Jump to content
  • александар живаљев

    ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    У овој тешкој проблематици живота постоје и међу нама, који себе препознајемо као црквене, по мом мишљењу два скретања, а тога је било и раније. Једно скретање је некултурно јавно и острашћени нападање Српског Патријарха и Архијереја јер су рекли или нису рекли, учинили или нису учинили. Друго скретање је такође острашћено "брањење" Српског Патријарха и Архијереја у форми острашћеног нападања на оне међу нама,који искажу своје незадовољство са претходно наведеним. Намерно кажем међу нама, јер овде се заборавља да смо такви какви смо сви Црква Христова и духовна деца и Српског Патријарха и Архијереја и сви треба да се усавршавамо. Нажалост, речник неких свештеника,активних онлајн, су биле толико непастирске и ружне, што би глобалисти назвали говором мржње. Као да смо Српском Патријарху ми потребни да га бранимо или учимо. 

    Предложио бих да престанемо са расипањем енергије на узајамна вређања и вербалне окршаје и да свако од нас да свој допринос у супротстављању овом злу. Људи, минут до 12. Законима по свом кроју већ на мала врата улазе у наше животе, Евро тзв. прајдом хоће то да преокрену у јуриш на наше животе на велика врата. Уозбиљимо се.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 25 минута, Bokisd рече

    https://www.politika.rs/sr/clanak/516553/patrijarh-porfirije-saucesce-preminula-kraljica-elizabeta-ii-druga

     

    Darija Dugina :cmizdrenje:... ona i otac pravi prijatelji naseg naroda i drzave.... kraljica eto moze da prebiva cak i medju pravednicima..... :POPOcorn1:

    Ти оно беше одустао од писања ћирилицом?

    Ово што ти радиш је тужно и ружно.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Пре сат времена, Вилер Текс рече

    Ти оно беше одустао од писања ћирилицом?

    Ово што ти радиш је тужно и ружно.

     

    Заборавио да пребацим.

    Мени је тужно,:blush: Дарија убијена од терориста и нациста из Украјине, велики пријатељ нашег народа, као и отац, ми исти словенски народ, исте вере, сличне историје и културе, мало молитвене пажње је ваљда заслузила.

    За краљицу,  таква молитвена пажња, чиме је она то заслузила. 

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 11 минута, Bokisd рече

    Заборавио да пребацим.

    Мени је тужно,:blush: Дарија убијена од терориста и нациста из Украјине, велики пријатељ нашег народа, као и отац, ми исти словенски народ, исте вере, сличне историје и културе, мало молитвене пажње је ваљда заслузила.

    За краљицу,  таква молитвена пажња, чиме је она то заслузила. 

     

     

    То што ти радиш у континуитету је ружно и тужно. Исто радиш што и н1, само из другог угла. 

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Пре сат времена, Вилер Текс рече

     

    То што ти радиш у континуитету је ружно и тужно. Исто радиш што и н1, само из другог угла. 

     

    Само ми кажи чиме је краљица заслузила такву молитвену пажњу, мени то не може да уђе у главу.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 16 минута, Bokisd рече

    Само ми кажи чиме је краљица заслузила такву молитвену пажњу, мени то не може да уђе у главу.

    Ти тражиш да се теби полажу рачуни зашто се неко за неког моли?

    Дођи ти на Усековање у Београд и не филозофирај.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    By Марко Танасковић

    Најновији спин и подла лаж које српски англофили и агенти од утицаја, као по команди, немилице шире по друштвеним мрежама-како је, тобоже, краљица Елизабета II била против бомбардовања СР Југославије 1999. Истина је да је Тони Блер на посебном састанку још у октобру 1998. добио благослов од краљице за ваздушне ударе на Србију, а и, по потреби, за учешће британских трупа у копненој инвазији НАТО снага која је била у плану. То се лако може проверити читањем британске штампе из тог периода. Уосталом свако ко се иоле разуме у политичку културу и обичаје на острву савршено добро зна да је такве војне акције немогуће спровести мимо воље монарха. Тако да мало оладите са том патетичном и лажном причом “да нам та жена никакво зло није нанела”

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Пре сат времена, Вилер Текс рече

    Ти тражиш да се теби полажу рачуни зашто се неко за неког моли?

    Дођи ти на Усековање у Београд и не филозофирај.

    Коментаришем оно што видим, ти ако оћеш да забијаш главу као ној, ја то не могу, и нећу.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 часа, Bokisd рече

    За краљицу,  таква молитвена пажња, чиме је она то заслузила. 

    Боки, постоји језик и норме дипломатије, и секуларне и црквене. "Мудри као змије а безазлени као голубови" значи много тога.

    И Путин је Чарлсу упутио саучешће и замолио да то "пренесе британском народу". Нити ће Чарлс причати са народом...замисли они, иде Чарлс са бусом по Краљевству и обичази народ и виче: "Поздравио вас је Путин".

    То је политика све. И има то смисла, а ево како иако је често лицемерно, то јест не одражава искрене ставове. Док је у међународној политиц, а и црквеној, неки језик кутоазије, макар и неискрен, ту је ново сукоба низак. Кад се пређе на груб језик, као што сада имамо: "наши интереси", "диктатура", "осовина зла" и сл., ту је већ ратно стање.

    Као и у приватном животу, другачије је кад мало користиш иронију и сарказам, другачије је кад псујеш, претиш. Ти се бавиш теологијом, а шта је најјаче оружје ту? Па РЕЧ!

    То је најнормалнија пракса да великодостојници секуларни и црквени упућују телеграме саучешћа. То нико и не чита, просто је тако. Имаш рецимо САД честита Србији дан државности, а отима јој 15% територије...и.т.д.

    Пошто ти то све знаш, што се правиш Енглез :)

    Мани се Србин.инфо...људи су пукли у главу...

    ПС: Путин саучешће Чарлсу а његове десне руке поручују Енглезима да ће да срване Лондон ако затреба. Некад ме изненадиш шта ти запада за ухо.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...