Jump to content

Усвајање деце од стране хомосексуалних парова


Препоручена порука

AleksandraB

Ljudi su kulturno evoluirali u odnosu na zivotinje, to sam samo naveo. Ukoliko imas jedno zdravo odgojeno dijete o homo vezama, a ima ih, ne znam u cemu je problem. Isti problemi se javljaju kod svih usvajatelja bez obzira na pol, ali ne znam jesu li to razlozi da se zabrani usvajanje bilo kome?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 564
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

2 minutes ago, Ronald рече

Stvar je da se vidi da li mogu podici mladunce, mada to i nije nesto s obzirom da imamo slucajeva da lavice odgajaju plijen. Ti se brines za ugrozenost pingvina, pa trebamo li sve zivotinje izuzeti iz svih mogucih istrazivanja?

Може на пацовима,  њих не мањка. Друго,  ово нису урадили због било каквог истраживања већ због промоције геј активиста. Добро их нису обукли и у костимчиће дугиних боја. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12 minutes ago, Ronald рече

Ti se brines

Не, не бринем се ја за угроженост пингвина, немој опет да улећемо у изврнуту причу, што имаш обичај да радиш.

Свако може да подигне младунце, имамо безброј примера у некаквим ванредним околностима када се такве ствари догоде и међу различитим врстама. С тим што не би могао мужјак да подигне младунче које сиса, једноставно, природно, не би могао.

12 minutes ago, Ronald рече

trebamo li sve zivotinje izuzeti iz svih mogucih istrazivanja?

Па у принципу ја јесам против истраживања на животињама, нарочито приглупих, и неоправданих као што су експерименти на животињама где их урнишу да би видели која крема за скидање шминке мање пече очи, али то је друга тема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, -Владимир- рече

Може на пацовима,  њих не мањка. Друго,  ово нису урадили због било каквог истраживања већ због промоције геј активиста. Добро их нису обукли и у костимчиће дугиних боја. 

Ma to i nije toliko drasticno, koliko je tesko da zivotinja gladna podize i stiti plijen. Nisu uradili zbog promocije, vec su eksperimentisali, niko nije znao kako ce se ponasati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Зосима рече

Њима не,јер просто имају неки поремећај,па не могу имати децу, али гејеви су здрави и нормални,све научне студије су то доказале!

 

Па јесу. Чињенице су чињенице.

1 hour ago, florenntina рече

Ево још неколико:

( дјеца нису никако оштећена због хомосексуалних родитеља ) http://qz.com/438469/the-science-is-clear-children-raised-by-same-sex-parents-are-at-no-disadvantage/

( исто ) http://whatweknow.law.columbia.edu/topics/lgbt-equality/what-does-the-scholarly-research-say-about-the-wellbeing-of-children-with-gay-or-lesbian-parents/

( исто ) http://journalistsresource.org/studies/society/gender-society/same-sex-marriage-children-well-being-research-roundup

Док са друге стране има овај чланак који каже "хомосексуални родитељи нису најбоља ствар за дјецу" ( само што нигдје се не спомиње да су штетни изравно по дјецу ). Позива се додуше на једну студију која је нашла већи број одраслих особа који су одгајани у геј породицама да имају веће нивое депресије касније у животу, након 20 и неке године, док су потпуно обрнуто, као дјеца и тинејџери имали много мање нивое депресије од остале дјеце. Једини аргумент који сам по себи има смисла и који не потребује доказивање је тврдња да је хетеросексуална породица најбоља за дјецу ( јер дијете потребује мушког и женског узора у животу ), али то не значи да је хомосексуална породица лоша ( него само да није у истој равни са хетеросексуалном ):

http://thefederalist.com/2016/07/06/another-study-finds-same-sex-parenting-isnt-best-for-kids/

И у том чланку се спомиње извјештај америчког Министарства здравља који има око 130 страница, па ако некога занима ево да може читати:

https://www.childwelfare.gov/pubPDFs/fatherhood.pdf

Дакле ево са обије стране аргументи, умјесто испразник изјава. И све ово само са прве странице када се потражи у Гуглу. Мош мислит!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Ronald рече

to sam samo naveo.

Ја сам само прокоментарисала то што си ти само навео...

Нисам коментарисала људе, а ти вероватно знаш зашто си своју причу о људима желео да појачаш овим "животињским" примером.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

40 minutes ago, Џуманџи рече

Црквени - да, грађански није.

