Jump to content

Однос хришћанства према хомосексуалности

Оцени ову тему


Ronald

Препоручена порука

пре 2 минута, dragisa рече

fer korektno i pošteno, ali zašto onda navodiš tu studiju ipak ovde se radi o vrlo ozbiljnim tvrdnajama koje zahtevaju vrlo ozbiljne dokaze koje svako može da proveri. mislim ne da proveri i samo da klimne glavom nego da vidimo šta je tu napisano pa kako je do čega došlo, koji su metodi... jednostavno da se izvrši uvid u ozbiljnost te studije. mislim ne zameri ali danas i MP koji je doktor neznam čega može da napiše neki rad koji će kasnije neko da citira...kao nekakv dokaz

Dobar je rad, zato sam i pomenuo njega jer je najnoviji, i ne moze bas svako da objavi bilo kakav rad u istom casopisu jer jer je politika rigorozna i tesko sta prolazi bez  par mjeseci provjere. Naravno u drustvenim i humanistickim naukama imas casopisa u kojima prolazi sve i svasta, ali u prirodnim naukama i pored kikseva koji se desavaju u vidu nekih radova proces ispravljanja je brzi i daleko efikasniji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, dragisa рече

fer korektno i pošteno, ali zašto onda navodiš tu studiju ipak ovde se radi o vrlo ozbiljnim tvrdnajama koje zahtevaju vrlo ozbiljne dokaze koje svako može da proveri. mislim ne da proveri i samo da klimne glavom nego da vidimo šta je tu napisano pa kako je do čega došlo, koji su metodi... jednostavno da se izvrši uvid u ozbiljnost te studije. mislim ne zameri ali danas i MP koji je doktor ne znam čega može da napiše neki rad koji će kasnije neko da citira...kao nekakv dokaz

Svaka cast na istrajnosti:dobro:

Ona je dovela do pozitivnog odgovora.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ronald рече

Dobar je rad, zato sam i pomenuo njega jer je najnoviji, i ne moze bas svako da objavi bilo kakav rad u istom casopisu jer jer je politika rigorozna i tesko sta prolazi bez  par mjeseci provjere. Naravno u drustvenim i humanistickim naukama imas casopisa u kojima prolazi sve i svasta, ali u prirodnim naukama i pored kikseva koji se desavaju u vidu nekih radova proces ispravljanja je brzi i daleko efikasniji.

u nedostatku same studije, jel možeš grubo da navedeš šta časopis zahteva u smislu kakva studija mora biti i da li sam časopis verifikuje činjenice: npr da li proverava dokazni materijal u vidu slika filmova briseva iz anusa ...itd

na osnovu čega kažeš da je politika rigorozna odnosno po tebi (pri toj rigoroznoj politici magazina) ocenjuješ da je rad dobar.

  • Свиђа ми се 1

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, dragisa рече

u nedostatku same studije, jel možeš grubo da navedeš šta časopis zahteva u smislu kakva studija mora biti i da li sam časopis verifikuje činjenice: npr da li proverava dokazni materijal u vidu slika filmova briseva iz anusa ...itd

Uglavnom se montira kamera kad se prati ponasanje zivotinja u prirodi i na osnovu toga se izvodi zakljucak precizno, mora postojati dosta dokaza. Sto se tice ovog pitanja oko slika brisa anusa mislim da se i to moze dobiti jer u drugom radu kad se radilo o rezus majmunima, jasno je naglaseno da nije doslo do ejakulacije, samo penetracija a za to se morao vaditi bris.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ronald рече

Uglavnom se montira kamera kad se prati ponasanje zivotinja u prirodi i na osnovu toga se izvodi zakljucak precizno, mora postojati dosta dokaza. Sto se tice ovog pitanja oko slika brisa anusa mislim da se i to moze dobiti jer u drugom radu kad se radilo o rezus majmunima, jasno je naglaseno da nije doslo do ejakulacije, a za to se morao vaditi bris.

ne mogu da se toliko širim, pričamo sad o ovom radu (doći ćemo i do drugog).

da li za ovaj rad važe gore navedeni uslovi odnosno da li ti samo misliš da se to može dobiti ili si siguran (video si slike parenja ili rezultate briseva bez prisustva ejakulirane sperme...itd)

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Митрополит Зизјулас: 

 Ako se homoseksualnost smatra grehom, onda je opet Crkva ta koja mora da prihvati takvog grešnika isto kao što prihvata i heteroseksualnog grešnika. Jer nema razlike među njima: ako je u prvom slučaju u pitanju greh, onda je i u drugom. To bi bila jedna vrsta rasizma: da jedan određen greh smatrate neprihvatljivim a neki drugi prihvatljivim. Odgovor je dakle jasan: Crkva mora prihvatiti homoseksualce.. Naravno, tada će kod njih doći do izvesnog preobražaja, u onoj meri u kojoj se on može odigrati. Jer postoje granice, neke prirodne granice koje se možda ne mogu prevazići.

