Jump to content

Дијагноза - карцином


ego

Препоручена порука

Но, поента је да не сме дијагноза да вас уплаши. То је болест као и свака друга, тако треба човек да се постави. Ако се сахрани унапред, па ништа му не може помоћи. Мало је страшна помисао да се то догоди, прво питање буде: "Зашто баш ја?", али нема луксуза да се клоне духом. molimoli:)
facenew22222222

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...
  • Одговори 529
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Metoda lečenja raka po uputstvu oca Tadeja


 
 

vneslwkudhn.jpg?4a01f9

 

Prvo mora da se ispovedi čitav život, najvažnije je da se iz ishrane izbaci meso. U početnoj fazi treba jesti semenke kajsije 20-30 komada dnevno, jer sadrže vitamin B17, ako je kancer u odmakloj fazi onda treba jesti po 80 komada semenki dnevno. Preventivno možete jesti po 10 komada dnevno, a najvažnije živeti pobožno.

Otac Tadej kaže da kancer može biti i Božija kazna, odnosno da je nastao zbog greha pa se duše kroz bolest tela čiste i ispaštaju. Ako hoće da se izleče prvo moraju da prekinu lanac greha (praroditeljskog, roditeljskog ili ličnog), a to se može postići samo okretanjem Bogu, odnosno, okretanjem leđa grehu.

Prvo mora da se ispovedi čitav život, od sedme godine do sadašnjeg trenutka. Zatim treba, koliko je moguće, živeti pobožno, postiti i ići na liturgiju. Najvažnije je da se iz ishrane izbaci meso. Ako je kancer u početnoj fazi, treba jesti semenke kajsije 20-30 komada dnevno, jer sadrže vitamin B17, ako je kancer u odmakloj fazi onda treba jesti po 80 komada semenki dnevno. Preventivno možete jesti po 10 komada dnevno.

 

Ovo je metoda koju preporučuje Otac Tadej, kako da izlečite svaki oblik „raka“ ako živite pobožno: Onima koji boluju od raka Otac Tadej kao glavno i osnovno preporučuje da uopšte ne jedu meso. Mesa se dele na bela i crvena, bela mesa su riblja mesa i ona su zdrava. Crvena mesa su štetna, ali mi ne znamo da su to sva ostala osim ribljeg i danas je toliko meso zatrovano kancerogenim materijama, od mesa prosto bujaju ćelije raka, zbog silnih otrova to meso danas više ne treba jesti, čak ni živinsko. To je najvažnije, da se izbaci meso. Meso se može zameniti koprivom koja ima takve sastojke da snažno deluje na organizam.

Vodu iz česme ne treba uopšte piti (posebno ko boluje od raka) jer ako pijete vodu iz česme i ako ne jedete meso ipak ne možete ozdraviti jer je u njoj dvostruko ako ne i više hlora nego što je dozvoljeno.

Recept:

Prolom voda leči rak ali samo pod jednim uslovom, da se ništa sveže ne jede niti prženo na ulju, ništa, samo da se kuva u prolom vodi. Ništa nekuvano ni sveže voće i povrće niti išta se ne jede osim povrća kuvanog u prolom vodi. Pije se prolom voda i ni jedna druga. Bukvalno ni salata ne sme da se jede ako nije skuvana u prolom vodi. Jeste teško i neukusno jer se samo jede kuvano i pije prolom voda ali to je jedini način.Kada se bolesnik izleči, što traje nekada 40 dana a nekada koji mesec, treba nastaviti s takvom ishranom još 30 dana.

Bolesni od raka obavezno treba da idi u crkvu, na liturgiju svake nedelje, da se detaljno ispovede i pričešćuju, smirenje će takođe pomoći da naši organi funkcionišu mnogo bolje i pravilno rade. Čak i onda kada lekari dignu ruke od bolesnika za njega nije kasno ako ako se bude pridržavao ovog uputstva.

