Jump to content
  • александар живаљев
    александар живаљев

    Грчка православна црква признала аутокефалност "ПЦУ"

      NCvTb0_5da1b6ba0f1a28_61759247-tmb-720x411xfill.jpg

    На данашњем заседању Архијерејског Сабора у Атини, гласовима већине владика, Грчка православна црква је признала аутокефалност "Православне цркве Украјине", преноси ромфеа.

    На Сабору је, као што рекосмо већином гласова, усвојена "Информација о Аутокефалној цркви у Украјини" коју је поднео архиепископ атински Јероним.

    У информацији се подвлачи став Синода ГПЦ да Константинопољски патријархат има право додељивања аутокефалије, као и мишљења две синодске комисије која су дале позитивно мишљење о аутокефалији ПЦУ.

    Званични коминике Сабора Грчке цркве се очекује накнадно.

    Да подсетимо, Руска православна црква најавила је прекид евхаристијског општења са Грчком црквом ако она донесе овакву одлуку. Продубљивање раскола у православљу, у овом тренутку, се чини као неизбежно.

    Извор:

     




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    Управо сада, Hadzi Vladimir Petrovic рече

    Да ли ће Вучко и Додик пошто су примили ордење, омогућити Русима било какав правни оквир да помогну онај дио Цркве који је стао у одбрану и њихових интереса видићемо. 

     

    Управо сада, Ronald рече

    Voren pobijedi kod demokrata a onda i Trampa to je jos bolje za USA, rekao bih da je ona potencijalno najbolji kandidat jos od Regana, jer je takodje antiratno orijentisana, promigrantski sa kontrolom granica, takodje smatra da u odnosu sa Kinom treba biti racionalno reciprocan, pri tom je protiv facebook i co. monopola i potplacivanja vlasti i za pro konkutrentake markete i jos mnogo toga boljeg za USA ali i za svijet generalno.

    Vidi, ti si verovatno stručan (stručniji od mene) u ekonomiji, ja razmišljam zdravim mozgom i slušam pametne upučene ljude...ti pričaš o krupnim stvarima ali su one ipak forma. Prvo, problem broj jedan je novac - ko ima moč nad njim i ko ga štampa? Šta je Amerika? Crnci po siromačnim četvrtima, a i belci po nekim zabitima? Ili FED? Amerika kao držav funkcioniše kao kompanija. Vlast nad novcem nema država, a odatle se vuku glavni konci.

    Govoriš o ekonomskim pokazateljima kompanija i berzi. To veze nikave nema sa običnim čovekom, tek delimično. Ako uzmeš i to, evo ti činjenice kako je u padu: Kina je tehnološki več ispred SAD na polju ITa. Rusija je ispred SADa u vojnoj tehnici deceniju. Jedan primer, pored famoznih S400/500/600...kako radi ruska vojna industrija. Oni kad izbace u serijsku proizvodnju borbeni avion, recimo 4 generacije (ja ni ne znam šta je to ali nebitno) oni već imaju prototip avinoa 5. generacije spreman za serijsku proizvodnju, a 6. već u završnoj fazi izrade.

    Primer su ti negdašnji napadi na Saudijce...šupalj PVO kao sito.

    Vidi šta rade Huaveiu, to su očajnički pokušaji...mi imamo paradoks da Komunistička partija Kine brani slobodu tržišta koje je bilo alfa i omega zapada. Narodi su uništavani pod izgovorom "sloboda tržišta"...pad imperije je nezaustavljiv....nije Tramp glup...no naravno da podržavaš demokratu. Ali nebitno je to.

    Rode, nemoguće je konkurisati, recimo EU Kini. Sat radni u Skandinaviji je oko 45 eura! Da, da...toliko košta poslodavca...ja se ne slažem sa tim da se rdniku kičma lomi...ali Rusi naprave naš, čiji da je, Beograd na vodi za pola godine u 2o kvartova u Moskvi...Kadirov, kad ga vidiš rekao bi to je debil...je sav Grozni u to ustaklio...ja to ne volim, ni arhitektonski nikako...ali pazi, ovde gde živim, dan-noć u centru Moskve kranovi rokaju, spratovi niču...nema toga u EU...a sva Azija je takva....dakle SAD će biti žrtva svog sistema.

    Koje projekte globalne može SAD da realizuje kad ima sistem pljačke? Kad im se izbije monetarno oružje, ako ne bude rata, ako ih Kinezi prizemlje uz pomoć rusa vojno...bez rata...ne samo tehnološki, kulturolopki če da puknu...sada je ta vaga, kada se svet trese od toga.

