Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 12 минута, Juanito рече

Ето видиш зашто игноришем. Ти уопште не слушаш нити покушаваш да слушаш, само тераш своје.

Постоји научни одговор на питање да ли је вирус вештачки. 

Oblak je cist primer religioznog coveka, samo se ne klanja Bogu.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, obi-wan рече

A na temi sam, osim ovog Makedonca, u vise navrata postavljao i onog vec prilicno cuvenog Nemca, opet dr.mr.fr., direktora klinike za viruse, bla, bla, koji je vrsio analize briseva uzetih iz kuca potvrdjeno zarazenih ljudi, pa i te snimke je pogledalo vrlo malo ljudi.

Jutjub je toliko veliki da svako moze da nadje "svog " strucnjaka za sta god pozeli.... 

Kad ljudi krenu tako da donose zakljucke radjaju se teorije zavere... "Ovi naucnici si veze nemaju, sacu ja na jućub da nadjem nekog strucnjaka koji misli isto sto i ja a on jadan usamljen i neshvacen zato sto jedini govori istinu pa ga naucna javnost mrzi i svi znaju da je on u pravu ali ne smeju nista jery propaganda"

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, haveaniceday рече

Sto znaci da ako u srbiji imamo 13 000 slucajeva, mi imamo od 26 000 do 130 0000 (zavisi koliko asimptomaticnih ima).
Inplicira da je realna smrnost (racunajuci sve slucajeve) znacajno manja od trenutne 2 %.

Za to se apsolutno slazem... ali to takodje znaci da bi i procenat smrtnosti od gripa takodje pao drasticno ispod 0.1% ako bi smo racunali i one blaze slucajeve koji nikad i ne odu kod lekara. Kolika bi smrtnost od gripa bila kad bi smo u sezoni krenuli da testiramo ko za koronu?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Jutjub je toliko veliki da svako moze da nadje "svog " strucnjaka za sta god pozeli.... 

Kad ljudi krenu tako da donose zakljucke radjaju se teorije zavere... "Ovi naucnici si veze nemaju, sacu ja na jućub da nadjem nekog strucnjaka koji misli isto sto i ja a on jadan usamljen i neshvacen zato sto jedini govori istinu pa ga naucna javnost mrzi i svi znaju da je on u pravu ali ne smeju nista jery propaganda"

brate zasto stalno predstavljas kao da postoje dve strane, nauka i ne-nauka?
Sama nauka ima 50 strana, skoro svako moze da nadje medju naucnicima trenutno ono sto 'oce da veruje za koronu.. osim onih koji veruju da ne postoji i da je izaziva 5g.

Ali nauka trenutno radi, istrazujes, neke stvari jednostavno imaju jacu podrsku medju radovima neke imaju slabiju, neke jedva da imaju.


Ja sam naprimer podelio onaj rad za vremensku prognozu u nadi da vas oraspolozim malo.... jer to od medija ne dobijate. Nijednih. A ima vec par dosta dobrih radova, ponavljanih na razlicitim populacijama sa slicnim rezultatima. Ako to nije kvalitetna nauka onda nista nije.....

Isto sam podelio informacije za vakcinu, sa istom namerom... opet od medija se o tome slabo pise.... al imamo vec 15stak studija u drugoj fazi, vecina njih su jako optimisticni da ce da imamo vakcinu od kraja leta do sredine jeseni, i da vec imaju dobre rezultate.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, cloudking рече

Jutjub je toliko veliki da svako moze da nadje "svog " strucnjaka za sta god pozeli.... 

Ne pricaj mi molim te... a to sto je bio direktor klinike za viruse, na virusima doktorirao i poznat u celoj staroj YU da stavimo u dzep?

`Aj zdravo, necu da gubim vreme na ovakve gluposti. Ni inace ne svracam ovde, danas sam bzvz us`o, i opet uzalud, normalno.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, cloudking рече

Za to se apsolutno slazem... ali to takodje znaci da bi i procenat smrtnosti od gripa takodje pao drasticno ispod 0.1% ako bi smo racunali i one blaze slucajeve koji nikad i ne odu kod lekara. Kolika bi smrtnost od gripa bila kad bi smo u sezoni krenuli da testiramo ko za koronu?

Ne, za grip se racunaju i ti slucajevi. Jer grip posmatraju vec godinama. Znaju tacno koliko statisticki ljudi ima grip.
Za grip se skoro niko nikada ne testira, osim u naucne svrhe.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, haveaniceday рече

Realna smrtnost korone je takodje(verovatno) 0.1 % kao i kod gripa.

Немац кога Оби помиње, др. Штрек, (а и ја сам га пар пута узимао за референцу) каже да мисли да је око 0,4% смртност ако се добро сећам. 

А мени се чини да је Русија некако добар пример за ову причу. Имају највише тестираних на свету после САД и изгледа да врло озбиљно приступају свему. Код њих је тренутна смртност око 1,4%.