Ne postoji gradjanski brak, postoji gradjanski ugovor/dogovor, registracija zajednickog zivljenja. Brak je crkveni, ili nije brak.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тешко је заузети генералан став јер никад не можемо бити сигурни да би детету било горе код сваког геј пара него код сваког стрејт пара или у сваком дому за незбринуту децу. Све и да се докаже да одрастање у геј паровима утиче на то да и та деца постану геј (није ми познато да је ишта слично утврђено), ја бих више волео да видим нормалну геј особу него стрејт особу упропаштену ограниченим могућностима државе да се брине о деци без старања. Треће, пре него што човек заузме чврст и коначан став, препоручио бих да се добро упозна са условима у којима одрастају деца по домовима у Србији.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, АлександраВ рече

Не, не бринем се ја за угроженост пингвина, немој опет да улећемо у изврнуту причу, што имаш обичај да радиш.

Свако може да подигне младунце, имамо безброј примера у некаквим ванредним околностима када се такве ствари догоде и међу различитим врстама. С тим што не би могао мужјак да подигне младунче које сиса, једноставно, природно, не би могао.

Па у принципу ја јесам против истраживања на животињама, нарочито приглупим, и неоправданим као што су експерименти на животињама где их урнишу да би видели која крема за скидање шминке мање пече очи, али то је друга тема.

Ali mi smo evoluirali Kulturno i mozemo podici mladunce i bez dojenja, to je razlika. Pa jedes li zivotinje, posto ti meso i ne treba, postoje alternative, jaja, mlijecni proizvodi itd., posto si protiv maltretiranja zivotinja?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, АлександраВ рече

 

Primećeno je da su tri para mužjaka pingvina pokušala da se pare i da izlegu mladunčad od – kamenja.

Zoološki vrt je ubacio četiri ženke s namerom da umnoži pripadnike ove ugrožene vrste ptica, ali je ubrzo napustio plan, nakon protesta aktivista za prava homoseksualaca, koji su ih optužili za mešanje u život ovih pingvina. Šestoro "gej" pingvina ostalo je u zoološkom vrtu, među kojima i Z i Vilpunkt, koji sada odgajaju mladunče zajedno.

http://www.blic.rs/slobodno-vreme/zanimljivosti/gej-pingvini-odgajaju-usvojeno-mladunce/wrvwegc

Ми смо као народ још добри испали након свега што нас је снашло. Ипак немамо овакве генијалце :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

47 minutes ago, Зосима рече

Ако узмемо у обзир ,а све нове студије су то доказале,да је хомо нормална,здрава појава одређена генима и ко зна чега још, онда нека на исти такав начин ,тј природан и нормалан дођу до деце рађањем,а не усвајањем!

:dobro:

Цитат

Bearing a child is still one of the most dangerous things a woman can do. It’s the sixth most common cause of death among women age 20 to 34 in the United States

Compared to other primates, human infants are born ridiculously underdeveloped; they can’t do much more than suck and scream.

The death rate in the overall population started dropping at the end of the 1800s, and it dropped most dramatically during the first few decades of the 20th century.

130906_TL_MaternalMortalityChart.png.CRO

 

Толико смрти у "нормалном и прородном"... 

Извор (слике) и остатак текста: http://www.slate.com/articles/health_and_science/science_of_longevity/2013/09/death_in_childbirth_doctors_increased_maternal_mortality_in_the_20th_century.html

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 minutes ago, Ћириличар рече

Па јесу. Чињенице су чињенице.

Ево још неколико:

( дјеца нису никако оштећена због хомосексуалних родитеља ) http://qz.com/438469/the-science-is-clear-children-raised-by-same-sex-parents-are-at-no-disadvantage/

( исто ) http://whatweknow.law.columbia.edu/topics/lgbt-equality/what-does-the-scholarly-research-say-about-the-wellbeing-of-children-with-gay-or-lesbian-parents/

( исто ) http://journalistsresource.org/studies/society/gender-society/same-sex-marriage-children-well-being-research-roundup

Док са друге стране има овај чланак који каже "хомосексуални родитељи нису најбоља ствар за дјецу" ( само што нигдје се не спомиње да су штетни изравно по дјецу ). Позива се додуше на једну студију која је нашла већи број одраслих особа који су одгајани у геј породицама да имају веће нивое депресије касније у животу, након 20 и неке године, док су потпуно обрнуто, као дјеца и тинејџери имали много мање нивое депресије од остале дјеце. Једини аргумент који сам по себи има смисла и који не потребује доказивање је тврдња да је хетеросексуална породица најбоља за дјецу ( јер дијете потребује мушког и женског узора у животу ), али то не значи да је хомосексуална породица лоша ( него само да није у истој равни са хетеросексуалном ):

http://thefederalist.com/2016/07/06/another-study-finds-same-sex-parenting-isnt-best-for-kids/