Владета Јеротић:

Грешка – није, грешка је у генима. Имао сам пацијента који се играо само са луткама и девојчицама, у време адолесценције нема никаквих еротичних снова о жени. То су рођени хомосексуалци. Јесу ли они грешници или болесници? Нису ни једно, ни друго. Све цивилизације, од Сумера до наше, имале су хомосексуалце.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Панарет рече

Митрополит Зизјулас: 

 Ako se homoseksualnost smatra grehom, onda je opet Crkva ta koja mora da prihvati takvog grešnika isto kao što prihvata i heteroseksualnog grešnika. Jer nema razlike među njima: ako je u prvom slučaju u pitanju greh, onda je i u drugom. To bi bila jedna vrsta rasizma: da jedan određen greh smatrate neprihvatljivim a neki drugi prihvatljivim. Odgovor je dakle jasan: Crkva mora prihvatiti homoseksualce.. Naravno, tada će kod njih doći do izvesnog preobražaja, u onoj meri u kojoj se on može odigrati. Jer postoje granice, neke prirodne granice koje se možda ne mogu prevazići.

ovo je krajnje tendeciozan komentar

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Панарет рече

onda je opet Crkva ta koja mora da prihvati takvog grešnika isto kao što prihvata i heteroseksualnog grešnika

crkva upravo i prihvata grešnika (i homoseksualca i hetereseksualca)

пре 36 минута, Панарет рече

Jer nema razlike među njima: ako je u prvom slučaju u pitanju greh, onda je i u drugom. To bi bila jedna vrsta rasizma: da jedan određen greh smatrate neprihvatljivim a neki drugi prihvatljivim.

upravo tako greh homoseksualnog sexa nije ništa manji od greha nekog hetereseksualca (prevara, krđa...)

пре 36 минута, Панарет рече

Odgovor je dakle jasan: Crkva mora prihvatiti homoseksualce..

upravo tako crkva prihvata homoseksualce i heteroseksualce ali ne prihvata greh homoseksualnog sexa, prevaru, krađu..

пре 36 минута, Панарет рече

Naravno, tada će kod njih doći do izvesnog preobražaja, u onoj meri u kojoj se on može odigrati. Jer postoje granice, neke prirodne granice koje se možda ne mogu prevazići.

ovde bi se svaka iole prosečno obdarena logika zapitala šta to Mitropolit priča: jer zašto bi se preobražavao neko kada to nije greh odnosno kada postoje granice koje se ne mogu prevazići?

međutim stvar je u potpuno drugom grmu i Mitropolit potpuno ispravno govori i uopšte nije nedosledan. stvar je u tome da je ovde na delu krajnje tendeciozna metoda isecanja izjava koju koriste razni ultrasrBskifanatici

o čemu je reč: ovo je intervju i Mitropolitu je postavljeno pitanje: 

 

Цитат

 

Lazar Predrag Marković: Pomenuli ste maločas da ne bi trebalo da smo moralisti, da crkvena zajednica treba da prihvata grešnike, i da bude uz njih očekujući da se promene. Šta dakle mislite o onima koji su često odbačeni? Na primer homoseksualci. Za mnoge puritanske umove je vrlo sablažnjivo da neko otvoreno iznosi svoje homoseksualnu orijentaciju; oni ne žele da budu zajedno u crkvi sa takvima, ne mogu da podnesu njihovo prisustvo. Kakav je pravi odnos prema tom problemu, prema takvim ljudima?

 

Joanis D. Ziziulas:
Mislim da je to pogrešan stav. Ako se....

 

 
dakle jasno je da Zizijulas ovde komentariše ponašanje ljudi vernika neke crkve a ne nikako da Crkva odbacuje grešnika.
ponajmanje se iz ovoga može zaključiti (a to je Panaretova polazna premisa) da homoseksualni odnos nije greh. to se vidi iz Zizijulasove rečenice da očekuje da će doći do promene koliko je to moguće. 
dakle Zizijulas ne tvrdi da homoseksualnost treba izbaciti iz nove sistematizacije grehova kako bi to Panaret voleo da se stekne utisak iz navedenog.

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Панарет рече

Митрополит Зизјулас: 

 Ako se homoseksualnost smatra grehom, onda je opet Crkva ta koja mora da prihvati takvog grešnika isto kao što prihvata i heteroseksualnog grešnika. Jer nema razlike među njima: ako je u prvom slučaju u pitanju greh, onda je i u drugom. To bi bila jedna vrsta rasizma: da jedan određen greh smatrate neprihvatljivim a neki drugi prihvatljivim. Odgovor je dakle jasan: Crkva mora prihvatiti homoseksualce.. Naravno, tada će kod njih doći do izvesnog preobražaja, u onoj meri u kojoj se on može odigrati. Jer postoje granice, neke prirodne granice koje se možda ne mogu prevazići.