 

http://beograd.in/metoda-lecenja-raka-po-uputstvu-oca-tadeja/

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
On 9/7/2010 at 15:48, ego рече

ДА ЛИ ЈЕ САВРЕМЕНА МЕДИЦИНА ПОСТАЛА ПРОТИВПРИРОДНА НАУКА?

ХЕМОТЕРАПИЈА - НАЈСУРОВИЈА МЕДИЦИНСКА ПРЕВАРА?

http://www.ivonazivkovic.net/HEMOTERAPIJA-NAJVECA-PREVARA.

Odlican tekst.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Prvo mora da se ispovedi čitav život, najvažnije je da se iz ishrane izbaci meso. U početnoj fazi treba jesti semenke kajsije 20-30 komada dnevno, jer sadrže vitamin B17, ako je kancer u odmakloj fazi onda treba jesti po 80 komada semenki dnevno. Preventivno možete jesti po 10 komada dnevno, a najvažnije živeti pobožno.

Otac Tadej kaže da kancer može biti i Božija kazna, odnosno da je nastao zbog greha pa se duše kroz bolest tela čiste i ispaštaju. Ako hoće da se izleče prvo moraju da prekinu lanac greha (praroditeljskog, roditeljskog ili ličnog), a to se može postići samo okretanjem Bogu, odnosno, okretanjem leđa grehu

 

 

Ako nekoga zanima, Vitamin B17 sada postoji i u vidu kapsula. Mada sigurno je bolje uzimati iz semenki. Cuo sam jos za seme crvenog grozdja da je veoma jak antioksidans koji je dobar za ciscenje organizma.

 

Jessy, ovo za greh je najverovatnije istina. Ja sam samostalno dosao do tog zakljucka i to doziveo kao neku vrstu kazne. Kad ono i sveti oci to smatraju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rekli su joj da mora da abortira zato što je obolela od raka – evo šta je ona uradila!

Elizaveta-Bulokhova-1-e1438983460476.jpg

 

Ovo je priča koja je obišla svet i koja je dala nadu mnogima. Ovo je priča o Elizaveti Bulokhovoj, čiji se život promenio iz korena preko noći.

 

Ova kanadska manekenka, poreklom iz Letonije, bila je na vrhu sveta. Imala je sve. Uspešnu karijeru modela, muža koji je bezuslovno voli i, povrh svega toga, očekivali su prinovu. Međutim, ono što je ona smatrala za običnu zubobolju je promenilo sve kada su joj doktori saopštili da ima rak vilice. Preporuka stručnjaka je glasila da će, nažalost, morati da abortira pre nego što je podvrgnu hemoterapiji.

Elizaveta-Bulokhova-2-e1438983493934.jpg

“Bio je veoma aktivna beba i stalno sam osetila da njegove nemirne pokrete u svojoj utrobi. Tokom cele trudnoće sam pričala sa njim i zamolila sam ga da se umiri jer, u suprotnom, neću moći da ga zadržim. Nekim čudom me je čuo i prestao je da se vrpolji. Tada sam se obratila i samoj sebi i odlučila da prihvatim šta god mi univerzum donese. Ako je mojoj bebi suđeno da se rodi ona će se onda i roditi”, ispovedila se tada 24-godišnja Elizaveta.

Iako je imala još 2 meseca do termina za porođaj Bulokhovoj je ponuđeno da rodi pre vremena dete na carski rez i sve je, na sreću, prošlo u najboljem redu.

Odmah nakon toga mladoj manekenki je uklonjeno 95% vilične kosti i otpočela je sa hemoterapijom. Ona se danas uspešno oporavlja, a najveću podršku i snagu nalazi u svom sinu Valentinu i suprugu Romanu Troubetskoiu.

