Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 5 часа, dragisa рече

A sta je generalno problem sa cipovima? Vidim da se od samog pomena te reci avaksima dize kosa na glavi. Zbog cega?

  • Збуњен 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Đerlek: Narednih dana paket novih mera za stimulaciju vakcinacije

Državni sekretar Ministarstva zdravlja Mirsad Đerlek najavio je da će država narednih dana predstaviti paket novih mera za stimulaciju vakcinacije protiv koronavirusa.

On je za današnji Kurir rekao da se zalaže za obaveznu vakcinaciju svih građana.

"Jasno je da će četvrti talas korone biti mnogo jak ako ne povećamo procenat vakcinacije i zato država sprema niz mera za stimulaciju vakcinacije", rekao je on.

"Odugovlačenjem vakcinacije može da se pojavi mutant rezistentan na vakcine. U prethodnih 200-250 godina imunizacija je spasavala države i planetu i to je jedini način da se izborimo s epidemijama", naveo je Đerlek.     

      https://novimagazin.rs/vesti/252245-djerlek-narednih-dana-paket-novih-mera-za-stimulaciju-vakcinacije

:dobro:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Beograd -- Glavni koordinator vakcinalnog punkta na Beogradskom sajmu Zoran Bekić izjavio da "se boji" da će u Srbiji uskoro biti više od 1.000 zaraženih dnevno.

 

"Moramo razmisliti o uvođenju radikalnijih poteza, ako ne možemo ništa da uradimo apelima. Nema kompromisa kad je u pitanju javno zdravlje", naglasio je on za TV Pink.

O vakcinaciji protiv koronavirusa zdravstvenih radnika, Bekić je rekao da je "neprihvatljivo" da je deo njih odbija.

"Treba uvesti obaveznu vakcinaciju zdravstvenih radnika i određenih starosnih grupa", ocenio je on.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=07&dd=20&nav_category=12&nav_id=1892893

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Poznati pedijatar dr Tomislav Stevanović zalaže se za obaveznu vakcinaciju protv koronavirusa, a posebno zdravstvenih radnika, ali i za to da svaki pacijent koji iz zdravstvenih razloga ne može da se pelcuje, a zarazi ga upravo neko od zdravstvenih radnika, recimo doktor, medicinska sestra ili ko god, traži i dobije odštetu.

"Pacijenti koji iz zdravstvenih razloga ne mogu da se vakcinišu jer imaju neke druge bolesti koje ih u tome sprečavaju, a zaraze se u zdravstvenoj ustanovi, treba da tuže tu ustanovu i dobiće naknadu štete po Zakonu o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti", rekao je dr Stevanović i dodao:

"Ukoliko neko zbog toga premine, porodica može da traži tu odštetu. To ljudi ne znaju, a bogami ni zdravstveni radnici jer, da znaju, mnogi bi se drugačije ponašali", istakao je doktor i dodao da postoji zakonski put da se određene grupe vakcinišu, pogotovu zdravstveni radnici, među kojima sigurno 50 odsto njih nije pelcovano.

Dr Stevanović navodi i da bi slučaj devojke koja je preminula od kovida 19 jer se zarazila od zdravstvenih radnika tokom dijalize trebalo bi da bude reper oko koga bi se okupljali pacijenti koji ne mogu da se vakcinišu.

https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1507552/Odsteta-ako-se-zarazite-koronom-u-bolnici.html

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, fsa рече

Poznati pedijatar dr Tomislav Stevanović zalaže se za obaveznu vakcinaciju protv koronavirusa, a posebno zdravstvenih radnika, ali i za to da svaki pacijent koji iz zdravstvenih razloga ne može da se pelcuje, a zarazi ga upravo neko od zdravstvenih radnika, recimo doktor, medicinska sestra ili ko god, traži i dobije odštetu.

