Jump to content

890. мхе на аеродрому Батајница прославила Крсну славу. Освештан нови хангар


Препоручена порука

25 minutes ago, Иван ♪♫ рече

Naravno da nisi, jer ja to nisam ni rekao, pročitaj gore šta je napisano, napravio si provokaciju potpuno moralno i istorijski neprimerenom paralelom. Komunisti su progonili hrišćane, hrišćani nisu njih. Izjednačio si žrtvu i dželata što je ultimativna uvreda.

Nisam izjednačio. A takođe, ako pričamo o istoriji (ne znam zašto) hrišćani su progonili ateiste, muslimane, druge hrišćane (jeretike), razne nehrišćane, pa i komuniste. Zaista ne znam odakle ti ideja da ste vi samo žrtve i to u toj meri da ne smeju ni poređenja da se prave i da je i samo pominjanje vas i komunista u bilo kom kontekstu osim kao žrtve i dželata ultimativna uvreda.

 

Цитат

ozbiljno i bullshit u istoj rečenici? kalibriši bullshit detector

Znaš i sam kao pravnik da je to privilegija, a ne prisila. 

 

Hajde prebroj koliko puta sam na ovoj temi napisao da ne govorim o prisili. Bullshit detektor i dalje kalibriran.

 

Цитат

Ne namećeš, iznosiš mišljenje, već sam rekao da ateisti puritanci i militantni antiteisti ,,bi nametali", i to otvoreno kažu. A pomenuo sam to u odgovoru tebi jer si uporno insistirao protiv nečega što nikoga ne ugrožava, a predstavlja volju, slobodu i privilegiju većine, ali uz dužno poštovanje slobode manjine.

Pa ne predstavlja dužno poštovanje manjine... naprotiv... a razloge sam već naveo.

Takođe, ne znam zašto si to pomenuo u odgovoru meni, pa i u tom kontekstu... to bi imalo smisla da ja namećem nekakve ateističke vrednosti koje bi jedna vojna jedinica trebalo da slavi... moja pozicija je da treba slaviti one vrednosti ili ličnosti koje su nam zajedničke...

Prosto, bez veze je da praviš lažne krajnosti. Ja nisam na suprotnom stanovištu tvojem, ne kažem da eskadrila treba da slavi npr. Dokinsa i Hičensa. Treba da slavi ličnosti i vrednosti koje su im svima zajedničke, a pravoslavni svetac to svakako nije... zar ne?

 

Цитат

Što ti smeta? Kad već nikoga ne ugrožava? 

Već sam detaljno više puta odgovorio na ovoj temi... pa da ne ponavljam...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, АлександраВ рече

Да, радим у државном сектору

 

Pa lako je vama da rostiljate preko privatnih ledja, hehehe:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не роштиљамо ми преко приватних леђа, уредно сакупимо паре (и ја учествујем зато што сам део колектива, иако постим, мада су колеге ок, купе ми неку посну клопу, чак смо ове године сви јели посне колаче због мене једне), не плаћа то држава. Одседим ја, није то проблем, ми се дружимо и то је ОК, тај пост сам написала помало револтирана сталним прозивањем око православља у Србији и колико ми угрожавамо остале. Није него. Знам људе који не славе славу али уредно користе тај слободан дан, чак са коментаром - охо баш ми легло, да се наспавам. Па брате ако си атеиста, зашто користиш тај дан? Још бирају коју славу да узму, у пролеће, у зиму, када би им легло. И ником ништа.

Што се тиче ширег контекста, нико се није бунио када се деци померио распуст да би био обухваћен католички Божић, па сада имамо да прво полугодиште траје 3,5 месеца а друго 5 месеци.

Ја радим у Министарству одбране и знам да се заиста поштују права свих. Честитамо једни другима празнике и живимо нормално. Цела се кухиња ангажује на припремању оброка по захтевима, нико није угрожен. Једна од бољих колегиница ми је муслиманске вероисповести. Поштујемо једна другу. Ово упливавање са стране типа да неко брани права некога ко то није ни тражио нити је угрожен и да стално паметује и подстиче лошу крв је сценарио који не доноси ништа добро.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

30 minutes ago, Avocado рече

Nisam izjednačio. A takođe, ako pričamo o istoriji (ne znam zašto) hrišćani su progonili ateiste, muslimane, druge hrišćane (jeretike), razne nehrišćane, pa i komuniste. Zaista ne znam odakle ti ideja da ste vi samo žrtve i to u toj meri da ne smeju ni poređenja da se prave i da je i samo pominjanje vas i komunista u bilo kom kontekstu osim kao žrtve i dželata ultimativna uvreda.

