Jump to content

Теорија еволуције и хришћани који је сматрају валидном


Препоручена порука

пре 42 минута, Његош Томић рече

Сад се само по себи намеће питање симбола, алегоричности и метафоричности Књиге Постања. Шта мислите о томе? Учећи понешто о народним књижевностима, разматрајући слојеве разних епова и епских пјесама, увиђамо да је Књига Постања није усамљена у своме тумачењу стварања свијета и дакако није прва прича о томе. 

О овој теми се дискутовало више пута на нашем Форуму. Предлажем твојој пажњи неколике:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 10/12/2017 at 1:33, Milan Nikolic рече

 

 

Međutim, zaista može biti pogrešno trpati u taj koš prvostvorene Adama i Evu. Treba jako pažljivo tumačiti teološke postavke i osnove, a tako i naučne perspektive u modernoj kosmologiji i fizici. Nalazimo se u vremenu velikih pomaka u nauci gde klasični Veliki prasak definitivno ne mora biti prvobitni početak tvorevine, znači ni biblijski početak ili biblijsko stvaranje.

 

 

 

 

 

Jedino što je ovde "definitivno" je tvoja "teorija" o Ademu i Havi kao predvelokoprasknim obitavaocima na nekoj neindetifikovanij Zemlji tamo negde, ko zna gde. 

(Mogao bi lepo da zaradiš i da uživaš osnivajući novi kult :ani_biggrin:)

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 12.10.2017. at 1:33, Milan Nikolic рече

Tvorevina danas može biti sekundarna u odnosu na prvobitnu usled pada. Klasični Veliki prasak može biti posledica Adamovog pada, početak palog stanja.

 

O tome se dugo govori na ovom forumu. Ako bude prilike opet ćemo.

 

Означите ме кад та тема крене, да се опет сит исмејем. :Д

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 10 months later...
×
×
  • Креирај ново...