"Pacijenti koji iz zdravstvenih razloga ne mogu da se vakcinišu jer imaju neke druge bolesti koje ih u tome sprečavaju, a zaraze se u zdravstvenoj ustanovi, treba da tuže tu ustanovu i dobiće naknadu štete po Zakonu o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti", rekao je dr Stevanović i dodao:

"Ukoliko neko zbog toga premine, porodica može da traži tu odštetu. To ljudi ne znaju, a bogami ni zdravstveni radnici jer, da znaju, mnogi bi se drugačije ponašali", istakao je doktor i dodao da postoji zakonski put da se određene grupe vakcinišu, pogotovu zdravstveni radnici, među kojima sigurno 50 odsto njih nije pelcovano.

Dr Stevanović navodi i da bi slučaj devojke koja je preminula od kovida 19 jer se zarazila od zdravstvenih radnika tokom dijalize trebalo bi da bude reper oko koga bi se okupljali pacijenti koji ne mogu da se vakcinišu.

https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1507552/Odsteta-ako-se-zarazite-koronom-u-bolnici.html

 

Још само да измисле неку технологију која ће детектовати тренутак када се човек заразио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve više epidemiologa i lekara zalaže se za obaveznu vakcinaciju zdravstvenih radnika, a to ne bi bila ni nezakonita niti nova odluka.

 

Srbija je još u maju uvela obaveznu vakcinaciju pripadnika vojske i policije na osnovu Zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti. Nakon što su Rusija, Francuska i Grčka uveli obaveznu vakcinaciju zdravstvenih radnika sve se glasnije priča da bi i Srbija trebalo da krene tim putem.

Pogotovo što još nismo dostigli ni 50 odsto vakcinisanih, a broj novoobolelih u našoj zemlji povećava se na dnevnom nivou. Zbog toga se očekuje da četvrti talas dostigne vrhunac sa nekoliko hiljada zaraženih dnevno već krajem avgusta, prenosi "Blic".

...

Najave da bi vakcinacija zdrastvenih radnika mogla biti obavezna izaziva oštru reakciju antivakcinaša koji mahom tvrde da bi takva odluka bila protivzakonita. Međutim, u članu 33. Zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti jasno se kaže da je obavezna vakcinacija moguća ako se utvrdi opasnost od prenošenja te zarazne bolesti.

"U slučaju pojave epidemije zarazne bolesti utvrđene u članu 32. stav 3. ovog zakona ili druge zarazne bolesti, može se odrediti i preporučena ili obavezna vanredna imunizacija protiv te zarazne bolesti za sva lica, odnosno za određene kategorije lica, ako se utvrdi opasnost od prenošenja te zarazne bolesti, kao i u slučaju unošenja u zemlju određene zarazne bolesti, u skladu sa planovima za odstranjivanje i održavanje statusa iskorenjivanja određenih zaraznih bolesti. Obavezna, odnosno preporučena vanredna imunizacija iz st. 1. i 2. ovog člana, naređuje se aktom ministra, u skladu sa preporukama SZO, na predlog Zavoda uz saglasnost Komisije" stoji u ovom članu zakona.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=07&dd=19&nav_category=12&nav_id=1892528

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, GeniusAtWork рече

Иначе тотално си омашио, мени уопште није циљ да себе представљам мудрим и паметним

Ko je rekao da ti je to cilj?

пре 8 часа, GeniusAtWork рече

тиме што ћу тебе да унизим и оптужим да верујеш у "завере".

Kako možeš da me uniziš na ovaj način?

Pa kada neko i dan danas prežorativno koristi termin "teorija zavere" , to može izazvati samo sažaljenje.

ywZM98U_d.webp.389623ddfe3e33b115b51a77414459d2.webp

пре 8 часа, GeniusAtWork рече

Проблем је што ствари које стално износиш на теми ничим нису поткрепљене у стварности, ниси изнео (тачније они чије ставове преносиш) ниједно предвиђање које се до сада остварило и огроман број ствари које пишеш овде се лако дебанкују.

Nisam govorio o uvođenju convid pasoša za restorane, prodavnice, prevoz, bolnice?

Nisam govorio da će se facial recognition tehnologija koristiti za praćenje ljude pod izgovorom sprečavanja plandemije?

