Jump to content
  • АлександраВ
    АлександраВ

    Игуман Рафаило (Бољевић) о Мирољубу Петровићу и Алену Азарићу: јефтина демонстрација лажних духова

      Чувеном оцу Рафаилу дозлогрдио филозоф Мирољуб Петровић и његово, како каже, баљезгање о Цркви и вери, па је одлучио да га прогласи за сатанисту који мора да заћути!

    Наиме, отац Рафаило, свештеник из манастира Подмаине у Боки Kоторској, који је већ нашироко познат како по својим виђењима савремених токова и ствари, тако и игрица и многих људских навика обрушио се сада на контроверзног српског научника Мирољуба Петровића, назвавши га секташем који је слуга сатанин. Предавања, која Петровић држи по целој земљи, њему су, како је навео, била и више него мучна за слушање, а посебно га је разбеснело оно које је Петровић одржао испред једне цркве.

    – Имали смо шарлатана који држи предавање на простору наше цркве , а уопште не припада Цркви, некакав Мирољуб, Драгољуб, Родољуб или како већ. Народ га је слушао и веровао му, а најгоре што га је пастир ту довео да трује, да је сам пастир наручивао туру јер то више личи на наручивање још једне. Он је без благослова, духа, противан светим апостолима, игнорише апостолско учење. О чему он говори, кога проповеда, макните га, мичите га и доведите онога који га је довео да објасни што је, а Мирољубу дајте могућност да се покаје. Треба га увести и у цркву, да задњи стоји, нек задњи узима и нафору. Нек ћути и нек учи, нек слуша и биће довољно за спасење, а не катедру да му дамо, катедру светих отаца – почео је отац Рафаило.

    Наставио је затим још жешће да коментарише Петровића који иначе промовише „Мојсијев концепт“ и тврди да Бог стоји иза његове мисије, а у својим јавним наступима изјашњава се као „јеврејски православни хришћанин“.

    – Тај Мирољуб каже да је вино којим се ми причешћујемо усмрђело грожђе, а то је директни атак на светињу над светињама. И шта можемо од таквих људи да добијемо, ко њих шаље браћо и сестре, а то је у ствари више него јасно. Ђаво је много бржи на обарачу од нас, много бржи. Нас једино дух Цркве и дух апостола може да заштити. У супротном нећемо одолети, подлећи ћемо искушењу и провокацији – казао је, између осталог, отац Рафаило.

    Извор: Видовдан

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 21 часа, Ana B. рече

    Mislila sam na to vezano za brak u smislu muskarac treba zeni da obezbedi, da da prostora da ona moze da bude dobra supruga i majka, sad ne znam bas to sto prica zeni treba da pomazu oko dece, mislim ako ona ne radi onda je to malo preterano... Nego bih se osvrnula na njegovu pricu zbog onih muskaraca gotovana koji sve ocekuju od zene..

    Као што Оби рече, то ме Црква човека учи а не Мирољуб или било који други јеретик.

    • Волим 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 19 часа, obi-wan рече

    Sto se tice Karelina, video sam do sad nekoliko izuzetno zestoko nebuloznih tvrdnji kod njega, koje uopste ne pripadaju Crkvi - npr. o spontano pobacenoj deci. I njega uopste ne drzim za neki bitan autoritet,

    Можеш ли ми рећи конкретно његов став по питању спонтано побачене деце и шта је још то код њега што не припада цркви ?

