Jump to content

Tamo gdje đavo spava


Justin Waters

Препоручена порука

Tema je postavljena u forumu za medicinu, možda će se neko zapitati zašto je tako nazvana međutim ima razlog. Evo o čemu se radi. U tekstu ću bojom da podebljam neke stvari koje su me navele na zaključak iz naslova. 

Jutros sam bio kod endokrinologa radi sniženog TSH i povišenog FT4 (hormona koje izbacuje štitna žlijezda). Nisam stvarno znao ko je dobar ko ne, pa sam čisto guglanjem pronašao ovog kod koga sam bio jutros. Pregled je bio zakazan u 9 sati. Doktorica je kasnila 15 minuta. Problem nije kada se zakaže u jedno vrijeme, ali ne budeš primljen tačno tad nego malo kasnije, jer doktor radi s drugim pacijentom...ovdje je bilo kašnjenje iz privatnog razloga, a ne zbog posvećenosti pacijentu. To me je već bilo navelo da počnem razmišljati da ustanem i odem...no doktorica je stigla, pa sam onda odlučio da steknem novi utisak na samom pregledu. Razgovor ide standardno, šta kako zbog čega..ona mene pita nešto ja odgovaram, ja nešto pitam ona odgovara itd...ali onda dolazimo do jednog momenta gdje se spominje stres, i tako neke bolesti savremenog način života gdje ona ona kao doktor ladno izusti neku glupost poput "za mene je ovaj svijet mrtav"..nešto u fazonu kad vidi da neki tamo tinejdžer se predozira od droge i umre onda je onda svjesna da za nju ovaj svijet ne postoji...dobro nije mi bilo jasno kakve to veze ima sa mojim pregledom štitne žlijezde ali idemo dalje...nakon obavljenog ultrazvuka konstatuje ona da ima jedan dio koji je hiperaktivan, izdvaja se kao neki adenom koji krvari i luči taj višak hormona koji onda snižavaju TSH i povećavaju FT4 i to se zove u medicini "Hipertireoza". U međuvremenu prije konačne dijagnoze "Pohvalila je sebe kao stručnu osobu" da bi mi to slikovito objasnila kaže "Zamisli Srbiju gdje imaš jedan dio Srbije koji je netipičan i koji u određeno vrijeme poludi i krene da radi zasebno od ostatka" e taj dio tvoje žlijezde koji sada radi hiperaktivno je Kosovo. Objasnila je terapiju, da je ovo benigno uglavnom i da čak ako ne može da se primiri može se odstraniti hirurškim zahvatom. Jasno je kako je moje povjerenje u njenu stručnost polako počelo da se osipa, da bi konačni slom doživjelo u njenoj izjavi - a na moje pitanje šta je uzrok takvom ponašanju štitnjače, da se ne zna pouzdano, ali da to potiče o pesticida i od zagađenog zemljišta, a političari su priznali da ja na nas bacan uranijum, uranijum je kriv za ponašanje moje štitnjače. Dobio sam nalaz u kome je konstatovano "Adenoma Toxicum"prepisane tablete standardne PTL za štitnjaču, bensedin kada osjećam da imam nesanicu, ali onda među dve žita ubačena i dva kukolja...Royal Jelly matična mliječ u tabletama, ili to sve isto samo mnogo skuplje u ampulama, a to služi navodno jačanju jačanju imuniteta, daje energiju i vitalnost, pobljšava pamćenje i koncentraciju..naravno sva ova čuda radi na biljnoj bazi što kod mene odmah pali alarm na prevaru i nisam ni u kom slučaju htjeo uzeti skupe ampule, a medicinska sestra u toj ordinaciji me je ubjeđivala da su ampule bolje. Drugi kukolj za kojeg nisam odmah sumnjao je "Selenium" na našim prostorima potpuno nestandardan lijek, neko američko đubre koje košta 15 eura, koje ima deklaraciju da je pogodno za vegane i da je slobodno od šećera, soli i skroba, ma milina jedna biljna tako nevin lijek koji kontra tome na zadnjoj strani ima izjavu da ga treba držati podalje od djece i da u slučaju nepredviđenih rekacija treba konsultovati ljekara. E to je kraj prve sage, lično uvjerenje da se neću vratiti u tu kliniku. 

Sa drugi dio sage. Pošaljem slike nalaza sestrama i bratu pošto su svi iz medicinske struke, i javi se sestra i započnemo razgovor. Kaže što si išao u tu kliniku, kada ima ova jedna druge gdje mi je i pokojni ćale išao kada mu je doktor predložio operaciju jer je bila uvećana, pa je tu išla i majka od snahe jer bio karcinom, i doktor je iskusniji i stručniji od ove gdje sam bio prvobitno, tu radi njena komšinica isto možeš saznati iskustva iz prve ruke. Pa reko nisam imao pojma, našao preko gugla...tako malo prozborili o toj dijagnozi "Adenoma Toxicum"..i na kraju ona kaže ajde baš ću nazvati ovu komšinicu koja radi tamo kao sestra da vidim njeno iskustvo. Žena joj objasni sljedeće što je meni kao laiku, iako nisam medicinar potpuno jasno: "Oni nikad u toj klinici ne postavljaju dijagnozu "Adenoma Toxicum" ukoliko nisu radili punkciju, a Selen nikad ne propisuju jer to u biti nije nikakav lijek nego više kao dodatak, kao vitamini ali ne liječi ništa osim što služi da se ljudima uzmu pare." I tu je došla potvrda svih mojih sumnji koje sam već zadobio od uranijuma, da sam zapravo išao kod kvazidoktora kome je uža djelatnost dva reda istine, jedan red laži kome nije strana pogađačka djelatnost pomiješana sa regularnom medicinskom strukom poptuna isti način rada isti duh kao i ovi antivakcinerski doktori Tatjana Đorđević i ova što je bila skoro na jednoj temi Jelena kako biješe.

Ništa životne lekcije se uče, popravni slijedi od sledeće sedmice u toj drugoj regularnoj klnici za koju sam zapravo znao do ranije, ali se nisam sjetio da je potražim. 

Na kraju, gdje je đavo u svemu tome? Zidovi ordinacije su bili ukrašeni slikama srpskih manastira, a u predulazu je bio pult na kome se nalazio krst, malo slame, molitvenici, Sv.Pismo i drugi pravoslavni detalji....

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Branka62 рече

 @Justin Waters 

To neka privatna klinika ili državna?

Privatna

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...