Милан Ракић Написано Август 28, 2017 Пријави Подели Написано Август 28, 2017 На "летњу Пасху", како се већ у православљу још зове велики празник Успења Пресвета Богородице, Његово Блаженство Архиепископ охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служио је у манастиру Успења Пресвете Богородице у Лагову код Прилепа. Са Његовим Блаженством саслуживали су свештеници из православне Охридске архиепископије и Српске православне цркве. Након прочитаног Јеванђеља, Архиепископ се у надахнутој беседи обратио верном народу, који је заједничарио у божанској Евхаристији. Његово Преосвештенство Епископ полошко-кумановски и Местобљуститељ дебарско-кичевски г. Јован, служио је у параклису посвећеном Успењу Пресвете Богородице у Охриду. У манастиру Успења Пресвете Богородице у Сушици крај Скопља, Архијерејском Литургијом је началствовало Његово Преосвештенство Епископ брегалнички и Местобљуститељ битолски г. Марко, који је и беседио након читања Јеванђеља; са њим је саслуживао и Његово Преосвештенство Епископ стобијски и Местобљуститељ струмички г. Давид, са свештеницима Грчке архиепископије, Српске православне цркве, као и Православне охридске архиепископије. Након Свете литургије, за госте је припремљена славска трпеза и пригодан културно уметнички програм у којем су учествовале вокалне групе, које су изводиле изворне народне песме. Извор: ПОА Превод: ПОУКЕ View full Странице "Tamo daleko" and Страле је реаговао/ла на ово 2 Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука