Jump to content

Канонски свештеник Епархије банатске саслужује са расколницима!?

Оцени ову тему


Guest ЖРУ Администрација

Препоручена порука

Zaboravljaš da kod vladike Jefrema narod i nema za šta da se buni. Služi se onako kako se uvijek služilo, pa zašto bi se narod bunio. Nije ni taj narod tamo u Venčanima ustao zato što ne voli vladiku Jovana, već što se nije slagao sa izmjenama službe.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате, ја ти могу сад набројати најмање двадесет озбиљних измјена Типика код в.Јефрема.

Тај ко ти каже да се у Бањалучкој служи по п.с.-у највјероватније нема појма о литургици.

Ево, набројаћу само једну (и то катастрофалну ствари) - измјештање св.Причешћа ван Литургије:

већу измјену и гријех према самом смислу Литургије не можеш направити, јер се читава служба обесмишљава.

И нико се није бунио против тога.

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije ni taj narod tamo u Venčanima ustao zato što ne voli vladiku Jovana, već što se nije slagao sa izmjenama službe.

Мико, народ просто не зна ни најосновније ствари, акамоли литругичке финесе и нијансе.

Владика Јован Шумадијски служи идентично како служе Светогорци, хоћеш да ми кажеш да ни они немају појма како се служи Литургија? Не. Него је неко добро нахајцао сељаке прије самог ексцеса, а они наивни повјеровали и обрукали се.

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zaboravljaš da kod vladike Jefrema narod i nema za šta da se buni. Služi se onako kako se uvijek služilo, pa zašto bi se narod bunio. Nije ni taj narod tamo u Venčanima ustao zato što ne voli vladiku Jovana, već što se nije slagao sa izmjenama službe.

Nije se tamo narod bunio, već grupa organizovanih ljudi koji su došli sa smišljenim ciljem da isprovociraju. Nema tu nikakvog naroda, narod sluša Crkvu. Ima grupa pojedinaca poput Miloja Stevanovića i sličnih koji potpiruju pojedinci i organizuju ovakve pobune, slično kako se desilo i u Duškovcima.

Svakako i da vladika Jovan zaslužuje kritike zbog ne baš dobrog nastupa, kako i Venčanima, tako i u Tuležima. U Tuležima naročito nije morao vikati marš napolje, šta vi znate o liturgiji, i tamo gdje je episkop tu je spasenje....

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Код Јефрема лете главе за далеееееко мање ствари бре, а камоли да му неко прекине литургију,

а не дешавају се сличне ствари зато што сви проблематични знају да би их ми дословно премлатили.

facenew22222222

Брате...де мало..

Јел то Хришћански концепт различитог контања ствари?

Зар је у СПЦ постало забрањено другачије мишљење?

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

многаја љета Преосвећени Владико!

Ево, знао сам...

Зар стварно мислите да је ово користан и мисионарски начин обраћања папи?

Да ли је преосвештени епископ Милутин имао благослов СА САБОРа за овакву беседу (пошто његово послушање није спољна мисија Цркве, барем колико ја знам)?

И коначно, какве то везе има са Недељом Православља коју је, у највећој мери, извојевао тај, тада већ увелико "филиоквистички" Рим?

Мислим да нам је ипак СВИМА потребно мало више смирења, а овакве беседе, у комбинацији са оним "надахнутим тирадама" преосвештеног Никанора банатског, само су доливање уља на ватру.

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Код Јефрема лете главе за далеееееко мање ствари бре, а камоли да му неко прекине литургију,

а не дешавају се сличне ствари зато што сви проблематични знају да би их ми дословно премлатили.

To policijo narodna, udri!

Тако је!!!

Постављена слика

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зар стварно мислите да је ово користан и мисионарски начин обраћања папи?

Zar pravoslavni misionare u Vatikanu, očekuju da preobrate samog Papu? To je novost za mene. Nisam znao da nam je misionarska djelatnost tako razvijena. Da mi ipak završimo prvo sa Afrikom, a Papu da ostavimo za kraj...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zaboravljaš da kod vladike Jefrema narod i nema za šta da se buni. Služi se onako kako se uvijek služilo, pa zašto bi se narod bunio. Nije ni taj narod tamo u Venčanima ustao zato što ne voli vladiku Jovana, već što se nije slagao sa izmjenama službe.

