Jump to content

Свакодневни живот у разним земљама света - искуства форумаша

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 30 минута, Poslednji Mohikanac рече

 

Ovo volim kod vas smisao za humor! :dobro:

Bezbedno je koliko i u svim drugim zemljama. Moja vam je preporuka da pripremite USA dolar i da na drzavnim menjacnicama ne menjate jer je los kurs. Menjajte samo ono sto morate na drzavnim menjacnicama. Neznam da li vam treba viza ali i ako vam treba nemojte se brinuti dace vam je odmah tu na granici. Trebate uplatiti samo neto dolara. Na aerodromu ima i taksi sluzba i autobuska sluzba. Nemojte da prihvatite odmah cenu koju vam traze za prevoz. Ponudite barem duplo nize! Moja vam je preporuka da uplatite sobu u nekom od hotela on line. Imate odlicne hotele sa privatnim plazama. Sve zavisi od toga koliko para imate. Tamo mozete iznajmiti motocikl ili auto i to nije skupo. Imate jako puno turistickih atrakcija: plivanje sa delfinima, poseta gusarskoj pecini, ronjenje po predivnim koralima, poseta kuci Bob Marley i td. Crkve imate na svakom koraku. Svi su jako ljubazni i nasmejani. Mislim da ce vam se svideti. 

Hvala lepo. Mozes li samo da malo objasnis ovo " bezbedno kao u svim drugim zemljama"? Je li smem ja da izadjem iz hotela npr. i da se setam unaokolo opusteno ili moram znati gde smem a gde ne smem da se setam? I jesu li ovo neka skorasnja iskustva ili je od pre nekog vremena?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 595
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Управо сада, florenntina рече

Hvala lepo. Mozes li samo da malo objasnis ovo " bezbedno kao u svim drugim zemljama"? Je li smem ja da izadjem iz hotela npr. i da se setam unaokolo opusteno ili moram znati gde smem a gde ne smem da se setam?

Da zasto da ne cak vam i preporucuje,Bezbedno je kao i u svim drugim zemljama znaci da i u sred Londona mozete naleteti na neprijatnost ili na lose ljude. U Londonu ima kvartova gde vam niko ne preporucuje da idete a isto i u Parizu. Tako i tamo. Uglavnom je kao i u svim drugim normalnim zemljama.

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

Енглез због посла да дође у Србију? Да нећеш да правиш нови ”Невен”?

Sta je to Neven?

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Poslednji Mohikanac рече

Sta je to Neven?

https://sr.wikipedia.org/sr/Невен_(ТВ_серија)

Чуо си за Тимотија Бајфордовића?

https://sr.wikipedia.org/wiki/Тимоти_Џон_Бајфорд

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Juanito рече

Neznam nista o tome! Ne ja nisam umetnik i necu da napravim novi Neven!

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, jedan čovjek рече

Какво је стање у В.Б. (Greate Britan) и у Ирску (Ireland) по питању права жена па си могао да закључиш да код нас жене имају лош третман?

На то сам ти ја одговорио као што си ме и цитирао горе да Србија није нити Турска нити Албанија нити Француска или Америчка "колективна свијест". Под тим сам сматрао да у очима вјерника Православних оне нису роба ни у једном смислу. Али да је наслјеђе наше да треба да буде подређена мужу. Нормално то је већ посебно искуство које је неодвојиво од Црквеног вјенчања, али деси се да жена која је рецимо способна буде са неким ко не зна путем да иде, и обрнуто. Шта да радимо нико није савршен. Зато се боримо за просвјетљење у заједници која је Црква.

