Jump to content

Неопаганизам, расизам и сатанизам у Срба данас

Оцени ову тему


Зосима

Препоручена порука

No, ajde dobro :drugarstvo: Svakako je dobar znak što si došao među nas. Ne znam zašto te čude pitanja da li si satanista, videli smo snimak i još ponešto. Prosto ne možeš da se otmeš tom dojmu. Inače, sloboda, pa i umetnička, se ne sastoji u tome da radiš šta god hoćeš, već ono što je dobro i korisno (ne samo za tebe lično i što ti misliš da je dobro i korisno), no to je druga tema.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Јес, јес... хумор..

него да ли би желео да ти поставим неко мало озбиљније питање?

На пример:

Одакле Твоја мржња према Богу Светој Тројици, јер видим да не поричеш постојање Бога, већ се бориш против Њега? Зашто мислиш да то има смисла и одакле идеја да треба сатана да завлада светом и да спасе Србију, како си и поставио у потпису (који је избрисан)?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јес, јес... хумор..

него да ли би желео да ти поставим неко мало озбиљније питање?

На пример:

Одакле Твоја мржња према Богу Светој Тројици, јер видим да не поричеш постојање Бога, већ се бориш против Њега? Зашто мислиш да то има смисла и одакле идеја да треба сатана да завлада светом и да спасе Србију, како си и поставио у потпису (који је избрисан)?

Kaki smo naopak narod, to bi, da vidiš i upalilo...svi uz rogatog, a mi u inat sa Bogom... Problem je što onaj rogati i onako već gazduje, a mi se baš nešto ne odupiremo.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Humor je zakon...

Kazem ja vama...

Ти кажеш, али како видим немаш коме...  :drugarstvo:

Него кажем и да немаш одговор на она питања. Кад си већ овденак, рекох да искористимо прилику да чујемо шта мисли сатаниста о стварима и догађајима... али слаба вајда.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вожде Јоване, добро дошао. Чини ми се да је твоја музика и тематика коју обрађујеш само жеља да се искажеш на одређени аутентичан наин који се у својој основи противи свакој врсти "ауторитета и ограничавања"! Једноставно речено, желиш да пронађеш аутентичан  и достојанствен начин постојања. Међутим, та твоја жеља за аутономијом и изласком из било које врсте "ограничености" не доводи те до слободе за којом толико трагаш, већ само показује квалитет и меру твога протеста. Што ће рећи, тај твој протест не доноси ти истинску слободу и аутономију, као и аутентични начин постојања, већ само говори о јачин твог трагања. prstgore Својим текстовима против Цркве и друштва говориш да желиш ступити на неутрално поље постојања. Не желиш да преузмеш одговорност на себе због сукоба који у теби постоји- онога што друштво и Црква "треба да буду" и онога што, по теби, "јесу". Моје мишљење је да тек када у потпуности и из другог угла сагледаш слободу и начин на који можеш остварити аутентично постојање, тада ћеш пред собом видети Исуса Христа- Бога и Човека. Видећеш да се људска слобода на најаутентичнији начин пројављује тек у складу са вољом Божијом, а аутентични начин постојања постиже тек у животу у Христу.

   Немој мислити да ти држим предавање.  :drugarstvo: Ово је начин да те делимично разумем. Ако погледаш у себе мало дубље, разумећеш шта сам желео да ти кажем. Ако нисам у праву, не замери!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Napadate me...

Tako vas bog uci...

Ako, ako...

Samo udrite BRACO...

Мислим да су Јустинијанова питања добронамерна радозналост а не напад.

Никакво "ударање" - осталом, лично познајем и доста death/trash/speed/black металаца, од којих су неки пагани, већина атеисти/деисти/агностици а понеки и сатаниста или православац. То што сам правослани хришћанин ми никада није било препрека за комуникацију - исто као ни с муслиманима или Јеврејима. Чему такве генерализације?

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pozdrav svima! Ja sam novi clan! Zanimljiva mi je bila ova tema. Naime, hriscanstvo je antisrpsko, i ja iako nemam obicaj da pisem po antisrpskim forumima, iskoristio bih ovu priliku da pozdravim Vozda Jovana!

Pozdrav i svakom srpskom Arijevcu koji se izvede na pravi put!

HRABRO STOJI PRAVO

JEVREJSKE KNJIGE SU ZA JEVREJE,

JEVREJSKE MESIJE SU SMISLILI ZA SEBE,

ALI AKO TI NISI OD JEVREJSKE KRVI,

KAKO ONI MOGU BITI ZA TEBE?

NAČINITI IDOLA OD KNJIGE,

TO JE OTROV DA IZLUDIŠ;

UMIRUĆI BOG NA KRSTU,

TO JE RAZLOG DA POLUDIŠ.

ČUVAJ SE SVIH SVETIH KNJIGA,

SVAKE VERE KOJA BI TE SAVILA,

I SVIH ZAKONA KOJE JE JEVREJ STVORIO,

I SVIH ZLATNIH PRAVILA.

“ZAKONI” I “PRAVILA” NAMETNUTI TEBI

OD DANA KADA SU IH STVORILI,

NISU NAMENJENI ZA TVOJE “DOBRO”

VEĆ DA BI TE OBORILI.

USUDI SE DA POKIDAŠ LANCE

I BUDI VERAN SAMOME SEBI.

USUDI SE: OSLOBODI SVOJU SVEST

OD STVARI KOJE ŠKODE TEBI.

UVEK MISLI SVOJE SOPSTVENE MISLI,

I NAUČI DA MISLIŠ ZDRAVO;

NAUČI DA KORISTIŠ SOPSTVENI MOZAK

I HRABRO STOJI PRAVO!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Антихристе, не вичи. Искључи caps lock.

И... не трпимо (вербалну) агресију овде.

Ово није утакмица, па да навијаш за свој тим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...