Jump to content

Навијачи

Оцени ову тему


deda

Препоручена порука

@@Срђан Шијакињић, Шијакињићу социолог да будеш! :)

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Зависи, лично мислим да има много добрих навијача али је криминал на трибини велики проблем. Посебно због млађих и неискусних. Има криминалних група које су отворено криминалне и сви знају да "вође" тих група чине криминалци, и навијачка заједница не чини ништа по питању истих, већ пева и навија заједно са њима и то правда - има криимналаца и у дискотеци.

 

Проблем је што ове криминалне групе злоупотребљавају трибину и скупљају тако луђе и напаљене клинце и могу да их усмере на погрешне путеве ..

Али генерално навијачи су ми ок.. па чак и кад с ухулигани... против добровољних туча немам ништа против, али имам против отимања, пљачке и сличног.

 

Знам доста момака који су навијачи редовни и момци на месту.... али проблем је оних 10 % који нису, и који су високо рангирани у навијачким групама.... као и клинци које тих 10 % скрене на погрешан пут.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Срђан Шијакињић, Шијакињићу социолог да будеш! :)

Има он тај дар дефинитивно!

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када видиш ко води данас Делије и Гробаре, све ти буде јасно. Нпр. Делије су сада 40 дана у жалости за оним Вељом, за човеком који је био најгора битанга, разбојник, наркоман и мафијаш. Нико није смео на последњој утакмици са ОФк-ом да писне првих 29 мин, сви су у жалости за братом мафијашем. Ма море мрш! Кримоси су на врху навијача, као и у већини земаља јужне Европе. 

 

Момак, Бог да му душу прости, је особа која је сатанизована од стране новинара(што не значи да је био безгрјешан, напротив). Само ћу да ти набројим три битније ствари.

ПУЦАО НА РАДНИКА БИА - Пар дана касније ухапшен С. С. (1990. годиште) за то дјело. Додуше, новинарима ни дан данас не смета да му прикаче то дјело.

НАПАО ЧЕДУ ЈОВАНОВИЋА  -  "На суђењу једном од вођа навијача "Белгрејд бојса" Велибору Дуњићу данас су прегледани видео снимци из Сегединског ресторана "Чарда" које су забележиле да Дуњић приликом изласка лидера ЛДП-а Чедомира Јовановића из ресторана спречава две непознате особе да га нападну." Он је за то дјело и поред ове чињенице оптужен на двије године!!!

ДУЊИЋ НАПАО КОШАРКАША ЗВЕЗДЕ -  У ресторану сам био у друштву две девојке. Вечерали смо и после неког времена у ресторан су ушла двојица момака, приметили су ме и пришли нашем столу. На енглеском су ми објаснили да су навијачи Црвене звезде, показали су ми своје тетоваже и позвали ме да им се придружим за њиховим столом што сам и учинио. Били су изразито пријатељски настројени, разговарали смо о утакмици, није било никакве тензије ни ружних речи. Причали смо о кошарци, о ономе што нам предстоји у наставку сезоне и важним мечевима који следе. Сликали смо се и то је све

 

 Тек прича да није смјело да се навија првих 29 минута?! Ниђе везе. Ја сам био на тој утакмици... Нису сви били сложни по том питању, али једноставно испоштујеш став трибине. Исто као што одређеном броју смета став трибине да се не навија на Велику Суботу, али једноставно прихватиш став трибине.

 

 

 

Немам снаге да одговарам. Овдје већина свој став о навијачима заснива на новинским текстова. Један од њих је овај што је Тодор поставио. Ја бих баш волио да видим шта је дотични новинар урадио за државу. Је ли посијао тај кромпир за гладне или само прича пазну причу? Најлакше је оптужити навијаче. Какво је стање у држави? Трибина је одраз онога што се дешава у друштву/држави. А какво је стање у држави? Зар очекујете да на трибинама буде све беспрекорно са стањем какво је деценијама у држави? Колико држава има битнијих проблема од навијача а новинар пише о некаквим милионским износима за обезбјеђивањем утакмице?! А тек кад крену ботови са чувеним коментарима како све треба послати на робију!

