Jump to content

Манастир Високи Дечани свечано прославио своју ктиторску славу (ВИДЕО)

Оцени ову тему


Препоручена порука

У манастиру Високи Дечани jе прослављена ктиторска слава у присуству неколико стотина верника.
Светом Архијерејском Литургијом началствовао је Митрополит дабробосански г-дин Хризостом, заједно са Епископом рашко-призренским г-дином Теодосијем и Умировљеним Епископом захумско-херцеговачким г-дином Атанасијем, уз саслужење свештенства Епархије рашко-призренске.
И ове године, ктиторској слави Сманастира Високи Дечани присуствовали су и бројни расељени Срби.


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Данас смо свечано прославили ктиторску славу манастира Високи Дечани, Светог и благоверног краља српског Стефана Дечанског. Св. Литургију служио је Митрополит Дабробосански г. Хризостом уз саслужење Епископа Теодосија и Атанасија и 40 клирика из више Епархија наше Цркве. Данашњој слави присуствовало је преко 1500 верника, представници канцеларије за КиМ Владе Србије, управе за вере, КФОР-а, више међународних мисија и амбасада. На данашњој прослави посебно је било много монаштва из свих крајева.
Today we solemnly celebrated the Patron Saint Feast of our Monastery - St. King Stefan Dečanski. The Holy Liturgy was served by Metropolitan Chrysostom of Dabar and Bosnia together with bishops Teodosije, Atanasije and 40 priests and deacons. More than 1500 pilgrims attended the celebration including the representatives of the Serbian Government Office for Kosovo-Metohija, the Directorate for religious communities, KFOR, several international missions and embassies. There were also lots of monks and nuns from several dioceses.

 
23843298_1918877974879794_85126171989050
23915674_1918877518213173_68661576500746
 
23795224_1918877864879805_49661912438787

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...