Elizaveta-Bulokhova-9-e1438983544165.jpg

Elizaveta-Bulokhova-5-e1438983586826.jpg Elizaveta-Bulokhova-4-e1438983595884.jpg Elizaveta-Bulokhova-3-e1438983605598.jpg Elizaveta-Bulokhova-7-e1438983564147.jpg

Elizaveta-Bulokhova-6-e1438983572110.jpg

Elizaveta-Bulokhova-8-e1438983556843.jpg

Izvor: Boredpanda.com

http://savrsena.com/rekli-su-joj-da-mora-da-abortira-zato-sto-je-obolela-od-raka-evo-sta-je-ona-uradila/

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
Potpuno prirodno RUSKI NAUČNIK TVRDI DA ZNA LEK: 4 kašike dnevno i rak se sam povlači!

Ovaj lek sadrži sve neophodne vitamine, mineralne soli, bioaktivne supstance, proteine, ugljene hidrate i biljne masti

limun-beli-luk-med-foto-shutterstock-142

Foto: Shutterstock

Recept ruskog naučnika, profesora Hrista Mermerskog, mnogi predstavljaju kao revolucionaran lek, kojim su navodno na hiljade ljudi izlečeni od raka.

"To je hrana za lečenje kompletnog organizma, a rak se u takvom organizmu samo povuče", rekao je u svojim predavanjima prof. Mermerski.

Tajna je u tome što ova smesa navodno čisti vene, leči srce, obnavlja imunitet, čisti jetru i bubrege. Takođe, poboljšava rad mozga i pamćenje, čuva od infarkta i dovodi do izlečenja onih koji su doživeli infarkt ili moždani udar. Mnogi govore i da je reč o najboljem sredstvu protiv svih vrsta raka!

Sastojci:

15 svežih, zdravih BIO limuna, 12 glavica svežeg belog luka, 1 kg domaćeg meda, 400 g proklijalog žita (mlada zelena pšenica) i 400 g svežih oraha.

Priprema proklijale pšenice: 400 g pšenice staviti u prokuvanu staklenu posudu. Naliti vodom da odstoji, najbolje preko noći. Posle 10 – 12 sati, preko čiste gaze ocediti vodu i dobro oprati zrna, pa opet procediti kroz gazu.

U posudi ostaviti oceđenu pšenicu da odstoji 24 sata. Nakon toga, dobićete pšenicu sa klicama, dužine 1-2 milimetara.

zitarice-psenica-pakovanje-foto-profimed Foto: Profimedia

Priprema leka: Samleti zajedno proklijalu pšenicu, orahe i očišćene glavice belog luka. Samleti 5 limunova sa koricom, pa sve zajedno izmešati. Od ostalih 10 uzeti samo sok i pomešati sa ostalom masom, dok smesa ne postane homogena.

Dodati med i duže mešati drvenom kašikom, pa sipati u staklene posude. Ostavite ih da stoje 3 dana u frižideru, pa onda možete početi sa konzumiranjem.

Primena: Ova hrana uzima se 30 minuta pre doručka, pre ručka, pre večere i pre spavanja. Ako je koristite za lečenje raka, uzimajte jednu do dve kašike svaka 2 sata.

Profesor Mermerski kaže da recept garantuje zdravlje i dug život, kao i izlečenje od raka, očuvanje svežine tela, mladosti i energije.

"Ovaj lek sadrži sve neophodne vitamine, mineralne soli, bioaktivne supstance, proteine, ugljene hidrate i biljne masti. Zato i poboljšava rad svih unutrašnjih organa i žlezda, koje održavaju telo zdravim, a dovodi i do izlečenja od raka u potpunosti", istakao je doktor.

doktor-lekar-dom-zdravlja-foto-profimedi Foto: Profimedia

(Zdravapriroda.com)

 

http://www.kurir.rs/zabava/doktor/ruski-naucnik-tvrdi-da-zna-lek-4-kasike-dnevno-i-rak-se-sam-povlaci-clanak-1900223?utm_source=widget&utm_medium=banner&utm_campaign=Story