 

Брате Срђане, онда кад живиш навијачким животом у потпуности схватиш да то није најбитнија ствар у животу, тј. јесте најбитнија за те који тако живе, али најбитнија СПОРЕДНА. Управо ти људи којима навијачки живот се своди на тих 90 минута мисле да је то најважнија ствар на свијету и прешли би преко свега за рад титуле. Ја бих се ове, коју смо чекали 7 година, одрекао само да се са нама другари који су нас напустили у току ове године. Одрекао бих се свих титула и не само титула, него бих пристао и да се нестане фудбала и спорта, само да се врате сви они који су настрадили. Чим је први навијач погинуо због тога што навија за други клуб, чим је брат брата убио, осакатио навијање је изгубило смисао. Чим је то изашло из оквира навијачког надметања изгубило је своју сврху. Све добре ствари које смо урадили, а много их је, не могу да надомјесте један људски живот. Нажалост, број оних који су нису више са нама је огроман!!! То је пораз цијеле навијачке сцене, пораз свих нас. Наша брука и срамота. Има истине у твојој причи око кодекса навијачи, али тешко је у оваквој држави држати до било чега а поготово до кодекса. Било је прича и разговора да се заустави ова лудост, али много је фактора ту умијешано. Претпостављам да знаш о чему се ради. Ја знам да је прича моје трибине у суштини исправна! Знам да има и криминалаца и наркомана, али МНОГО, МНОГО ВЕЋИ је број оних који живе нормално. И то у врху трибине!!! Ако би једнога дана прича кренула у смјеру у којем иде сада једна друга трибина, ја бих аутоматски баталио све навијачке активности. Тежак је посао пред навијачком сценом, али ја се уздам у Бога да ће то ипак све на крају на добро изаћи.

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Срђан Шијакињић, Шијакињићу социолог да будеш! :)

 

 

Има он тај дар дефинитивно!

 

ех људи не седајте ми на муку сад кад је касно за све :(:)))

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

своди на тих 90 ми

 

 

слажем се да је прича која се гура на нашој трибини сасвим коректна, али - ово је само мој утисак - све остаје само на причи... и онда бап, деси се нека акција од 5 на једног, са све куваним палицама... као не, никако ножеви, али штангла у главу је океј... хоћу рећи да ја тако доживљавам неку пређутну атмосферу... наравно, морам да напоменем да ово можда није право стање ствари, не знам, познајем релативно ограничен људи из тог света, који су потпуно у причи и на основу њих сам понајвише закључио да тај свет није спојив са православљем нити мојим укусима... неко време, као млађи сам размишљао о залажењу мало дубље у целу ствар, али сам осетио да је боље да ако већ могу да бирам, одаберем да живим живот у коме је мала шанса да дожем у ситуацију да морам да физички повредим неког, без икаквог смисленог разлога... опет кажем, можда је ствар у томе што никад нисам био потпуно део тог света, тако да не могу да осетим другарство, слободу, одређени бунт против некаквог шупљег спокоја и самозадовољности "обичног, пристојног" света... све оно што навијачи изјављују када објашњавају нама посматрачима себе.

 

Све у свему, могу само да кажем да то није за мене, мислим лично да је све што укључује насиље и често вулгарно и примитивно понашање (а тога увек има мора се признати, ако не у друштво са којим конкретно идемо, оно сигурно око нас, на сваком гостовању исл) у суштини лоша ствар, али знам неке добре људе који су у томе или су били у томе, тако да не желим да осуђујем, јер немам разлога да им не верујем када истичу неке позитивне стране свега, а и због тога јер су и онако превише и несразмерно осуђени од медија, као жртвени јарци за све невоље...

