Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

BEZ VAKCINE NEMA PLATE: Protivnicima vakcine u Rusiji smanjuju mogućnost da izbegnu cepljenje

 

Čak u trideset i jednom regionu Rusije, počevrši od Moskve, uvedena je obavezna vakcinacija u ugostiteljstvu i uslužnim delatnostima kao i među činovnicima koji primaju stranke.

U Moskvi je rukovodstvo odlučilo da se mora vakcinisati najmanje 60 posto zaposlenih u prodavnicama, restoranima, frizerajima i drugim uslužnim delatnostima. Oni moraju do 15. avgusta da prime drugu vakcinu protiv korone. Svi zaposleni u uslužnim delatnostima moraju da imaju sertifikat o vakcinaciji.

Ministarstvo rada Rusije odlučilo je da moraju da se vakcinišu i oni koji rade na distanci iz svojih stanova. Oni koji to ne žele moraće da prestanu da rade i neće dobijati platu sve dok se ne vakcinišu ili do prestanka epidemije korona virusa.

Korporacija pravnika Rusije je već uložila protest, ali u Ministarstvu rada se pozivaju na član 76. Zakona o radnim odnosima u kome se govori o obaveznoj imunizaciji u vreme epidemija.

- Oni koji ne prime vakcinu mogu se, ne samo zaraziti, nego i širiti zarazu - poručuju iz Ministarstva rada, pa smatraju opravdanim da oni koji ne žele da se cepe ne mogu ni da rade, pa tako ni da dobijaju platu.

Ruski lekari tvrde da je među obolelima od korone i novog soja sve više mladih ljudi koji se do sada nisu hteli vakcinisati.

 

Ruski lekari tvrde da je među obolelima od korone i novog soja sve više mladih ljudi koji se do sada nisu hteli vakcinisati.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Francuska

Stotine hiljada ljudi u Francuskoj požurli su da zakažu termin za vakcinaciju protiv kovida 19 nakon što je predsednik Emanuel Makron upozorio da će nevakcinisani građani biti pod restrikcijama radi sprečavanja širenja delta varijante.

Makron je objavio seriju mera i rekao da vakcinacija za sada neće biti obavezna za opštu populaciju, ali da će ograničenja biti fokusirana na nevakcinisane. Zdravstveni radnici dobili su rok da se vakcinišu do 15. septembra ili će se suočiti sa posledicama.

Stanislas Nio-Šato, prvi čovek veb sajta "Doktolib", koji se bavi zakazivanjem termina za imunizaciju, rekao je RMC radiju da rekordan broj ljudi traži vakcinu nakon Makronove objave.

- Zakazno je blizu milion termina za vakcinisanje, što znači da će biti spasene hiljade života - izjavio je Ministar zdravlja Olivije Veran televiziji BFM.

U govoru koji je prenosila televizija, Makron je rekao da će svakog ko hoće da u restoran, tržni centar ili na nekoliko drugih vrsta javnih mesta, morati da ima "specijalne kovid-19 propusnice" – prenosi AP.

Svi zaposleni u zdravstvenim ustanovama, bilo da su medicinsko osoblje ili ne, kao i osobe koje su u kontaktu sa osetljivim osobama, moraće da se vakcinišu.

- Imaće do 15. septembra da se vakcinišu, a zatim će biti primenjene sankcije - rekao je Makron izlažući mere čiji cilj je da zaustavi širenje zaraznijeg delta soja korona virusa.

Predsednik Makron je najavio da će "zdravstvena propusnica" od avgusta biti obavezna u restoranima, kafeima, pozorištima, bioskopima i u nekim prevoznim sredstvima. Dokaz o imunizaciji biće neophodan od avgusta za ulazak u vozove i avione koji saobraćaju na dužim relacijama.

- Zdravstvena propusnica će se primenjivati u kafeima, restoranima, tržnim cemtrima, kao i u bolnicama, domovima za stare, socijalnim ustanovama, ali takođe u avionima, vozovima i autobusima za duge vožnje, i na ta mesta će moći da idu samo vakcinisani ili osobe sa negativnim testom - rekao je francuski predsednik.

On je rekao da će za desetak dana ta propusnica biti obavezna i na mestima zabave i kulture.

https://www.blic.rs/vesti/svet/sve-vise-zemalja-se-odlucuje-za-obaveznu-vakcinaciju-rusija-zapocela-trend-evo-koje/x7rdm45

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Grčka

Grčka će uvesti obaveznu vakcinaciju protiv kovida-19 za zdravstvene radnike i osoblje u domovima za stare, objavio je premijer Kirijakos Micotakis. On je rekao da će vakcinacija biti obavezna od 1. septembra za zdravstvene radnike.

Osoblje u staračkim domovima treba da bude vakcinisano najkasnije do 16. avgusta, a ko ne bude hteo, biće privremeno suspendovan s posla, upozorio je on.