    To porima obrise fačizma....celi nerodi su unitavani, cefra od 500 000 dece u Iraku, laži, spinovi, NVO, bombe...neće svet da trpi satanu sa bičem bre.

    Pričaš o demokratama...demokrate se finasiraju iz heroina iz Avganistana...to su sve figure smešne. Ko je neki političar u SAD u odnosu na finasijske lobije? NULA! Ali i ti štakori niski, dole, imaju svoje kriminalne radnje...ceo sistem je u krvi i pljački...eno Olbrajtova i Klark na KiM....jadna li je ta zemlja i bogatsvo kada mora na KiM da dodje da zaradi...a KiM je šesta rupa na svirali u geopolitičkom smislu i finasijskom...

    Mislim, udaraš priču kao da Dinkić priča...napiši cifru dua SAD? Napiši cifru unutrašnjeg duga kompanija i naroda? Daj statistiki koliko miliona korsti bonove za hranu? Koja je platežna moć? kakvi su yakoni o radu? mani to....naravno da se pare okreću u SAD...tamo se pare elektronski ukucavaju u računar i štampaju u privatnoj režiji...ali čije su? KOME je ceo svet dužan? Kome je SAD dužna? Kakava je to imperija koja nema svoje pare? Ko je vlasnik Imperije?

    To nam kaži...ili zašto je Rotšild prebacio prvi put u istoriji zlato u Pangaj? zašto podržava Putinovu liniju političku? Rat elita iza kulisa...ne može se govoriti o nekoj SAD - who is SAD? Ko je gazda?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 сат, obi-wan рече

    Tako biva dokle god Crkva dopusta da se Njen klir kurva sa politikom. Uvek i svuda. Od toga satanskog bludnicenja radja se samo raspad i propadanje.
    Bog da nas sve pravoslavne umudri i sto pre dozove sebi.

    Ко је мало пратио часове на историји зна да је то тако од почетка.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    РПЦ прокоментарисала одлуку Грчке цркве

    © Sputnik / Сергей Пятаков

    Протојереј Николај Балашов, заменик начелника Одељења за спољне црквене односе Московске патријаршије, прокоментарисао је одлуку Савета Грчке православне цркве у вези са неканонском православном црквом Украјине.

    „Без обзира на образложене предлоге бројних митрополита да се сада уздрже од доношења одлуке, Архијерејски сабор Грчке цркве донео је одлуку у корист признавања православне цркве Украјине, при чему је, на чудан начин, изразио наду да ће украјинска ’аутокефалност‘ моћи да ’ојача односе међу аутокефалним црквама Велике Русије и Украјине‘. Оцену последица ове одлуке на односе између Руске православне цркве и Грчке цркве даће Свети синод Московске патријаршије“, објаснио је Балашов за Спутњик.

    Он је истовремено подсетио да, за разлику од Грчке цркве, чија надлежност не покрива ни целокупну територију Грчке, Руска православна црква је мултинационална и није ограничена на пасторску бригу само за вернике који живе у Русији.

    „Конкретно, десетине милиона њених чланова су грађани Украјине. И они нису тражили никакву аутокефалност“, рекао је он.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 49 минута, Ćiriličar рече

     

    Vidi, ti si verovatno stručan (stručniji od mene) u ekonomiji, ja razmišljam zdravim mozgom i slušam pametne upučene ljude...ti pričaš o krupnim stvarima ali su one ipak forma. Prvo, problem broj jedan je novac - ko ima moč nad njim i ko ga štampa? Šta je Amerika? Crnci po siromačnim četvrtima, a i belci po nekim zabitima? Ili FED? Amerika kao držav funkcioniše kao kompanija. Vlast nad novcem nema država, a odatle se vuku glavni konci.

    Govoriš o ekonomskim pokazateljima kompanija i berzi. To veze nikave nema sa običnim čovekom, tek delimično. Ako uzmeš i to, evo ti činjenice kako je u padu: Kina je tehnološki več ispred SAD na polju ITa. Rusija je ispred SADa u vojnoj tehnici deceniju. Jedan primer, pored famoznih S400/500/600...kako radi ruska vojna industrija. Oni kad izbace u serijsku proizvodnju borbeni avion, recimo 4 generacije (ja ni ne znam šta je to ali nebitno) oni već imaju prototip avinoa 5. generacije spreman za serijsku proizvodnju, a 6. već u završnoj fazi izrade.

    Primer su ti negdašnji napadi na Saudijce...šupalj PVO kao sito.