 

Hajde prebroj koliko puta sam na ovoj temi napisao da ne govorim o prisili. Bullshit detektor i dalje kalibriran.

 

Pa ne predstavlja dužno poštovanje manjine... naprotiv... a razloge sam već naveo.

Takođe, ne znam zašto si to pomenuo u odgovoru meni, pa i u tom kontekstu... to bi imalo smisla da ja namećem nekakve ateističke vrednosti koje bi jedna vojna jedinica trebalo da slavi... moja pozicija je da treba slaviti one vrednosti ili ličnosti koje su nam zajedničke...

Prosto, bez veze je da praviš lažne krajnosti. Ja nisam na suprotnom stanovištu tvojem, ne kažem da eskadrila treba da slavi npr. Dokinsa i Hičensa. Treba da slavi ličnosti i vrednosti koje su im svima zajedničke, a pravoslavni svetac to svakako nije... zar ne?

 

Već sam detaljno više puta odgovorio na ovoj temi... pa da ne ponavljam...

- jesi izjednacio

- istoriju si sam uvukao kada si uveo komuniste u priču

- zna se kako je vernima kod nas bilo u vreme komunista

- napisao si, citiram: da li sadašnja pravoslavna većina u Srbiji poštuje nepravoslavne kada državnim institucijama i organima propiše da slave slavu

dakle tako napisano ispade kao prisila, a nije, već privilegija

- manjina nije ugrožena, i to je uvažavanje; 

ne bi bilo uvažavanje da drugi očekuje da se odrekneš svojih vrednosti radi „uvažavanja"

- tvoj je stav da se slavi najveci zajednički delilac, ali eto ljudi tamo koji rade imaju drugačiji stav. Oni su cele ličnosti uvek pa i na poslu, a ne fragmenti. Tražiti NZD i to slaviti je besmisleno, jer su to fragmenti samo, koji sami za sebe nemaju smisla ni za koga

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 hours ago, АлександраВ рече

Не роштиљамо ми преко приватних леђа, уредно сакупимо паре (и ја учествујем зато што сам део колектива, иако постим, мада су колеге ок, купе ми неку посну клопу, чак смо ове године сви јели посне колаче због мене једне), не плаћа то држава. Одседим ја, није то проблем, ми се дружимо и то је ОК, тај пост сам написала помало револтирана сталним прозивањем око православља у Србији и колико ми угрожавамо остале. Није него. Знам људе који не славе славу али уредно користе тај слободан дан, чак са коментаром - охо баш ми легло, да се наспавам. Па брате ако си атеиста, зашто користиш тај дан? Још бирају коју славу да узму, у пролеће, у зиму, када би им легло. И ником ништа.

Што се тиче ширег контекста, нико се није бунио када се деци померио распуст да би био обухваћен католички Божић, па сада имамо да прво полугодиште траје 3,5 месеца а друго 5 месеци.

Ја радим у Министарству одбране и знам да се заиста поштују права свих. Честитамо једни другима празнике и живимо нормално. Цела се кухиња ангажује на припремању оброка по захтевима, нико није угрожен. Једна од бољих колегиница ми је муслиманске вероисповести. Поштујемо једна другу. Ово упливавање са стране типа да неко брани права некога ко то није ни тражио нити је угрожен и да стално паметује и подстиче лошу крв је сценарио који не доноси ништа добро.

Zezao sam te za roštilj, a mislio na plate, pošto imamo skoro milion ljudi u javnom sektoru i bar pola njih koji luftiraju. Naravno ne mislim da si i ti takva. Avokado je u pravu zasto onda ne unijeti i praktikovati zelje svih kako bi se zadovoljili interesi  onih gradjana koji imaju različita religijska ubjedjenja, ali i onih koji nisu uopšte religiozni. Pa zato što se to ne bi moglo ostvariti pošto interesi jednih isključuju interese drugih, i jedina mogucnost koja će zadovoljiti interese svih jeste isključenje religijskih obreda i njihovo svodjenje na individualnu osnovu čime bi se praktikovala sekularnost, a ne ovako podrivala na svakom mogućem koraku pozivajući se na nekakve statistike kada treba dokazati da je ovo pravoslavna zemlja i da volju većine da prihvate ateisti i agnostici. Naravno da ne trebaju i svako treba da se bori, a prije svega hriscani kako bi slabosti demokratije bile ograničene ustavom, jer se u budućnosti sve može okrenuti. Sad neko može da kaže kako ateistima ništa ne znaci slavljenje slave, osvestavanje prostora itd., ali to nije u pitanju već jasno odvajanje države i crkve i bilo koji je druge religije jer je to jedini način da interesi i želje svih gradjana budu zadovoljeni.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

