno da li te vole - važno je da ti voliš!

Starac Porfirije Kavsokalivit

Link to comment
Подели на овим сајтовима

владика Андреј дефинитивно који би то врло радо прихватио....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи, ја мислим да би могао отац Драган Милин... И то, могао би да држи предавање о Старом Завету (који заиста неким верницима представља камен спотицања) и да вуче паралеле са Новим, али и са Светом Литургијом и модерном теологијом уопште. Колико пута сам га слушао да говори на те теме, сваки пут ме је одушевио. Читави океани су трунчица у односу на његово знање. :)

Наше учење је сагласно са Евхаристијом, а Евхаристија потврђује учење.

Св. Иринеј Лионски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овако ја бих на првом месту волео владику Григорија , па онда Атанасија зашто не Владета Јеротић а зашто не и Амфилохија Радовића , јесте да је понеки пут оштар на језику али је он по мени баш , баш прави за нас овде надам се да немате ништа против уколико је наш отац Иван Цветковић у могућности да ступи у контакт са Амфилохијем . Наравно и оца Гаврила !

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

trebalo je da se tema zove

Кога бисте волели да гледате и слушате на ЖРУ предавањима? a ima realne šanse da se to desi

Да! Онда у том светлу реалног, ја бих волео:

господина др. Дарка Ђога и госпођу мр. Ирину Радосављевић :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

Волео бих да чујем Ђакона Дејана Николића из Нишке Богословије са предавањем о односу теологије са еволуционизмом и креационизмом :0104cheesy:

  • Волим 1

Ημεῖς δὲ πάντες ἀνaκεκaλυμμένῳ προσώπῳ τὴν δόξaν Κυρίου κaτοπτριζόμενοι τὴν aὐτὴν εἰκόνa μετaμορφούμεθa ἀπὸ δόξης εἰς δόξaν, κaθάπερ ἀπὸ Κυρίου Πνεύμaτος. (B Κορινθίους 3:18)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Волео бих да чујем Ђакона Дејана Николића из Нишке Богословије са предавањем о односу теологије са еволуционизмом и креационизмом :0104cheesy:

Да, веома интересантно. Могли бисмо да га позовемо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, веома интересантно. Могли бисмо да га позовемо.

Одржао је одлично предавање у Нишу али је дискусија у наставку била још боља и живља, нажалост на аудио снимку је нема. Зато би одлично било у замену за то чути га код вас .smesko.

  • Волим 1

Ημεῖς δὲ πάντες ἀνaκεκaλυμμένῳ προσώπῳ τὴν δόξaν Κυρίου κaτοπτριζόμενοι τὴν aὐτὴν εἰκόνa μετaμορφούμεθa ἀπὸ δόξης εἰς δόξaν, κaθάπερ ἀπὸ Κυρίου Πνεύμaτος. (B Κορινθίους 3:18)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одржао је одлично предавање у Нишу али је дискусија у наставку била још боља и живља, нажалост на аудио снимку је нема. Зато би одлично било у замену за то чути га код вас .smesko.

И још једна ствар, отац Бобан Димитријевић из Нишке Богословије на тему ,,Папски примат данас", то би био пун погодак.Он сада у септембру треба да брани докторат на тему ,,Папски примат и могућност његовог поимања данас" .smesko.

Ημεῖς δὲ πάντες ἀνaκεκaλυμμένῳ προσώπῳ τὴν δόξaν Κυρίου κaτοπτριζόμενοι τὴν aὐτὴν εἰκόνa μετaμορφούμεθa ἀπὸ δόξης εἰς δόξaν, κaθάπερ ἀπὸ Κυρίου Πνεύμaτος. (B Κορινθίους 3:18)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...