    Vidi šta rade Huaveiu, to su očajnički pokušaji...mi imamo paradoks da Komunistička partija Kine brani slobodu tržišta koje je bilo alfa i omega zapada. Narodi su uništavani pod izgovorom "sloboda tržišta"...pad imperije je nezaustavljiv....nije Tramp glup...no naravno da podržavaš demokratu. Ali nebitno je to.

    Rode, nemoguće je konkurisati, recimo EU Kini. Sat radni u Skandinaviji je oko 45 eura! Da, da...toliko košta poslodavca...ja se ne slažem sa tim da se rdniku kičma lomi...ali Rusi naprave naš, čiji da je, Beograd na vodi za pola godine u 2o kvartova u Moskvi...Kadirov, kad ga vidiš rekao bi to je debil...je sav Grozni u to ustaklio...ja to ne volim, ni arhitektonski nikako...ali pazi, ovde gde živim, dan-noć u centru Moskve kranovi rokaju, spratovi niču...nema toga u EU...a sva Azija je takva....dakle SAD će biti žrtva svog sistema.

    Koje projekte globalne može SAD da realizuje kad ima sistem pljačke? Kad im se izbije monetarno oružje, ako ne bude rata, ako ih Kinezi prizemlje uz pomoć rusa vojno...bez rata...ne samo tehnološki, kulturolopki če da puknu...sada je ta vaga, kada se svet trese od toga.

    To porima obrise fačizma....celi nerodi su unitavani, cefra od 500 000 dece u Iraku, laži, spinovi, NVO, bombe...neće svet da trpi satanu sa bičem bre.

    Pričaš o demokratama...demokrate se finasiraju iz heroina iz Avganistana...to su sve figure smešne. Ko je neki političar u SAD u odnosu na finasijske lobije? NULA! Ali i ti štakori niski, dole, imaju svoje kriminalne radnje...ceo sistem je u krvi i pljački...eno Olbrajtova i Klark na KiM....jadna li je ta zemlja i bogatsvo kada mora na KiM da dodje da zaradi...a KiM je šesta rupa na svirali u geopolitičkom smislu i finasijskom...

    Mislim, udaraš priču kao da Dinkić priča...napiši cifru dua SAD? Napiši cifru unutrašnjeg duga kompanija i naroda? Daj statistiki koliko miliona korsti bonove za hranu? Koja je platežna moć? kakvi su yakoni o radu? mani to....naravno da se pare okreću u SAD...tamo se pare elektronski ukucavaju u računar i štampaju u privatnoj režiji...ali čije su? KOME je ceo svet dužan? Kome je SAD dužna? Kakava je to imperija koja nema svoje pare? Ko je vlasnik Imperije?

    To nam kaži...ili zašto je Rotšild prebacio prvi put u istoriji zlato u Pangaj? zašto podržava Putinovu liniju političku? Rat elita iza kulisa...ne može se govoriti o nekoj SAD - who is SAD? Ko je gazda?

    Sta si ti napricao ovde, mnogo teorija zavjere i malo relevantnih cinjenica.

    Ne znam sta se svi koji niste uopste dotakli monetarne politiku hvatate za FED i stampanje para kako ga zamislja obican laik. Helikopter resenje za vrijeme krize nije uopste lose jer su mnogi investicioni projekti nepovratno unisteni a time i novac pa tako dolazi do smanjenja novcane mase i ubrizgati novac je pozeljno kako bi se brzo izaslo iz krize. Sad je to stalo i zato kamate rastu. Za javnu potrosnju ne znam koliko je bila uspjesna, to je relativno ali da kazemo i da su biznisi koji su dobili najvise novca nastavili da se razvijaju.

    Ihh Kina ispred USA u IT industriji, Kina je najbolja u kopiranju i telefoni Xaomi, Huawei, pa i Indijski kojeg nema ovde Realme su ciste kopije koje su proistekle iz Samsungovih modela. Ruzno je ovo sto rade Huaweiu, ali Kina je imala mnooogo vece kvote na uvoz nego USA( odnos je obicno bio 4 do 5 na prema 1) do rata koji je Tramp zapoceo. Kina, odnosno njeni drzavnici samo tandrljaju o slobodnom trzistu i free trade, a u praksi ne mozes imati kompaniju u Kini gdje drzavaa nema pozamasan procenat akcija, pa Elon Mask se prvi zalio na to. Kina je sve samo ne primer slobodne ekonomije i politike kako u unutrasnjosti tako i u odnosu sa drugim zemljama. Njihov rast GDP relativno opada. Da ne govorim koliko naucno zaostaju za USA pa na kineskom kao sto kaze jedan njihov fizicar u Nature ne moze napisati naucni rad jer nema rijeci koje su u engleskom stvorile generacije fizicara. 

