Jump to content

Да ли су пре ,пада' постојали други људи осим Адама и Еве?


Да ли су пре ,пада' постојали други људи осим Адама и Еве?  

78 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли су пре ,пада' постојали други људи осим Адама и Еве?

    • Јесу
      24
    • Нису
      53


Препоручена порука

Ovo je ipak pomak na bolje.

Ipak su neki ovde bistrili kako je postojao prabicar, i lemur.

Drugi ljudi pored Adama i Eve mi se cine prihvatljivijim od lemura.

Очигледно ниси добро разумео како мисле они који сматрају да су постојали други људи поред Адама и Еве пре њиховога пада. Наиме, ова тврдња настала је услед доказа еволуције људи од антропоморфних мајмуна, примата и других облика. Користећи аналогију са овим устврдили су да је и Адам настао као потомак еволуције када су природно настали и други људи.

Uf uf, sad razumem zašto si me tako pitao. Nisam od ovih.

То сам питање поставио члану Geheiligt. Све у свему добро би било да добијем тај одговор од некога ко је изнео мишљење да ,,јесу'' постојали други људи пре пада Адамовог, а то мишљење је изнео Geheiligt.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 476
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Управо тако. Треба да се теолози усредсреде на чињеницу да су постојали други људи одмах по ,,изгнању'', то јест после ,,пада'' Адама и Еве, где су ови други људи живели као у племенима поред Адамовог племена.

Са друге стране, све догматске чињенице указују такође на важност улоге Адама и Еве као наших прародитеља и узрочника. То није само библијско-хронолошки став, већ је то и важна ставка у тумачењу догматских тема о појмовима који чине њену суштину.

0442_feel

Tako mi je odprilike i sveštenik objsanio. Ujedno sam htela svojim postom da ohrabrim druge da pitaju šta im nije jasno jer mislim da ovde ima dosta ljudi koji mogu da daju prave odgovore. Mislim da je najgore držati nedoumice u sebi da nas drugi ne bi osudili jer tako one samo izazivaju nemir u duši. Bolje je reći pa odmah izvesti stvar na čistac i otkloniti razloge za zbunjenost.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда ја нисам нешто добро разумио али добро...Да би настао други човјек тј. потомак потребно је да људи згрјеше тј. колико знам сам чин сексуалног односа се сматра гријехом. А прије пада није било гријеха јер је "пад " био први гријех па онда нису могли ни имати потомке. Мада ?  0442_feel

У хришћанству нема пречица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Лазар

Сексуални чин сам по себи никако није грех. Адам и Ева су требали да се ,,множе'' по заповести Господњој и зато су створени као мушко и женско. До тог односа није ни дошло све до пада, односно након изгнања из Едема.

Веома је важно да разумемо ове ствари. Адам и Ева су имали конкретно послушање које би довело до Оваплоћења Логоса, Сина Божијег, што значи да би се Оваоплоћење извршило и у случају да Адам и Ева нису згрешили. Тај грех је био нешто друго а не сам сексуални чин по себи.

Претпостављам да је појава греха дошла истовремено са завишћу анђела (сатане), који није хтео да учествује у ,,домостроју стварања'',- јер је домострој стварања свакако водио до Оваплоћења Логоса и уздизања човека са десне стране Бога Оца, тако да кроз Христа сви (анђели и људи) добијају вечни живот у Царству Божијем.

Према томе, претпостављам, а то сам мишљење чуо још од неких теолога, да је сатана пао са неба извршивши саблазан над Адамом и Евом. То значи, у случају да сатана није постао то што је постао, онда не би ни дошло до спречавања послушања Адама и Еве у Едему - множења без греха и смрти.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Мислим да су Адам и Ева били први људи и да пре њих није било људи. Да је било, Мојсије би то напоменуо у Књизи постања јер му је Бог открио како је стваран свет. Ово питање је углавном покретано због Каинових речи.

Што се тиче Каиновог греха, мислим да је Каин то рекао зато што су у почетку људи живели по 900, 1000 година па је било могуће да се генерације и генерације размноже од Адама до Каинове природне смрти.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Ju..svašta..otkud se seksualni odnos smatra grehom? sam Bog je blagoslovio i STVORIO takvu vrstu odnosa, odnosno osmislio je na način kako funkcioniše..naravno, grešni ljudi mogu da i od toga naprave izopačenja i perverzije..ali seks u svakom slučaju nije greh već blagoslov i to popriličan.

Можда ја нисам нешто добро разумио али добро...Да би настао други човјек тј. потомак потребно је да људи згрјеше тј. колико знам сам чин сексуалног односа се сматра гријехом. А прије пада није било гријеха јер је "пад " био први гријех па онда нису могли ни имати потомке. Мада ? 0409_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odakle ti ova karta? Verovatno je ovo iz knjiga profesora Deretića o migracijama Srba...

Mene vec mrzi da objasnjavam po milioniti put pa evo slika migracije ljudi. Kyears= hiljada godina

091022-human-migration-02.jpg

U zavisnosti od toga kada veruje da se dogodio pad odlucite da li je bilo vise ljudi ili ne.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odgovor na ovo pitanje glasi:"NISU" dakle da jos jednom ponovim NISU!!! ...Adam i Eva su radjali djecu i napunili zemlju...medjutim postavlja se pitanje otkud sada Kainu zena, Avelju..i ostalima, e za one koji ne znaju onu su se zenili sa svojim sestrama jer je takav bio blagoslov Božiji dok se ne napuni zemlja, kasnije kada se ljudi dosta naradjalo, ta praksa se prekinuta, a treba napomenuti da je sam Adam. ili su bukvalnijem prevodu, odnosno sa jevrejskog "zemljanko" zivio oko 930 god upravo iz tog razloga da bi se naselila zemlja....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da su se pramajka i praotac i njihova deca množili međusobno. Ne znam šta je tu sablažnjivo. To je bila volja Božija radi punjenja Zemlje ljudima.

Mi možemo samo svojim bolesnim umovima da takve veze koje su postojale među prvim ljudima, poredimo sa današnjim bolesnim incestuoznim vezama.

Cela priroda živi i razmnožava se međusobno. Ne pita se ko je bata a ko seka, ili tata mama. Zato što stvorovi ne mogu da se razmnožavaju drugačije, nego polnim putem, ali stvorovi ne gledaju jedni druge kao predmete seksualne naslade, već to što rade, rade zbog svojih nagona.

Prvi ljudi su isto imali nagone, i nisu ni mogli da imaju izopačenu sliku o svojim srodnicima kao o nekim objektima seksualne naslade.

Uzmite životinje koje se razmnožavaju bez da se gleda ko je bata-seka. Govorim o divljim životinjama. Nakot tako spojenih životinja nije degenerisan i bolestan, kao u slučaju ljudskih bića.

Oni mogu, ljudi više ne. Kod današnjih ljudi to je greh, kod praljudi to nije bio greh.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када Господ протерује Каина због убиства свога брата, каже се ''и отиде Каин испред Господа, и насели се у земљи Наидској, на истоку према Едему''. Ако су први синови Адама и Еве били Каин и Авељ, а Сит још није био рођен, откуда народ у земљи наидској из којег ће Каин изабрати себи жену? Да ли су то опет њихова деца, рођена негде између Каина и Авеља? Кад је и зашто то размножавање међу браћом и сестрама почело да се гледа као инцест и нешто неморално?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sada ces dobiti odgovor da On i nije toliko ziveo, da je to metafora, ili da najverovatnije nije ni postojao ;)

Па наравно да није постојао, него шта је него метафора.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...