Jump to content

Однос хришћанства према хомосексуалности

Оцени ову тему


Ronald

Препоручена порука

пре 1 минут, Desiderius Erasmus рече

Да, могу само да саосећам са тим људима. Питање је само како Црква да се постави?

Gle prvo sta Crkva treba je da se bolje suosjeca sa tim ljudima, da ih prihvati zajednica, pa ukoliko je moguce da imamo vise ljudi koji njeguju pristup ave Zorana i Zizjulasa. Ja cak mislim da bi to za mnoge bili vise nego dovokjno, csk mislim da niko od njih ne bi ni trazio bilo kakvu institucionalizaciju veze u Crkvi ili ni blizu izjednacavanje sa hetero brakom. Medjutim ovaj pristup gore bi mogao da donese mnogo lijepih stvari jer bi te ljude hrabrili bar za cvrste monogamne zajednice, motivisali ih da podizu djeci itd., sto se vec desava izvan Crkve u mnogim drzavama gdje je homo veza dekriminalizovana i gdje je usvajanje dozvoljeno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ronald рече

Medjutim ovaj pristup gore bi mogao da donese mnogo lijepih stvari jer bi te ljude hrabrili bar za cvrste monogamne zajednice, motivisali ih da podizu djeci itd., sto se vec desava izvan Crkve u mnogim drzavama gdje je homo veza dekriminalizovana i gdje je usvajanje dozvoljeno.

Ух, ово за моногамне заједнице бих могао да се сложим, ако је истински покушан целибат, па није успео...

Али, за децу већ не могу да се сложим.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Desiderius Erasmus рече

А, је л' помаже ту кастрација?

Мислим, ја кад бих имао такве склоности, отишао бих сам да тражим да ме кастрирају...

Ne pomaze, strucnjaci te odvrate od toga, pomaze jedino kontinuirani razgovori sa psiholozima kako bi se psihicki covjek odrzao. Tim ljudima bi Crkva mnogo mogla pomici takodje. Neko i kad bi se kastrirao opet bi mogao da zlostavlja dijete ako bi htio jjer nagon nije iskljucivo vezan za testosteron. Bitno je da ti ljudi dodju mladi, odmah kad osjete sta ih u stvari privlaci i da ih se nauci koliko bi njihovo djelovanje moglo da povrijedi nekog malisana, da mu upropasti zivot. Mnogi mladi pedofili sa 15, 16 i vise godina kad postanu svjesni sta ih privlaci u 40% slucajeva pomisljaju na samoubistvo, u depresiji je dvije trecine itd.

Cak i kod ljudi koji su zlostavljali kasniji psihoterapeutski pristup u zatvoru je doveo do doga da od 100% samo 10% njih ponovo pocine zlostavljanje. Moze da ih se nauci i kasnije sta znace posledice njihovog djelovanja ako to nije uradjeno u pocetku.

Jednom na reditu je jedan phd psihijatar koji radi u zatvoru otvorio temu sa putanjima i hiljade pitanja je dobio ali su tu temu izbrisali, mada je fenomenalno odgovarao, vrhunski strucnjak

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Desiderius Erasmus рече

Pahomije bi verovatno i bio kažnjen da direktno iz Koštuničinog kabineta nije uticano na sud da odugovlači do zastarevanja...

За Пахомија баш и нисам сигуран да је то што се прича у Блицу да јесте. Позадина целе приче је много политичка. Приде та етикета педофил се олако лепи људима. Знам лика из НС кога је рођена жена тужила за педофилију над сопственим дететом само да би након развода имала већа права на наследство па и децу. Човек је одлежао пола године у ћорки док није доказано да није педофил, али се морао иселити јер после те етикете икао лажне ни његови рођаци а камоли комшије не желе више ништа с њим да имају. Џаба поново суд и нова пресуда која га ослобађа те одвратне етикете, џаба све.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zamislite kad bi smo mogli odjednom da konvertujemo mnoge muskarce i zene nakon sto izrode dovoljno djece u asexualne osobe( kojih ima takodje vrlo malo) koje nastavljaju zivot bez sexa, ono samo poljubac, zagrljaj sto su cak i u Crkvi savjetovali patrijarh Pavle na primer nakon menstrualnog ciklusa zene, odnosno savjetovali drugarski odnos izmedju supruznika, ali ne ide to tako jer znamo cak i za zenu svetog Jovana Krostanskog da joj nije bilo bas po volji  njegovo celibatno praktikovanje, ne mogu da se sjetim ko je navodio ovde na forumu. Mnogi mogu da istrpe tokom trudnoce i postova ( Obi i Janko su navodili divne licne primere) ali to ne znaci da nemaju zelju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ronald рече

Zamislite kad bi smo mogli odjednom da konvertujemo mnoge muskarce i zene nakon sto izrode dovoljno djece u asexualne osobe( kojih ima takodje vrlo malo) koje nastavljaju zivot bez sexa, ono samo poljubac, zagrljaj sto su cak i u Crkvi savjetovali patrijarh Pavle na primer nakon menstrualnog ciklusa zene, odnosno savjetovali drugarski odnos izmedju supruznika, ali ne ide to tako jer znamo cak i za zenu svetog Jovana Krostanskog da joj nije bilo bas po volji  njegovo celibatno praktikovanje, ne mogu da se sjetim ko je navodio ovde na forumu. Mnogi mogu da istrpe tokom trudnoce i postova ( Obi i Janko su navodili divne licne primere) ali to ne znaci da nemaju zelju.

