Jump to content
  • александар живаљев

    ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 8 минута, Вилер Текс рече

    За нашег Патријарха треба да се молимо, да имамо поверење а не да га притискамо. Он сигурно боље види са места на коме је. Ок је рећи мишљење али вршити притисак као неки острашћени није у реду. Учимо се на искуству патријарха Германа, многи су га осуђивали и поргрешили а неки су јавно признали то. 

    Imamo primer Gruzije gde patrijarh predvodi litije, kadi se i ulice krope svetom vodom zbog morone a i uopšte zbog prljavštine grehovne. Ovde politika vodi glavnu reč, to je problem. Irinej kaže nemojte na Vaskrs u Crkvu, mi odemo, a tamo čitaju njegovu poslanicu. Čekaj bre! Možeš da budeš patrijarh sto puta, ako radiš naopako ima da ti se kaže u lice, pa ti vidi šta ćeš sa tim da radiš. Svi ako smo zajednica u Telu i Krvi dužni smo da hrabrimo i pomažemo jedni druge, ali i da opominjemo kad mislimo da treba. Nije nikom lako, svestan sam, ali greh ne sme da se opravdava, nego da se razobličava i poziva na pokajanje, to sam siguran jer je Gospod tako rekao, a kod Njega nije bilo šlihtanja i licemerisanja, priče o lažnoj ljubavi.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    За све који мисле да је ћирилица неопходан услов за разговор, ево и ја ћу, иако мислим да је ћирилица незаобилазан део србског идентитета, и никад не пишем латиницом, сада ћу, као прави Србин, из солидарности због неразумне дискриминације, а и из ината,  pisati latinicom dok mi se hoće. Eto, čisto da razbijem mentalne šablone. Da, voleo bih svom dušom da svi Srbi pišu ćirilicom, ali da latinica bude nova žuta traka, to me ne zanima.

     

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 13 минута, Bokisd рече

    Nadam se da ce na kraju da otkazu mozda je spin, ali da nije pokrenuto nekom jakom akcijom i pricom ne bi se ni skupilo ovoliko ljudi, opet moram o Patrijarhu, da je ostalo na onoj njegovoj besedi o kojoj smo pricali ranije na temi nista se ne bi izdesavalo, znaci moraju i neke jake reci i dela, kako se kaze za jaku bolest i bol potreban je i jak lek.

    Ма разумем све....рекао сам ти/вам горе негде: не видимо ми из низина као што виде они горе у Синоду. Нисмо деца, знамо да је парада једно од геополитичких оруђа...а нама је кућа крај пута. Боки бре, ако ми будео устајали први против сваког светског зла, нестаће нас. Доста нам је локалних непријатеља.

    Ово је ствар процене: да ли и како реаговати?

    Е сад, има и друга: да ли имамо поверења у патријарха? Ја имам, мислим да је мудар и зна да "хода по жилету" а да не буде сервилан.

    Парада је само једно од страшних искушења. Људи, Балкан је стратиште истока и запада, ислама и хришанства, православља и римокатоличанстав. Мало ли је? Па није то све има и горе: глобалИЗАЦИЈА је неминовна данас, а она чини Балкан још опаснијом таччком. Дакле судари великих религија, цивилизација  сада се појачавају и динамизују. И ту треба бити мудар...

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Милошшш рече

    Imamo primer Gruzije gde patrijarh predvodi litije, kadi se i ulice krope svetom vodom zbog morone a i uopšte zbog prljavštine grehovne. Ovde politika vodi glavnu reč, to je problem. Irinej kaže nemojte na Vaskrs u Crkvu, mi odemo, a tamo čitaju njegovu poslanicu. Čekaj bre! Možeš da budeš patrijarh sto puta, ako radiš naopako ima da ti se kaže u lice, pa ti vidi šta ćeš sa tim da radiš. Svi ako smo zajednica u Telu i Krvi dužni smo da hrabrimo i pomažemo jedni druge, ali i da opominjemo kad mislimo da treba. Nije nikom lako, svestan sam, ali greh ne sme da se opravdava, nego da se razobličava i poziva na pokajanje, to sam siguran jer je Gospod tako rekao, a kod Njega nije bilo šlihtanja i licemerisanja, priče o lažnoj ljubavi.

    Да није било блаженопочившег Патријарха Иринеја и његовог мудрог односа према држави не би ми видели цркву никако или много теже. А за Васкрс је рекао, одприлике поштујте мере и дођите у  храмове. Дакле, свако је чуо шта је хтео. И на прсте једне руке можеш избројати казне које су писане људима за Васкрс, и то су писали неки баш безбожни полицајци. 