    Нисам прочитао ни једну његову књигу и ако их имам код куће неколико (и планирам да их читам) али сам читао доста његових чланака и проповеди и све оно што сам до сада прочитао је у духу отаца и на своме месту. Нисам до сада налетео на нешто сумњиво. Доста су му трвде беседе, дубоко улази у срж и не преза да разобличи сваки вид греха којег ми још нисмо спремни да се ослободимо и за нас који смо још у фази очишћења, те ствари су нам тешко прихватљиве јер још не можемо да се носимо са тим (већини може да буде и саблазан). Чак и да наиђемо на неке изузетке које нам личе да не припадају цркви, не може да се порекне све оно остало о чему прича. Нису се ни свети оци увек и у свему слагали али су били истог духа. Мислим да нам је то само идеалан разлог којег смо једва дочекали да би нашли оправдање за наше не прихватање тих његових ставова. Ово говорим полезаћи од себе, па се ограђујем да је то случај и код тебе. Али можда се још неко препозна. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    On 23.8.2018. at 0:27, АлександраВ рече

    Чувеном оцу Рафаилу дозлогрдио филозоф Мирољуб Петровић и његово, како каже, баљезгање о Цркви и вери, па је одлучио да га прогласи за сатанисту који мора да заћути!

    Hvala dragom Bogu da je konačno neko rekao pravu stvar. Svaka čast o.Rafilu što je to javno rekao, konačno da se pokrene da se ovaj čovjek ukloni iz javnosti. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 часа, Petar-M рече

    Можеш ли ми рећи конкретно његов став по питању спонтано побачене деце и шта је још то код њега што не припада цркви ?

    Нисам прочитао ни једну његову књигу и ако их имам код куће неколико (и планирам да их читам) али сам читао доста његових чланака и проповеди и све оно што сам до сада прочитао је у духу отаца и на своме месту. Нисам до сада налетео на нешто сумњиво. Доста су му трвде беседе, дубоко улази у срж и не преза да разобличи сваки вид греха којег ми још нисмо спремни да се ослободимо и за нас који смо још у фази очишћења, те ствари су нам тешко прихватљиве јер још не можемо да се носимо са тим (већини може да буде и саблазан). Чак и да наиђемо на неке изузетке које нам личе да не припадају цркви, не може да се порекне све оно остало о чему прича. Нису се ни свети оци увек и у свему слагали али су били истог духа. Мислим да нам је то само идеалан разлог којег смо једва дочекали да би нашли оправдање за наше не прихватање тих његових ставова. Ово говорим полезаћи од себе, па се ограђујем да је то случај и код тебе. Али можда се још неко препозна. 

    Bila je o tome tema ovde na forumu, ne znam tacno koja - covek, nista manje, nego decidirano tvrdi da spontano pobacena deca neizostavno odlaze u pakao.

    Mislim da nema potrebe da se ovako tragicna glupost potanko objasnjava, medjutim, umesno je da se pitamo otkud jednom kaludjeru u godinama, sa poduzim iskustvom, da dodje do ovako neceg? Moje misljenje je da dokle god se covek potpuno i bez ostatka ne oslobodi subotarskog nacina razmisljanja, on se neprestano nalazi u velikoj opasnosti da lako sklizne u "mozgoslovlje", kako bi to rek`o starac Pajsije Svetogorac, tj. u suvo i bezivotno praznomisljenje. A vidimo bas i po ovom primeru da to cesto moze da bude i neizmerno pogresno, i potpuno tudje duhu istinske poboznosti.

    Inace, u jednom zitiju (ne secam se da li u Prologu ili u nekoj drugoj knjizi) vl. Nikolaj opisuje zivot neke ruske plemkinje, koja nikako nije mogla da rodi dete, nego je imala negde 6-7 spontanih, jedan za drugim. I zbog toga je naravno bila sva ocajna i utucena, i stalno je plakala - a bila je bas pobozna i blaga. I jednom prilikom u snu joj se javio sv. Jovan Krstitelj, i rekao joj "ne placi i ne budi tuzna, o ovakvoj deci ja licno brinem". Eto koliko je Karelin potpuno i bez ostatka promasio sve po ovom pitanju.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    On 23.8.2018. at 13:00, obi-wan рече
    On 23.8.2018. at 5:47, Ana B. рече

    Uzećemo od Miroljuba par korisnih stvari vezanih za brak...

    Od njega necemo da uzmemo apsolutno nista. 

