Jump to content

Британија изгласала: напуштамо ЕУ!

Оцени ову тему


А где смо ту ми?  

43 члановâ је гласало

  1. 1. Како ће се излазак Британије из ЕУ одразити на Србију?

    • Добро
      12
    • Лоше
      5
    • Не мења се ништа посебно у Србији
      26


Препоручена порука

1 hour ago, Paradoksologija рече

Kako će se ovde odraziti? Ako mogu da probam da predviđam, dodatno će opasti podrška za EU, a time i za Vučićevu trenutnu politiku. To može dovesti do zaokreta u desno i ka Rusiji - s Vučićem ili bez njega.

Вараш се.

Вучић највише гласача има у руралним деловима Србије, а њих реално заболе за ЕУ, а не трзају се много ни на Русију.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Justin Waters рече

...vec par politicara i ekonomista poput Feridza i Dzonsona i oni su da bi uspjeli u svom naumu vrsili propagandu na birace plaseci ih migrantima i nad. 

 

Izgleda da nisu imali tezak zadatak... https://en.wikipedia.org/wiki/Rotherham_child_sexual_exploitation_scandal

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, RYLAH рече

Није никаква теорија завере, него континуитет институција и институционалне меморије од скоро хиљаду година. То је нешто чиме ниједна друга земља на свету не може да се похвали. Код нас се институције изнова праве на сваких двадесетак година, зато смо ми ту где смо. У јаким државама попут Енглеске моћ не почива у једном човеку, а пропагандна машинерија такође није у рукама једног човека, односно мале групе људи. Зато су временом научили и да каналишу консензус до ког у мањој или већој мери дођу, као што су то овде урадили, или што су урадили у случају шкотског референдума.

Pazi, slažem se sa mnogim stvarima koje si izneo, samo i dalje ne shvatam ko su to 'oni'.

 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

38 minutes ago, RYLAH рече

Али да Енглези буду ирационални, посебно у овако стратешким стварима, наивно је и помислити.

Нарочито су рационални кад попију мало...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

42 minutes ago, RYLAH рече

Не верујем да су Енглези дозволили себи да гласају емотивно. Да им из неког разлога не иде на руку да изађу из ЕУ, не би изашли. Наштимовали су нешто далеко теже - шкотски референдум. Што се тиче енглеске економије и фунте, оне су већ две или три деценије, откако их "спасила" Маргарет Тачер, у слободном паду. Спољни дуг им је око пет хиљада милијарди фунти, а дефицит им је до 2010. године све време био по најмање сто двадесет милијарди фунти, и то после Браунових жестоких резова у државној администрацији. Значи, и у ЕУ им нису баш цветале руже. Наравно, њихово нецветање и наше нецветање нису никако исто, ал да сад причамо о њима.

Највероватније да су све бацили на папир и да су сконтали да је златно доба ЕУ прошло, да ЕУ од сад служи да сервисира дугове и попуњава буџете посрнулих чланица, па су одлучили да изађу. Али да Енглези буду ирационални, посебно у овако стратешким стварима, наивно је и помислити.

Управо су шкотски референдум саботирали останком у ЕУ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 minutes ago, Paradoksologija рече

Pazi, slažem se sa mnogim stvarima koje si izneo, samo i dalje ne shvatam ko su to 'oni'.

 

Ja koliko razmujem Rileta ti "oni", nije ni jedan covjek, niti grupa oligarha kako smo naviknuti u banana drzavama, vec jedna odredjena kriticna masa ljudi iz svih slojeva koji postoje u jakim i institucionalizovanim nacijama poput Engleske. To je ona kriticna masa o kojoj se cesto vodi debata da nepostoji u Srbiji koja bi donijela promjene. Slazem se sa Riletom u tome, da nije tako onda bi se ostvarile one prognoze teoreticara zavjere o namjestenom referndumu u korist ostanka. Pitanje je samo da li brexit donosi stetu ili korist. Da li su ti koji su uticali u kampanji da prevagne broj glasaca za Brexit pogijersili u sovjim procjenama i kalkulacijama ili nisu. Ja mislim da jesu, vidjecemo se sad sta ce vrijeme donijeti. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

35 minutes ago, Paradoksologija рече

Ček', koju tačno teoriju zavere ovde čitam kod tebe?

