Jump to content

Sve sto se hteli da znate o Rimokatolicizmu, papstvu itd. (slobodna tema za raspravljanje do mile volje za Zayrona, Isusovo magare i ostale)

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 557
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 1 минут, Ivan Marković рече

То није машта. Размишљање је чисто (раз) умна активност, док је саосећање донекле ствар емоција. Опет није то оно што раде стигматисти и Лојола. 

Nisam siguran da je baš tako.

Mislim da su različiti načini a isti cilj.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, kopitar рече

Brate samo razgovaramo i razmjenjuje i iskustva na temi koja je predviđena za to.:dobro:

Da, kao u kokosinjcu.

  • Зачуђен 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Dragi рече

Vartolomej patrijarh veli da jeste. Kome sad verovati? :D

 

Samo i iskljucivo Crkvi. I on i svaki drugi i deseti uvek se proverava samom Crkvom. Nijedan pojedinac nikad nije niti moze da bude iznad Crkve kao celine.

A narocito nema nikakvog razloga da mu sad verujemo bilo sta, kad vec jasno vidimo da se usudio da cepa Crkvu po svom nahodjenju, kao najgori raskolnik.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, kopitar рече

Vjerovanje ispovjedam jednu Crkvu.

Naravno, ovu gde jesmo mi, ali niste i vi.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, obi-wan рече

Naravno, ovu gde jesmo mi, ali niste i vi.

Slobodno tamo ostanite, mi vam je ne želimo ni oteti ni uzeti, nebojte se! :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, kopitar рече

Ja vjerujem da je jedna.

Ne vredi, tu vec ne mogu da ti pomognem.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zayron рече

Slobodno tamo ostanite, mi vam je ne želimo ni oteti ni uzetiti, nebojte se! :D 

Naravno, naravno, zato su vasi i cinili zverstva po Svetoj Gori i kojegde jos, jer nisu zeleli nista odavde, i nista sa nama.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zayron рече

Slobodno tamo ostanite, mi vam je ne želimo ni oteti ni uzetiti, nebojte se! :D 

Искуство је показало да будемо на опрезу. :D  Ја, ја, хоћете да се ушњурате  и да  чујете  наше добровољно " да "

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Рапсоди рече

Искуство је показало да будемо на опрезу. :D  Ја, ја, хоћете да се ушњурате  и да  чујете  наше добровољно " да "

Mi i vi smo na tom isto, imali bi biti zajednički na oprezu. A je po svadbě!  :D 

Pravoslávna, takisto ako katolícka cirkev sú falošné (lažne) "kresťanské" cirkvi,

ktoré svojimi učeniami vedú milióny zaslepených ľudí do pekla.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Св.Јован Лествичник - О молитви

 

sveti-jovan-lestvicnik.jpg?w=175&h=220

 

 

По својој каквоћи, молитва је сапостојање и јединство човека са Богом.

По своме дејству, она је одржавање васељене у постојању,

помирење са Богом, мајка суза - и њихова кћер у исти мах.

Она је умилостивљење за грехе, мост којим се прелази преко искушења, грудобран који штити од сваке муке.

Молитва је разбијање демонских напада,

служба анђела, храна свих бестелесних,

будуће весеље, бесконачни подвиг,

извор врлина, узрочник благодатних дарова.

Она је наше невидљиво напредовање, храна за душу, озарење ума, секира за очајање, потврда наде, ослобођење од туге.

Молитва је смањивање гнева, огледало духовног напретка,

показатељ духовних мера, откривач духовног стања,

предсказивач будућих добара, предзнак вечне славе.

За онога који се истински моли, молитва је суд Господњи, суђење пред престолом Његовим пре Страшног суда.

Молитва - та света царица врлина говори високим гласом:

Ходите к мени сви који сте уморни и натоварени, и ја ћу вас одморити.

Узмите јарам мој на себе... и наћи ћете покој душама вашим,

и исцелење ранама вашим.

Јер, јарам је мој благ и лековит за велике грехе (Мт.11,28-30).