 

ПС ; Иначе, форум ми никад не да да те поменем користећи оно мајмунче, тражи ми макар три акрактера у имену :)

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наглашавам да не мислим овде на људе који имају потпуно развијене и друге аспекте свог живота па уз то иду на утакмице и сл.
 

Па, прави навијачи су то, зар не? 
Људи који воде трибину имају и посао, неки породицу и милион других обавеза. Многи од њих су завршили, многи завршавају факултете... 

Када видиш ко води данас Делије и Гробаре, све ти буде јасно. Нпр. Делије су сада 40 дана у жалости за оним Вељом, за човеком који је био најгора битанга, разбојник, наркоман и мафијаш. Нико није смео на последњој утакмици са ОФк-ом да писне првих 29 мин, сви су у жалости за братом мафијашем. Ма море мрш!


Ко води данас Делије? 
Да, ти си познавао Вељу (нека му је лака црна земља) и ти знаш какав је он човек био! Па то је све медијски трик! Људи, јел можете ви својим мозговима да размишљате??? 
А лепо каже брат из Подгорице за навијање против ОФк-е. Став трибине и то је то. 

 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тек прича да није смјело да се навија првих 29 минута?! Ниђе везе. Ја сам био на тој утакмици... Нису сви били сложни по том питању, али једноставно испоштујеш став трибине. Исто као што одређеном броју смета став трибине да се не навија на Велику Суботу, али једноставно прихватиш став трибине.

 

Неће бити. Није смело да се навија због брата Веље који је убијен у 29. години, па ето цео стадион да ћути 29 минута. После се вадили како је то због полава да се ода пошта страдалима, ма како да није. Какав став трибине? Став кримоса и криминалног врха навијачких група. Ако је тако онда не би требало ни недељом да играју, црвено слово. Шта хоће да кажу ако не играју на Велику Суботу да су они (вође) неки хришћани, а? Пре коју годину, играло се против Војводине на Велику Суботу, а испред сектора набилдовани момци који бране да се уђе на стадион.

 

А тек о дрогирању и дувању траве на трибинама, то је тек посебна прича. Најтужније од свега да то раде малолетници који се толико урокају да не знају где су, после повраћају, претурају се по столицама, падају у несвест. Ужас!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ко води данас Делије? 

 

 

 

 

Криминалци који имају дебеле досијее у полицији. Не, нисам га познавао лично (а и то би било немогуће) али знам да има досије дебео као књига "Насеља Баната".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

navijače u srbiji ne vole ni vaspitačice. jedna od njih mi je rekla da povedem računa što miloš peva,ale ale zvezda leeee jedite g... mi smo šampioniii.

 

kvari mali drugu decu sigurica a? umalo nisam otišao kući po baklju da otpevamo kako dolikuje.(s sve  specijalnim efektima)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ех људи не седајте ми на муку сад кад је касно за све :(:)))

За једно 10 година, утисак недеље и Оља ће "  са нама је ту вечерас и ....еее... Срђан Шијакињић, социолог, стручњак за еее.... социјалне групе....Срђане добро вече"

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Да, ти си познавао Вељу (нека му је лака црна земља) и ти знаш какав је он човек био! Па то је све медијски трик! Људи, јел можете ви својим мозговима да размишљате??? 

 

 

Пази ја тог вељу нисам познавао нити знам шта се прича о њему.. али некако испаде да су сви људи које медији испрозивају - невини... са те трибине.. кога год да испрозивају од вас навијача чујемо - ма ви их не знате нису они такви ...

 

 

Мислим да вам је то главни проблем, превише релативизујете криминалце... .. испаде да на тој трибини има криминалаца ко у библиотеци.... а то једноставно није тачно....

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Неће бити. Није смело да се навија због брата Веље који је убијен у 29. години, па ето цео стадион да ћути 29 минута. После се вадили како је то због полава да се ода пошта страдалима, ма како да није. Какав став трибине? Став кримоса и криминалног врха навијачких група. Ако је тако онда не би требало ни недељом да играју, црвено слово. Шта хоће да кажу ако не играју на Велику Суботу да су они (вође) неки хришћани, а? Пре коју годину, играло се против Војводине на Велику Суботу, а испред сектора набилдовани момци који бране да се уђе на стадион.

