Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 9 минута, cloudking рече

Ma nije, nego vec imam osnovca u kuci i malo mi je preko glave da kompleksna pitanja pretacem u lako razumljive i pitke recenice.

Kad me sinak na primer pita "tata zasto smo zalepljeni za zemlju" nema potrebe da ga smaram ajnstajnovim jednacinama i zakrivljenjem prostor-vremena, nego mu lepo objasnim da "materija ima osobinu da privlaci, kao magnet. Sto je ima vise to vise i privlaci." i za njegov uzrast je to dovoljno... a zamisli sad tebi da krenem da objasnjavam jonizujuca i nejonizujuca zracenja, elektromagnetni spektar, vidljivi i nevidljivi deo opsega a da sve to umotavam u metafore i alegorije poput "jel znas kad uperis onu laser igracku u usta kad ugasis svetlo pa ti sijaju obrazi? To znaci da svetlost probija kozu. E, 5g talasi ne mogu ni toliko da probiju"

Mislim da bi bilo mozda cak i neprimereno?

Добро татко да те питам...јел се слажеш да микроталасна зрачи и ка спољашности  ? И слажеш се да је микроталасно опасно по људско здравље . И слажеш се или не да врата на микроталасној морају бити добро затворена . Али она ипак  " зрачи " и ка спољашности  /занемаримо позитивне ефекте /Шта са том одбеглом микроталасном енергијом ? Ево ја сам лаик, ако  може као свом клинцу  појасни , транспарентно,  да и ми лаици вас стручњаке разумемо . 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, cloudking рече

A sto se tice one druge teme da 5g talasi prenose koronu... to ti je otprilike identicno kao da si rekla da mozes e-mailom da mi posaljes jabuku....

Why Nobody Can Copy Apple | cek.log

Наука је увек авангардна...(ја не сумњам )не реци да једног дана и то не буде могуће. Телепортација или нешто слично :smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo bu-kvalno svi internet teoreticari zavere rade, skacu s teme na temu besomucno.

Kakve pa sad veze imaju mikrotalasne sa 5g ili koronom?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Рапсоди рече

Наука је увек авангардна...(ја не сумњам )не реци да једног дана и то не буде могуће. Телепортација или нешто слично :smeh1:

Ko zna... Licno sumnjam u takvu tehnologiju al videcemo.

U svakom slucaju ni ovo nema nikakve veze s 5g

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@haveaniceday a pogle pa ovog predsednika Sindikata lekara i farmaceuta Srbije Radeta Panića


image.png

 

Kakve sve budale medju ovim lekarima, sacuvaj boze... 

(ceo tekst)

WWW.JUZNEVESTI.COM

Prethodnih dana povećan je broj ljudi koji odlaze u kovid ambulantu u Duvaništu, jer sumnjaju da imaju koronu, a pomoćnica direktora Doma zdravlja Danijela Nešić kaže da...

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, cloudking рече

 

Цитат

Choe and Farzan note that their research was performed using harmless viruses engineered to produce key coronavirus proteins. Whether the changes they observed also translate to increased transmissibility in the real world requires additional epidemiological studies, they note.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, cloudking рече

 

WWW.JUZNEVESTI.COM

Prethodnih dana povećan je broj ljudi koji odlaze u kovid ambulantu u Duvaništu, jer sumnjaju da imaju koronu, a pomoćnica direktora Doma zdravlja Danijela Nešić kaže da...

 

Цитат

Niš ima jednu kovid ambulantu u Duvaništu, a redovi su se produžili prethodnih dana. Pomoćnica direktora Doma zdravlja Danijela Nešić kaže da je konstantno dvadesetak ljudi ispred ambulante, ali da oni uglavnom čekaju rezultate i trijažu. 

Tamo se radi i rendgen i opšti pregled, pa kad izađu sa pregleda oni sačekaju rezultate kako bi se vratili unutra i da se nastavi procedura, da se vidi da li idu ka Infektivnoj klinici ili kući. Zato je konstantno na ulazu 17 do 20 ljudi non-stop. Ja to ne smatram gužvom - kaže Nešićeva.

Prosečno je prethodnih dana kroz ovu kovid ambulantu prošlo oko 170 ljudi. Nešićeva kaže da je u utorak pregledano 150 Nišlija, juče 177, a danas do 14 sati 77 pacijenata. To jeste veliki broj, kaže, ali nisu svi bili pozitivni i juče je 5 pacijenata sa srednjom ili težom kliničkom slikom upućeno u Infektivnu kliniku, što pokazuje da nije povećan broj pacijenata u teškom stanju.

