Jump to content

Шта носите као поклон када идете на славу?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

jop

i obično prigovaram kada neki domaćin stoji (šatro da bi služio goste, a zapravo se ljulja samo od pića). To je neki stih u narodnoj pesmi iz Kosovskog ciklusa, i još je taj stih ispričan mal te ne kao kletva, u fazonu "e brate samo nemoj da ne stojiš kada ti je Slava, i ima da umreš". I onda ljudi tripuju.

Domaćin jedva dočeka, pa brže bolje sedne na moje zakeranje.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За Славе у новембру, децембру, јануару... Велики, зидни...

http://www.eparhija-backa.rs/novosti/kalendar-za-2012-godinu-izdavacka-ustanova-eparhije-backe-beseda

И ако има ''ситне'' деце нешто пригодно за њих.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једно време сам носио пригодне књиге, брижљиво бирао по Епархијским књижарама, али сам одустао јер израз лица домаћина/це није одговарао мојој срећи док сам бирао књигу. Носио сам понекад и икону и кандило, кад се претходно распитам дал' имају домаћини.

Сад сам се вратио на 2у1 - црно вино и кафа sHa_sarcasticlol

Коњ се спрема за дан боја, али је у Господа спасење (Приче Сол. 27, 31)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Једно време сам носио пригодне књиге, брижљиво бирао по Епархијским књижарама, али сам одустао јер израз лица домаћина/це није одговарао мојој срећи док сам бирао књигу. Носио сам понекад и икону и кандило, кад се претходно распитам дал' имају домаћини.

Сад сам се вратио на 2у1 - црно вино и кафа sHa_sarcasticlol

Изгледа да је то добитна комбинација. Каффа + винце и евентуално нека чоколада од 60 динара (Најлепше жеље само за одобране).

У сваком случају, сви ти поклони касније ће бити уредно нама враћени.

Како ћете се само смејати у себи када будете иђли негде у госте и сетите се овог нашег разговора :) Пазите само да вино буде бар Медвеђа или Ждрепчева крв. Кафа може да буде Ц или Бонито. Ако иде само кафа онда је бар фора да иде 200 грама евентуално са шољом ДонКафе

Link to comment
Подели на овим сајтовима

crno vino Manastira Tvrdos ( moje najomiljnenije ) ,kafa ,a za decu pravoslavne slagalice :)

ili neka knjiga ako su deca veca :)

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

crno vino Manastira Tvrdos ( moje najomiljnenije ) ,kafa ,a za decu pravoslavne slagalice :)

ili neka knjiga ako su deca veca :)

У широко, широко.... Тебе бих и могао да зовем на славу gringrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У широко, широко.... Тебе бих и могао да зовем на славу gringrin

Moze Oce ,ali ne zaboravite : sto kuma donela ,to kuma odnela :D

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зависи коме идем на славу. Пошто имам 20 година и члан сам Светосавске Омладинске Заједнице,кад идем на славу СОЗовцима,иде нас више,па скупимо паре и купимо нешто прикладно (кадионицу,кутијицу за тамјан и слично). А на остале славе идем са породицом,тако да мама носи кафу,вино,итд,класика :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када идем код кога на славу

ја понесем два деци весеља

и понесем један комад среће

и понесем три метра утехе

и понесем кило добре наде

и понесем два до три фазона

и понесем једну флашу пића

мислим нешто доста је од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зависи коме идем на славу. Пошто имам 20 година и члан сам Светосавске Омладинске Заједнице,кад идем на славу СОЗовцима,иде нас више,па скупимо паре и купимо нешто прикладно (кадионицу,кутијицу за тамјан и слично). А на остале славе идем са породицом,тако да мама носи кафу,вино,итд,класика :)

smajolik78

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...