14 hours ago, Avocado рече

Ne vredi... :)

Neka, neka, samo ti veruj kako si prosvećeniji i u shvatanjima iznad svakoga ovde, pa ti onda s nama ne vredi razgovarati, jer ne prihvatamo tvoje po automatizmu. A ne prihvatamo jer izvrćeš stvari, čas ovako, čas onako, kako ti odgovara, i uvlačiš nevezane teme (kao ono sa komunistima, a onda to isprojektuješ meni, naravno, tako to uvek ide), i praviš se da nisi napisao ono što par piksela iznad piše crno na belo. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

20 hours ago, Иван ♪♫ рече

- jesi izjednacio

Nisam. Sve lepo gore piše. Poredio sam ignorisanje manjine, a ni jednog jedinog trenutka nisam napisao da je isto, izjednačeno, podjednako, itd. A slobodan si da me demantuješ nekim citatom, kao što sam reče, piše gore "crno na belo".

Razumem da ti je to bitno za tvoj kontra-napad iako je on glup svakako jer:

1.niste samo bili žrtve, šta više, veći deo istorije ste bili dželati...

2. a čak i da jeste samo bili žrtve, to ni na koji način ne može da opravda loše postupke u sadašnjosti... 

 

Цитат

- zna se kako je vernima kod nas bilo u vreme komunista

Zna se. Pa?

 

Цитат

- napisao si, citiram: da li sadašnja pravoslavna većina u Srbiji poštuje nepravoslavne kada državnim institucijama i organima propiše da slave slavu

dakle tako napisano ispade kao prisila, a nije, već privilegija

 

Ne znam u kom univerzumu to tako ispadne...  ali u ovom "nepoštovanje" i "prisila" nisu sinonimi.

Takođe, na koji način se privilegovanje jedne verske zajednice u državnoj insistuciji uklapa sa ovom Ustavnom normom: "Crkve i verske zajednice su ravnopravne i odvojene od države." Odakle ti ideja da je to privilegovanje u redu?

 

Цитат

- manjina nije ugrožena, i to je uvažavanje; 

ne bi bilo uvažavanje da drugi očekuje da se odrekneš svojih vrednosti radi „uvažavanja"

A ko je tražio da se odrekneš svojih vrednosti? Koje su to tačno vrednosti? Jel služenje vojske u jedinici koja nema svoju slavu nepravoslavno???
 

Цитат

- tvoj je stav da se slavi najveci zajednički delilac, ali eto ljudi tamo koji rade imaju drugačiji stav. Oni su cele ličnosti uvek pa i na poslu, a ne fragmenti. Tražiti NZD i to slaviti je besmisleno, jer su to fragmenti samo, koji sami za sebe nemaju smisla ni za koga

 

Ma naravno da to što su ljudi cele ličnosti, a ne fragmenti opravdava da se umesto zajedničkog uzme nešto što pripada samo jednima, a nespojivo je sa uverenjima drugih... sasvim logično i ispravno...
 

Цитат

Neka, neka, samo ti veruj kako si prosvećeniji i u shvatanjima iznad svakoga ovde,

 

 :)  Odakle ti ideja da ja verujem da sam prosvećeniji od svakog ovde?

Ne mislim da je prosvećenost ako npr ti, Muramasa i ja putujemo u Grčku i ja mu kažem da ne stavi na kola nalepnicu na kojoj piše "ateisti na putu u Grčku" jer to nije lepo prema tebi bez obzira što smo mi u većini... nije to prosvećenost... samo elementarna pristojnost i obzir prema drugima....

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 5/13/2016 at 21:01, Плутон рече

калибрисан*

Jeste češće u istočnoj verziji zajedničkog nam svima ovde jezika, ali 'kalibrirati' nije neispravno čak ni vo serdcu Serbije.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, Avocado рече

Nisam. Sve lepo gore piše. Poredio sam ignorisanje manjine, a ni jednog jedinog trenutka nisam napisao da je isto, izjednačeno, podjednako, itd. A slobodan si da me demantuješ nekim citatom, kao što sam reče, piše gore "crno na belo".

ajde ne vrdaj više: https://pouke.org/forum/topic/43122-890-мхе-на-аеродрому-батајница-прославила-крсну-славу-освештан-нови-хангар/?do=findComment&comment=1451223

 

odvalio si kranje ružnu stvar, i sad ili povuci ili potvrdi, a ne da skrećeš na nešto potpuno drugo

4 hours ago, Avocado рече

Razumem da ti je to bitno za tvoj kontra-napad iako je on glup svakako jer:

kulturno nema šta...