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 минута, Родољуб Лазић рече

    За све који мисле да је ћирилица неопходан услов за разговор, ево и ја ћу, иако мислим да је ћирилица незаобилазан део србског идентитета, и никад не пишем латиницом, сада ћу, као прави Србин, из солидарности због неразумне дискриминације, а и из ината,  pisati latinicom dok mi se hoće. Eto, čisto da razbijem mentalne šablone. 

     

     

    Поента је у томе што Бокија мрзи да мрдне прстом а не мрзи га да учи  духовног оца свих православних Срба шта да ради.

    Нека ти Бог подари дар расуђивања.

    Нараво да ће једино ћирилица српско писмо. Видим да си пун ината и острашћен. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 12 минута, Вилер Текс рече

    Поента је у томе што Бокија мрзи да мрдне прстом а не мрзи га да учи  духовног оца свих православних Срба шта да ради.

    Нека ти Бог подари дар расуђивања.

    I tebi takođe.

    Boki ne uči duhovnog oca nego komentariše na forumu, koji je tome i namenjen. Porfirije nije član foruma, koliko ja znam, niti Bioki komunicira sa Porfirijjem. Na forumu se komentarisalo i komentariše sve i svako, i ti i ja i svi smo komentarisali i patr. Irineja, i Amfilohija, i Vartolomeja...Čista zamena teza da Boki uči Porfirija bilo čemu. Zašto si ti ovde na forumu, i ko zna koliko njih, učio Amfilohija i Joanikija, i Vartolomeja? (Ako se pisanjem i komentarisanjem na foirumu uči neki jerarh?) i što to nisi pričao Đuroviću i Mačkoviću i drugim teolozima i veroučiteljima na forumu, nego pričaš Bokiju?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 минута, Вилер Текс рече

    А за Васкрс је рекао, одприлике поштујте мере и дођите у  храмове. Дакле, свако је чуо шта је хтео.

    "Lepo je doći na velike praznike u crkvu, ali ovo je izuzetan jedan momenat u našemu životu. Bolje je u domu svoje misli, želje i svoje srce uputiti prema crkvi, nego biti u crkvi, a ne znam o čemu drugom misliti. Naravno, sve će ovo proći, pa ćemo se moliti Bogu i u našem domu i u crkvama", naveo je patrijarh.

    WWW.KURIR.RS

    Patrijarh Srpske pravoslavne crkve Irinej pozvao je vernike da prihvate preporuke medicinskih stručnjaka i predstojeći Uskrs po julijanskom kalendaru proslave u ...

     

    пре 6 минута, Вилер Текс рече

    И на прсте једне руке можеш избројати казне које су писане људима за Васкрс, и то су писали неки баш безбожни полицајци. 

    Da, prvo zapreti siromašnim ljudima kaznom od 50k ili više, pa posle što niste išli nisu kažnjavali, ma daj. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 минута, Милошшш рече

    "Lepo je doći na velike praznike u crkvu, ali ovo je izuzetan jedan momenat u našemu životu. Bolje je u domu svoje misli, želje i svoje srce uputiti prema crkvi, nego biti u crkvi, a ne znam o čemu drugom misliti. Naravno, sve će ovo proći, pa ćemo se moliti Bogu i u našem domu i u crkvama", naveo je patrijarh.

    WWW.KURIR.RS

    Patrijarh Srpske pravoslavne crkve Irinej pozvao je vernike da prihvate preporuke medicinskih stručnjaka i predstojeći Uskrs po julijanskom kalendaru proslave u ...

     

    Da, prvo zapreti siromašnim ljudima kaznom od 50k ili više, pa posle što niste išli nisu kažnjavali, ma daj. 

    Ово није цела изјава, тј обраћање пред Васкрс.

    То је проблем свих нас који нисмо отишли тај дан. 

    Кажем ти, било би код нас као у другим земљама, где тих месеци ниси могао да приђеш храму, да није било мудрости блаженопочившег патријарха Иринеја.

    Уз сво дужно поштовање, превише се залећеш у осуди наших владика. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 58 минута, Вилер Текс рече

    Ово није цела изјава, тј обраћање пред Васкрс.

    То је проблем свих нас који нисмо отишли тај дан. 

    Кажем ти, било би код нас као у другим земљама где тих месеци ниси могао да приђеш храму тих месеци.