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

doziveo kao neku vrstu kazne.
Bog ne kaznjava....ali da to dopusta iz nekog razloga, to je sigurno....na nama je da se potrudimo da ga otkrijemo...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Ako OVO vidite u oku deteta odmah reagujte jer bi moglo biti prekasno!

oko-620x264.jpg

 

Verovatno ste primetili na slikam da je kod nekoga jedno oko različito od drugog, ali niste ni svesni bili da je to simptom kod dece kod koga se ODMAH mora reagovati! Iako većina ljudi misli da je u pitanju greška na fotografiji, ali nije tako, najbolje je da uradite par fotografija i da tako potvrdite da li je slučajnost ili stvarno dete ima neki simptom.

Ovaj mališan je koliko toliko imao sreću jer mu je tetka primetila, pa je odmah poveden kod doktora gde je ustanovljeno retinoblastom u oba oka, nažalost tumor je odradio svoje pa je na jednom oku postao slep dok je drugo oko spašeno u zadnji tren.

BEBA-640x482.jpg

Zato obavezno pogledajte fotografije svoje dece i obratite da li su ravnomerne boje na zenicama očiju, ali obavezno prilikom fotografisanja koristite BLIC!

 

http://www.kockica.org/hronika/obavezno-pogledajte-ako-ovo-vidite-u-oku-deteta-odmah-reagujte-jer-bi-moglo-biti-prekasno/

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

On je dobio utakmicu života, pobedio je rak

Rastko Šuljagić sa samo 20 godina dobio je najveću bitku - pobedio je rak!

681262_rastko-suljagic151015ras-foto-oli

Momak koji slovi za jednog od najtalentovanijih golmana Evrope, devet meseci se borio sa teškom bolešću. Borio se i pobedio.

 

Prošao je celu omladinsku školu Zvezde, a kada je stasao za prvi tim, nije dobio šansu. Ali Štutgart je video ono što na “Marakani” nisu i doveo ga u svoje redove. Prošle zime “švabe” su rešile da ga pošalju na kaljenje. Javio se ukrajinski Dnjepar koji je te sezone stigao do finala Lige Evrope. Činilo se da sve ide kako treba. Ništa nije nagoveštavalo kakva ga bitka čeka.

 

Rutinski pregled

 

- Eh, da je sve bilo kako treba, možda bih branio ili sedeo na klupi u finalu Lige Evrope prošle sezone - počinje svoju ispovest za “Blic” Rastko i nastavlja. - Ali, kada sam dolazio u Dnjepar, morao sam da prođem standardne lekarske preglede i tom prilikom su mi ustanovili bolest. Sva sreća, jer da sam kojim slučajem bio samo prehlađen pre nego što sam otišao u Ukrajinu, ne bi me ni slali ili možda ne bih ni prolazio sve te preglede. Sreća. Čak sam i pripreme pre toga prošao bez problema.

 

Žal za Zvezdom

Rastko je bio deo Zvezdine generacije u kojoj su bili Simić, Filip Janković, Nemanja Maksimović...

- Žao mi je što moja generacija nije dobila pravu priliku u Zvezdi. Želim bar jednom da branim pred „delijama“, ali klub tada nije želeo da se osloni na školu. Nije džaba ono “samo sloga Srbina spasava”, ali mi radimo protiv sebe, a sigurno smo talentovaniji od Nemaca.

 

Svi su bili zapanjeni koliki tumor je Rastko imao.

 

- Tumor mi je bio u grudima, ne u plućima nego u grudima. Bio je veličine 14x3x10 centimetara, to je kao najveći model mobilnog telefona, samo još šire. A normalno sam disao, nisam se ranije zamarao. On ne može da nestane, ali može da se svede na minimum i to je oko tri centimetra, koliki je sada.

 

Rastko je odlučio da veruje da je zdrav i da mu nije ništa.

