Jump to content

Верници питају атеисте

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

pa problem je što ne bi mogo da biraš.... ti ne bi mogo ovako da rezonuješ ni u ludilu.... robovao bi Bogu i to bi bila neminovnost... zar ne vidiš to... Bog se ne zeza...On stvara  potpuno slobodnu ličnost ... svestan rizika koji to nosi

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa problem je što ne bi mogo da biraš.... ti ne bi mogo ovako da rezonuješ ni u ludilu.... robovao bi Bogu i to bi bila neminovnost... zar ne vidiš to... Bog se ne zeza...On stvara   potpuno slobodnu ličnost ... svestan rizika koji to nosi

Vi , koji ste 100% sigurni da ima boga , da li ROBUJETE BOGU ?

Ako je odgovor NE , onda ... znači NEMA PROBLEMA ! dobar decko

p.s. ako nisi ti taj tip , sačekaćemo nekoga ko jeste ...

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

apsolutno..... ali nema problema za mene..... onde gde problemi pravoslavaca završavaju,tu problemi ateista počinju

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па мислим да се одговор на ово намеће сам од себе. Ако је овај живот све што постоји без икакве прилике да се поправи неправда, онда питање правде постаје УТОЛИКО БИТНИЈЕ! Онда је ово мало живота што има злата вредно!

Шта је убица урадио жртви ако постоји вечни живот? Па искрено ништа посебно, само ју је одвео код бога мало раније него планирано. Добро, одвојио ју је од породице, али у поређењу са читавом вечношћу током које ће сви бити на окупу, ово је стварно занемарљиво.

Са друге стране, шта је урадио убица жртви ако нема загробног живота? Па убица је жртви узео све. Има ли ичег горе од тога? Зло оставља стварне, непоправљиве и неизбрисиве последице. Тако да ко год ко не верује у загробни живот има иоле трунку самилости према другима и нагона за одржање према себи не може а да не буде ВРЛО заинтресован за то да живимо у праведном свету.

Пре свега, хтео бих да Вам напишем да ми је заиста драго што учествујуте у "разговору", и да Вас замолим да заједно са мном "приметите", да питања постављена Вама, нису ништа друго до резултат свима пријемчивог начина комуникације, као и за сад, недовољно заинтересованих неверујућих људи, у нади да ће их ускоро бити више. dobar decko

Ваш одговор који сам цитирао, иницирао ме је да заједно размислимо о "положају" и будућности убице, па би у том смислу искористио и редослед Вашег навођења.

Шта се догађа са убицом, ако постоји вечни живот?

Себе је одвојио од породице, у смислу овоземаљске правде, одмах, али у смислу вечног живота, замислите интезитет убичиног губитка и пораза.

Шта се догађа са убицом, ако не постоји вечни живот?

Опет, себе је одвојио од породице, у смислу овоземаљске правде, одмах до краја свог живота.

Разлика између првог и другог је неописива,а ево и у чему.

Ако постоји вечни живот, својом променом овоземаљског живљења, искреним покајањем и надањем и вером у милостивост Бога, постоји огромна шанса, да и поред учињеног дела, вечно буде са својом породицом у вечном животу. Дакле, јавља се изузетно јак разлог због чега неће учинити поново исто.

Ако не постоји вечни живот, а овоземаљски је већ "упропастио" и себи и породици,  0102_laugh

Шта мислите о написаном?

0110_hahaha

pa , uvek može da se pokaje za učinjeno , nezavisno od toga da li je postao vernik ili nije ... confused1

ne kaju se za učinjeno zlo samo vernici !

не постоји ништа што би га спречило да свој гнев и разузданост не настави.

a)I u zatvoru se živi (ako je doživotna)

b)ako izadje jednog dana - ima razloga da ne učini sličnu stvar (zbog vraćanja u ćuzu)

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

apsolutno... robujem Slobodi

pošto si rekao da bi ljudi robovali bogu ("to bi bilo neminovno ...") kada bi SVI ZNALI da on postoji (kada to niko ne bi sporio)

ljubazno bih te zamolio da mi odgovoriš :

1. da li ti nemaš sumnje u vezi postojanja boga (jel' kod tebe 100% u pitanju ?)

2. ako si potvrdno odgovorio na pitanje  pod brojem jedan , onda te pitam :

Da li ti misliš za sebe da robuješ bogu ?

ajde budi fer pa mi odgovori na ovo što te pitam !