пре 8 часа, GeniusAtWork рече

На крају крајева, локдауне, карантине, посебне мере за (не)вакцинисане и све друго могу да нареде и спроведу само политичари - не мислиш ваљда да Гејтс и Сорош то наређују?

Misliš da su Političari autonomni u odlučivanju?

Misliš da dementni Bajden donosi odluke na bazi autonomije svog dementnog uma?

Taman sam te bio svrstao u hibrida da budeš izdvojen od fsa i Avocada ali ipak si čistokrvni leming.

Međutim, @Avocado  zaslužuje počasno mesto kao prvi među jednakima. Avocado, klasifikujemo te kao: Lemmus maximus :aplauz:

пре 9 часа, Avocado рече

Sa jednom kompanijom koja proizvodi manje pouzdane i manje korišćene testove za covid ne može da uradi bukvalno ništa... zato te i pitam... i pretpostavljam da zato i nemaš odgovor...

Mada može dosta toga da uradi ako finansijski pomognu da se razviju jeftine LF testovi za tropske bolesti...

12:smeha::))12:smeha:

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sindikati zdravstva i vakcinacija

Zoran Radovanović19.07.2021. 13:00

Srbija je među prvima u svetu započela da vakciniše svoje građane protiv kovida 19, a sada polako tone ka dnu liste evropskih zemalja poređanih po obuhvatu vakcinacijom.

 

Složeni su razlozi nepoverenja naših ljudi u vakcinaciju, kao jednu od najdragocenijih tekovina civilizacije, teško uporedivu sa bilo kojom drugom intervencijom u pogledu preživljavanja dece i dužine zdravog života. Uzroke problema sa kojima smo suočeni u znatnoj meri objašnjava nezamislivo nepoverljiv odnos zdravstvenih radnika prema ovoj, daleko najefikasnijoj i najdelotvornijoj meri sprečavanja i suzbijanja nastale pošasti.

Sindikalni pokret u Srbiji, kao i u drugim sredinama tranzicijom poremećenih vrednosti, daleko je od uzornog borca za radnička prava. Međutim, kada je o vakcinaciji reč, sindikati zdravstva „hrabro“ brane nakaradno shvaćene interese svojih štićenika, suprotne svim normama iz oblasti medicine, razuma, morala i društvene odgovornosti.

 

Tako predsednik Granskog sindikata zdravstva i socijalne zaštite „Nezavisnost“ smatra da ne može da ima stav prema obaveznoj vakcinaciji pre nego što odluka bude doneta.

Izjava liči na izvlačenje od odgovornosti, jer po istoj logici predsednik bi trebalo da drema u svojoj fotelji dok se razmatra smanjivanje plata ili prepolovljenje broja zaposlenih, pa da se oglasi tek kad postupak bude formalno završen. Drugim rečima, kad postane kasno.

Predstavnici ovog sindikata iz Niša prete burnom reakcijom ukoliko im se ne omogući besplatno testiranje. Slično su reagovali Sindikat zdravstva i socijalne zaštite USS „Sloga“ i Sindikat medicinskih sestara i tehničara.

Argumenti su im da, po analogiji sa vakcinacijom, testiranje treba da je besplatno, utoliko pre što neki među njima koriste odmor u četiri dela, pa im testiranje predstavlja veliki izdatak. U svojoj izvrnutoj logici, pozivaju se na svoja ustavna prava. Kakva? Da dobiju džejmsbondovsku „licencu za ubijanje“, doduše ne neprijatelja, već svojih pacijenata?

 

Ne pada im na um koliko je ne samo nemoralno, već i apsurdno njihovo tvrdoglavo istrajavanje u sebičnoj nameri da nekažnjeno rasejavaju zarazu. Nije ih sramota sopstvenog neznanja, zatucanosti i odricanja od struke kojoj su se posvetili.