 

- Mislim da sam celu ovu borbu prošao jer bolest nisam shvatio na pravi način, ali to me možda i jeste spaslo. Kada su mi rekli da imam rak limfnih žlezda, jednostavno im - nisam verovao. Rekao sam im: “Pogrešili ste”. Nisam osećao nikakve probleme, nikakav bol, mogao sam normalno da treniram. Najveći problem je bio što su roditelji bili jako uplašeni. A da sam se ja povukao, to bi bilo još gore za njih.

 

Prilagođavanje

On se nije uplašio, ali je ipak bolest shvatio na pravi način.

 

- Nisam mogao da se izlažem riziku. Prilagodio sam se. Moja borba je trajala devet meseci. Koristio sam primenjenu medicinu, ali i alternativnu. Korigovao sam način ishrane, svako jutro me je čekao miks određenih sokova od voća i povrća, ali sam išao i na hemoterapije. A to mi je bilo najteže. Uradio sam 16 terapija, a išao sam posle toga i na zračenja. Posle svake terapije tri dana mrziš sebe i sve oko sebe. Niti ti se jede, niti spava... Povraćaš... Nisi sav svoj... Ali onda uzmeš „snikers“ - praktično je Rastko pokazao smisao za humor koji mu je pomogao da se izbori sa opakom bolešću.

 

Tek sada, posle svega, shvata kakvu je borbu prošao.

 

- Dok sam prolazio nije mi bilo teško, tek sada shvatam težinu toga. Okretao sam glavu na drugu stranu. Roditelji su čitali na internetu, ali nisam hteo da slušam. Čak sam na VMA upoznao jednog dečka koji je bolovao od iste bolesti i umro posle nekoliko dana, ali i tada sam okrenuo glavu. Jednostavno, to radi podsvest, ne prihvataš. Kažu da ima četiri vrste odbrambenog sistema: čovek može da beži, da se bori, da se pravi lud i da se zamrzne i da ne radi ništa. Ja sam se očigledno pravio lud. Ali dobro i to treba znati.

 

Podrška porodice

 

Ipak, bez podrške porodice nijedan recept ne bi bio delotvoran.

 

- Od porodice sam imao najveću podršku. Bez njih ne bih uspeo. Otac mi je smršao pet kilograma za tri dana dok sam došao iz Ukrajine i bio je beo kao kreč. Ali kada su mene videli da sam veseo i oni su polako počeli da se vraćaju u život. Trudio sam se da provodim vreme sa porodicom i ja sam njih hrabrio. Šalio sam se u početku sa svima, a kada se već sve uozbiljilo, bilo mi je glupo da prestanem da se šalim. Takođe, hteo sam da budem sa ljudima koji me nisu gledali kao bolesnog jer kada sam video u njihovim očima to, i ja sam se osećao loše. Štutgart mi je nudio da se lečim u Nemačkoj. Ali mnogo bi mi teže bilo da sam otišao tamo.

 

Život je trenutak

 

Iako mu je tek 20, Rastko Šuljagić je sada drugi čovek.

 

- Sve ovo me je dosta promenilo. Drugačije gledaš život, shvatiš da je život u jednom trenutku i da sve treba uložiti u neki cilj. Ranije sam bio na sve strane.

Zanimale su me i devojke i izlasci. Sada shvatam da je sve to prolazno. Sada želim da budem jedan od najboljih golmana u Evropi - jasan je mladi sportista.

 

I nameran je da u tome uspe.

 

- Počeo sam da slušam svoje telo. Ako mi nešto smeta, kažem, ranije sam trpeo i išao glavom kroz zid. Očekujem da ću se do zime vratiti u redovan trenažni ritam i vraćam se u Štutgart. Vidim da bih mogao tamo da se izborim za mesto u prvom timu. Najbitnije mi je da branim. Imam još godinu i po dana ugovora, videću šta oni misle. Postoji ideja da mi ponude i produženje ugovora. U svakom slučaju, imam neverovatan motiv - rekao je na kraju momak koji je uspeo da dobije veliku bitku protiv najvećeg neprijatelja.