Ko odlučuje o tome šta je 'interes' Engleske i koju propagandu da vrši? Ko ima najveću moć da vrši propagandu? Kameron je bio za ostanak, a za izlazak najviše desničarski opozicionari. Misliš da premijer nema veze sa odlučivanjem o interesu države i nema moć da vrši uticaj - ko onda ima? Ozbiljno pitam i spremna sam da saslušam, ali ne mogu da zamislim odgovor unapred. 

Не треба сметнути с ума да је краљица била за излазак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

19 minutes ago, Paradoksologija рече

i dalje ne shvatam ko su to 'oni'.

Rylah zna znanje.Sve podpisujem.Pogotovo ovaj zadnji komentar oko kolektivne memorije :) Oni su Interesna grupa,korporacija.Ekonomija.Ista je prica i sa njihovim istocnim kolegama iz Kremlja.Prosli su i fasisti,i komunisti,i liberali,i demokrate,ali ima ljudi koji su konstantno tu.Price o desnicarima i liberalima su za djecu i za masu.Na to se lozis dok si mlad.To se zove sistemski rad na geopolitickim ciljevima. I na zalost nama nije svojstven jos od Obrenovica.I verovatno nikad nece biti. :) Ako ko ima njuha za te stvari to su Englezi. Lova pre svega bajo moj. Nek im je sa srecom. 

What on earth can you do with a degree in theology?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Жељко рече

Не треба сметнути с ума да је краљица била за излазак.

Разумем, жена не жели своју будућност да проведе у тако наказној творевини као што је ЕУ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Justin Waters рече

Pomalo sam iznenadjen time da su mahom stariji ljudi glasali. U toku referenduma za Skotsku nezavnost, mahom su stariji glasali za uniju, a mladji za nezavisnost. Obrni okreni, opet starkelje odlucuju od buducnosti onih mladjih cak i onda kada je izlaznost izuzetno velika, skoro 70% je glasalo. 

Zelim im da bude onako kako su izglasali, samo se nadam da ce Skoti dobiti opet referendum i ovaj put izaci, a sjeverni Irci se pripojiti Irskoj. London bi utoliko bio fer. Do ovog referenduma podrzavao sam uniju, ali sad ce mi biti drago ako Skoti i Irci ovaj put uspiju. Gubitaka ce sigurno biti vise nego dobitaka, povlacenje mnogih finansijskih institucija i odliv kapitala ce sigurno usljediti. Nevjerujem da ce rezim slobodne trgovine Britanije sa EU biti ugrozen. Ako BiH i Srbija mogu imati slobodnu trgovinu utoliko ce je imati i Britanija ma kakav bila velika ili mala. 

 

Moguce da ovo povuce okidac jer,  55% Francuza podrzava izlazak, medjutim izlazak se podrzava ne zbog oslobadjanja od ogromnih nameta EU vec zbog jacanja nacionalizma u tim zemljama i ekspanzije desniarskih stranaka. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Justin Waters рече

Da li su ti koji su uticali u kampanji da prevagne broj glasaca za Brexit pogijersili u sovjim procjenama i kalkulacijama ili nisu. Ja mislim da jesu, vidjecemo se sad sta ce vrijeme donijeti. 

Тешко да су погрешили.

Немци покушавају да се отргну из загрљаја Амера и отворено су у Петровграду ових дана говорили ( мислим Немци су говорили) да им је наметнута од стране Амера антируска политика само донела штету на свим пољима и да ће кренути у санирање те штете. Амери с друге стране тешко да ће дозволити руско-немачки дил. Све у свему окуваће се још жешће. У таквој једној ЕУ која подсећа на период пред Други светски рат, нису Енглези глупави што су решили да је напусте. + да се не лажемо ипак су њима ближи Амери и по интересима и по култури и по политици него Немци и ЕУ.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Jakov Edeski рече

Pogotovo ovaj zadnji komentar oko kolektivne memorije :)

Још само да објасните ти и Риле где се тачно и како чува та хиљадугодишња колективна меморија. Али пази не апстрактан одговор типа ”институције”, већ тачан и прецизан механизам који ће да предвиди да ће нека ствар X од пре хиљаду година да се некако материјализује у глави данашњег младог човека из Лондона.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...