Jump to content

Верници питају атеисте

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Ех, нико никога не може да остави без текста... :0104cheesy:

Ок, када се вратиш - да ли си ти лично проверио постојање протона и електрона?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest srna u izgubljenom raju

fizika i svaku drugu nauka ,bila ona prirodna, neprirodna ili natprirodna( vjera u Boga), jedan dio  cini opit i licno i iskustvo, ali veci dio cine razne teorije, prdpostavke, razmisljanja, filosofija i u sustini je vjera jeko zastupljena i u nauci, samo vas ateiste molim da ne zamjerate nama vjernicima sto vjerujemo, jer i mi ,a na zalost vasu i vi ste primorani da zivite sa vjerom, sad ili u Boga ili u nesto sto predpostavlja neki naucnik ,ili u neku manje ili vise prihvacenu teoriju... ali svi vejrujemo. ja mogu vama reci da ne vjerujem u veliki prasak i da cu povjerovati samo kada mi neko da cvrst dokaz ili minimalno dva svjedoka koji su ga vidjeli 89898989898989

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako se vi ateisti boritem sa činjenicom da sve što budete uradili u životu nema smisla i da već sada vi ne postojite?

pogrešno ....

ko kaže da je sve bez smisla ?

otkud ti to ?

isti je smisao kao u tvom životu !

razlikujemo se po tome što ti veruješ da neće biti kraja !

t.j. .. nastavlja se ...

Mislim da sam bio sasvim jasan,ako je vecnost samo smrt ili ako vecnosti nema onda nase postojanje nema nikakav znacaj,samim tim mi ne postojimo i nismo nikad ni postojali!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи, ако добро схватам антитеисте, они воле правду и морал само зато што се боје затвора? Глупо је провести ово мало живота у ћузи. Да нема ћузе, јел би пљачкали и убијали?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

како замишљате смрт?

kao prestanak života ...

а шта значи то уопште?

како може нешто да стане, кад се једна енергија претаче у другу?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako se vi ateisti boritem sa činjenicom da sve što budete uradili u životu nema smisla i da već sada vi ne postojite?

pogrešno ....

ko kaže da je sve bez smisla ?

otkud ti to ?

isti je smisao kao u tvom životu !

razlikujemo se po tome što ti veruješ da neće biti kraja !

t.j. .. nastavlja se ...

Mislim da sam bio sasvim jasan,ako je vecnost samo smrt ili ako vecnosti nema onda nase postojanje nema nikakav znacaj,samim tim mi ne postojimo i nismo nikad ni postojali!

pa i nema značaj ...

malopre smo govorili o smislu ... gringrin

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи, ако добро схватам антитеисте, они воле правду и морал само зато што се боје затвора? Глупо је провести ово мало живота у ћузи. Да нема ћузе, јел би пљачкали и убијали?

Onda bi mogli biti i opljačkani (od mnogih) i ubijeni ...

Na osnovu čije izjave si došla do tog zaključka ? ... da idem da vidim i ja !

Mada , i da ima takvog , ne moraju svi nevernici da imaju slična razmišljanja !

Slobodnii smo , različiti ...

(dok se iza vere zaklanjaju  raznorazni ...)

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

како замишљате смрт?

kao prestanak života ...

а шта значи то уопште?

како може нешто да стане, кад се једна енергија претаче у другу?

pa pretočiće se ...

kad se crvi najedu mesa , ima da se množe k'o ludi !

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ех, нико никога не може да остави без текста... crvenilo

Ок, када се вратиш - да ли си ти лично проверио постојање протона и електрона?

Znam tvoje sledeće pitanje , ali prihvatam igru ! gringrin

Nisam proveravao postojanje protona i elektrona !

Ajde sad , nokautiraj me !

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ех, нико никога не може да остави без текста... :)

Ок, када се вратиш - да ли си ти лично проверио постојање протона и електрона?

Znam tvoje sledeće pitanje , ali prihvatam igru ! 0102_laugh

Nisam proveravao postojanje protona i elektrona !

Ajde sad , nokautiraj me !

Звонко изгледа не разликује (разликује наравно, него демагогише као и обично) суштинску од практичне препреке да се нешто види. Ти имаш практичну препреку да видиш ове честице јер немаш приступ опреми, па мораш да верујеш другим људима на реч. Бога нико суштински не може да види. Овакви Звонкови аргументи неизбежно доводе до свођења Бога на ниво савршеног ”електрона” и намештају Ричарду Докинсу зицере. И експеримент који је теби практично недоступан је објективан. Било који човек у било које време мора да добије исти резултат. Познање Бога не може да се објективизује као што свесно или несвесно чине ИДијевци. Нико теби не може да гарантује да ћеш видети Бога, као што може да ти гарантује да ћеш ”видети” електрон. Можеш ти и да идеш у Цркву и да се молиш и да постиш, али док ти се Он сам не открије, џаба све. Електрон није такав, електрон можеш да натераш да ти се јави. Да је Звонко у праву са овим квазиаргументима, атеиста не би ни било. Није ми јасно како неко може да ти прича о слободној вољи, а да те при томе у исто време на овај начин убеђује да Бог постоји. То је вређање интелекта атеиста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи, ако добро схватам антитеисте, они воле правду и морал само зато што се боје затвора? Глупо је провести ово мало живота у ћузи. Да нема ћузе, јел би пљачкали и убијали?

Onda bi mogli biti i opljačkani (od mnogih) i ubijeni ...

Na osnovu čije izjave si došla do tog zaključka ? ... da idem da vidim i ja !

Mada , i da ima takvog , ne moraju svi nevernici da imaju slična razmišljanja !

Slobodnii smo , različiti ...

(dok se iza vere zaklanjaju  raznorazni ...)

Па пошто се не боје Бога, шта друго их спречава у чињењу злих дела, за које је предвиђена затворска казна?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa , ako bi se moglo raditi sve što se poželi , onda bi to važilo za sve , pretpostavljam .

Znači da možeš da ubijaš i siluješ , i kradeš ... ali i da očekuješ da i drugi tebi i tvojima to isto mogu da rade ... a, pošto smo životinje sa malo boljim mozgom ... možemo da "izračunamo" na šta bi to ličilo !

Sreća pa postoje zakoni , jer ima  sigurno ljudi bez trunke morala (medju ateistima , jer sada o njima pričamo)

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...