Jump to content

Свакодневни живот у разним земљама света - искуства форумаша

Оцени ову тему


Препоручена порука

Шефе који ти је враг... ? :ani_biggrin: Бре Ракићу остави новодошљака и пожели му добродошлицу...шта си се окомио на  Мохиканце ....

Зар тако администрација дочекује нове.....:)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 595
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 7 минута, Милан Ракић рече

Nema potrebe za objašnjavanjem! Naše žene,ako ne slušaju, to mi Srbi vrlo lako rešimo. Zvalimo jednu preko uveta, pa da vidiš da l će da pita nešto

E o tome i pricam. Za mene je to nemoguce! Ja nemogu da shvatim zasto se ovde cude kada ja kazem da volim da donesem zeni dorucak u krevet da volim da perem zajedno posudje sa njom. Zena nije rob da slusa, kuva i gaji decu. Zena je da je volis iz sveg srca, da se zrtvujes za nju. Meni je to strasno kada vi u Srbija to kazete. Brrrrr! Horor! Hriscanin treba da voli svoju zenu kao sto hristos voli crkvu!

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, florenntina рече

@Poslednji Mohikanac

Kako ti se dopada srpski humor (npr. ovaj Rakicev post iznad)?

Slican je kao i nas. Zato volite Fools and Horses, Hallo hallo i td. Samo ponekada ga ne razumem. 

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Sasa Vojvoda рече

Јој  само ми немој  те феминистичке глупости којом су растурили породице.

Porodicu su razrusile i feministicke i ne feministicke gluposti. 

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Poslednji Mohikanac рече

da donesem zeni dorucak

папучару један!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, jedan čovjek рече

Жене у Србију имају претјерано добар третман, Био сам у Нигерији и разним бившим Британским колонијама, трагови Британског просвјетљења на жене ми се нису свидјели морам ти признати. 

Сад не знам како је у самој Британији, или Ирској?

U kolonijama nije bio dobar tretman nikoga osim robovlasnika. Nije bio dobar tretman zena nigde u vreme velike imperije. Ja govorim o sadasnjem vremenu. Irska je drugacija od UK. Slicni ste Ircima!

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, jedan čovjek рече

Претјерано добар третман, то значи да имају јак вид слободе у оквире колективне свијести народа. Не мислим на ове трендове неке пролазне

Malo vise detalja, molim!

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, jedan čovjek рече

Ниси ми рекао шта мислиш на трагове просветитељства у бившим Британским колонијама или хришћанском мисионарству. И какво је то стање у В.Б. или Ирску ?

А претјерано добар третман значи, није Турска, Албанија, није Мађарска нити је Француска.. колективна свијест. Сматрамо да нису роба ни у једном смислу. А ако си био у Италији нпр. онда добро можеш да процијениш неке разлике. А то да треба да буде покорна мужу, ако је исти способан за то, остало је код нас. Ако није способан, шта да радимо нико није савршен, боримо се заједно за просвјетљење и овако и онако..

Причамо о Држави у којој је колективна свијест са највећим интелектуалцима исте, уништавана детаљно задњих па барем 50 година

Molio bih te da ostavimo nesto za sutra sada moram da idem. Zelim ti laku noc!

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Poslednji Mohikanac рече

Neko me je zamolio da opisem kako izgleda moja zemlja i ostale u kojima sam ziveo. Vidim da je vec neko opisao moju zemlju United Kingdom i London. Ako onda imate neko pitanje o Londonu i UK onda mozete mi postaviti. Ziveo sam u Francuska, Italija, Hrvatska, Slovenija, Madjarska, Austrija i Jamajka. Ne zelim da pricam o zemljama o kojima je neko vec pricao ali sam spreman da vam odgovorim na sva pitanja. Hvala vam! 

Razmisljala sam o putovanju na Jamajku i bas nedavno pricala sa jednim Jamajkancom koji me ubedjuje da je tamo sve ok. Medjutim, prijatelji mi kazu da je Jamajka opasna za putovanje sa porodicom.

Kakva su tvoja iskustva? Je li bezbedno?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Poslednji Mohikanac рече

Molio bih te da ostavimo nesto za sutra sada moram da idem. Zelim ti laku noc!

 

пре 10 часа, Juanito рече

 

Ovo volim kod vas smisao za humor! :dobro:

пре 9 часа, florenntina рече

Razmisljala sam o putovanju na Jamajku i bas nedavno pricala sa jednim Jamajkancom koji me ubedjuje da je tamo sve ok. Medjutim, prijatelji mi kazu da je Jamajka opasna za putovanje sa porodicom.

Kakva su tvoja iskustva? Je li bezbedno?

Bezbedno je koliko i u svim drugim zemljama. Moja vam je preporuka da pripremite USA dolar i da na drzavnim menjacnicama ne menjate jer je los kurs. Menjajte samo ono sto morate na drzavnim menjacnicama. Neznam da li vam treba viza ali i ako vam treba nemojte se brinuti dace vam je odmah tu na granici. Trebate uplatiti samo neto dolara. Na aerodromu ima i taksi sluzba i autobuska sluzba. Nemojte da prihvatite odmah cenu koju vam traze za prevoz. Ponudite barem duplo nize! Moja vam je preporuka da uplatite sobu u nekom od hotela on line. Imate odlicne hotele sa privatnim plazama. Sve zavisi od toga koliko para imate. Tamo mozete iznajmiti motocikl ili auto i to nije skupo. Imate jako puno turistickih atrakcija: plivanje sa delfinima, poseta gusarskoj pecini, ronjenje po predivnim koralima, poseta kuci Bob Marley i td. Crkve imate na svakom koraku. Svi su jako ljubazni i nasmejani. Mislim da ce vam se svideti. 

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, jedan čovjek рече

Ниси ми рекао шта мислиш на трагове просветитељства у бившим Британским колонијама или хришћанском мисионарству. И какво је то стање у В.Б. или Ирску ?

А претјерано добар третман значи, није Турска, Албанија, није Мађарска нити је Француска.. колективна свијест. Сматрамо да нису роба ни у једном смислу. А ако си био у Италији нпр. онда добро можеш да процијениш неке разлике. А то да треба да буде покорна мужу, ако је исти способан за то, остало је код нас. Ако није способан, шта да радимо нико није савршен, боримо се заједно за просвјетљење и овако и онако..

Причамо о Држави у којој је колективна свијест са највећим интелектуалцима исте, уништавана детаљно задњих па барем 50 година

Ne mislim nista dobro. Imperijalizam nije nikome nista dobro doneo tako ni Britaniji. Sto se misionarenja tice sve zavisi ko je i sta radio. Ima i dobrih i losih primera. Ne razumem ovo: 

И какво је то стање у В.Б. или Ирску ?

А претјерано добар третман значи, није Турска, Албанија, није Мађарска нити је Француска.. колективна свијест. Сматрамо да нису роба ни у једном смислу. А ако си био у Италији нпр. онда добро можеш да процијениш неке разлике. А то да треба да буде покорна мужу, ако је исти способан за то, остало је код нас. Ако није способан, шта да радимо нико није савршен, боримо се заједно за просвјетљење и овако и онако..

Причамо о Држави у којој је колективна свијест са највећим интелектуалцима исте, уништавана детаљно задњих па барем 50 година

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...