Да знаш ја немам ништа против, гдје год да неко оде на путовање ја му желим да оствари своје планове и да то путовање обогати човјека и отвори му неке нове видике који му можда хвале. И да га проведе уз Божију помоћ. Него ме интересовао твој избор локалитета и онога што си тамо запазио. Али интересује ме зашто баш ти лично мислиш да си, навео да је Јамајка добра и да треба видјети кућу Боба Марлија гдје још може да се купи марихуана и која нипочему није интересантна сем што је ту живио један Растафаријанац? Боб Марли је колико сам ја упућен био припадник Вуду-Растафаријанске секте која има потпуно уникатан поглед на свијет и духовност, своди га на самовољу, умјетност, Црне и Бијеле магове. А духовно сазријевање и саставни дио духовног живота види у слободном општењу секса и наркотика. Његова музика по мени, није његова музика, већ су то само тонови инструмената са којима је он износио своје стање емоција. Исто је и са неки хомосексуалним музичарима. То је већ друга прича, јер ја би их можда боље или лошије користио, није важно.

Питам се, зашто ниси жени препоручио да оде на Тенерифе или неко друго Канарско острво, гдје рецимо само 10 дана годишње влада хладнија клима, и то са Сјеверне стране планине. Или рецимо на Кубу, Аргентину, Чиле... Које су за разлику од Јамајке сигурније од банди, трговине наркотика, трговине људи... Јер Јамајка је као и Мексико, Колубија, Венецуела нека мјешавина Анархије са свиме осталим. Што је сложит ћемо се директан утицај политичких прилика које изазива једна сила у том региону. У периоду од само пар година је "доказано" убијено разним биолошким оружијима више од пола националних па и неких тамо комунистичких предсједника и премијера у том региону. Након тога државе су опљачкане и претворене у јефтину радну снагу и извор мазохизма и тренинга за војнике САД. Као што знаш ако си био у Риму у Италији, Рим је пуна жена из Централне и Јужне Америке које ти могу рећи да су ту дошле из немаштине због уцјена или отимане по својим родним улицама и градовима у Јамајци, Бразилу... Јер да раде три године у својим земљама неби скупиле за карту до Рама. Али то је већ унутрашњи проблем међународног криминала на територији Италије и Јамајке рецимо. То знам случајно преко пријатеља који ради на статистикама у Италијанској служби за имигранте.

Шта је то Конвертовани Баптиста, (чији си ти припадник ако сам те добро схватио)?

Укратко ако може: на који начин припадник тог Хришћаснког учења долази до везе са Богом и разграничава са смрћу; на који начин треба да се односи према својим мислима; да се односи према својој заједници; гријеху; науци; умјетности; другим вјерама; на који начин треба се односи према Светим Тајнама?

 

Јако ме интересује твоје мишљење ако ти није тешко да ме упутиш, јер први пут чујем за Конвертоване Баптисте. Намјерно сам извукао ове теме, јер ми оне могу приближити чему учи твоја Црква, а видим да проучаваш Свето Писмо не само као Конвертовани Баптиста већ гледаш и Православни пут. Подебљао сам питања.

Prvo gospodja me je pitala konkretno o Jamajka i koliko je bezbedna i ja sam joj na to odgovorio onkao kako sam najbolje znao. Kada sam pisao o kuci Bob Marley i poseti to sam naveo onako kao sto se moze naci u svakoj turistickom vodicu. Turisticki vodici tamo to i naglasavaju. Da me je pitala koje joj ostrvo na Karibima preporucujem mozda bih drugacije odgovorio. Kriminala ima svuda u svakoj zemlji i u kojoj si ti naveo i na Jamajci. Kao sto sam i njoj rekao usred Londona mozes doziveti neprijatna iznenadjenja a i ovde u Srbiji i to u pola dana. Meni je bilo zanimljivo da obidjem njegovu kucu i da upoznam i pripadnike rasoforian. Mozda nisi znao ali je Bob Marley krsten u Pravoslavnoj crkvi Etiopija i umro je kao pravoslavac. Gospodja me nije pitala o politickim prilikama tamo vec o odlasku na godisnji odmor. Nije samo Rim pun takvih zena nego i Pariz i Berlin i mnoge druge metropole. Kada si vec pomenuo Kuba, ako si tamo bio reci mi koliko ti je oceva ponudilo svoje kceri dok si se setao ulicom? Koliko ti se zena ponudilo za jako mali novac? Cini mi se da imas mnogo predrasuda na osnovu onoga sto citas. 