    Rusi su uvijek sto se tice odbrambenih sistema bili bolji od USA, ali ovo sto se tice aviona i ne, spekulisati se moze o avionima seste generacije ali dok ih ne vidimo od toga nema nista. Od pete generacije imamo raptor 22, F 35 i SU 57.  Su 57 i F35  imaju razlicite uloge i karakteristike, jedan je bolji manevarski, brzinom i doletom a F35 ima bolje steltske karakteristike jer djeluje u ulozi kontrolora. Zemlje ne mogu imati prednosti u svim oblastima naoruzanja, to je nemoguce, kao sto ne mogu u svim proizvodima, negdje se vise specijalizuju a negdje manje. Trenutno je USA vojska jedina koja finansijski moze da izdrzi rat na vise frontova, niko drugi to ne moze jer je preskupo, zato i imaju veci budzet nego ostalih 9 zemalja zajedno nakon njih.

    Ti mozes da ne vjerujes ekonomskim pokazateljima ali GDP ili GDP per kapita je dosta dobar pokazatelj i na osnovu njega mozes da vidis gdje se i kako zivi. Ne bi se toliko ljudi iz Rusije i Kine selilo u Zapadnu Evropu i USA da im je tamo dobro, pa i iz Srbije. Nakon 2013. iz Rusije imamo ogroman odliv biznismena i naucnika. Slicno je i sa Srbijom kojoj prijeti u narednih nekoliko godina " odliv mozgova" u preko 25%, a 30% visoko obrazovanih zeli trajno da se iseli.

    Realno je ocekivati da USA ne ratuje vise i da se stvori balans izmedju velikih sila sto je bolje za sve, a ocekivati propast kojeg nece biti, ali i da ga bude ne moze propasti samo USA, jer je Kina vezana za nju i i njeno trziste i ona bi propala i vecina svetskih zemalja jer kupuju USA obaveznice prije nego bilo sta, zato sto su najsigurniji ulog. Takodje USA ima dobar populacioni rast, sto nije slucaj sa Kinom, Rusijom, Japanom, Srbijom i mnogim zemljama.

    Tebe dosta vode emocije zato tako pricas, ali jedno su zelje koje po meni svakako nisu dobre a drugo realnost. I da kad se USA urusi, Srbije onda nece ni biti.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Pa to je to nema se tu više šta dodati. 

    Turska Patrijaršija će povući sve Crkve kojima su matične zemlje u NATO, teže NATOu ili su na neki način podređene. 

    Ostaće samo Rusi i Srbi, možda poneka pomesna na bliskom istoku. 

    Rusija sad da je pametna pa da napujda Turke da malo masiraju Fanar, to te mjere da im dozlogrdi i da se presele u Vasington gdje su im sponzori to bi bilo vjerovatno najbolje za njih. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Justin Waters рече

    Pa to je to nema se tu više šta dodati. 

    Turska Patrijaršija će povući sve Crkve kojima su matične zemlje u NATO, teže NATOu ili su na neki način podređene. 

    Ostaće samo Rusi i Srbi, možda poneka pomesna na bliskom istoku. 

    Rusija sad da je pametna pa da napujda Turke da malo masiraju Fanar, to te mjere da im dozlogrdi i da se presele u Vasington gdje su im sponzori to bi bilo vjerovatno najbolje za njih. 

    Mislim da nije Turskoj to u opticaju jer bi ih i najmanje sankcije na uvoz unistile, pa preko 50-60% izvoza im je u EU. Ali generalno Turci bi se lako prodali za pare, daleko brze nego ove Crkve koje teze okupljanju kroz Nato clanice.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 29 минута, Жељко рече

    Ко је мало пратио часове на историји зна да је то тако од почетка.

    Pa to sam i rek`o. A sto je od pocetka ne znaci da je dobro. Tako da je ovo jalov i bzvz izgovor.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 часа, ronin рече

    Значи, Помпео одрадио "добар" посао приликом недавне посете Грчкој:((

    Био Помпео и у Скопљу прије пар дана... :)))

    http://orthochristian.com/124548.html

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Tελώνης рече

    Био Помпео и у Скопљу прије пар дана... :)))

    http://orthochristian.com/124548.html

    Да и наводно се састао са Стефаном поглаваром “МПЦ” . Могуће да их Фанар прими под своје  не под именом “Македонија” али типа Охридска Архиепископија . 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Justin Waters рече

    Rusija sad da je pametna pa da napujda Turke da malo masiraju Fanar,

    Nemoj se začuditi ako za nekoliko godina Carigradski Patrijarh bude Rus. Patrijar dole ne može da bude niko ko nije državljanin Turske! Imaš masu Rusa u carigradu i rođenih, jer Rusija i Turska su i ratovale i trgovale uvek....posebno zadnjih decenija trguju, posebno sada...

