Jump to content

Свети Грација и Злославни Ава Римски, Зоран Ђуровић

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Кратос рече

Šta je večnost?

Оно што је изван матрикса, или изван кутије, а да при том није у другој кутији, и да продире у и матрикс (кутију). 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Bokisd рече

Onda daj da pomeramo planine, nije tesko, samo nam treba vere kao zrno gorusice, zar ne ?

А имамо ли је толико? Шта каже Христос?

Није тешко?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Кратос рече

Onda ti uopšte nisi razumeo avinu teološku koncepciju.

I šta kažeš ava je neraspadljiv ne mož ga čovek spaliti ni kao svetoga Savu što turci spališe?

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

A šta ti misliš što je Hristos apostole birao međ ribarima?

Dakle jesmo li poznavali preko proroka Bogočoveka ili nismo pre nego li se Bogočovek ovaplotio?

Ne znam tacno za apostole, neka simbolika ili nesto slicno.

Ne znam zasto prostu stvar komplikujes toliko ? Videli ljudi  ovaplocenje kao buduci dogadjaj koji tek treba da se ispuni. I , videli taj dogadjaj, samo u prikazima i slikama i ne bas potpuno jasno i precizno i upokojise se u toj veri da ce se desiti.

Kako se kaze, SZ je senka NZ.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Кратос рече

Šta je večnost?

Хоћеш другу дефиницију?

Бог је вечност! И само у Њему је можеш наћи. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

A šta ti misliš što je Hristos apostole birao međ ribarima?

Dakle jesmo li poznavali preko proroka Bogočoveka ili nismo pre nego li se Bogočovek ovaplotio?

Цео Стари Завет говори о Исусу Христу,а када се каже да је то икона онда то није  онако како ми замишљамо икону него је све Христолико све је Христос.Стари Завет говори о Исусу Христу не само у пророштвима него например и код Изласка.Све је то како да кажем онтолошки иконично.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

A šta ti misliš što je Hristos apostole birao međ ribarima?

Dakle jesmo li poznavali preko proroka Bogočoveka ili nismo pre nego li se Bogočovek ovaplotio?

Цео Стари Завет говори о Исусу Христу,а када се каже да је то икона онда то није  онако како ми замишљамо икону него је све Христолико све је Христос.Стари Завет говори о Исусу Христу не само у пророштвима него например и код Изласка.Све је то како да кажем онтолошки иконично.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

A šta ti misliš što je Hristos apostole birao međ ribarima?

Dakle jesmo li poznavali preko proroka Bogočoveka ili nismo pre nego li se Bogočovek ovaplotio?

Цео Стари Завет говори о Исусу Христу,а када се каже да је то икона онда то није  онако како ми замишљамо икону него је све Христолико све је Христос.Стари Завет говори о Исусу Христу не само у пророштвима него например и код Изласка.Све је то како да кажем онтолошки иконично.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

A šta ti misliš što je Hristos apostole birao međ ribarima?

Dakle jesmo li poznavali preko proroka Bogočoveka ili nismo pre nego li se Bogočovek ovaplotio?

Цео Стари Завет говори о Исусу Христу,а када се каже да је то икона онда то није  онако како ми замишљамо икону него је све Христолико све је Христос.Стари Завет говори о Исусу Христу не само у пророштвима него например и код Изласка.Све је то како да кажем онтолошки иконично.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

A šta ti misliš što je Hristos apostole birao međ ribarima?

Dakle jesmo li poznavali preko proroka Bogočoveka ili nismo pre nego li se Bogočovek ovaplotio?

Цео Стари Завет говори о Исусу Христу,а када се каже да је то икона онда то није  онако како ми замишљамо икону него је све Христолико све је Христос.Стари Завет говори о Исусу Христу не само у пророштвима него например и код Изласка.Све је то како да кажем онтолошки иконично.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече
пре 6 минута, Vedran рече

А имамо ли је толико? Шта каже Христос?

Није тешко?

Nije tesko,......probaj.  :)))

Ма немам ја толико вере. Ако није тешко, ајде наврати. Комшијска кућа ми заклања леп поглед на брдо, па да ми га помериш мало у страну да боље видим. Или бар комшијску кућу да вргнеш у страну (то је још боље!) :)))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Vedran рече

Оно што је изван матрикса, или изван кутије, а да при том није у другој кутији, и да продире у и матрикс (кутију). 

Bog?

 

пре 6 минута, Bokisd рече

SZ je senka NZ

A NZ je ikona a istina je  život budućeg veka al ovde neki i NZ hoće da prikažu kao istinu već ostvarenu a mi svi živimo u matriksu....smrt je iluzija,glad je iluzija,patnja je iluzija sve je to već pobeđeno i ostvareno al mi pojma nemamo o tome,osim ovih gnostičkih poznavalaca eshatološke relanosti.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...