Vlada je to odlučila da bi podstakla više ljudi da se vakciniše dok se naglo širi delta soj korona virusa, i pošto se pokazalo da je 99 odsto bolesnika na respiratorima u bolnicama nevakcinisano.

Od utorka vakcinacija će biti otvorena za uzrast od 15 do 17 godina vakcinom "Fajzer".

Tri četvrtine Grka starijih od 60 godina sada je vakcinisano, rekao je premijer. U Grčkoj je potpuno vakcinisano 4,3 miliona od 10,7 miliona stanovnika.

- Zemlja se neće zatvoriti zbog stavova nekih - rekao je Micotakis o onima koji to traže jer se pademija ponovo širi.

On je najavio dve ključne mere koje će uslediti a to su obavezna vakcinacija osoblja u javnim i privatnim bolnicama i zabrana ulaska nevakcinisanim ljudima u zatvorene prostore.

Micotakis je objasnio da su ove mere usmerene na sprečavanja bilo kavih daljih zaključavanja u Grčkoj, a posebno zbog najave dolazećeg opasnijeg delta soja.

- Siguran sam da većina društva slaže se sa ovim i pozivam sve strane da to podrže u potpunosti i bez oklevanja - rekao je Micotakis.

Najavljene četiri mere u Grčkoj

1. Osoblje u ustanovama za negu starih mora da bude potpuno vakcinisano. Ko se ne pridržava toga, od 16 avgusta će biti suspendovan sa posla.

2. Svo medicinsko i drugo osoblje u javnom i privatnom zdravstvenom sektoru biće u obavezi da se vakciniše do 1. septembra.

3. Svo osoblje oružanih snaga, bilo da je to stalno ili oni koji ih ispunjavaju vojnu dužnost, vakcinisaće se u prostorijama u kojima služe. On je dodao da će takođe biti podsticaja za vakcinisanje.

4. Zatvorena mesta, uključujući zabavna mesta, pozorišta, bioskope i barovi, dozvoljavaće ulazak samo vakcinisanim osobama. Mera će na snazi biti od petka do kraja avgusta.

Micotakis je najavio i digitalnu aplikacija koja će biti postavljena i koja će se koristiti kao potvrda o vakcinaciji, a ovu praksu trenutno sprovode Austrija, Danska, Nemačka i Luksemburg.

On je još najavio da će tokom leta, mesta zabave mesta za zabavu biti strogo proveravana. Kafići i restorani (koji su trenutno dozvoljeni samo na otvorenom) moći će da dodaju još stolova na otvorenom, rekao je.

...

Gotovo svi (99%) ljudi primljenih na intenzivnu negu nisu bili vakcinisani, rekao je on i dodao da su ohrabrujući podaci da 3 od 4 Grka starija od 60 godina, i 2 od 3 od toga preko 45 i 1 od 2 onih starijih od 30 godina - vakcinisani, i da se ta stopa ubrzava.

On je objasnio da ljudi moraju da shvate da ako žele da se vrate u normalu moraju da se vakcinišu, jer je to jedini izlaz iz pandemije.

https://www.blic.rs/vesti/svet/sve-vise-zemalja-se-odlucuje-za-obaveznu-vakcinaciju-rusija-zapocela-trend-evo-koje/x7rdm45

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Latvijska vlada odlučila je da vakcinisanje protiv COVID-a 19 bude obavezno za radnike u zdravstvu, obrazovanju i socijalnim službama.

Također, članovi vlade su se složili da u ostalim sektorima nakon 1. oktobra poslodavci će moći otpustiti radnike koji nisu vakcinisani. Međutim, to će stupiti na snagu tek nakon što to usvoji latvijski parlament, prenosi Hina.

https://balkans.aljazeera.net/news/world/2021/7/15/latvija-odlucila-da-vakcinisanje-bude-obavezno-u-zdravstvu-i-obrazovanju

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vlasti austrijske pokrajine Donja Austrija odlučile su da će od 1. septembra svi koji su budu zapošljavali u zdravstvu morati da budu vakcinisani protiv koronavirusa.

To pravilo važi i za đake škola za medicinske sestre, kao i praktikante i studente.

Odgovarajuće obaveštenje upućeno je svim klinikama, kako bi kandidatima za zaposlenje dali dovoljno vremena za imunizaciju. Cilj mere je da se zaštite pacijenti i sami medicinski radnici.

Ranije su pokrajine Beč, Štajerska i Burgenland najavile uvođenje obavezne imunizacije protiv korona virusa svih koji žele da se zaposle u zdravstvu i socijalnim ustanovama.