 

Junački.

 

Učio sam od Đokovića

Rastko je počeo mnogo više da pazi na ishranu, a u svemu tome mu je pomogao - Novak Đoković.

- Menjam ishranu, promenio sam 80 odsto načina na koji se hranim. Čitao sam i knjigu Novaka Đokovića. On mi je pravi uzor. Vrlo je sličan mom bratu koji je u Americi i koji je pravi borac i koji mi služi za primer - objasnio je Šuljagić.

 

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/599378/On-je-dobio-utakmicu-zivota-pobedio-je-rak?ref=fbblic

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 months later...

Све више је оних који се слажу да рак изазива поремећај метаболизма. Животињски протеини прехрањују малигне ћелије и на тај начин увећавају ћелије рака. Многи стручњаци говоре о томе да је пост неопходан. Др. Ана Гифинг у свом програму Хроноисхране (има око 60.000 корисника!!) истиче да су многи оболели пили млеко у великим количинама. Нажалост организам одраслог човека нема ензиме који би разградили протеине из млека, и ето хране за тумор. А о штетности зрачења тумора говори Рудолф Бројс, зачетник бројсове терапије гладовањем. На Светој Гори, у Хиландару, имали смо прилике да спремамо лек од корена биљке козлац. Такође, многи говоре и о чудотворном леку из кошчица кајсије. Природном цијаниду витамину Б17. о лечењу рака и о значају поста и неједењу меса за оболеле, говори и отац Тадеј Витовнички у књизи о природном лечењу болести.

Међутим лечење рака изискује прескупу терапију и многи се слажу да је то један од најуноснијих бизниса дањашњице! Фармацеутска мафија добија битку... Али све бива по допуштењу да би се раздвојиле овце од коза и да свака зверка покаже свој траг.

Господ има завршну реч...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Ја сам схватилада су СВЕ болести,последице греха. Као мала сам слушала своју баку,и веровала свакој њеној речи,од малена сам се јако плашила,имала сам обичај да за свачији страх уверим себе да је и мој. Тако сам једном приликом видела своју сестру да се љути(увек се љутила) и наивно сам помислила...хајде да је опонашам и да видим шта ће бити. На нашу жалост свима нам се десило лоше.  Читавог живота сам експериментисала,од хране,преко емоција што је довело до поражавајућег открића: За све у животу,а нарочито болест је крив сам човек... Ако мене годинама нешто упозорава,и осећам промене у телу(не видим,ал осећам) и ако годинама чекам,или идем по докторима,то ће једном изаћи. Питање право јесте,кад добијем дијагнозу болести,шта у ствари та болест жели да ми поручи? Имате ли Ви увид у то? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

Setih se Željka

Donji tekst me podsetio na Željka. Ko se seća njega, znaće da je bio pun život i optimizma do kraja.

 

Jedan korisnik sajta Reddit.com možda nije ostavio svoje ime, ali je podelio svoju priču sa svetom u nadi da će time ostaviti trag i pomoći drugima da shvate šta je zaista važno u životu.

427509_107243889405929_1707537872_n

“Imam 24 godine, a već sam izabrao svoju poslednju kravatu. To je ona koju ću nositi na svojoj sahrani kroz nekoliko meseci. Možda mi se neće slagati uz odelo, ali mislim da je prikladna za tu priliku“, kroz šalu započinje.

“Dijagnoza raka je stigla prekasno da mi dozvoli i najmanju nadu za dug život, ali sam shvatio da je pre smrti najvažnije ostaviti svet malo boljim mestom nego što je bio pre vas. Kako sam do sada živeo, moje postojanje, ili bolje rečeno gubitak pomenutog, neće imati mnogo uticaja jer nisam uradio ništa značajno.