 

А тек о дрогирању и дувању траве на трибинама, то је тек посебна прича. Најтужније од свега да то раде малолетници који се толико урокају да не знају где су, после повраћају, претурају се по столицама, падају у несвест. Ужас!

 

Брате, ја сам сасвим довољно упућен у причу и вјеруј ми ово што ти кажем. Не знам ко ти је то рекао. Све и да је са неко са наше трибине слагао те је.

Ћутали смо и кад је убијен навијач Војводине 27. минута и то на Дербију, а за то вријеме смо примили два гола.

Нико није рекао да су они велики Хришћани или било шта друго, него сам ти једноставно навео тај примјер и да бих ти показао да и кад је у питању један нормалан предлог неће се сви сложити, а то је донекле и нормално јер је у питању више хиљада људи. Али, једноставно испоштујеш став трибине. Брате, немој да мијешаш поплаве у ово, није у реду. Па, другари тог истог Веље су на дан кад је убијен били да помажу поплављенима.

 

Да, нажалост. Дување је велики проблем. Ја бих најсрећнији био кад би то могло да се ријеши некако. Али, по том питању би држава требало да уради нешто. Такође, иста ствар је са алкохолом. Али, такво нам је друштво. Пођи на сплав неки, пођи у град... Зар није добар дио оних који пођу у град надувано или одваљено од алкохола?! Трибина је слика и прилика државе!

 

 

Пази ја тог вељу нисам познавао нити знам шта се прича о њему.. али некако испаде да су сви људи које медији испрозивају - невини... са те трибине.. кога год да испрозивају од вас навијача чујемо - ма ви их не знате нису они такви ...

 

 

Мислим да вам је то главни проблем, превише релативизујете криминалце... .. испаде да на тој трибини има криминалаца ко у библиотеци.... а то једноставно није тачно....

 

 

 

Не, брате, никако! Криминал је криминал, па од кога год долазио. Једна је ствар кад то неко од навијача ради ван трибине. То је његов живот. Не, неоправдам ја то, али свако има свој живот ван трибине. Неко је доктор, неко је правник, а неко је криминалац. Друга је ствар кад неко користи трибину за неке своје послове.

Кад већ Вељу помињемо ја сам, док је жив био, имао више негативно него позитивно мишљење о њему. 55%-45%. Био добар друг, изузетно храбар, али неке ствари ми се код њега нису свиђале. Све то не значи да треба да га оптужују за све живо као што су оне горе наведене ствари.

 

 

 

Криминалци који имају дебеле досијее у полицији

 

Није свако вођа(иако Блиц за било кога ко има икакве везе са Звездом, макар само носио шал каже да је то вођа). Тај момак који води навијање на нашој трибини - дабогда сви навијачи били као они! Не би имали о чему да разговарамо данас!!!

 

 

слажем се да је прича која се гура на нашој трибини сасвим коректна, али - ово је само мој утисак - све остаје само на причи... и онда бап, деси се нека акција од 5 на једног, са све куваним палицама... као не, никако ножеви, али штангла у главу је океј... хоћу рећи да ја тако доживљавам неку пређутну атмосферу... наравно, морам да напоменем да ово можда није право стање ствари, не знам, познајем релативно ограничен људи из тог света, који су потпуно у причи и на основу њих сам понајвише закључио да тај свет није спојив са православљем нити мојим укусима... неко време, као млађи сам размишљао о залажењу мало дубље у целу ствар, али сам осетио да је боље да ако већ могу да бирам, одаберем да живим живот у коме је мала шанса да дожем у ситуацију да морам да физички повредим неког, без икаквог смисленог разлога... опет кажем, можда је ствар у томе што никад нисам био потпуно део тог света, тако да не могу да осетим другарство, слободу, одређени бунт против некаквог шупљег спокоја и самозадовољности "обичног, пристојног" света... све оно што навијачи изјављују када објашњавају нама посматрачима себе.