    Узећемо од њега пар десетина ствари из медицине и обуке о здрављу, јер су доста добро објашњене.
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 21 минута, obi-wan рече

    koliko je Karelin potpuno i bez ostatka promasio sve po ovom pitanju

    @TrifkeAjde molim te nađi ako nije problem. Gde je još promašio? Gde možda pogodio? Koliko je o .Rafailo pod uticajem tog Karelinovog promašaja i koliko on promašuje poštujući lik i delo R. Karelina? Ne znam kad ga je zadnji put pomenuo u besedi ili predavanju....Bila su neka predavanja na te teme ali to je bilo dosta ranije. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, АлександраВ рече

     

    On 5.7.2017. at 0:14, АлександраВ рече

    Ako koristite lekove, polako ih izbacujte kako napreduje izlečenje. Tempo izbacivanja lekova morate sami da odredite.

    Treba ga zatvoriti. Kratko i jasno.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    @АлександраВ, не знам шта овде пише, не пратим фб годинама. Слушала сам раније Мирољубова предавања из медицине и тачна су. Добро објашњава ствари, разумљиво за све. Нисам нашла грешку, мада није ни причао о неким терапијама, нити је нешто саветовао. Свидело ми се и његово предавање око здравог живота, начина живота. Има ту што-шта да ваља.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Марина Савковић рече

    Има ту што-шта да ваља.

    To nije dovoljno i ne umanjuje činjenicu da je prevarant, šarlatan i da se lažno predstavlja kao lekar, da ugrožava zdravlje ljudi, da se bogati na tuđim zdravstvenim problemima, da promoviše izuzetno opasne "tehnike" koje spadaju u domen lažnog lečenja i da je zaista zaslužio najmanje da mu se zabrani da govori o zdravlju. Da je ova država ozbiljna država, odavno bi ga uhapsili.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 21 минута, Марина Савковић рече

    Узећемо од њега пар десетина ствари из медицине и обуке о здрављу, јер су доста добро објашњене.
     

    Necemo. Sve iz medicine uzecemo od skolovanih lekara i drugog osoblja sa strukom.

    Od polovnih i u vise slojeva prefarbanih sektasa jedan trezan i razborit Hriscanin ne uzima ama bas nista.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 10 минута, Zoki1988 рече

    @TrifkeAjde molim te nađi ako nije problem. Gde je još promašio? Gde možda pogodio? Koliko je o .Rafailo pod uticajem tog Karelinovog promašaja i koliko on promašuje poštujući lik i delo R. Karelina? Ne znam kad ga je zadnji put pomenuo u besedi ili predavanju....Bila su neka predavanja na te teme ali to je bilo dosta ranije. 

    Ne znam `de je ta tema, ne mogu sad da trazim. Ostalo sam manje-vise objasnio, a da li je i koliko nas o. Rafailo pod bilo cijim uticajem ne zanima me, dokle god sve te potencijalne uticaje on uspesno preradjuje blagorazumnim pristupom zrelog Hriscanina, i pred ljude iznosi samo ono sto stvarno umnozava zivot i mir u i medju ljudima.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 17 минута, Марина Савковић рече

    Има ту што-шта да ваља.

    I jos jednom, da podvucemo: sve ono sto Miroljub "ima" je ili UKRADENO (ako valja), ili je STETNO (ako je neko licno njegovo naklapanje u pitanju).

    Svaki Hriscanin treba da je za toliko svestan svog mesta u zivotu da razume da bilo kakvim koketiranjem sa sektasima samo pomaze njihovu dalju pogibiju i utvrdjuje ih u njihovim zabludama. O ovome prvo i pre svega razmisljajte svi vi koji zaslepljeni drvetom ne vidite sumu.

    I jos, sto bi rek`o vl. Nikolaj - sta ima jedan carski sin (ili cerka), pored pune trpeze za kojom non-stop sedi, da ide i pabirci bilo sta kod otpadnika i uljeza?
    Uzmite se u pamet narode, da ne bude kasno, "da ne zgrabim, govori Gospod, pa nece da ima ko da izbavi!"

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...