Jump to content

Мајчинство мора бити избор - једна прича о наталитету у Србији


Препоручена порука

5 minutes ago, Господин Дареалис рече

Au.

Da uzmem samo kokice za uz vatromet... :)))

Ma jok, ko se još loži na te fore :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 75
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

22 minutes ago, Господин Дареалис рече

Au.

Da uzmem samo kokice za uz vatromet... :)))

ma sta ce tebi brate kokice, ti se jos slobe milosevica bojis, nemas ti potencijal da uzivas u kokicama

Link to comment
Подели на овим сајтовима

32 minutes ago, Natasa. рече

Nismo pomenuli manikir niti samostalnost ni glad. Pričali smo o težini poroda tada, verovatnoći preživljavanja majke i deteta, kao i bolestima zbog kojih deca nisu doživela pubertet, a kamoli starost. Ja ne znam babu ni dedu da nije pomenuo preminulog brata ili sestru u ranom detinjstvu od neke boleštine. Plus, koliko god da je bilo izobilja hrane, ovo je područje gde se često ratovalo, a time i gladovalo. Pusti te Sex i grad fore, niko tako ne živi ni u Bg-u, a kamoli po ostatku Srbije. Seoski uslovi ranije su svakako bili surovi, rat, bolest, mnogo dece, siromašna medicinska zaštita ( koji eufemizam za nikakvu medicinsku zaštitu)...daleko im lepa kuća i hvala Bogu da živim u 21. veku, makar i u Srbiji.

ja sam procitao argumente ne gladi, neg umiranja od gladi, povrati se malo ako ne vjerujes pa procitaj i sama, posebno tamo gdje si stavila svoj amin.

ja sam namjerno pomenuo samostalnost i teznju za ravnopravnoscu jer je to najveci ubica nataliteta danas, dok se djevojka izbori sa skolama i karijerom prosao joj voz za zdravo potomstvo, onda sad zavisi kako koju strefi ona kriza sa majcinskim instiktom, pa onda ide po klinikama, pa na kraju na usvajanje tudjeg djeteta, sto cesto ruzno ispadne posto se 5 parova bori da usvoji isto dijete i slicne stvari, o tome nisi nista pricala jer nema veze sa ovom temom? 

niej problem glad i neimastina, losi uslovi, Isus je rodjen u pecini, nas Bog... problem su prioriteti koje zena sebi stavi u glavu, ukoliko zeni nije prioritet potomstvo, ona ga nece ni imati ni ako bude bogata jer joj samo smeta, ne bi mogla da sa malom dijecom putuje po svijetu gdje joj padne na pamet izmedju ostalog, sve ide iz glave, iz sistema vrijednosti nekog covijeka.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, kordun рече

ja sam procitao argumente ne gladi, neg umiranja od gladi, povrati se malo ako ne vjerujes pa procitaj i sama, posebno tamo gdje si stavila svoj amin.

ja sam namjerno pomenuo samostalnost i teznju za ravnopravnoscu jer je to najveci ubica nataliteta danas, dok se djevojka izbori sa skolama i karijerom prosao joj voz za zdravo potomstvo, onda sad zavisi kako koju strefi ona kriza sa majcinskim instiktom, pa onda ide po klinikama, pa na kraju na usvajanje tudjeg djeteta, sto cesto ruzno ispadne posto se 5 parova bori da usvoji isto dijete i slicne stvari, o tome nisi nista pricala jer nema veze sa ovom temom? 

niej problem glad i neimastina, losi uslovi, Isus je rodjen u pecini, nas Bog... problem su prioriteti koje zena sebi stavi u glavu, ukoliko zeni nije prioritet potomstvo, ona ga nece ni imati ni ako bude bogata jer joj samo smeta, ne bi mogla da sa malom djecom putuje po svijetu gdje joj padne na pamet izmedju ostalog, sve ide iz glave, iz sistema vrijednosti nekog covijeka.

Ajde ne troluj, već postaješ predvidljiv :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma da prema nekima ovde sve zena mora sama i sve od nje zavisi i od nje se ocekuje...ccc...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Mилена Трифковић рече

Ma da prema nekima ovde sve zena mora sama i sve od nje zavisi i od nje se ocekuje...ccc...

Čestitam ti udaju.

KAD ĆE DECAAAAA???? JE L SI VEĆ TRUUUUDNAAA? 12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala Natasa :)

Sve od Boga zavisi ja s tem nemam nista :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Mилена Трифковић рече

Hvala Natasa :)

Sve od Boga zavisi ja s tem nemam nista :)

 

Dobar odgovor :dobro:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Natasa. рече

KAD ĆE DECAAAAA???? JE L SI VEĆ TRUUUUDNAAA? 12:smeha:

Колико су само та питања (на која смо навикли да и не примећујемо) неваспитана и увредљива... :(

Правилан одговор је ***** *** *** ***!!!

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Grizzly Adams рече

Колико су само та питања (на која смо навикли да и не примећујемо) неваспитана и увредљива... :(

Правилан одговор је ***** *** *** ***!!!

Moram priznati da sam veoma srećna što nisam trpela taj pritisak ni pre udaje, a ni posle. Ili sam okružena pristojnim ljudima ili im je malo neprijatno zbog moje situacije.

Biće da je ovo drugo :smeh1:, ali familija je na mestu :dobro:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

20 hours ago, Mилена Трифковић рече

Hvala Natasa :)

Sve od Boga zavisi ja s tem nemam nista :)

 

Au!

Pod hitno neko da ti objasni kako se prave deca... ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 9/23/2016 at 17:18, GeniusAtWork рече

Она само прича оно што већина мисли (ко не верује, нека прочита коментаре: "Некада су сви имали по 4-5 деце и живели безбрижно на селу", "Данашње жене су патолошки себични хедонисти који само траже изговоре за своју лењост, како су наше бабе рађале по седморо деце и у каквим условима...", и тако даље). Тако да њена изјава није ништа ни ново ни занимљиво.

topic closed.

Mada je veci merak citati kad dodjes na temu posle 10ak strana i srocis 'nako, profi. :D

Измењено од Џуманџи

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...