Jump to content

Свакодневни живот у разним земљама света - искуства форумаша

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 599
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 18 минута, Juanito рече

Ово и није баш грешка у спелингу, али да не идемо у детаље. Имамо нејезичке разлоге да верујемо да г. Мохиканац лаже да је Енглез. Е сад, зашто то ради и које су му тачно намере, немамо појма. :)

Па будите онда ви из управе часни и сачувајте брату достојанство тиме што ћете му одмах објаснити приватном поруком да му видите ИП адресу, код виндовса (или већ чега, не разумем се) и да је дупли налог у питању, па да се не срамоти даље. Није ми ни то похвално што му се смејете иза леђа, исто колико и њему што није похвално што нас замајава.
 

Солидарност ће спасити свет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Trifke рече

pogledaj sreco da na kompu nije daleko a od e

а c    c        ept 

e x   c         ept 

много је то грешака одједном у матерњем, а сличних грешака није било у куцању на српском, осим неких типа - незнам, из Француска и сл, што личи на намерно кривљење језика које није типично за некога коме српски није матерњи :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Тихон рече

Damn, какве везе има трава с матримонијумом?:)))

pa ajde sada ti meni objasni morao covek da ide da vadi drugu vencanicu zbog toga :)

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Trifke рече

ne rodjo moj citira da su bili prestrugani a odnosi se na apokrif o smrti Jeremije

Не брадер, не каже да су били "престругани", него "набубњани". Тј. разапети на справу сличну бубњу и онда ударани до смрти.

elabon gunaikeV ex anastasewV touV nekrouV autwn alloi de etumpanisqhsan ou prosdexamenoi thn apolutrwsin ina kreittonoV anastasewV tucwsin

(Јеврејима 11:35)

etumpanisqhsan

from a derivative of tuptw - tupto 5180 (meaning a drum, "tympanum"); to stretch on an instrument of torture resembling a drum, and thus beat to death:--torture.

http://htmlbible.com/sacrednamebiblecom/kjvstrongs/STRGRK51.htm#S5178

  • Волим 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Trifke рече

pa ajde sada ti meni objasni morao covek da ide da vadi drugu vencanicu zbog toga :)

 Чек' да видимо: трава била сувише добра, или, пак, сувише лоша? Не знам, нисам експерАт.:)))

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Марина Савковић рече

Па будите онда ви из управе часни и сачувајте брату достојанство тиме што ћете му одмах објаснити приватном поруком да му видите ИП адресу, код виндовса (или већ чега, не разумем се) и да је дупли налог у питању, па да се не срамоти даље. Није ми ни то похвално што му се смејете иза леђа, исто колико и њему што није похвално што нас замајава.
 

Јес вала, срам нас било што дозвољавамо троловима да срамоте себе...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па добро, наведох да се не разумем у те компјутерске ствари, али знам да администратори могу да виде не само локацију, него и са ког компјутера се логује (та нека шифра оперативног система или тако нешто). Немам појма, само хтедох рећи да није баш витешки ни пустити неког да се срамоти.
 

Солидарност ће спасити свет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Grizzly Adams рече

Не брадер, не каже да су били "престругани", него "набубњани". Тј. разапети на справу сличну бубњу и онда ударани до смрти.

elabon gunaikeV ex anastasewV touV nekrouV autwn alloi de etumpanisqhsan ou prosdexamenoi thn apolutrwsin ina kreittonoV anastasewV tucwsin

(Јеврејима 11:35)

from a derivative of tuptw - tupto 5180 (meaning a drum, "tympanum"); to stretch on an instrument of torture resembling a drum, and thus beat to death:--torture.

http://htmlbible.com/sacrednamebiblecom/kjvstrongs/STRGRK51.htm#S5178

2 Mak. 6 sa,o tu Elezar ne ispoveda veru u vaskrsenje i tu je problem. Ali nije to vazno.

 

пре 5 минута, АлександраВ рече

а c    c        ept 

e x   c         ept 

много је то грешака одједном у матерњем, а сличних грешака није било у куцању на српском, осим неких типа - незнам, из Француска и сл, што личи на намерно кривљење језика које није типично за некога коме српски није матерњи :)

mozda si i u pravu sta znam nije bitno

 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

Јес вала, срам нас било што дозвољавамо троловима да срамоте себе...

Па по мом схватању, јесте срамота и ваша, колико и њихова, утолико више што не ћутите, него напротив завитлавате човека овде јавно.
 

Солидарност ће спасити свет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A to sto on sve vas zavitlava nije sramota?

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Марина Савковић рече

сачувајте брату достојанство

А што би некоме ко покушава да нас овде све прави будалама чували достојанство?

Што он не мисли на наше достојанство?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Марина Савковић рече

Па по мом схватању, јесте срамота и ваша, колико и њихова, утолико више што не ћутите, него напротив завитлавате човека овде јавно.
 

100% se slazem

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

А што би некоме ко овде све прави будалама чували достојанство?

Што он не мисли на наше достојанство?

Zato sto si ti hriscanin i trebalo bi da prvo mislis na drugoga a tek onda na sebe. Hoces da ti citiram iz Sv Pisma?

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Danijela рече

A to sto on sve vas zavitlava nije sramota?

pa vidi ko je to? odavno nisam video ovo veselo lice? pa kako si mi ti radosti moja

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...