Jump to content

Верници питају атеисте

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Гости
Guest свештеник Иван

Ja sam primetio da turbo - folk vole "kobajagi" vernici ...

(vernici samo na rečima )

Мислим да је све то релативно. Турбофолк воле и кобајаги верници и кобајаги атеисти.

Иначе, мени је непрестано тешко да дефинишем овај појам ВЕРНИК. Ја не могу Православље да трпам у исти кош са тамо неким верама, религијама, култовима, надрилекарствима...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam primetio da turbo - folk vole "kobajagi" vernici ...

(vernici samo na rečima )

Мислим да је све то релативно. Турбофолк воле и кобајаги верници и кобајаги атеисти.

Иначе, мени је непрестано тешко да дефинишем овај појам ВЕРНИК. Ја не могу Православље да трпам у исти кош са тамо неким верама, религијама, култовима, надрилекарствима...

naravno da generalizujemo malo ... ovo sa turbo-folkom !

uglavnom , nisu previše inteligentni (ljubitelji) , mada ima i izuzetaka !

Ipak je žestoko bilo devedesetih , tako da je nametnuto ljudima ...

"vernik" je onaj ko samo voli da se predstavlja tako , sprovodi neke običaje , krsti se kada je potrebno  ...

ima puno takvih  ...

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest srna u izgubljenom raju

vernik" je onaj ko samo voli da se predstavlja tako , sprovodi neke običaje , krsti se kada je potrebno  ...

ima puno takvih  ...

nisi upravu muzicaru! to je kao da ja kazem ateista je svak ko ucini i najmanji grijeh. vjera nije obicaj, navika tradicija, ovdje je malo ljudi koi su iz kuce naslijedili vjeru...  vjera je nacin zivota. vjerniku je u zivotu najvaznija vjera, cesto vaznija i od samog zivota.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

vernik" je onaj ko samo voli da se predstavlja tako , sprovodi neke običaje , krsti se kada je potrebno  ...

ima puno takvih  ...

nisi upravu muzicaru! to je kao da ja kazem ateista je svak ko ucini i najmanji grijeh. vjera nije obicaj, navika tradicija, ovdje je malo ljudi koi su iz kuce naslijedili vjeru...  vjera je nacin zivota. vjerniku je u zivotu najvaznija vjera, cesto vaznija i od samog zivota.

govorio sam o ... "vernicima" , t.j. kobajagi vernicima  :)

ja  mislim da su oni većina medju onima koji se na popisu izjašnjavaju kao vernici ! (ali to je druga tema)

zamolio bih te (a i ostale) da ne žuriš sa odgovorom !

(u prevodu : budi siguran da si razumeo post na koji odgovaraš ...

nema ljutnje ?)

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Музичар мисли на онај слој "традиционалиста" који се изјашњавају као "православци", "славе" славу и слично, у цркву иду само на велике празнике и слично. То су типични турбо-фолкери... :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kad bi se na kraju istorije ipak-nekim ludim,pukim slučajem ispostavilo da Bog ipak postoji- šta bi ste mu rekli

i da li bi mu rekli-ok,malo sam zeznuo al mislim da tebi nije frka da predjemo preko toga

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

oni su isto vasi koliko i nasi, a i vas i nas je vrlo malo, vecina je ta turbo folk limunada

ne otimamo se oko njih, a oni su većina ! dobar decko

da , oni su u srcu nevernici , a u glavi - vernici  ... najgora kombinacija !

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kad bi se na kraju istorije ipak-nekim ludim,pukim slučajem ispostavilo da Bog ipak postoji- šta bi ste mu rekli

i da li bi mu rekli-ok,malo sam zeznuo al mislim da tebi nije frka da predjemo preko toga

pa , rek'o bi' mu :

"jbg , tebra , zamutio si malo ... što nisi bio jasniji , šta te koštalo !?"

ako može , da mi oprostiš što nisam mog'o tek tako da poverujem ... ("na lepe oči") ... "

A , ako nama nevernicima i oprosti ,

dodao bih :

"Ako bi mog'o da me zaposliš kod tebe u raju , kao moderatora ... jer sad kad stignu ateisti - biće krvi do kolena!

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

koštalo bi ga malkice... svega sva slobodna volja svih ljudi...svih vremena  0110_hahaha

A , šta bi falilo da ljudi od rodjenja (SVI LJUDI !) ZNAJU da ima boga ?

ne uspevam da vidim u čemu bi bio problem ...

bolje da se zna sigurno , nego samo da se veruje , ne ?

p.s.

n-ti put danas pitam isto pitanje... dobar decko

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

to što pitaš je opcija koja isključuje postojanje slobodne volje....dakle,može to al kad bi ljudi bili roboti....

čitaj malo dostojevskog  dobar decko

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

to što pitaš je opcija koja isključuje postojanje slobodne volje....dakle,može to al kad bi ljudi bili roboti....

čitaj malo dostojevskog  dobar decko

isključuje opciju slobodne volje za pitanje : VEROVATI U POSTOJANJE BOGA ILI NE VEROVATI ?

nemaš izbora i VERUJEŠ , t.j. ZNAŠ  da postoji !!!

i gde je posle problem ?

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...