(a posle možeš i da napišeš drugi post sa  odgovorima  na pitanja koja ti nisam postavio)

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ode Amadeus na spavanje ...

Sačekaću na odgovor ...

u medjuvremenu , može i neko drugi da kaže u svoje ime !

najpre neka kaže da li se slaže sa onim što je Mozart napisao ...

1. ako se slaže , pitanje iz prethodnog posta preusmeravam njemu (njoj)

2. ako se ne slaže ... neka mi odgovori na to X puta ponovljeno pitanje danas !

(ono ... šta bi falilo da SVI ljudi ZNAJU ... itd .)

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nemam apsolutno nikakve sumnje u vezi postojanja Boga.... u prevodu- apsolutno sam siguran da Bog postoji.... i stvarniji je od mene i tebe zajedno

pitanje broj 2.....  Bog voli slobodne ličnosti a ne robove koji mu se klanjaju zato što ga se boje ili šta ti ja znam... tako da... ne,ne robujem Bogu...

i pod 3.....  bio sam u toj fazi u kojoj si sad... dobro je što se pitaš takva pitanja... ne znam samo koj stav imaš ... neki od ateista koje znam i sa kojima sam super imaju taj neki intelektualni stav kineskog zida... hehe,ja ga tako zovem

oni te lepo i kulturno saslušaju,da bi bili civilizovani,kulturni i tolerantni...ali pre razgovora izmedju tebe i njih postave ni manje ni više nego kineski zid... tako da čujete jedan drugog ali su reči svuda oko vas... odbijaju se od kineskog zida... naravno,svi znamo da se to vidi i sa meseca

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

иначе...

Када би човек био створен са назначењем да живи сам за себе овај драматични сукоб са Богом и самим собом би изостао. Међутим, човек је биће створено за заједницу. Створен је као плод Светотројичне заједнице, плод Божије Љубави. Намерно наглашавамо реч плод, да бисмо изразили став који је важан у хришћанском учењу, јер су хришћански учитељи увек правили дистанцу од било какве могућности да се човек схвати као производ или mashina. Отуда је човек позван на непрестано потврђивање себе као личности, а то значи показивати увек способност за живот у заједници, што даље значи да треба увек бити спреман на одрицање од себе. То јасно изражава Исус Христос говорећи: ''Сваки који хоће да иде за мном, нека се одрекне себе, узме крст свој и за мном иде'' (Мт. 16,24)

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zašto je onda problem da Bog učini nešto

što će jednom zauvek da reši pitanje njegovog postojanja  ili ne-postojanja ?

Ali , kod SVIH ljudi ... SVIH ! Da niko to ne spori !

On to može , jel' se slažete ?

A to bi bilo na korist svakog čoveka  , a i celog čovečanstva !

jel' se do sada slažemo ?

Ako se slažemo , pitam :

zašto on to ne učini ?

ono od pre 2000 god. ljudima nije bilo dovoljno ... pokazalo se !

ako mu je stalo da svi ljudi budu uz njega i uživaju sve blagodeti koje idu uz to ,

šta ga sprečava da im ne "pomogne" ?

šta bi ljudi izgubili saznanjem da boga definitivno ima ?

izgubili bi pravo da misle da ga nema ili da veruju da ga ima ... jaka stvar !

a, jel' bi dobili nešto ?

ČEKAM DA SAZNAM ŠTA MISLITE O OVOME ...

p.s.

ako mi neko odgovori na ovaj post , voleo bih da mi odgovori na pitanja koja u njemu postavljam !

Za odgovore na druga pitanja postoji ... ceo forum !

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

улични,постоји једна ствар коју Бог не може да уради... шта мислиш која је то ствар...

ајд лаку ноћ па сутра настављамо  :0104cheesy:

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

улични,постоји једна ствар коју Бог не може да уради... шта мислиш која је то ствар...

ајд лаку ноћ па сутра настављамо  :0104cheesy:

ne može ili ne želi ?

dvosmisleno ti je pitanje ... greengrin

Čekam da mi odgovoriš na prethodni post ,

a , posle ti pitaj mene šta hoćeš ...

p.s. može odgovor i u "kontra-temi" , samo iskopiraj moj post !

pošto ovde VI pitate ... greengrin

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...