Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Ne bih rekao da je Juan pravoslavac, ali evo da ne ulazim u to, nije kulturno, neka sam kaze, ako zeli. Moj stav je da ce nauka sve objasniti, a spona ce biti bilogija, a u okviru nje EB, kao sto Dobzanski rece nista u biologije nema smisla do u svijetlu evolucione biologije.

Nece. I to ne kaze Pravoslavlje vec filozofija nauke. Mozes nekog strucnijeg da pitas za detaljnije objasnjenje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nece. I to ne kaze Pravoslavlje vec filozofija nauke. Mozes nekog strucnijeg da pitas za detaljnije objasnjenje.

Pa nisam rekao da sam ubjedjen vec mislim da ima potencijal da objasni. Pa nema niko dovoljno strucan da to odgovori, jer za razliku od naucnika i njihovih stavova koji mogu biti uslovljeni ko zna cim naucni proces ne staje i na kraju htjeli ili ne htjeli nove teorije zamjenjuju stare itd. Ne mislim na objasnjenje Boga itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

misli covijek na energetsku efikasnost, biohemijska energija u ovom slucaju, zato je tako i napisao.

nesto sam 100% siguran da si ga razumio na sta misli, ali vrag ne da mira...

Siguran sam da je ona budalastina koju je napisao posledica zbrkanih misli, a ne greska u pisanju/kuckanju. Jasne, ciste, zaokruzene misli i teznja ka njima je mozda djavolja rabota, ali meni to prija, a smatram da bi moglo prijati i drugima, pa gonjen vragom to promovisem naokolo. Naravno, koristim priliku i da se usput strahovito narugam ljudima, da ih maksimalno ponizim i provucem kroz kaljugu ukazujici na budalastine.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Siguran sam da je ona budalastina koju je napisao posledica zbrkanih misli, a ne greska u pisanju/kuckanju. Jasne, ciste, zaokruzene misli i teznja ka njima je mozda djavolja rabota, ali meni to prija, a smatram da bi moglo prijati i drugima, pa gonjen vragom to promovisem naokolo. Naravno, koristim priliku i da se usput strahovito narugam ljudima, da ih maksimalno ponizim i provucem kroz kaljugu ukazujici na budalastine.

kako sam ga ja razumio? 

lijepo je covijek napisao biohemijski efikasniji organizmi, ne treba ti ne znam kakva asocijativnost da bi dosao do biohemijske energije i energetske efikasnosti, zar ne. meni to nije budalastina.

a ovo zadnje sto si napisao, ne vjerujem da si takva osoba, zezas se. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kako sam ga ja razumio? 

lijepo je covijek napisao biohemijski efikasniji organizmi, ne treba ti ne znam kakva asocijativnost da bi dosao do biohemijske energije i energetske efikasnosti, zar ne. meni to nije budalastina.

a ovo zadnje sto si napisao, ne vjerujem da si takva osoba, zezas se. 

Ama nije lepo napisao, pise tamo sta je napisao i ja sam tu budalastinu citirao jer je obicna besmislica. Ako nije spososban da napise lepo, i ako je neophodno da se ovde organizujemo i prepravljamo njegova pisanija, ja u tome necu ducestvujem. Pogledaj opet sta je napisao i sta sam ja pitao.

Mozda je mislio i na ovo, ne znam :

https://www.quora.com/Are-multi-celled-organisms-more-energy-efficient-than-the-equivalent-number-of-single-celled-organisms

Mozda ima neko tajno znanje po kome je nemoguce da energetski manje efikasni organizam nastane od organizma koji efikasnije zdere energiju, ne znam, nije lepo napisao.

Zbog cega bismo se mi trudili da mu prepravljamo sta je napisao, ako se on sam nije potrudio da napise kako valja? Mozda nije u stanju da napise drugacije, mozda je mislio bas onako kako je napisao? Kako god, dok ne uspe da argumentuje te svoje neobicne pojmovne sklopove, to ce biti budalastine koje ne zelim da tumacim.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne bih rekao da je Juan pravoslavac, ali evo da ne ulazim u to, nije kulturno, neka sam kaze, ako zeli. Moj stav je da ce nauka sve objasniti, a spona ce biti bilogija, a u okviru nje EB, kao sto Dobzanski rece nista u biologije nema smisla do u svijetlu evolucione biologije.

 

vex se izjasnio.

nije pravoslavac.

bio do skoro al je prestao...

  • Волим 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto se tice Drvcetove "racionalnosti bioloske efikasnosti" to je bilo vezano za post 3785 koji je odgovor na post 3783.

 

Avokado rece da dvopolni organizmi imaju evolutivne prednosti sa aspekta biohemijske efikasnosti a ja sam tvrdio da sa istog aspekta imaju vise mana nego koristi. To je sve bilo u kontekstu price o tome kako nastadose polovi kada su bespolni organizmi superiorniji u perzivljavanju,.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma meni je termodinamika kod bioloske evolucije jako upitna stvar, recimo nervno tkivo je najskuplje tkivo u zivom svijetu, kada bi se termodinamika tu pitala ono nikad ne bi ni zazivjelo. ja cu opet reci da ne vjerujem u teoriju bioloske evolucije, ima previse nedostataka, nekako sam siguran da ce kad tad biti odbacena, brze nego li sanjamo, zato sto ce vec u iducoj dekadi superacunari biti toliko mocni da ce se moci simulirati zivot jednostavnijih organizama, makar ovih jednocelijskih, ali ako bi termodinamicki uslov bio tacan, on bi debelo radio protiv evolucije, nikako u njenu korist.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 ja cu opet reci da ne vjerujem u teoriju bioloske evolucije, ima previse nedostataka, nekako sam siguran da ce kad tad biti odbacena, brze nego li sanjamo,

 

:dobro:

 

  • Волим 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Problem sa asexualnim organizmima koji se sami reprodukuju je to sto oni prenose na potomstvo 100% genetskog materijala, sto podrazumjeva stvaranje istih kopija za razliku od heterosexualnih koji prenose 50%. Kod asexualnosti negativne mutacije se svakako prenose na potomstvo dok je u slucaju heterosexualnih to 50%. Zatim ukoliko ti dobijas asexualnom reprodukcijom iste kopije, kojima je potrebna ista kolicina hrane, zatim i isti spoljasnji uslovi, promjena u okruzenje moze pogubno da utice na njih. Tako da je adaptacija spoljasnjem okruzenje sigurno igrala ulogu i izvrsila pritisak na stvaranje polova u svrhu sexualne reprodukcije, to je jedna hipoteza koja meni ima smisla postoje i druge, ali nastaju i nove. E sad vidimo da je svrha sexualne reprodukcije prezivljavanje, a ne stvaranje potomstva, kako neki hriscani misle, ne znam sta bi rekli da smo evoluirali na nacin da postoji desetine ili stotine polova kao kod nekih vrsta gljiva? Pa kada se kritikuje homosexualnost ne smije se pozivati na prirodu i nekakvu svrhu sexualnosti u vidu potomstva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  dje si advokat, jes to u skoli ucio vaditi tudje rijeci iz konteksta, jadan si ti advokat kad si tako providan, ja bi te jedino angazovao da branis hrvatsku na medjunarodnom sudu  pravde

 

Kog konteksta, ovog termodinamičkog?  :))

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...