Nije se tamo narod bunio, već grupa organizovanih ljudi koji su došli sa smišljenim ciljem da isprovociraju. Nema tu nikakvog naroda, narod sluša Crkvu. Ima grupa pojedinaca poput Miloja Stevanovića i sličnih koji potpiruju pojedinci i organizuju ovakve pobune, slično kako se desilo i u Duškovcima.

Svakako i da vladika Jovan zaslužuje kritike zbog ne baš dobrog nastupa, kako i Venčanima, tako i u Tuležima. U Tuležima naročito nije morao vikati marš napolje, šta vi znate o liturgiji, i tamo gdje je episkop tu je spasenje....

Sve u kompletu podvlacim i potpisujem... minusi na obe "strane"...

S tim da je ta grupa ljudi koji su bili uz o. Nebojsu - to treba naglasiti - bila bas dobro organizovana, sa sve kamerama, jer su unapred znali da ce doci do ovako neceg, i spremno su cekali da naprave njima potreban snimak...

Vl. Jovan je pastirski omasio debelo upravo zato sto im je to omogucio...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

да није случајно добио "грамату  епископа" на мјесто  Пароха Првог љуљачког или ће пак бити духовник "стјеничког сестринства"???

Мислиш да си духовит..?

Mislim da jeste. Jos samo da ga Cika Marko okupa par puta pa da ga proglase Mitropolitom Banatskim.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam prije imao prilike vidjeti ovaj snimak...Ali on mnogo više govori od hiljadu riječi. Ako se pažljivo pogleda ko tu šta i na koji način govori, pametnom čovjeku će biti dosta.

Riječi vladikine: "Ja sam više godina u manastiru nego što ti imaš godina" ne znam kako da shvatim. Da li se po broju godina u manastiru stiče istovremeno i sposobnost da se u svemu bude u pravu. Da li to znači da je vladika Artemije više u pravu od vladike Jovana jer je duže bio u manastiru?

Ne slažem se takođe ni sa vladikinim mišljenjem da je narod izmanipulisan od strane svog sveštenika. Da se radi o našim intelektualcima, možda bih mu i povjerovao. Ali s obzirom da se radi o srpskom seljaku, ne vjerujem. Tom dijelu našeg naroda ne možete tako lako prodavati maglu.

Pogotovo mi čudno izgleda ta priča o kanonima, nadležnosti Sabora, crkvenom pravu okupljenom narodu. Ko je god bio imalo među našim seljacima zna da ta priča ne pije vode. Zbog toga je naravno sve mnogo lakše pripisati jednom čovjeku, u ovom slučaju svešteniku, nego cijelom narodu. Jer mnogo je lakše reći da je jedan sveštenik pogriješio nego čitavo selo.

Da se red mora znati svugdje pa i u Crkvi, to stoji, ali ne može biti selektivnog reda tj. reda tamo gdje nama odgovara, a na nered gdje nam ne odgovora da zažmirimo. Zar je puno od crkvenih velikodostojnika očekivati i taj minimum dosljednosti? Zar u protivnom neće vjerni narod posumnjati u pastire koji se na jednom mjestu pozivaju na kanone, a u drugom ih krše? Ili će opet za sve biti kriv pop Neša, ili vladika Artemije ili možda treći neko?

Da to je onaj mudri srpski seljak; koji je doveo komunizam u Srbiju. To je oinaj mudri srpski seljak koji kada ga nesto zaboli prvo poleti kod vracare da mu da neku glupost. Koji veruje u hodzina dzaranja, prska grobove kokosjom krvi i evo sada tumaci i kanone Epikopu Atanasiju.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Код Јефрема лете главе за далеееееко мање ствари бре, а камоли да му неко прекине литургију,

а не дешавају се сличне ствари зато што сви проблематични знају да би их ми дословно премлатили.

