Jump to content
  • александар живаљев

    ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    Некима из Цркве, које познајем, су његове речи "музика за уши".
    Они су своје одлуке већ раније донели а његов говор ће им доћи као оправдање.

    Неки други црквени људи, које такође познајем, ће радо прећуткивати
    владикине речи јер се не поклапају са ставовима које су раније донели

    А трећима, нецрквеним људима, његове речи ... па једни ће их игнорисати,
    као што и Цркву игноришу а други ће их цитирати (дуго, дуго цитирати)
    као потврду да Црква представља извор мржње и нетолеранције.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Овог трећег се прибојавам. Јер једно је када говоре за нас, хришћане, скојаке рђаве речи, ЛАЖУЋИ. А када имају некаквог реалног повода, онда то и није добро за нас. Не видим, збиља, који је смисао владикиних речи, после упућених клетви, да би (осим клетви) употребио и оружје, али га нема. Што би се рекло, и себе, и све нас у Цркви, упуцао је у ногу тим речима. Не дај Боже да га неко послуша и понесе тог неког дана оружје и употреби га, ко ће бити крив? Па наравно "луди и фанатични" верници СПЦ, тј. цела СПЦ. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ови трећи ... они међу њима који су "за" оружане сукобе,
    владикине речи неће цитирати али хоће оне његове 
    речи који су (по њима) одраз мржње, јер они
    "не мрзе никога" мада би пуцали у њега.

    Тако да свако ко реагује на његове речи,
    то ради са своје "платформе", мерећи његове речи
    не са бољима од себе него са собом.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 40 минута, Родољуб Лазић рече

    Овог трећег се прибојавам.

    А: "Узео бих и оружје да ми га дају"! Је ли то примерено епископз у беседи? Је л' треба владике са оружјем да устају на "параду"/организаторе?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 13 минута, Ćiriličar рече

    А: "Узео бих и оружје да ми га дају"! Је ли то примерено епископз у беседи? Је л' треба владике са оружјем да устају на "параду"/организаторе?

    И треба да га узме од оних који оружије имају, да га они неби користили.
    :)
    И онда лепо устане са оружјем у руци, и каже "парадерима" -
    "Ево, спасао сам вас од ваших неистомишљеника,
    ајте сад и ви лепо .... у кафиће и на сплавове, у ваше "храмове"!"
    :)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Пре сат времена, Ćiriličar рече

    А: "Узео бих и оружје да ми га дају"! Је ли то примерено епископз у беседи? Је л' треба владике са оружјем да устају на "параду"/организаторе?

    Шта сам нејасно написао да би ми постављао ова питања? Не разумем.  Моја порука је потпуно јасна да ништа од тога не сматрам прихватљивим/пожељним. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 47 минута, Владимир Владимирович Цар1 рече

    Који ликови сви побегоше нико не сме да напиче ни реч. Е мој Родољубе баш си ме разочарао. Јел си случао Владику па га дезавуишеш? Изгеда ниси, него ти неко причао да је за оружје, као то је овде најважније, а не да је Председник подржао копиле када се родило,  па сада ни лук јео ни лук мирисао не знам Владику:smeh1:.

    Добар је Владика свака част. Сви се праве луди, премијерка има дете од брата и Црква ћути, паре се врте, али ту је Владика Никанор и Владика Фотије. У ствари цела Црква је са њима само ћуте због пара, полако све ће да дође на своје место.

    Владимире Скромни, мало спусти лопту.  Слушао сам ту беседу, није ми нико причао. Шта је најважније од онога што је рекао тешко је просудити. У народу постоји изрека да крава да пуну ведрицу млека, а онда ритне ногом и проспе. Дакле, шта год да је причао пре тога, не може да позове на употребу оружја. Јер то могу да чују људи којима је потегнути оружје врло једноставно и не праве питање нити много размишљају. Ко ће онда бити одговоран? Наравно, сви  мрзитељи ће поменути владику Никанора и проширити то на целу СПЦ. За мене је употреба оружја против ненаоружаних људи обични тероризам, нехришћанско понашање, а и нечојствено и нејуначко. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 19 минута, Владимир Владимирович Цар1 рече

    Ал си се излупетао сада за две године. Јел си пио нешто? Или те жена изнервирала али ово је толико глупо. Кога је упуцао, па урадио је одличну ствар покренуо је Цркву против ђавола.

    Владимире, искрено, до мишљења таквих као што си ти, уопште ми није стало. Kада су људи у комуникацији надобудни и арогантни, па и прости, једноставно их занемарим.  

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 часа, Владимир Владимирович Цар1 рече

    Наравно, сви  мрзитељи ће поменути владику Никанора и проширити то на целу СПЦ. 

    И зато ти пљујеш по Владици. Ајде сабери се.

     

    Ако неко треба да се сабере, онда си то ти. Сипаш и сипаш неодмерене речи, увреде, дисквалификације. Бркаш бабе и жабе. То што је њен брат донирао семе за њено дете (ако је тачно) свакако је са хрићанског становишта неприхватљиво. И то говори о идеологији која стоји иза свега. Али то не значи да против те идеологије и људи који је заступају треба користити оружје, тј. не значи да је хришћански нормалан став да оне који живе и пропагирају вредности које су супротне хришћанском учењу треба убијати због тога.  А свакако не убијати некога ко не носи оружје. Оружје се користи као одбрана када и друга страна користи оружје. А чињеница да си ти, са таквим насилним ставом у разговору и генерално насилним менталним склопом, одушевљен владикиним предлогом, говори да владика није био у праву када је изрекао да би употребио оружје. То води у инквизицију или у џихад. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 часа, Владимир Владимирович Цар1 рече

    Да имамо и Украјини то као оружје  тероризам па не помињу владику због оружја и тероризма. Овај Рођа одлеипио скренуо са пута.:)

    Да ли сам ја скренуо с пута  не знам, али твоје неповезане мисли и реченица која нема ни интерпункцију нити јој се може продреди у смисао, ако га уопште има, говори довољно о теби.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    А пошто ти је промишљање изгледа слабија страна, само да ти напоменем да, када једна страна даје себи за право да користи оружје против ненаоражаних људи на другој страни, тиме даје за право и другој страни да се понаша на исти начин. А то значи рат, ако ти још увек није јасно.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Zna se sta je blud. Tada u septembru bludnici će harati ulicama, a mnogi su bludnici krišom... No Bog sve vidi i dopušta, ako dopusti ovu paradu sami smo krivi... Kakav narod takvi i zakoni...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 15 часа, Bokisd рече

    Uf, malo je vladika previse jakih reci koristio, mozda je bio u tom trenutku malo impulsivan ili ko zna sta ako moze nesto da se opravda.

    Нажалост је владика горчину оставио на крају место надахнућа. Оружијем на грех ближњег, то није љубав него мржња. И владика је човек, и оно пало страсно проради гледајући неправду али ваљда има толико искуства да кад осети да то устаје у њему прикочи и премери речи. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...