Кад идеш пред Господа,

нека ти риза душе твоје буде сва изаткана нитима незлопамћења,

иначе ти молитва ништа неће користити.

Нека ти молитва буде сасвим једноставна:

цариник и блудни син су се једном речју помирили с Богом

(уп. Лк.18,10; 15,11).

Једни прилазе Богу као пријатељу и господару,

и приносе му песму и мољење не за себе, него у помоћ другима.

Други траже духовно богатство, и славу, и већу смелост пред Богом.

Неки траже да их Бог потпуно избави од њихових супарника.

Неки, пак, умољавају за неко достојанство.

Други моле да им се потпуно опросте (1132) дугови.

Неки моле за пуштање из тамнице, а други за ослобођење од сваке кривице.

На хартију наше молбе ставимо пре свега искрену захвалност.

На друго место нека дође исповедање и скрушеност у осећању душе.

Потом износимо пред Свецара наше искање.

Овај начин молитве је најбољи,

као што је Господ преко анђела објавио једноме брату.

У својој молитви немој употребљавати превиспрене речи:

често је просто и једнолично тепање деце

било најугодније Оцу њиховом који је на небесима.

Немој настојати да говориш много,

да ти се ум не растури у тражењу речи.

Једна реч цариника умилостивила је Бога,

и једна реч, пуна вере, спасла је рабојника.

Многоговорљивост у молитви често разлива ум и предаје га маштању.

Насупрот томе, скромност у речима најчешће је у стању да сабере ум.

Потруди се да се задржиш на речи молитве која ти у души изазове нарочиту сласт или умилење:

тада се и наш анђео чувар моли заједно с нама.

Не буди превише слободан у својој молитви, макар и стекао чистоту.

Напротив, приступи Богу с великим смиреноумљем, па ћеш доћи и до веће слободе пред Њим.

Моли се за опроштај грехова чак и када се попнеш на врх лествице врлина, слушајући шта Павле говори о грешницима:

Од којих сам први ја (1.Тим.1, 15).

Докле год не стекнемо праву молитву,

ми личимо на оне који децу уче ходању."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, obi-wan рече

Samo i iskljucivo Crkvi. I on i svaki drugi i deseti uvek se proverava samom Crkvom. Nijedan pojedinac nikad nije niti moze da bude iznad Crkve kao celine.

A narocito nema nikakvog razloga da mu sad verujemo bilo sta, kad vec jasno vidimo da se usudio da cepa Crkvu po svom nahodjenju, kao najgori raskolnik.

Pravoslavna Crkva nije nikad anatemisala rimokatoličku Crkvu koliko znam, ili sve pape, nego samo onog iz 1054 ;) 

I anatema je skinuta. Znači, mi imamo stanje pre-1054. Mi smo jedna Crkva, samo imamo različiti poredak. Ili zašto bi se naši episkopi klanjali papi?

Recimo ovako: Ako imamo decu, kada naša deca ne bi bila više naša deca? Pa kada mi koji smo zli ne bi mogli da se odreknemo naše dece, a kamoli Bog koji je savršen da može.

A kome smeta papa - ma pusti pape, ko ih šiša :D 

Ali narod amo i tamo moli se Bogu, nada se, plače, roni suze... zar bi ih ti ostavio samo zbog jednog pape? Pa kad ti ne bi mogao... vidi gore.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, obi-wan рече

@Ivan Marković 

Brate, ja ne kapiram vas nekoliko ovde. Ne mogu da verujem da nasedate na jednu istu provokaciju vec jedno 10 strana unazad.
Naravno da oni znaju o cemu se prica, i naravno da im je poznato sta je Isusova molitva, ali je isto tako dobro da vas ovde provociraju sitnim zezanjem.

Sto bi kazale babe - opasuljite se deco...

Ма у праву си, ђенерале. Сам Христос нам каже да поновимо двапут, трипут и готово. Једино што ово може да чита неко неупућен. Али то је отприлике све што сам имао да кажем

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...