U Beču obaveza vakcinacije obuhvatiće i sve nove zaposlene u obdaništima. Obdaništa pod upravom grada Beča već sada od zaposlenih traže dokaz o vakcinaciji protiv raznih bolesti, a ubuduće će na taj spisak dospeti i koronavirus.

https://www.vesti-online.com/od-septembra-samo-vakcinisani-medicinski-radnici/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

IDI BUDI TRAVAR! Dr Šekler poslao brutalnu poruku kolegama koje neće da se vakcinišu

Dr Milanko Šekler ima predlog kako treba postupati prema onim lekarima koji se ne vakcinišu i javnosti šalju poruke suprotne zvaničnim i utemeljenim medicinskim stavovima.

 

Virusolog prof. dr Milanko Šekler ima predlog kako treba postupati prema onim lekarima koji se ne vakcinišu i javnosti šalju poruke suprotne zvaničnim i utemeljenim medicinskim stavovima.

"Izvini prijatelju, ne može, idi budi travar": to je poruka koju doktor Milanko Šekler ima za sve svoje kolege koje javno istupaju protiv vakcinisanja i dovode u pitanje proces imunizacije. Inače, o obaveznoj vakcinaciji lekara u Srbiji glasno se govorilo krajem marta, dok je broj zaraženih rapidno rastao. Takve najave su se mogle čuti od članova Kriznog štaba i od ministra zdravlja dr Zlatibor Lončara, ali se nije otišlo dalje od toga.

Da vakcinacija zdravstvenih radnika ne ide onako kako bi valjalo i kako Hipokratova zakletva nalaže svedoči i podatak iz Tutina. Načelnik higijensko-epidemiološke službe tamošnjeg Doma zdravlja dr Mithat Eminović kaže da je od 200 zaposlenih u toj ustanovi samo polovina njih vakcinisana.

- Do pre mesec dana je još nekako i išlo, vakcinacija zdravstvenih radnika je potpuno stagnirala u proteklih mesec dana - kaže dr Eminović za medije. I direktorka bolnice u Batajnici dr Tatjana Adžić Vukičević je u kratkoj izjavi bila više nego jasna.

- Obavezno moraju da budu vakcinisani svi u javnim službama. Vakcinacija zdravstvenih radnika treba da bude obavezna - kazala je dr Adžić Vukićević.

Vrusolog prof. dr Milanko Šekler ima predlog kako treba postupati prema onim lekarima koji se ne vakcinišu i javnosti šalju poruke suprotne zvaničnim i utemeljenim medicinskim stavovima.

- Medicinski radnik koji ima stavove koje javno zastupa, a koji su protiv vakcina i nemedicinski su, poput priča o zaverama i izmišljenim virusima, ja bih im uzeo diplomu i zamrznuo licencu da ne mogu da rade dok ne polože ponovo mikrobiologiju. Nijedan student to ne bi položio da je tako odgovarao, a ti si to položio da bi došao do dipolome, a sada si promenio stav. Izvini prijatelju, ne može tako, idi budi travar - oštar je Šekler.

Inače, kovid-19 je zakonom definisan kao zarazna bolest. Dodatno, zvanično je proglašena pandemija na svetskom nivou, a epidemija na nacionalnom. To znači da je utvrđena opasnost od prenošenja ove zarazne bolesti.

Prema Zakonu o zaštiti stanovništva od zarazni bolesti, koji je pretrpeo izmene 13.11.2020. godine, u slučaju pojave epidemije bilo koje zarazne bolesti, može se odrediti i obavezna vanredna imunizacija protiv te zarazne bolesti za sva lica, odnosno za određene kategorije lica, u skladu sa planovima za odstranjivanje i održavanje statusa iskorenjivanja određenih zaraznih bolesti. Ova obavezna vanredna imunizacija se naređuje aktom ministra zdravlja, u skladu sa preporukama SZO, na predlog Zavoda za javno jazdravlje Srbije.

https://www.alo.rs/korona/srbija/524213/idi-budi-travar-dr-sekler-poslao-brutalnu-poruku-kolegama-koje-nece-da-se-vakcinisu/vest

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, dragisa рече

odgledah nekog grka koji mudro analizira trenutne postupke vlasti i komentariše izjavu premijera koja je izazvala ogromne demonstracije u svim većim gradovima grčke (naravno da se o tome u našim medijima uopšte ne izveštava wink wink):

Prime Minister Kyriakos Mitsotakis said earlier this week. “The country will not shut down again due to attitudes adopted by certain people... It’s not Greece that’s a danger, but unvaccinated Greeks.”

dakle:

1) ide podela na nas i njih

2) neće više biti lokova ali

3) zbog toga će se zahtevati obavezna vakcinacija

4) i na kraju siže: nije grčka opasnost već ne vakcinisani grci

SRAMOTA!!!

verovatno će ovakav narativ ići u svim zemljama

 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

OZBILJNO UPOZORENJE DR JANKOVIĆA: U bolnicama leže ljudi koji od lekara očekuju POMOĆ, a ne da ih naše osoblje zarazi i da UMRU!