Zabrazdila je sa nekoliko antologijskih nesuvislosti i potpredsednica Sindikata zaposlenih u zdravstvu i socijalnoj zaštiti, najbrojnijeg takvog udruženja u zemlji. Posebno je tužno što se kiti zvanjima, odnosno titulama „prim. dr“ ispred svog imena.

Prvi njen „biser“ je konstatacija kako, navodno, „vakcinacija 100.000 zaposlenih u zdravstvu ne bi ništa rešila“. Da je pitala domara ustanove u kojoj radi za objašnjenje, vrlo je verovatno da bi joj otvorio oči i naterao je da pocrveni.

Drugo, ustvrdila je kako je njen sindikat pozvao sve građane da prime vakcinu. To je u redu, naopako bi bilo da je drukčije, ali sledi poruka da rečeni sindikat nije zauzimao stav prema obaveznoj vakcinaciji svojih članova.

Dakle, građani treba poslušno da zavrću rukav, a njihovi očekivani uzori – kako hoće. Treće, dična potpredsednica misli da bi obavezna vakcinacija zdravstvenih radnika poslala lošu poruku građanima. Kako, pobogu?

Oni bi navodno shvatili da ne treba da se vakcinišu, pošto su njihovi iscelitelji već zaštićeni. Ispada da tek ako zdravstveni radnici nisu vakcinisani, građani uviđaju kakvu opasnost oni predstavljaju, pa moraju da ih se čuvaju.

 

Potpredsednica srlja dalje stazama besmisla, pa kao četvrti argument ističe kako nema podatke da su zdravstveni radnici prenosili virus građanima. Time skoro sasvim eksplicitno sugeriše da se članovi njenog sindikata, poput anđela, a za razliku od običnih smrtnika, ne zaražavaju i ne seju zarazu.

Vredi li pozivati se na zdrav razum? Vrhunac njene neuviđavnosti je peti argument: ona navodno može da govori samo o medicini zasnovanoj na dokazima. A ti dokazi valjda pokazuju kako kovid 19 nije zarazna bolest? Ili se ne prenosi sa zdravstvenih radnika? Ili vakcina nije delotvorna?

Predsednik Sindikata lekara i farmaceuta Srbije je lično pobornik vakcinacije, ali nema većinsku saglasnost članstva da se založi za njenu obaveznost. On, međutim, smatra da je, umesto testiranja povratnika sa odmora i prenošenja odgovornosti na direktore ustanova, bilo potrebno da ministar zdravlja proglasi obaveznu vakcinaciju zdravstvenih radnika.

Teško je ne složiti se sa ovim stavom, utoliko pre što je vrlo jasna zakonska osnova za takvu odluku.

 Autor je epidemiolog, profesor Medicinskog fakulteta u penziji

 

WWW.DANAS.RS

Srbija je među prvima u svetu započela da vakciniše svoje građane protiv kovida 19, a sada polako tone ka dnu liste evropskih zemalja poređanih po obuhvatu vakcinacijom.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

РАЗГОВОР НЕДЕЉЕ: доцент др ТАТЈАНА АЏИЋ ВУКИЧЕВИЋ, пулмолог и руководилац Ковид болнице у Батајници

Недопустиво је да здравствени радници неће да се вакцинишу

Обавезна вакцинација против короне неопходна је за медицинаре, али и за све запослене у јавном сектору, људе који раде у банкама, школама, полицији, војсци... – Док постоји макар један оболели од ковида, залажем се за ношење маски у затвореним просторима
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, dragisa рече
WWW.THEGUARDIAN.COM

800,000 vaccinations in single day follows announcement that visits to many public venues will require a health pass

 

Francuzi podržavaju nove mere predsednika Makrona i masovno se vakcinišu. 

:dobro:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ОБАВЕЗНА ВАКЦИНАЦИЈА ЗДРАВСТВЕНИХ РАДНИКА, А МОЖДА И СВИХ!! ЈАВЉАЈУ ВЕСТИ ПАЖЊА ПАЖЊА!

 

Ево чисто да додам ако вам је промакло фса-ових 17 претходних постова... да будете сви лепо информисани:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...