Oni prosto odu tamo svi uplašeni, lekar im kaže da dođu za dva dana jer nisu imali nikakav nalaz i ispostavi se da više nemaju ni temperaturu. Definitivno su se ljudi isprepadali zbog ovih većih skupova, pretpostavljam. Ako čuju da neko iz okruženja ima temperaturu svi trče odmah na pregled. Ranije nije bilo tako, kad nije bilo tog straha, a sada je baš strah zavladao kod ljudi, to je neko moje lično mišljenje - priča Nešićeva.

Цитат

Zvaničnih informacija o tome kakva je situacija u Nišu, koliko je obolelih, a koliko njih na lečenju, već nekoliko dana nema. Nadležni na pitanja ne odgovaraju i time ponovo, kao tokom epidemije, bude sumnju i nepoverenje kod građana.

Da je situacija duplo gora nego u jeku epidemije u Nišu, tvrdi predsednik Sindikata lekara i farmaceuta Srbije Rade Panić. Kaže da informacije saznaje od kolega na terenu, da pacijente i sa kliničkom slikom vraćaju kući, građane ne testiraju, osim na lični zahtev i uz plaćanje, jer nema PCR testova, a brzi su nepouzdani.

Pomoćnica direktora niškog Doma zdravlja podseća da se odnedavno PCR testiranja rade samo u Institutu za javno zdravlje u Nišu, a objašnjava i po kojim kriterijumima.

Samo one sa težim indikacijama koje mi uputimo, koji već imaju neki nalaz na plućima, osobe koje su imale pozitivna antitela ako su radile serološki test kod nas i bili pozitivni, i lica koja se smeštaju u domove za stare. Oni koji putuju i treba im taj test, oni plaćaju - navodi Nešićeva.

Panić smatra da država i Ministarstvo zdravlja ne rade ono što je neophodno da bi građane zaštitili od korone i svih mogućih posledica, a podseća da je ova bolest izlečiva ako se na vreme reaguje, na vreme hospitalizuje i na vreme leči.

У истој вести два потпуно различита тона, а обоје лекари.

Једино не контам како нема никога да званично каже тим преплашенима да остану кући, а не да сви похрле у амбуланте иако имају благе симптоме. Искрено, мени су ове наше процедуре скандалозне. Они ће да колабирају сопствени систем, ово нема нигде. WTF?!?!?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, cloudking рече

@haveaniceday Kakve sve budale medju ovim lekarima, sacuvaj boze... 

 

Meni je to vise manje jasno posle cinjenice da antivax pokret u Srbiji vodi doktorka. ;)

Aj kreacionizam to su vodili informaticari, pravnici, matematicari i ljudi koji nemaju 2 blage sa biologijom....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Juanito рече

У истој вести два потпуно различита тона, а обоје лекари.

Једино не контам како нема никога да званично каже тим преплашенима да остану кући, а не да сви похрле у амбуланте иако имају благе симптоме. Искрено, мени су ове наше процедуре скандалозне. Они ће да колабирају сопствени систем, ово нема нигде. WTF?!?!?!

Zato lepo uzmes i citas naucne radove a ne novine... skoro sve vezano za covid19 je otvoreno na google schoolar, i ne citas sta idioti izjavljuju oslanjajuci se na argument from authority ko @cloudking nego ti sam pokusas da razumes, nije neka magija..
 

SCHOLAR.GOOGLE.COM

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Justin Waters рече

Zapad je jedva dočekao da krene sa izlivanjem pakosti i zlobe, propisapnju kofa g**** samo i isključivo po Đokoviću. Mediji i pojedinci iz SAD, Njemačke, Britanije, Španije, Francuske, Australije ne prestaju sa čerečenjem, izlivma mržnje i zlobe. Da mogu i da postoji "haški sud" za ovake slučajeve već bi mu spremili optužnicu.

Svasta, prosipali su mrznju i zlobu po gomili ljudi vec mesecima, napdali ih ispred kuca, uglavnom republikance i tory-e u britaniji... ti si tek primetio kada je doslo do "tvog" praga...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А пазите ову вест:

Цитат

Bivši selektor Srbije i Crne Gore Ilija Petković nalazi se u teškom stanju usled koronavirusa, nezvanično saznaje B92.net.

Цитат

Petkoviću se stanje pogoršalo u bolnici usled komplikacija sa čirom.

Srpski 74-godišnji stručnjak, koji obavlja funkciju u Stručnoj komisiji FSS, izgubio je mnogo krvi i trenutno je na respiratoru. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Juanito рече

А пазите ову вест:

 

... zamisli da reportuju svaki dan kada ljudi dobiju grip, pa im se pogorsa neka trenutna bolest oko toga.... pa mi bi se tresli od straha svaki dan......

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...