ма код Владике Јефрема чтец не смије обући стихар  док он не каже (из искуства) а камоли да попо нешто "мудрује" или неко трећи ... што ови секташи не дођу на Архијерејску Литургију у Христа Спаситеља да буду "ревнитељи" и "научници"... па летјеле би наглавачке ван с тим да сумњам брате Евгеник  да би морао ико од нас било шта предузимати владика би то сам!!!  :cheesy:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Код Јефрема лете главе за далеееееко мање ствари бре, а камоли да му неко прекине литургију,

а не дешавају се сличне ствари зато што сви проблематични знају да би их ми дословно премлатили.

ма код Владике Јефрема чтец не смије обући стихар  док он не каже (из искуства) а камоли да попо нешто "мудрује" или неко трећи ... што ови секташи не дођу на Архијерејску Литургију у Христа Спаситеља да буду "ревнитељи" и "научници"... па летјеле би наглавачке ван с тим да сумњам брате Евгеник  да би морао ико од нас било шта предузимати владика би то сам!!!  :cheesy:

Да, као поједини Свештеници у епархији који по 3 пута продају гробно место и имају у личном власништву по 3-4 пословна...

Док неки Свештеници немају леба да једу...

Познат је ред у Еп.Бањалучкој...посебно када су неки "новотари" које знам..морали ићи у другу Епархију на Литургију..јер су неподобни...

А да не спомињем мисионарски приступ који Епископ има према СОЗ-у, који мора сам да се финансира изнајмљивањем простора чак и неким НВО евро организацијама које спонзоришу сигуран секс код средњошколаца да се неби затворио...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam prije imao prilike vidjeti ovaj snimak...Ali on mnogo više govori od hiljadu riječi. Ako se pažljivo pogleda ko tu šta i na koji način govori, pametnom čovjeku će biti dosta.

Riječi vladikine: "Ja sam više godina u manastiru nego što ti imaš godina" ne znam kako da shvatim. Da li se po broju godina u manastiru stiče istovremeno i sposobnost da se u svemu bude u pravu. Da li to znači da je vladika Artemije više u pravu od vladike Jovana jer je duže bio u manastiru?

Ne slažem se takođe ni sa vladikinim mišljenjem da je narod izmanipulisan od strane svog sveštenika. Da se radi o našim intelektualcima, možda bih mu i povjerovao. Ali s obzirom da se radi o srpskom seljaku, ne vjerujem. Tom dijelu našeg naroda ne možete tako lako prodavati maglu.

Pogotovo mi čudno izgleda ta priča o kanonima, nadležnosti Sabora, crkvenom pravu okupljenom narodu. Ko je god bio imalo među našim seljacima zna da ta priča ne pije vode. Zbog toga je naravno sve mnogo lakše pripisati jednom čovjeku, u ovom slučaju svešteniku, nego cijelom narodu. Jer mnogo je lakše reći da je jedan sveštenik pogriješio nego čitavo selo.

Da se red mora znati svugdje pa i u Crkvi, to stoji, ali ne može biti selektivnog reda tj. reda tamo gdje nama odgovara, a na nered gdje nam ne odgovora da zažmirimo. Zar je puno od crkvenih velikodostojnika očekivati i taj minimum dosljednosti? Zar u protivnom neće vjerni narod posumnjati u pastire koji se na jednom mjestu pozivaju na kanone, a u drugom ih krše? Ili će opet za sve biti kriv pop Neša, ili vladika Artemije ili možda treći neko?

Da to je onaj mudri srpski seljak; koji je doveo komunizam u Srbiju. To je oinaj mudri srpski seljak koji kada ga nesto zaboli prvo poleti kod vracare da mu da neku glupost. Koji veruje u hodzina dzaranja, prska grobove kokosjom krvi i evo sada tumaci i kanone Epikopu Atanasiju.

ма нису ти то ови све су то добри домаћини честити Срби само дошле фукаре са стране а народ лаковјеран па можеш с њим свакако да је неко дошао дан прије тога и рекао народу "знате дође неки људи да причају нешто као да су за Цркву а уствари су против ње" радиле  би када су дошли тог дана куке и мотике оне српске тежачке.,... није народ крив дошла фукара са стране... :cheesy:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...