    Bez pola muke Rusi mogu da rade šta hoće fanariotima dole...Pa Putin je Erdoganu spasao život...nego Crkva nije rat službi...ali pošto sada jeste....Ruska Crkva ima pravo i preeed Bogom da se brani od ovakiv boleština....i kad isproba klasične metode, ako ne uspe da vrati stanje u normaalu...lako će posgnuti i za ovim...

    Bilo koji razlog Turska nadje da bilo kome uskrati ili da državljanstvo...

    Osim toga, Zuzjulas i Vartolomej su veliki borci protiv etnofiletizma...taman za promenu da im Rusi "popuste" makar u nečemu i da "pomognu" da na presto u carigradu sede neko drugi a ne Jelin...nije to rezervisano za njih...

    Srbi odma u paniku...kud svi Turci tud i mali(???)...

    • Волим 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 26 минута, Ronald рече

    Mislim da nije Turskoj to u opticaju jer bi ih i najmanje sankcije na uvoz unistile, pa preko 50-60% izvoza im je u EU. Ali generalno Turci bi se lako prodali za pare, daleko brze nego ove Crkve koje teze okupljanju kroz Nato clanice.

    To je generalno problem za mnoge, i za čitav sviejt u globalu to da ti predsjednik jedne hamburger nacije udari sankcije i da ti potone ekonomija, a njima niko ne smije niti može udariti sankcije. Sve je to zbog dolara. Kada se smanji udio dolara u svjetskim transakcijima, smanjiće se i moć SAD-a. Rusija i Kina to razumiju dobro i rade na tome, Turska sve više o tome razmišlja. Oni će se morati odlučiti na taj korak ako žele da budu regionalna sila. 

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    NATO је антихристов пакт, пакт звери (не говоримо о народима који су у њему) . Нама се импутира да седимо на две столице, на жалост то је грчка држва, не народ. Антирусизам је став НАТО пакта. Грчка је у НАТО! НАТО су модерни ,,крсташи" , језуитско-масонско-илуминатска клика. Какви год да су Руси, прављење раскола је работа нечастивог, што му и само име каже (диаволос-онај који прави раздоре). Човеку је мука од теорија завера, али негде ту и јесте истина,а Грци почињу да болују од ,,јеврејскО_фарисејских болести" зазирући од Руса и не признајући им да су трећи Рим.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 15 минута, Justin Waters рече

    To je generalno problem za mnoge, i za čitav sviejt u globalu to da ti predsjednik jedne hamburger nacije udari sankcije i da ti potone ekonomija, a njima niko ne smije niti može udariti sankcije. Sve je to zbog dolara. Kada se smanji udio dolara u svjetskim transakcijima, smanjiće se i moć SAD-a. Rusija i Kina to razumiju dobro i rade na tome, Turska sve više o tome razmišlja. Oni će se morati odlučiti na taj korak ako žele da budu regionalna sila. 

     

    Ne rade narocito na tome jer zasto bi Kina kupovala USA obveznice u tolikom iznosu, tacnije americki dug, njima slab dolar oduzima mnogo novca, tako da nije to tako jednostavno. Amerika i Kina imaju ogromnu razmjenu, pa Kina cesto devalvira svoju valutu kako bi bila u prednosti. Dok su razmjene izmedju Kine i Rusije a narocito Rusije i Turske ne bas velike da bi istisnule dolar. To je i pitanje povjerenja ali ja ne bih cuvao novac u rubljama i juanu. Snaga odredjene valute zavisi od stabilnosti i ekonomske snage drzave, a neka druga valuta ce iskociti tek kad buda stabilnija za investitore, ulagace, inovatore. Tako je dolar preuzeo primat od britanske funte. Investitori u Evropi su u jednom trentku kupovali obaveznice njemacke drzave iako je kamata na njih bila negativna, znaci isplatilo im se to jer su sve ostale opcije bile losije. USA drzava ima dugu tradiciju urednog servisiranja duga, sto se ne moze bas reci za Kinu jer ona nema tradicije ekonomski stabilne zemlje. Jedino bi juan mogao zamijeniti dolar u buducnosti ali to nece ici bas lako, mislim da bi i Kina malo morala da se demokratizuje sto ce doci vremenom kad im nabuja srednja klasa koja je i dalje minorna.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...