Jump to content

Да ли су часослови и календари богохулни?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Браћо моја у Христу,

пуно сам размишљао о овом питању и закључио да је велика хула да беспочетнога Бога гурамо у време. Време је категорија нашег палог света и нестаће га када Есхатон наступи у својо пуноти.

Зато мислим да је Њему свеједно када му се тачно молимо јер Он гледа на усрдност, а не на време. Само се снисходи нашој палости јер зна да за боље не знамо. Ако хоћемо да будемо духовно виши морамо се ослободити хорологиона и календара и престати са робовањем времену.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Богомислић рече

пуно сам размишљао о овом питању и закључио да је велика хула да беспочетнога Бога гурамо у време. Време је категорија нашег палог света и нестаће га када Есхатон наступи у својо пуноти.

Безпочетни Бог? је можда био у времену пре него је атемпоралност створио. 

Зашто мислите да је време категорија палог света? зар није човек заробљен у времену и то само, кроз своју телесну смртност. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Богомислић рече

Зато мислим да је Њему свеједно када му се тачно молимо јер Он гледа на усрдност, а не на време. Само се снисходи нашој палости јер зна да за боље не знамо. Ако хоћемо да будемо духовно виши морамо се ослободити хорологиона и календара и престати са робовањем времену.

Бог гледа на време, јер гледа сваку влас или кап у океану. Човекова перцепција о времену не може да се меша са Божијом. Јер Богу је 1000 година као један дан, и један дан као 1000 година (по С.писму).

Не морамо се ослободити календара, иако нису баш прецизни. То одузима слободу човека коју му је Бог дао у некој почетној мери свакоме. нпр. како би пратио пророштва која су увек везана за мерење времена и подређена су увек (по питању евентуалних измена) искључиво Богу Оцу? :laie_14: 

пре 8 минута, Богомислић рече

Зато што времена неће бити у Есхатону. Наступиће Вечност.

Вечност у смислу тога да ће човек јести плодове са дрвета бесмртности, које није окусио јер га је змија преварила.

Али бесмртност човека у есхатону не може да има везе са самом суштином времена. То је као да кажеш да је ексцентризам суштина универзума, иако је хелиоцентризам подједнако ексцентризму, заступљен. Само зависи од перспективе и угла посматрања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аристарх рече

о одузима слободу човека коју му је Бог дао у некој почетној мери свакоме. нпр. како би пратио пророштва која су увек везана за мерење времена и подређена су увек (по питању евентуалних измена) искључиво Богу Оцу? :laie_14: 

Али бесмртност човека у есхатону не може да има везе са самом суштином времена.

Одузима му слободу колико и када се одузме штака од некога коме је нога зарасла. Пусти пророштва секташима јер ми чекамо Откровење које ће бити у час који ни Син не зна. Разлог више да се оканемо времена.

Има везе са суштином Есхатона.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Богомислић рече

Пусти пророштва секташима јер ми чекамо Откровење које ће бити у час који ни Син не зна. Разлог више да се оканемо времена.

Има везе са суштином Есхатона.

Из перцепције спашеног човека који постаје Бог Отац говорите или посматрате из нове природе хришћана после есхатона

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Богомислић рече

Ако хоћемо да будемо духовно виши морамо се ослободити хорологиона и календара и престати са робовањем времену.

Kako?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Tristatri рече

Kako?

Лако. Не робујемо времену. Молимо се усрдно кад Дух да снаге, бацимо календаре, не гледамо часовнике и живимо као духовно узвишена боголика бића. Али то значи да верујемо Духу, а не сокоћалу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Богомислић 

Не мош тражит толику благодат незнања. Мораш измислит календар да би знао кад има рибе, кад се сеје, кад се жање, кад ти завршава сутра ако бог да, детету школски час..

Хаха, нисам видео пуно људи да овако размишља, као да си провео деценије у нераду, опитујући екстремну ленивост и мекдоналд . Другачије не мош доћ на идеју да одбациш календар и мерење времена0703_read

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мораш га измислити да би имао око чега да поцепаш Цркву - Тело Христово. Да се удови међу собом кољу око слепачког папира са данима, чији је исправнији.

  • Не свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Богомислић рече

Мораш га измислити да би имао око чега да поцепаш Цркву - Тело Христово. Да се удови међу собом кољу око слепачког папира са данима, чији је исправнији.

Свео си хришћане у есхатону на нивоу суштине Бога Оца. И поробио се Исусу Христу на начин који му се не би свидео.

Зар није Безпочетни Бог створио прво време у коме је постојао, па накнадно атемпоралну природу:coolio:? Или боље рећи како знамо да није Бог створио прво време, па касније атемпоралност.

Колико дана је Бог стварао, пре стварања Адама човека?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Богомислић рече

Мораш га измислити да би имао око чега да поцепаш Цркву - Тело Христово. Да се удови међу собом кољу око слепачког папира са данима, чији је исправнији.

Шта је поцепано у цркви? није то платно да може неки мудри уметник да време и збивање мења мимо дозволе Бога Оца.

Ја не схватам ваш став, можеш ли да боље појаснити?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Створио га је, али је наставио да постоји ван њега. Време или имаш или немаш. Трећег нема, а пре него је Бог створио време, било је без времена.

Чак и да време није само по себи пало, опет му није оправдано робовати.

  • Не свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Аристарх рече

Шта је поцепано у цркви? није то платно да може неки мудри уметник да време и збивање мења мимо дозволе Бога Оца.

Ја не схватам ваш став, можеш ли да боље појаснити?

Зар не видиш ове поделе на старокалендарце, новокалендарце и новотарце? Све зато што су се дрзнули да беспочетног Бога угурају у време и службу Њему да одређују према времену.

  • Не свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Богомислић рече

а пре него је Бог створио време, било је без времена.

Како то знаш кад само Бог Отац зна тајну своје тајне (суштине и прошлости). Нађи текст за то у Свето Писмо, да је Бог Отац из атемпоралног ушао у темпорално...

пре 4 минута, Богомислић рече

Време или имаш или немаш. Трећег нема,

Из угла телесног живота човека, пре есхатона?

пре 4 минута, Богомислић рече

Чак и да време није само по себи пало, опет му није оправдано робовати.

Време не може да падне на начин како замишљаш без неких нових димензија, пакао је такође атемпоралан ако си пажљиво читао, не пише џаба да је вечни пакао загарантован делу палог света:unbelieveble:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...