Зависи до колико година. Ако хришћанин и након 40. и даље има исти сексуални нагон, онда се он баш и није потрудио да буде хришћанин.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Жељко рече

За Пахомија баш и нисам сигуран да је то што се прича у Блицу да јесте. Позадина целе приче је много политичка. Приде та етикета педофил се олако лепи људима. Знам лика из НС кога је рођена жена тужила за педофилију над сопственим дететом само да би након развода имала већа права на наследство па и децу. Човек је одлежао пола године у ћорки док није доказано да није педофил, али се морао иселити јер после те етикете икао лажне ни његови рођаци а камоли комшије не желе више ништа с њим да имају. Џаба поново суд и нова пресуда која га ослобађа те одвратне етикете, џаба све.

 

Pa jeste pozadina politicka ali je iskreno Zeljko i dosta toga zamazano i prikriveno, 

Precizno oni nije pedofili, nego bi Pahomije bio ako se radilo o djeci od 15-16 efebofil, sto nije mental disorder za nekoga ko ima do mozda maksimum maksimuma 25 godina ali kasnije i nije ispravno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ronald рече

Precizno oni nije pedofili, nego bi Pahomije bio ako se radilo o djeci od 15-16 efebofil, sto nije mental disorder za nekoga ko ima do mozda maksimum maksimuma 25 godina ali kasnije i nije ispravno.

More, nek' nazovu to kako hoće, ali ako je koristio svoj vladičanski položaj da bi pipkao maloletne ljude, treba ga go**ivom motkom najuriti iz Crkve...

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Жељко рече

Зависи до колико година. Ако хришћанин и након 40. и даље има исти сексуални нагон, онда се он баш и није потрудио да буде хришћанин.

 

Slazem se, mada nagon svakako pada nakon tridesetih nevezano od podviga kao sto je nevezano i to da kod nekoga nagon moze biti jak i u starosti.

Normalno podvig( manje hrane, manje sna, fizicka aktivnost) pomaze da se on umiri ali iskreno to ljude manje zanima kao sto ih manje zanima i smisao sexualnih odnosa u hruscanskom braku. Svi teoretisu a vrlo malo ljudi i praktikuju isto. Sjeti se staraca koji su se zalili sv. Antoniju  za istecenja, a on ih je umirivao da biologija mora da odradi svoje, bitno je da nisu praceni bludnim snovima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Desiderius Erasmus рече

More, nek nazovu to kako hoće, ali ako je koristio svoj vladičanski položaj da bi pipkao maloletne ljude, treba ga go**ivom motkom najuriti iz Crkve...

Svakako skinuti cin episkopa i dozvoliti da se pokaje i mirno skonca u molitvi i trazenju oprostaja. Ja sam pratio taj slucaj od pocetka detaljno i dok Bljuc zna da opljuje po  svima u Crkvi iskreno mnogo toga oko eo. Pahomija nije izgledalo regularno, dok oko Kacija nema dileme.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Жељко рече

Зависи до колико година. Ако хришћанин и након 40. и даље има исти сексуални нагон, онда се он баш и није потрудио да буде хришћанин.

 

Šta, ti smatraš da 'rišćani ne treba mnogo da se seksaju posle 40-e? :) 

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Ronald рече

Mnogi mogu da istrpe tokom trudnoce i postova ( Obi i Janko su navodili divne licne primere) ali to ne znaci da nemaju zelju.

Ja kad sam pitao Đurovića je l' se treba suzdržavati od seksa tokom posta, on mi je rekao: "Treba ako ti je žena gabor". :D

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Desiderius Erasmus рече

Ja kad sam pitao Đurovića je l' se treba suzdržavati od seksa tokom posta, on mi je rekao: "Treba ako ti je žena gabor". :D

Haha kralj, mada Zoki je rijedak, on kaze da treba koristiti zastitu nakon sto precizno covjek odmjeri koliko djece moze pravilno vaspitati i podici:D Ali on je rijedak i kaze sve sto misli, to misle i mnogi drugi, vecina, ali cute da ih ne bi neko kritikivao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Жељко рече

За Пахомија баш и нисам сигуран да је то што се прича у Блицу да јесте. Позадина целе приче је много политичка. Приде та етикета педофил се олако лепи људима. Знам лика из НС кога је рођена жена тужила за педофилију над сопственим дететом само да би након развода имала већа права на наследство па и децу. Човек је одлежао пола године у ћорки док није доказано да није педофил, али се морао иселити јер после те етикете икао лажне ни његови рођаци а камоли комшије не желе више ништа с њим да имају. Џаба поново суд и нова пресуда која га ослобађа те одвратне етикете, џаба све.

 

 

  • Волим 1

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Desiderius Erasmus рече

 

Svestenik Arsic je najbolje objasnio, po djeci, njihovim facijalnim reakcijama, emotivnom bolu i traumama i kompletnom dozivljaju svega sto su prezivljeli moze da se vidi jer djeca to ne mogu da izglume.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...