Владета Јеротић:

Грешка – није, грешка је у генима. Имао сам пацијента који се играо само са луткама и девојчицама, у време адолесценције нема никаквих еротичних снова о жени. То су рођени хомосексуалци. Јесу ли они грешници или болесници? Нису ни једно, ни друго. Све цивилизације, од Сумера до наше, имале су хомосексуалце.

Ovo sto si naveo od Zizjulasa, to ti ja pricam sve ovo vreme, samo je tebi culo ostrasceno pa ne primecujes...7896634

Drugo, Jeretic je i za Muhammed a.s. rekao da je prorok i da je Qur'an objava... I to cemo takodje prihvatiti, je l'da...?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Срђан К. рече

Ovo sto si naveo od Zizjulasa, to ti ja pricam sve ovo vreme, samo je tebi culo ostrasceno pa ne primecujes...7896634

Drugo, Jeretic je i za Muhammed a.s. rekao da je prorok i da je Qur'an objava... I to cemo takodje prihvatiti, je l'da...?

Jerotić je često u predavanjima koje je jako voleo (?) često koristio sintagmu "vi pravoslavci" .....

zaključak izvucite sami

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Панарет рече

Митрополит Зизјулас: 

 Ako se homoseksualnost smatra grehom, onda je opet Crkva ta koja mora da prihvati takvog grešnika isto kao što prihvata i heteroseksualnog grešnika. Jer nema razlike među njima: ako je u prvom slučaju u pitanju greh, onda je i u drugom. To bi bila jedna vrsta rasizma: da jedan određen greh smatrate neprihvatljivim a neki drugi prihvatljivim. Odgovor je dakle jasan: Crkva mora prihvatiti homoseksualce.. Naravno, tada će kod njih doći do izvesnog preobražaja, u onoj meri u kojoj se on može odigrati. Jer postoje granice, neke prirodne granice koje se možda ne mogu prevazići.

Pa, onda sta, gresnici u crkvi i svi se kajemo.... i sta ja kada zapadnem u neki greh i nema pricesca i moram da se kajem,... dok homo covek ima greh jer se smatra grehom i ako cini taj greh ... e, onda on nema greha jer eto ne moze da to prevazidje i on ne treba da se kaje i moze da se pricesti ... i ako je taj greh jedan od vecih i problematicnijih grehova... a ja ne mogu i moram da se borim sa svojim grehom i strastima i da se kajem i da ne cinim vise taj greh kako bi se pricestio .... i tako dobijamo bas 'uvrnutu' situaciju :0426_feel:... e, ne moz' tako... :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, dragisa рече
dakle Zizijulas ne tvrdi da homoseksualnost treba izbaciti iz nove sistematizacije grehova kako bi to Panaret voleo da se stekne utisak iz navedenog.

Не лупетај. Митрополит је управо рекао да код хомосексуалаца постоје границе које се  не могу превазићи, а што потврђује и православни психијатар и психотерапеут  Јеротић, говорећи о урођеној хомосексуалности као оној која не може бити под осудом. 

 

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Панарет рече

Не лупетај. Митрополит је управо рекао да код хомосексуалаца постоје границе које се  не могу превазићи, а што потврђује и православни психијатар и психотерапеут  Јеротић, говорећи о урођеној хомосексуалности као оној која не може бити под осудом. 

pročitaj ti to malo bolje šta mitropolit kaže. zašto onda očekuje da će kod njih doći do izvesnog preobražaja? kažem potrebna je prosečna obdarenost logike da bi se uvidelo da on govori o prihvatanju grešnika ali ne i greha.

što se tiče Jerotića "pravoslavnog psihijatra i psihoterapeuta" otkad pravoslavni šta-god govori "vi pravoslavci"?

 

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, dragisa рече

pročitaj ti to malo bolje šta mitropolit kaže. zašto onda očekuje da će kod njih doći do izvesnog preobražaja? kažem potrebna je prosečna obdarenost logike.

 

До одређене границе...Притом, азпочиње одговор АКО је х. грех...За актуелне прилике у Православној Цркви прилично умешно...

 

пре 3 минута, dragisa рече

što se tiče Jerotića "pravoslavnog psihijatra i psihoterapeuta" otkad pravoslavni šta-god govori "vi pravoslavci"?

 

Питање је да ли је, када и у ком контексту то изговорио. А медицина и биологија су објективне без обзира какво је верско опредељење онога ко се њима бави.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...