Jump to content

Smejanje i humor generalno - iz pravoslavnog ugla


Препоручена порука

Razlikuje li neko podsmeh od smeha? 

1 hour ago, sanja84 рече

meni generalno smejanje i kikoćenje smeta... baš je fuj..pogotovu u društvu kada se neko došaptava i kikoće- to mi je nekulturno u najmanju ruku.

Kakav si to covek ako ti tudji smeh smeta...

ok za podsmeh, to je jasno ali smeh generalno...ne razumem...ne_shvata

jesi li nekada razmisljala da ljudi koji se smeju u drustvu, recimo dvoje ljudi imaju neku svoju internu salu, nesto samo njihovo sto ih vezuje , licno i sto im izaziva smeh? To u velikom broju slucajeva nema veze sa drugima...moja sestra i ja imamo milion internih sala, dogodovstina na koje mozemo da se smejemo jos tri zivota...a ne podsmevamo se nikome...

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma dajte, pa smejemo se na svakoj službi. Dobro je to. Sećate li se teme crkvenjak? [emoji23]

Послато са E6653 користећи Pouke.org мобилну апликацију

  • Волим 1

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, sanja84 рече

Mislim da čovek može sam po sebi primetiti kad upada u ovaj greh..kad je onako veselo od srca, a kad je greh...meni generalno smejanje i kikoćenje smeta... baš je fuj..pogotovu u društvu kada se neko došaptava i kikoće- to mi je nekulturno u najmanju ruku.

Smeh je radost, naravno da mozes razlikovati salu i podsmeh ali kad iskljucis " mikroskope za telesne stvari" sto kaze o. Jovica onda upalis duhovne oci i svaka tvoja sala ne moze biti zlonamerna.

Nemoj mesati greh i kulturu. ?

  • Свиђа ми се 1

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, sanja84 рече

Doista čudan zar ne... :)

Ne. 

Poznajem prilican broj razocaranih ljudi kojima smeta tudj smeh i smeh uopste.

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Adelaida рече

Ne. 

Poznajem prilican broj razocaranih ljudi kojima smeta tudj smeh i smeh uopste.

Misliš da ima veze sa tim? Pa...ne znam, možda...

Čitala sam jednom o tom smehu u jednoj knjizi- ne sećam se kojoj inače bih je dala da i drugi pročitaju...dobro bi bilo za diskusiju...i baš je lepo opisano sve od početka do kraja...i posle toga sam počela drugačije da gledam na to... a i dosta se ljudi neiskreno glasno smeje i to me baš nervira ili terapija smehom u medicini...to je strašno...samo da vidiš na šta to liči... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Задње Време рече

еуфорично осећање радости кад добијемо неов скуп телефон, нова кола.

A euforicno osecanje kada dobijemo dete, kada postignemo licni uspeh u nekom polju u koje smo ulozili mnogo truda, kada neko nama blizak postigne uspeh...kada ta euforija nije zbog materijalnog? Mozemo li se, po tebi tada smejati i skakati od radosti u euforiji ili nas i tada djavo obmanjuje? 

Mozemo li se radovati svakom novom danu koji svane, zori, izlasku Sunca....

Mozemo li se radovati sto smo zivi i zdravi mi i nasi bliznji...mozemo li trcati i smejati se od srece ili cemo sedeti i razmisljati o prolaznosti zivota mrtvi i pre smrti, sivi i ubijeni u pojam, dok nam se misici na licu umesto osmeha grce u neprirodan kez nalik hijeninom osmehu? 

Mmm? 

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, sanja84 рече

Misliš da ima veze sa tim? Pa...ne znam, možda...

Čitala sam jednom o tom smehu u jednoj knjizi- ne sećam se kojoj inače bih je dala da i drugi pročitaju...dobro bi bilo za diskusiju...i baš je lepo opisano sve od početka do kraja...i posle toga sam počela drugačije da gledam na to... a i dosta se ljudi neiskreno glasno smeje i to me baš nervira ili terapija smehom u medicini...to je strašno...samo da vidiš na šta to liči... 

Generacijo, generacijo al ga ti komplikujes. ?

  • Хахаха 1

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, sanja84 рече

Čitala sam jednom o tom smehu u jednoj knjizi- ne sećam se kojoj inače bih je dala da i drugi pročitaju...dobro bi bilo za diskusiju...i baš je lepo opisano sve od početka do kraja...i posle toga sam počela drugačije da gledam na to...

O kom smehu? Mislis citala si o smehu generalno ili o vrstama smeha...ne razumem te.

O smehu se ne cita, nema upustva kako se smejati...ili si blagosloven zivotnom radoscu pa si nasmejan i smejes se ili jok...

Moje licno misljenje je da su ljudi koji se ne smeju razocarani a razocarenje vodi u uniniju...pa svako neka vidi gde je...

Kladim se da u paklu nema ni smeha ni osmeha...

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зипа кад је мане лако засмејати, дал деца дал грешке при појању...

Ту нема лажи нема преваре.

А што сам смејала кад била беседа о пророку Јони! Крије се човек под лист од тикве.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Задње Време рече

Људи мешају радост са еуфоричним осечањима попут заљубљености, смеха, еуфорично осећање радости кад добијемо неов скуп телефон, нова кола.

Има радост од Бога и радост која долази од ђавола.

Библија каже да у двору доброг господара и слуга је обучен једнако лепо као и син, па их је лако помешати. Е тако је ђавоља радост заоденута еуфоријом и смехом а радост која је по Богу тихом животном радошћу. која се огледа у осмеху који не напушта човека током целог дана. Радост по ђаволу је кратког даха, пар минута. А Радост која је по Богу стално прати човека као Божија благодат која испуњава његов живот.

Da, to je ta razlika....sto covek moze da vidi u sebi ako paznljivo i iskreno posmatra

tj da li je to cisti smeh ili je oblozen naslagama svega i svacega (gordosti, stavljanja drugima do znanja da nam je super, skrivenog podsmeha i slicno)

 

Cist smeh cisti dusu, nema veze gde te zadesio a nesikren ostavlja recke........

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Драгана Милошевић рече

Ma dajte, pa smejemo se na svakoj službi. Dobro je to. Sećate li se teme crkvenjak? emoji23.png

Послато са E6653 користећи Pouke.org мобилну апликацију
 

I secam se i citam stalno iznova, evo mi link na desku..i otplacem svaki put:))))))))))))))

Je l' to Zeljko bio autor??? I zasto nema vise????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...