Па се мени како лаику чини да је права бројка у распону између ове две цифре.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Juanito рече

Овакво резоновање не постоји за 90% тврдњи које се објављују о корони, те те тврдње онда нису научне. Немају ту тежину, немају епистемолошку вредност исту као и ова горе тврдња, не могу се никако тестирати, не могу се оповргнути. Једино имамо гомилу података и неку статистику и то је све. Немају јасну хипотезу, немају јасна предвиђања. Не испуњавају било какве критеријуме да се назову науком. Што не значи да нису тачни. Научни није једнако истинито и ненаучно није једнако неистинито. Можда стварно буде тачно да ћемо сви остати с трајним оштећењем плућа. Ал то није научна тврдња, нити има ту тежину, иако је објавио неко ко има диплому и носи бели мантил. Зашто онда да користимо науку ако наука није исто што и истина? Зато што је могуће показати да је научни метод убедљиво најбољи алат кога имамо да се, у бајесовском смислу, приближимо истини о стварима на које могуће применити науку (значи не о метафизици и сличном), то јест добијамо већу вероватноћу да је нешто тачно него простим скупљањем података, рађењем статистике и нагађањем, иако и то може случајно да доведе до знања, али то знање има мању епистемолошку вредност.

Ако и после овога будеш стављао непреихватање еволуције, тврдње о штетности 5Г и слично у исти кош са тврдњом да 90% информација које добијамо ових дана о корони нису наука, онда шта даље могу да ти објасним?

 

Hvala na objasnjenju, ne samo da sam razumeo nego sto se mene tice ovo nikad nije ni bilo sporno. 


Ono sto jeste sporno je sledece:
Kako je moguce (ili zasto je moguce) da jedan haveancieday iz jednog sela u sumadiji bolje poznaje statistiku od naucnika koji se bave tim stvarima?

 

PS. I najvaznije stvar, radiolog kojeg sam pominjao i za kog sam  U STARTU naglasio da se radi o anegdotalnom argumentu je  i sam rekao da to sto prica su neki zakljuci na osnovu podataka koje je imao do sada, ali da ce mu za ozbiljnije tvrdnje biti neophodno mnogo vise vremena i mnogo vise rezultata kao i da cemo zapravo moci da se pohvalimo konkretnijim zakljuccima tek kad korona prodje skroz, ali ako ne prodja sama korona tek kad prodje puno vremena.  Sta je sporno u tome? Meni je ovo vrlo profesionalan pristup?
Znaci nista senzacionalziam, nista klikbejt, nego samo "za sad mi se nesto cudno cini, ali mora sacekamo jos malo" ... i ja sam to ovde doneo na forum i kukala mi majka i proklet bio dan kad se resih na to... :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, obi-wan рече

Ne pricaj mi molim te... a to sto je bio direktor klinike za viruse, na virusima doktorirao i poznat u celoj staroj YU da stavimo u dzep?

`Aj zdravo, necu da gubim vreme na ovakve gluposti. Ni inace ne svracam ovde, danas sam bzvz us`o, i opet uzalud, normalno.

Glup argument... na svakog tvog "vrhunskog strucanjaka" ja ti dajem bar trojicu "vrhunskih" koji tvrde suprotno... a sve same diplome i doktorati na sve strane... mani me molim te...

Jeste izlizana fraza ali koncenzus je ono sto mene zanima a ne ono sto pojedinci tvrde... cak i ovaj doktor kog jesam ja pomenuo koji istupa kao pojedinac, ne treba da se shvata ozbiljno bas  iz tog razloga... al ko ce to u moru optuzbi prema meni da skonta. Sve je crno belo, sta god napises ovde  il si doso da oplodis nekoga il si doso da ubijes nekoga...

Ako napises da bi ljudi trebalo da povedu racuna  o higijeni i kontaktima ljudi citaju da si vec krenuo da pripremas bodljikavu zicu da im obavijas oko kuca.
Ako napises da je korona ozbiljniji virus od gripa ljudi cuju da si reko da korona gora od Ebole.
Ako napises da treba da se slusa struka ljudi cuju da si reko da svi slepo ispunjavamo naredbe te iste struke.

 

Ljudi be... ja sam skeptik. To mi je priroda. Tome ucim i svoju decu. Kako smo dosli do toga da sam ja ovde sad najreligiozniji lik na forumu jbm li ga :D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, GeniusAtWork рече

Немац кога Оби помиње, др. Штрек, (а и ја сам га пар пута узимао за референцу) каже да мисли да је око 0,4% смртност ако се добро сећам. 

А мени се чини да је Русија некако добар пример за ову причу. Имају највише тестираних на свету после САД и изгледа да врло озбиљно приступају свему. Код њих је тренутна смртност око 1,4%.

Па се мени како лаику чини да је права бројка у распону између ове две цифре.

Moguce, znam sigurno da je smrtnost ispod 1. Mozda si u pravu mozda je 0.4.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, cloudking рече

Kako je moguce (ili zasto je moguce) da jedan haveancieday iz jednog sela u sumadiji bolje poznaje statistiku od naucnika koji se bave tim stvarima?

E па мукице из НиШ, прво да изразим жаљење што немате круг двојке у Ниш :D... могуће је, из  простог разлога   што доста српских а сигурно и светских  научника (пошто помену село у Шумадији) је случајно из "једног села " да не наводим примере.

Ваљда одредница човека  је његов мисаоно морални склоп, а не круг двојке, ( ови из круга двојке врло често  размишљају  периферно ) :0205_whistling:    

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Рапсоди рече

E па мукице из НиШ, прво да изразим жаљење што немате круг двојке у Ниш :D... могуће је, из  простог разлога   што доста српских а сигурно и светских  научника (пошто помену село у Шумадији) је случајно из "једног села " да не наводим примере.

Ваљда одредница човека  је његов мисаоно морални склоп, а не круг двојке, ( ови из круга двојке врло често  размишљају  периферно ) :0205_whistling:    

1. Promasen odgovor jer nije shvaceno pitanje
2. Kaze se iz "Niša"

 

al ti si mi idalje najomiljeniji forumas :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...