Pokret "Živim za Srbiju", čiji je predsednik kontroverzna antivakserka dr Jovana Stojković podnela je pritužbu protiv UKC Kragujevac, KBC Zvezdara i KBC "Dragiša Mišović", jer su ove ustanove poslale dopis o tome kako zdravstveni radnici mogu da se vrate na posao samo ukoliko su vakcinisani ili ukoliko donesu PCR test ne stariji od 48 sati.

U trenutku kada Srbiji preti novi udar koronavirusa, dr Stojković navodi da je ova obaveza za zdravstvene radnike "uzurpacija osnovnih ljudskih prava i sloboda te atak na telesni integritet". Zamenik direktora UKC Niš prof. dr Radmilo Janković kaže za Kurir da je "ljudska glupost bezgranična, ali nažalost sve ima cenu".

- Pametnije bi im bilo da rade svoj posao umesto da bez trunke ljudske odgovornosti trabunjaju o stvarima o kojima nemaju apsolutno nikakvog pojma. Ovo je najzad prvi odlučan korak države i lično mislim da nije dovoljan i da bi ga trebalo proširiti na sve javne službe - kaže dr Janković, koji se među prvima zalagao i za obaveznu vakcinaciju zdravstvenih radnika.

- Obaveza PCR testa je važna zato što 150.000 srpskih turista, od kojih barem polovina nije vakcinisana, letuje u Grčkoj koja dnevno beleži 2.500 novozaraženih, a vraćaju se bez ikakve kontrole u Srbiju. I zato što u bolnicama leže bolesni i slabi koji od nas očekuju pomoć, a ne da ih naše neodgovorno osoblje zarazi i da umru zbog toga - zaključuje ovaj stručnjak.

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3730133/ozbiljno-upozorenje-dr-jankovica-u-bolnicama-leze-ljudi-koji-od-lekara-ocekuju-pomoc-a-ne-da-ih-nase-osoblje-zarazi-i-da-umru

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Милошшш рече

 

Грци пружају колики толики отпор за сада, што је и за очекивати ипак нису потпуно анестезирани од здравог разума. Ћутање епископата на овакве тоталитаристичке тенденције је туга, мада знамо у каквој је ситуацији њихова црква. Ваљда барем на локалу међу свештенством и монаштвом то другачије изгледа.

Код нас ћемо видети развој ситуације, Вучко тобож неће да уводи обавезну вакцинацију, мада са тренутним ставом већине народа а и Цркве, мислим да је то више из страха него из уставобранитељских порива. Како било нек тако и остане. С тим да се на перфидне начине људи заправо уцењују да се вакцинишу. Јуче сам причао са пар радника из ТЕ  Костолац, где им је пре пар недеља речено да уколико се не вакцинишу неће моћи више да улазе унутар комплекса тако да су на крају сви морали по кинеза да оду... јад и беда.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://www.facebook.com/100061382495975/posts/204614101594672/

Francuzi brane slobodu. Policija u službi Overlorda nije previše motivisana da suzbija svoj narod zbog očigledno kriminalnih mera. 

Mrcvarićemo se ovako još neko vreme dok se ne uvede univerzalni Digi ID pa neće biti potreban čovek policajac da te suzbija. Pored toga, robote i dronove će u bliskoj budućnosti ubaciti radi čuvanja "javnog reda i mira". 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Tumaralo. рече

Mrcvarićemo se ovako još neko vreme dok se ne uvede univerzalni Digi ID pa neće biti potreban čovek policajac da te suzbija. Pored toga, robote i dronove će u bliskoj budućnosti ubaciti radi čuvanja "javnog reda i mira". 

Oni idu na to da izazovu građanske ratove i opšti haos u svetu, da bi mogli da provuku glavni plan, a to je jedna svetska vlada i jedna digitalna moneta, koju će ljudi jedva dočekati jer će ovakav neizestan život postati svakodnevica, da ne kažem "nova normalnost".

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Милошшш рече

Oni idu na to da izazovu građanske ratove i opšti haos u svetu, da bi mogli da provuku glavni plan, a to je jedna svetska vlada i jedna digitalna moneta, koju će ljudi jedva dočekati jer će ovakav neizestan život postati svakodnevica, da ne kažem "nova normalnost".

Digitalna moneta, ukidanje slobodnog interneta i univerzalni Digi ID postaće realnost poste false flag cyber napada koji Švab najavljuje već druže vreme.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Decu smo izdali onog trenutka kada smo dozvolili onlajn "nastavu".

I onda kada smo ih naterali da se guše u brnjicama u učionicama.

U bliskoj budućnosti će onlajn nastava postati jedina nastava. 

Naravno, to ne znači da će roditelji dozvoliti sprovođenje bioloških eksperimenata nad decom.

Ali malo po malo... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...