Jump to content

Епископи Иринеј и Исихије на Ивандан богослужили у новосадском Саборном храму (АУДИО+ФОТО)

Оцени ову тему


Препоручена порука

-Нови свештенослужитељ олтара Божјег у Епархији бачкој-
 
У суботу 24. јуна/ 7. јула 2018. године на празник Рођења светог Јована Крститеља и Претече Господњег,  у Саборном храму Светог великомученика Георгија у Новом Саду, Евхаристијским сабрањем началствовао је Епископ новосадски и бачки господин Иринеј, уз саслужење Епископа мохачког господина Исихија, протопрезвитера-ставрофора Миливоја Мијатова, архијерејског намесника новосадског првог, протонамесника Миодрага Шипке, архијерејског намесника суботичког, као и братства Саборног храма и новосадских ђакона.
 

Владика Иринеј је након прочитаног јеванђелског одељка у својој проповеди истакао и објаснио да у Цркви постоје само три рођендана која прослављамо, Божић, Мала Госпојина и празник Рођења светог Јована Крститеља. Такође је подсетио верне на немерљив значај и важност лика и дела светог Јована Крститеља, као и његове улоге у домостроју спасења, наводећи Господње речи да је то највећи човек икада рођен од жене.  По благослову владике Иринеја, владика Исихије је у току свете Литургије, у чин ђакона рукоположио Дарка Ивковића, вероучитеља из Суботице.

DSCN7324.JPG

DSCN7325.JPG

DSCN7329.JPG

DSCN7341.JPG

DSCN7342.JPG

DSCN7347.JPG

DSCN7353.JPG

DSCN7356.JPG

DSCN7363.JPG

 

 

DSCN7376.JPG

DSCN7383.JPG

DSCN7389.JPG

DSCN7395.JPG

DSCN7397.JPG

DSCN7405.JPG

DSCN7411.JPG

 

Извор: Епархија бачка


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...