Ja nisam birao zemlje u koje idem jer je deo mog posla da idem gde me posalju. To su zemlje u kojima sam duze boravio.  

Sto se tice tretmana zena vidim da nisu zasticene kao sto su to u VB kao zakonski tako i u praksi.  Sto se poslusnosti zene tice, to stoji u Bibliji i to tako treba da bude. Muz je duzan da voli zenu svoju kao sto Hristos voli crkvu a zena da mu pokazuje poslusnost sto ne podrazumeva robovanje. 

Ja nisam konvertovani Baptista, sto mi samo pokazuje da nisi pazljivo citao sto sam napisao, ja sam Reformirani Baptista. Evo ti link gde mozes da procitas vise o tome sta verujem  i ko su reformirani Baptisti. http://www.rbclouisville.com/what-is-a-reformed-baptist/   http://founders.org/2017/03/30/what-is-a-reformed-baptist/  Oprosti nemam toliko vremena da ti odgovorim detaljnije. Procitaj ovo sto sam ti postavio pa ti mogu odgovoriti na pitanja koje budes imao.

Drugo pitanje o grehu koji si postavio zahteva puno vremena da bih ti objasnio. Probacu samo ukratko. Prvo autoritet za pitanje vere za nas je Biblija i samo Biblija. Crkveni oci, odluke sabora i predanje se mere samo Biblijom. Za nas je Biblija nepogresiva. Nase ucenje je vezano za ono sto su naucavali Reformatori a posebno John Calvin. Greh je za nas posledica neposlusnosti Bogu i nesto sto se protivi bozjem karakteru. Nastao je u raju i od toga greha mi svi nosimo posledice jer se radjamo sa prirodom koja je pobunjenicka i u neprijateljstvu sa Bogom. Za nas ne postoje bezgresni. To se kod nas zove Total depravity ili potpuni pad. Kada je Adam pao u greh nasa priroda je izgubila sposobnost da se obrati ka Bogu i zato je potrebna Bozja intervencija da bi covek mogao da bude poslusan Bogu. Covek mora biti nanovo rodjen da bi mogao da ponovo bude u zajednistvu sa Bogom. To je posao Duha Svetog. Kada covek dozivi to nanaovo rodjenje onda je on sposoban da donosi dobre odluke i da bude poslusan Bogu ali i to samo u potpunoj predanosti Duhu Bozjem. Taj proces se zove posvecenje. Tada pocinje Duh Sveti da donosi rodove u njegovom zivotu. Covek se u svemu tome oslanja na ono sto je Hristos ucinio na krstu. Covek zna da pred Bogom moze biti samo bedni gresnik bez ikakve svoje pravednosti. Covek se tada oslanja na Hristovu pravdu i na Hristov bezgresni zivot koji se uracunava gresniku kao potpuno besplatni dar milosti Bozje.Covek mozesamo da bude zahvalan Bogu na onome sto cini za njega. Covek u svemu tome nema nikakve zasluge. Nadalje covek moze biti siguran da kada je nanovo rodjen da ce biti i vaskrsnut u poslednji dan suda Bozjeg ali ne da bi bio sudjen vec nagradjen vecnim zivotom. U celm tom procesu nisu potrebni svetitelji i njihovo posrednistvo jer imamo Hrista kao posrednika i prvosvestenika. Samim time nije nam potrebno nikakvo svestenstvo jer su svi nanovorodjeni svestenstvo pred Bogom. Imamo krstenje i euharistiju ali je njihov znacaj sasvim drugaciji nego u Pravoslavnoj crkvi makar koliko mi je poznato. Jer na pitanje sta je to pricesce od Pravoslavnih sam dobio dve vrste odgovora do sada tako da nisam siguran sta naucavate. Eto to je najkrace. Kada budem imao vise vremena pisacu ti vise. 

 

 

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Juanito рече

Енглез због посла да дође у Србију? Да нећеш да правиш нови ”Невен”?

Znači da Vučićev ekonomski boom i rast đidipija nije prazna priča.:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...