 

 

Знам, брате. Разумијемо се у потпуности. Сваког правог навијача боли то! Мислим да нема ниједног иоле нормалног човјек са било које трибине који не би желио да престане ово стање које је тренутно на навијачкој сцени. Ако желимо да престанемо да пјевамо са "Један је од нас", мораће да се догоде неке корјените промјене. Ја искрено вјерујем да је тако нешто могуће. Па, кад се у Цркви прећуткују неке ствари, кад држава прикрива грешке политике коју води, кад се органима реда толеришу разно-разне глупости(да будем благ) "нормално" је да и на трибинима зажмури на неке ствари на које не би требало. А има их, поприлично. Навео си пар финих примјера. Ја сам, вјеровао или не, преко те трибине и кренуо да идем у Цркве, на тој трибини сам упознао много, много добрих људи и нашао много добрих другара из цијеле Србије и Републике Српске. Не другови, него другарчине!!! Не значи то да ћу пошто-пото да браним све што има везе са навијачким животом. Нико није безгрешан, поготово не ми - навијачи. Рекао сам већ да ако икада увидим да то иде у погрешном смјеру - довиђења, пријатно. Не знам, можда сам и сад у заблуди, али по мом мишљењу, са овом мало памети што имам, мислим да кад све саберем да је итекако више добрих ствари у односу на оне лоше.

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, брате, никако! Криминал је криминал, па од кога год долазио. Једна је ствар кад то неко од навијача ради ван трибине. То је његов живот. 

 

 

То је управо то игнорисање. Он није ту са једним људима, па после врши криминална дела са неким другим, него то су екипе са трибина које су криминалне. Вероватно су и постали криминалци кроз трибину, ту су упознали људе који се баве тиме који су ух "увукли" у причу.

Трибина је идеално место за то, јер се ту види ко је мало луђи и спреман да оде корак даље ко има... м... ако ме капираш...

 

Као што си и сам рекао:

 

Друга је ствар кад неко користи трибину за неке своје послове.

 

 

 

Они користе трибину и своје навијачке групе за своје послове. 

 

 

Кад већ Вељу помињемо ја сам, док је жив био, имао више негативно него позитивно мишљење о њему. 55%-45%. Био добар друг, изузетно храбар, али неке ствари ми се код њега нису свиђале. Све то не значи да треба да га оптужују за све живо као што су оне горе наведене ствари.

 

 

Не знам заиста ништа о том момку и глупо је да причам али како кога новине за криминал са трибине испрозивају... ви остали из заједнице често по форумима то правдате. И Вељу и Кимија и Мишића и овог и оног....

 

Испаде - све њих медији у празно... ја не мислим да је баш тако..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па да и ја напишем коју... ишла сам често на утакмице, и познавала сам доста навијача...  то су благо речено, стока, клошари, хулигани... Кад крену на утакмицу онда се рашире ко 10 до три, у смислу '' ша је бре, ша хоћеш, знаш ли ти ко сам ја, а? '', и онда на трибини глуме неке фаце... онда почну са 1,3,1,2 хахах ма дајте бре... а паметни сууууу, толико да им је ај кју свима заједно на нивоу амебе.. они нешто глуме, скидају мајице, урлају, носе фантомке.. хаха, да није тужно, било би смијешно..то је неиживљена стока ( част изузецима, '' пасивним навијачима'' ) , а ово остало... ма све бих ја то послала на грађевину, нека мјешају малтер, па неће више бити тако бијесни... а ако не дај Боже, изгубе уткамицу онда све около себе гледају попријеку, оно '' ша ме гледаш, немој сад  да те пребијем''.. једна навијачка '' волимо фајтање, курве и коцкање, алкохол, гудра и то је све, с нама је најбољље'' мислим да то све говори...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...