Jump to content

Препоручена порука

Поводом завршетка школовања кадета 138. класе Војне академије и 3. класе Медицинског факултета ВМА данас је у параклису Покрова пресвете Богородице у Војној академији одржана света архијерејска литургија са молебаном.

Литургију поводом успешног завршетка школовања кадета 138. класе Војне академије служио је његово преосвештенство епископ Милешевски Атанасије (Ракита).

DSC_0015.jpg

Свечаном духовном догађају, поред кадета будућих официра Војске Србије, присуствовали су начелник Војне академије генерал-мајор Горан Зековић са сарадницима, начелник Управе за људске ресурсе (Ј-1) ГШ ВС пуковник Саво Иришкић, те бројне старешине и свештеници Српске православне цркве.

Током литургије кадети који су се по својој слободној вољи припремали, прилазили су олтару и причешћивали се. На крају литургије честитајући кадетима на завршеном школовању и скорој промоцији у чинове потпоручника, епископ Атанасије је будућим официрима дао свој благослов, изразивши велику радост што му је и ове године припала част да се радује успешном завршетку школовања кадета завршне године Војне академије.
 DSC_0044.jpg
- Војна академија омогућила вам је да стекнете знања из многих наука и вештина, и  данас смо заблагодарили Господу Богу за све што сте постигли током школовања и што вам је омогућено да се образујете у установи каква је Војна академија – истакао је владика Атанасије.

dsc_0215_1504356943.jpg

У име Војне академије присутне је поздравио начелник генерал-мајор Горан Зековић, који се захвалио епископу и свештенству за литургију и молебан који су уприличили за кадете завршне године.

logo_mod.png

 

View full Странице

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Плаво Небо рече

Ех, давно беше 55..

Samo treba naglasiti da je to po staroj numeraciji klasa, da ne pomisli neko dimaš preko 100 leta :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Милан Ракић рече

Samo treba naglasiti da je to po staroj numeraciji klasa, da ne pomisli neko dimaš preko 100 leta :)))

Све ми једно :) време ми пролете само тако..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Promocija stasalih potporučnika naše vojske je ispred Doma Narodne skupštine u subotu, 9. septembra u 11 sati...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...