4 hours ago, Avocado рече

1.niste samo bili žrtve, šta više, veći deo istorije ste bili dželati...

1. Sam si se pozvao na komuniste, eno ti gore, i na određeni deo istorije, koji si potpuno bez ikakvog smisla i provokativno ubacio u priču (a onda meni rekao kako ubacujem nepovezane stvari)... ma bravo... 

2. Koji to ,,mi". To što je bilo ludaka kroz istoriju , ne daje ti za pravo da sve ,,nas" etiketiraš kao ,,dželate". A ne bi ti se svidelo kad bi našli nekog najgroznijeg ateistu u istoriji, pa vas sve etiketirali?  Al' kao da je to nešto novo u antiteističkom nastupu. 

3. I time opravdavaš šta? 

 

4 hours ago, Avocado рече

2. a čak i da jeste samo bili žrtve, to ni na koji način ne može da opravda loše postupke u sadašnjosti... 

O čemu ti pričaš... I kakve veze sa životom to ima... Ta proslava slave, meni ne smeta, forumašima ne smeta, onim ljudima tamo što rade ne smeta, nikome ne smeta, samo tebi smeta, e pa žao mi je, šta da ti radim.

 

4 hours ago, Avocado рече

Zna se. Pa?

Pa baš te briga, znam, to si pokazao, na žalost, inače ne bi pisao tako.

 

4 hours ago, Avocado рече

Takođe, na koji način se privilegovanje jedne verske zajednice u državnoj insistuciji uklapa sa ovom Ustavnom normom: "Crkve i verske zajednice su ravnopravne i odvojene od države." Odakle ti ideja da je to privilegovanje u redu?

Pa jesu ravnopravne. A ti si pravnik pa potvrdi.

Ne može čovek kad ide na posao da ostavi svoje vrednosti kući. On je hrišćanin, ili musliman, ili budista, svuda. Jer to je deo njegove ličnosti. Ne možeš ga terati da svoje vrednosti krije, jer to je već represija, a ako ne krije da mu ponašanje proglasiš neustavnim. To su upravo komunisti radili.

 

4 hours ago, Avocado рече

A ko je tražio da se odrekneš svojih vrednosti? Koje su to tačno vrednosti? Jel služenje vojske u jedinici koja nema svoju slavu nepravoslavno???

Pa ti tražiš. Ili zastupaš stanovište, da se blago izrazim. Njima tamo, pilotima, ne smeta, a ti se našao da ti smeta, koji niti tamo radiš, niti ćeš ikada kročiti tamo, nit te se uopšte tiče kako se oni druže.

 

4 hours ago, Avocado рече

Ma naravno da to što su ljudi cele ličnosti, a ne fragmenti opravdava da se umesto zajedničkog uzme nešto što pripada samo jednima, a nespojivo je sa uverenjima drugih... sasvim logično i ispravno...

Tim ,,drugima" ne smeta, i svako može odvojeno da vrši svoje obrede. To što ti pričaš je pravljenje homogene mase. Nešto slično su komunisti radili sa ,,bratstvom i jedinstvom", eto to je npr. jedna zajednička vrednost, ali niko nije smeo da bude svoj. Nadam se da je jasno koliko je štetan takav sistem.

 

4 hours ago, Avocado рече

Ne mislim da je prosvećenost ako npr ti, Muramasa i ja putujemo u Grčku i ja mu kažem da ne stavi na kola nalepnicu na kojoj piše "ateisti na putu u Grčku" jer to nije lepo prema tebi bez obzira što smo mi u većini... nije to prosvećenost... samo elementarna pristojnost i obzir prema drugima....

Pogrešna ilustracija. Ovako treba: sede prijatelji u kafani, gledaju svoja posla, lepo im je, veseli su. I u tom prilazi dušebrižni ateista, nepozvan, i počinje propoved: ,,Vi ne poštujete svog druga, kakav je to način da vi pijete pivo, dok on pije čaj. Ako on neće pivo, a ni vi nećete čaj, onda svi da pijete samo vodu! Jer tek to je poštovanje!" Ovi ga pogledaju i ne znaju dal' je smešno ili tragično.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Avocado

kao i što si sam rekao ne vredi, gubiš vreme.

pravi se da ne razume (barem se nadam da je tako).

 

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

55 minutes ago, Иван ♪♫ рече

Ne vrdam ja, već ti. Pitao sam te da citiraš jednu rečenicu koja bi potvrdila ono što si prethodno napisao i ne možeš da je nađeš... šta da ti radim...

 

Цитат

kulturno nema šta...

Šta je tu nekulturno?