И у том чланку се спомиње извјештај америчког Министарства здравља који има око 130 страница, па ако некога занима ево да може читати:

https://www.childwelfare.gov/pubPDFs/fatherhood.pdf

Дакле ево са обије стране аргументи, умјесто испразник изјава. И све ово само са прве странице када се потражи у Гуглу. Мош мислит!

Cirilo provjeri kritiku Ragnerusovog rada koga je Flor postavila, ima ih dosta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Ronald рече

Ali

Али!

Ти си убацио животиње у причу, покушавајући да аргументујеш и појачаш своју тврдњу.

Не шири сада у том правцу.

5 minutes ago, Ronald рече

Pa jedes li zivotinje, posto ti meso i ne treba, postoje alternative, jaja, mlijecni proizvodi itd., posto si protiv maltretiranja zivotinja?

Када сам ја рекла да ми месо не треба? Ти ћеш једној банаћанки да кажеш да јој месо не треба :)))

Ајд` да се не понављам, прочитај поново шта сам написала.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, ово ми личи на лажну дилему - ако погледамо људе око себе, закључићемо да има много лоше васпитаних људи, иако гејеви код нас никад нису усвајали децу. Има доста и гејева када смо код тога као и људи који варају своје жене, запостављају своју деци и сл, хоћу рећи којима то што су расли поред мајке и оца није ништа помогло да поштују породичне вредности и брак као "посебан однос жене и мушкарца".

Према томе, све док би се поштовали критеријуми ко може да усвоји дете, ако би ти критеријуми били добро осмишљени, прилично би било неважно да ли децу усваја геј или стрејт пар. Јер онда не би могли да се деси да децу усвоје индоктринирани људи који ће деци агресивно наметати своју визију света.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

1 hour ago, Срђан Шијакињић рече

Тешко је заузети генералан став јер никад не можемо бити сигурни да би детету било горе код сваког геј пара него код сваког стрејт пара или у сваком дому за незбринуту децу. Све и да се докаже да одрастање у геј паровима утиче на то да и та деца постану геј (није ми познато да је ишта слично утврђено), ја бих више волео да видим нормалну геј особу него стрејт особу упропаштену ограниченим могућностима државе да се брине о деци без старања. Треће, пре него што човек заузме чврст и коначан став, препоручио бих да се добро упозна са условима у којима одрастају деца по домовима у Србији.

Проблем је што се о овоме говори увијек категорички и у апсолутном смислу ( као да је сваки геј пар добар, или као да је сваки стерт пар бољи од свиј геј парова у овом питању ). Неке биолошке и психолошке предности и потребе може испунити само хетеросексуална проодица, али ни то није апсолутно тако у сваком случају ( примјер лош стерјт пар насупрот доброг геј пара, у смислу пружања пажње дјетету и сл. ). Али заиста је неоправдано мислити да је сваки геј пар аутоматски лош по дјецу. Чудна ли чуда, постоје и нормални гејеви, они који су у свему исти као и остатак људи осим по томе ко им се свиђа и нигдје није нађено да би они да претварају дјецу у гејеве ( иако сигурно има таквих случајева ) или да дјеца одрастају са диспропорционално лошијим карактеристикама од својих вршњака ( једино до сада што сам нашао о томе је оно малоприје што поставих, али и то ми је некако климаво. Од свих ствари нашли су само депресију, која дрма читаво становништво због савременог ритма живота. Сумњиво ми изгледа као изузетно пристрасно, но не бих смјео дати коначну оцјену опет ).

Хајд да се ту не сложим са тобом, јер ја бих радије видјео дијете у породици која јој може пружити најбоље могуће васпитање, одрастање и услове за одрастање, него да му буде негирана таква породица, геј или стрејт. Има гејева који би били лоши родитељи, као што има и стрејт и ту се већ гледа од случаја до случаја.

1 hour ago, АлександраВ рече

Када сам ја рекла да ми месо не треба? Ти ћеш једној банаћанки да кажеш да јој месо не треба :)))

Ајд` да се не понављам, прочитај поново шта сам написала.

Све је добро док ниси вегун :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...