Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Саопштење за јавност Информативне службе Српске Православне Цркве

     

    AVvXsEindwqIKQvNSDjFhDmEbF84wZQSfQ63wVFG

    Примили смо мноштва оштрих протеста и негодовања поводом јучерашње објаве немачке политичарке Виоле фон Крамон, дате после разговора са Епископом диселдорфским г. Григоријем, да у Немачкој не постоји Српска Православна Црква, те смо одговорни да, истине ради, изјавимо: 

     

    Српска Православна Црква постоји у Немачкој, као део једне,  недељиве  аутокефалне Српске Патријашије. Устав Српске Православне Цркве и уредбе важе као и било где на њеном канонском подручју и на теориторији Немачке, а сва црквено-јерархијска тела су обавезна да се по њима управљају. На основу Устава Српске Православне Цркве одговарајуће црквене власти постављају и разрешавају управе свих тела и органа, а Свети Архијерејски Сабор поставља и, по потреби, разрешава епархијског архијереја.    

     

    Информативна служба  Српске Православне Цркве  




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 29 минута, The Godfather рече

    Uz svo duzno postovanje - sam se tako predstavlja, nije rekao kao episkop sam tokom godina sluzbe ili kao monah usled visedecenijskog asketskog i molitvenog podviga naucio, vec kao sportista

    Он је рекао шта је рекао, ти имаш право да тумачиш како желиш, али си овде на форуму у обавези да епископе ословљаваш с поштовањем.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 25 минута, Onufrije рече

    тачно, Владика је дао одчичан демантиј и не заслужује такав речник. Али није ни у реду да се за Патриајрха Иринеја и овај Синода каже да мешетаре

    изведен у режији кабинета претходног патријарха, сад имамо чисту демонстрацију оперисања полуинформацијом

    Јесте, у праву си. Ссд чу да видим где је то написано.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 минута, Дејан рече

    Он је рекао шта је рекао, ти имаш право да тумачиш како желиш, али си овде на форуму у обавези да епископе ословљаваш с поштовањем.

    A gde sam pokazao nepostovanje, sta sad teramo mak na konac

    P.S.i nista ne tumacim kako zelim, vec onako kako pise, ti tumacis ono sto pisem kako zelis

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, The Godfather рече

    A gde sam pokazao nepostovanje, sta sad teramo mak na konac

    P.S.i nista ne tumacim kako zelim, vec onako kako pise, ti tumacis ono sto pisem kako zelis

    Епископ Григорије, то је довољно. Сви че знати на кога мислиш.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ја стварно не схватам шта је погрешно у саопштењу Владике Григорија. Оно показује да нико не може да угрози јединство СПЦ а ова Швабица је покушала да испровцира, али је испала глупа.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, Onufrije рече

    Ја стварно не схватам шта је погрешно у саопштењу Владике Григорија. Оно показује да нико не може да угрози јединство СПЦ а ова Швабица је покушала да испровцира, али је испала глупа.

    Ајде?????????

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    па као погрешно је чшто је цитирао Синод:D. Шта је требао још да уради?

    Али довео их је све патријарх Иринеј у ред.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 сат, Родољуб Лазић рече

    Видео сам, и наравно не слажем се.

     

    пре 1 сат, Родољуб Лазић рече

    Наравно да би на свим сајтовима требало то променити.

    Наравно. Драго ми је да СЕ слажеш са мном. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, Zoran Đurović рече

    Порфирије се зове. 

    хе хе па он се учио од Иринеја преко Иринеја:D. Владика Иринеј који је учио Профирија је признао  да је много научио од Патријарха Иринеја.

    Ко зна ћта је Владика Григорије њој причао, тој Шавабици у то не улазим, али је на крају испало на ползу Цркве. Морала је да брише.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 21 минута, Zoran Đurović рече

     

    Наравно. Драго ми је да СЕ слажеш са мном. 

    У реду је то, али није исто у Србији и рецимо у Немачкој или у Сев Америци. У Србији се то подразумева али у Немачкој или САД је то велики пропуст. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 13 минута, Onufrije рече

    Ко зна ћта је Владика Григорије њој причао, тој Шавабици у то не улазим, али је на крају испало на ползу Цркве. Морала је да брише.

    Ма, но фркс, то ће га спасити. Који сте ви телетабиси. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, Zoran Đurović рече

    Ма, но фркс, то ће га спасити. Који сте ви телетабиси. 

    Па не знам баш како ће да се извуче из овога али морао је да изда саопштење где каже да могу да га смене сутра:D. Искрено се не бих бунио да се то догоди, али је саопштење ОК и показује да је све под контролом.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Али најјачи је Зечевић, доктор над доктоприма, теолог над теолозима, и вади ствари из контекста, као јеховани и слични, и онда другом спочитава исто. 

    Ја сам одговарао на Родољубову опаску и рекао да не мора нико да лаже у ствари о којој разговарамо, али итекако лаже онај који је први започео халабуку, а то је наш прецедник. Чим он даде коментар, кренуше и медији, до тада је био ту и тамо који твитераш, недобронамјеран који искривљује значење, и вади ствари из контекста. И одједном све што је рекла посланица, иде на душу владике јер је он причао са њом. И лијепо је да Зечевић признаје да постоје они, организована скупина која напада људе без покрића и утемељења. као што су ономад нападали митрополита Амфилохија. 

    И још Зечевић мисли да владик Григорије јавља фон Крамер да брише твит :aplauz:Ако је он постао аутомат у нечијим рукама, који му командује шта да пише, па нису сви људи такви. Са једне стране владика Григорије погубљен, без јединствене тактике, а са друге  може да командује њемачкој посланици шта да пише. Да нису злобни, били би смијешни.

    А из мојих ставова се види да ја нисам дио никаквог клана, чак не мислим да је владика требало да реагује и да било шта пише, јер су ствари јасне. Они који спинују и лажу се се показали као нељуди, али речено је, Глупост није дефект интелекта, већ људскости. Шта можемо што има глупих људи, злоба и лицемјере куља на све стране, лоигично је да многи постану глупи и омађијани. 

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...