U prošlosti mi je toliko stvari okupiralo um. Ali kada sam saznao koliko mi je još vremena ostalo, odjednom je sve postalno kristalno jasno. Dakle, sada vam pišem iz sasvim sebičnih razloga. Želim da mom životu dam smisao time što ću podeliti sa vama šta sam shvatio:

– Ne gubite vreme radeći nešto što vas ne čini srećnima, jer nikada nećete uspeti u nečemu što ne volite. Strpljenje, strast i posvećenost dolaze lako samo ako volite to što radite.

– Glupo je brinuti o tuđem mišljenju. Strah vas parališe i čini slabijima. Ako ga pustite on će nastaviti da raste sve dok od vas ne ostane samo ljuštura. Poslušajte svoj unutrašnji glas i sledite ga. Neki će možda reći da ste ludi, a drugi će vas smatrati legendom.

– Preuzmite kontrolu nad svojim životom, i punu odgovornost za stvari koje vam se događaju. Smanjite loše navike i živite zdravije. Pronađite sport koji vam odgovara. I najvažnije: ne odugovlačite. Pustite da vam život oblikuju odluke koje ste doneli, a ne šta niste učinili.

– Cenite ljude oko sebe. Vaši prijatelji i rodbina su večan izvor snage i ljubavi. Zato ne treba da ih uzimate zdravo za gotovo.

Teško mi je da u potpunosti izrazim svoja osećanja o ovim jednostavnim shvatanjima, ali nadam se da ćete poslušati nekoga ko je iskusio koliko je vreme važno.

Nisam uznemiren jer razumem da su poslednji dani mog života dobili značaj. Žalim što neću moći da vidim toliko kul stvari koje će se desiti u skorijoj budućnosti poput stvaranja veštačke inteligencije, ili sledeći super projekat Elona Maska. Takođe se nadam da će se ratovi u Siriji i Ukrajni uskoro završiti.

Toliko brinemo o zdravlju i integritetu našeg tela da tek na kraju života shvatimo da je naše telo samo kutija – paket koji isporučuje našu ličnost, misli, uverenja i namere ovom svetu. Ako u ovoj kutiji ne postoji ništa što može da promeni svet, nema veze da li ona nestane. Verujem da svi imamo potencijala, ali treba mnogo hrabrosti kako bismo to shvatili.

Možete plutati kroz život satkan od okolnosti, gubiti dan za danom, sat za satom. Ili možete da se borite za ono u šta verujete i pišete istoriju svog života. Nadam se da ćete napraviti pravi izbor.

Ostavite trag na ovom svetu, vodite značajan život, kakvo god to značenje imalo za vas. Idite ka tome. Mesto koje napuštamo je prelepo igralište gde je sve moguće. ALi nismo ovde zauvek. Naš život je kratkotrajna iskra na ovoj prelepoj maloj planeti koja neverovatnom brzinom srlja u tamu neistraženog univerzuma. Učinite ga zanimljivim. Učinite ga bitnim.”

Svoje pismo čovečanstvu završava sa jednostavnim: “Hvala“.

http://www.cikaboca.org/setih-se-zeljka/

 

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

"Рак је нешто најлепше што ми се догодило у животу" - Маја Волк

Многи је знају из рекламе за Нутри булет. Али можда нисте знали још нешто о њој.

 

Dr Maja Volk je rođena u Beogradu, gde je diplomirala dramaturgiju na Fakultetu Dramskih umetnosti u Beogradu i završila postdiplomske studije. Objavljuje naučne radove iz oblasti teatrologije, filmske i pozorišne kritike i bavi se dramskim stvaralaštvom. Pisala je scenarije za televizijske drame, radio drame, igrane filmove, a skorijih godina se orijentisala na domen literature za decu i odrasle. Od 1992. godine predaje Filmski i tv scenario na FDU-u u Beogradu. Godinama radi kao radijski i televizijski voditelj.

Извор: познати.инфо

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...