    Уз сво дужно поштовање, превише се залећеш у осуди наших владика. 

    Samo da si otvorio link jeste za Vaskrs, secam se bilo i pricalo se i ono, ma kako je mogla sv.Marija Egipatska da se pricesti samo jednom na kraju zivota, malo je falilo da od stanova napravimo kelije i skitove. :stadaradim:

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 10 минута, Вилер Текс рече

    Кажем ти, било би код нас као у другим земљама где тих месеци ниси могао да приђеш храму тих месеци.

    Уз сво дужно поштовање, превише се залећеш у осуди наших владика. 

    Kod nas su i ovako bile blaže mere nego u nekim drugim zemljama. Zato što su ljudi na pomen prvog zaključavanja izašli na ulicu da se mirno bune, pa su se ovi odmah ufrkisali i povukli tu meru. Ne osuđujem vladike, samo konstatujem stanje, i to posle mnogo rasuđivanja i razgovora sa ozbiljnim duhovnicima. Njima želim isto što i sebi, pokajanje. Ako sve dobro rade, još bolje, onda ja mnogo grešim. Ali neće biti baš.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Bokisd рече

    Samo da si otvorio link jeste za Vaskrs, secam se bilo i pricalo se i ono, ma kako je mogla sv.Marija Egipatska da se pricesti samo jednom na kraju zivota, malo je falilo da od stanova napravimo kelije i skitove. :stadaradim:

     

    Направићу изузетак, пошто ова твоја пословична површност, имплицира да лажем.

    Ово није цела изјава, тј обраћање пред Васкрс.

    Линк сам отворио. Не мрзи ме као тебе да мрднем прстом. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Пре сат времена, Ćiriličar рече

    Ма разумем све....рекао сам ти/вам горе негде: не видимо ми из низина као што виде они горе у Синоду. Нисмо деца, знамо да је парада једно од геополитичких оруђа...а нама је кућа крај пута. Боки бре, ако ми будео устајали први против сваког светског зла, нестаће нас. Доста нам је локалних непријатеља.

    Ово је ствар процене: да ли и како реаговати?

    Е сад, има и друга: да ли имамо поверења у патријарха? Ја имам, мислим да је мудар и зна да "хода по жилету" а да не буде сервилан.

    Парада је само једно од страшних искушења. Људи, Балкан је стратиште истока и запада, ислама и хришанства, православља и римокатоличанстав. Мало ли је? Па није то све има и горе: глобалИЗАЦИЈА је неминовна данас, а она чини Балкан још опаснијом таччком. Дакле судари великих религија, цивилизација  сада се појачавају и динамизују. И ту треба бити мудар...

     

    Ja mislim da je momentum bio takav da je trebao neki odgovor, pa ovi vec sve isplanirali, i tu njihovu setnju i medijske i promotivne aktivnosti, i to stize vrlo brzo malo je vremena za akciju i reakciju i pokretanje ljudi, ja ne znam kada cemo da krenemo, ok, neki su vec krenuli i nadam se da ce vrlo brzo Sinod i Patrijarh da se prikljuce, ali ovako logicno razmisljajuci, zar ne bi bilo bolje da sad svi krenemo u akciju, pa i sam si znas da bi to znacilo mnogo vise ljudi i medijski zastupljeniji, ko zna koliko bi se vise  ljudi okupilo da smo krenuli svi zajedno, mislim da bi trenutni cilj trebao da bude da se izvrsi pritisak na vlast da se parada otkaze.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Милошшш рече

    Kod nas su i ovako bile blaže mere nego u nekim drugim zemljama. Zato što su ljudi na pomen prvog zaključavanja izašli na ulicu da se mirno bune, pa su se ovj odmah ufrkisali i povukli tu meru. Bre, da li mi živimo u istoj zemlji. Ne osuđujem vladike, samo konstatujem stanje, i to posle mnogo rasuđivanja i razgovora sa ozbiljnim duhovnicima. Njima želim isto što i sebi, pokajanje. Ako sve dobro rade, još bolje, onda ja mnogo grešim. Ali neće biti baš.

    Изашли су људи на лето, после првих закључавања. Сасвим оправдано. Е сад и то су неки злоупотрбили.

    Мислим да грешиш поводом патријарха Иринја.

    Углавном, у реду је рећи мишљење али опадачки тон прикривени или отворени није у реду. 

    Свако добро од Господа.

     

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...