 

Цитат

1. Sam si se pozvao na komuniste, eno ti gore, i na određeni deo istorije, koji si potpuno bez ikakvog smisla i provokativno ubacio u priču (a onda meni rekao kako ubacujem nepovezane stvari)... ma bravo... 

2. Koji to ,,mi". To što je bilo ludaka kroz istoriju , ne daje ti za pravo da sve ,,nas" etiketiraš kao ,,dželate". A ne bi ti se svidelo kad bi našli nekog najgroznijeg ateistu u istoriji, pa vas sve etiketirali?  Al' kao da je to nešto novo u antiteističkom nastupu. 

Jesam poredio sa komunistima, nisam napisao bez ikakvog smisla, ako ne razumeš smisao to je samo tvoj problem... tačnije, razumeš ti odlično smisao ali te žulja... pa si prešao u kontranapad koji otprilike glasi da ne smem da ni na koji način i ni u jednom kontekstu da poredim hrišćane sa komunistima jer su oni dželati a vi žrtve... sad kad sam ti ukazao na to da to nije tačno... sad ja generalizujem... mani se budalaština...
 

Цитат

3. I time opravdavaš šta? 

Nemam šta da opravdavam... bojim se da neko drugi to pokušava...

 

Цитат

O čemu ti pričaš... I kakve veze sa životom to ima... Ta proslava slave, meni ne smeta, forumašima ne smeta, onim ljudima tamo što rade ne smeta, nikome ne smeta, samo tebi smeta, e pa žao mi je, šta da ti radim.

Jel ti se često dešava da pomešaš "ja mislim ovako" sa "svi misle ovako"? Postoje profesionalci koji mogu da pomognu oko toga...
 

Цитат

Pa jesu ravnopravne. A ti si pravnik pa potvrdi.

Znači ovih par prethodnih puta kada si napisao da je "privilegija" to si lupetao... ili sad lupetaš da je "ravnopravnost"? Šta je od ta dva?

 

Цитат

Ne može čovek kad ide na posao da ostavi svoje vrednosti kući. On je hrišćanin, ili musliman, ili budista, svuda. Jer to je deo njegove ličnosti. Ne možeš ga terati da svoje vrednosti krije, jer to je već represija, a ako ne krije da mu ponašanje proglasiš neustavnim. To su upravo komunisti radili.

Pa ti tražiš. Ili zastupaš stanovište, da se blago izrazim. Njima tamo, pilotima, ne smeta, a ti se našao da ti smeta, koji niti tamo radiš, niti ćeš ikada kročiti tamo, nit te se uopšte tiče kako se oni druže.

Ako tebe ne mrzi da zaobilaziš odgovore, ni mene ne mrzi da ponovim: Koje su to tačno vrednosti? Jel služenje vojske u jedinici koja nema svoju slavu nepravoslavno???

 

Цитат

Tim ,,drugima" ne smeta, i svako može odvojeno da vrši svoje obrede. To što ti pričaš je pravljenje homogene mase. Nešto slično su komunisti radili sa ,,bratstvom i jedinstvom", eto to je npr. jedna zajednička vrednost, ali niko nije smeo da bude svoj. Nadam se da je jasno koliko je štetan takav sistem.

Ako jedinica ne slavi slavu onda je to pravljenje homogene mase? :aplauz::))12:smeha:

 

Цитат

Pogrešna ilustracija.

A šta je pogrešno u mojoj ilustraciji? (da pogađam/nagađam: to što ti znaš da bi ovo tebi bilo neugodno, a takođe "znaš" da nepravoslavnim vojnicima nije neugodno).

I još jedno: ako bismo zaista Muramasa, ti i ja putovali, da li bi sa moje strane bilo lepo i u redu da na kola nalepim nalepnicu "ateisti na putu u Grčku" ili bi to bilo nekorektno prema tebi?
 

Цитат

Ovako treba: sede prijatelji u kafani, gledaju svoja posla, lepo im je, veseli su. I u tom prilazi dušebrižni ateista, nepozvan, i počinje propoved: ,,Vi ne poštujete svog druga, kakav je to način da vi pijete pivo, dok on pije čaj. Ako on neće pivo, a ni vi nećete čaj, onda svi da pijete samo vodu! Jer tek to je poštovanje!" Ovi ga pogledaju i ne znaju dal' je smešno ili tragično.

Još od samog početka ove rasprave i više puta skrećem pažnju da se moje primedbe ne odnose na lične slobode... ja nemam ništa protiv da svako od njih vrši svoje verske obrede tj. "da jedni piju čaj, a drugi kafu" i to je razlog zašto je tvoja analogija pogrešna... koliko puta moram to da napišem da bi prestao da smaraš sa tim?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...