Jump to content

Smejanje i humor generalno - iz pravoslavnog ugla


Препоручена порука

пре 5 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Христос се смејао.

Мислим да у Библији ниси могао да нађеш такав податак. 

Мудри људи се не смеју они се смеше осмехују јер су испуњени животном радошћу

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Задње Време рече

Мислим да у Библији ниси могао да нађеш такав податак. 

Мудри људи се не смеју они се смеше осмехују јер су испуњени животном радошћу

Чуј, волео децу а није се смејао...ма иди бре.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Чуј, волео децу а није се смејао...ма иди бре.

Ти не превиш разлику између смејања и осмеха који је израз љубави

Каква је разлика између дана и ноћи таква је и између осмеха и смејања

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Задње Време рече

Ти не превиш разлику између смејања и осмеха који је израз љубави

Каква је разлика између дана и ноћи таква је и између осмеха и смејања

Важи.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hor ruske crkve na balkonu, vreme pricesca....

"Tjelo Hristovo primiteeee..." u tenoru vodja hora, ja i novopridosli omladinac...vecina clanova hora odlazi na pricest

na smenu, zavisi koliko nas ima  po glasovima.

Vodja hora daje znak da on silazi, da nam previsoku intonaciju i ode...

 

Sunce upeklo pravo u glave nas dva visokomucenika...puuuno naroda na pricescu, pevanje ide neprestano ali nama dvoma vec zile iskocile na vratu od hvatanja visokog tona...tako, jedno pored drugog u jednom momentu se pogledamo i tad ukapiramo da je to sto radimo original razvucheno MJAUKANJE ..prsnem prvo ja u smeh, onda on, ostali nas pogledaju zgranuto, pa radoznalo..i nastave...

 

ja chucnula, ne mogu da uhvatim dah...pokushavali smo par puta da se ukljucimo ali odmah se cuje ono visoko MIJAOOUWWW i ne vredi..suza suzu stize...

:)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa sta da radimo? Veci deo zivota provodimo na tom balkonu, sluzbe kod zagranicnih Rusa duge, redovne, vanredne, pa imamo i nekoliko hoklica na balkonu...

ali kako se "setamo", narocito na vecernjoj, kad treba citati na smenu iz Mineja, cesto se desi da neko ne razmisljajuci sedne "u prazno"

u medjuvremenu neko drugi sklonio hoklicu da prodje:)))))))))))))

Ima radosti , osmeha ali ima i smeha.....onog zdravog sto procisti citava pluca i sto deluje kao zaraza na sve nas:)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, emilija рече

Pa sta da radimo? Veci deo zivota provodimo na tom balkonu, sluzbe kod zagranicnih Rusa duge, redovne, vanredne, pa imamo i nekoliko hoklica na balkonu...

ali kako se "setamo", narocito na vecernjoj, kad treba citati na smenu iz Mineja, cesto se desi da neko ne razmisljajuci sedne "u prazno"

u medjuvremenu neko drugi sklonio hoklicu da prodje:)))))))))))))

Ima radosti , osmeha ali ima i smeha.....onog zdravog sto procisti citava pluca i sto deluje kao zaraza na sve nas:)))

E bas si me nasmejala - hvala ti do neba! 

Pa to se trazi malo vedrine pod sivim oblacima! Ulepsa mi dan! :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Задње Време рече

Смејемо се кад се ругамо некоме истичући његову глупост а своју памет.

Смех је ђаво потурио као замену за радост која трајно испуњава биће онога ко уме да живи.

Mislim da si pobrkao ovde podsmeh sa osmehom i smehom.

Kada se rugamo onda se podsmevamo, to je " zao" smeh...

osmehujemo se kada smo radosni, kada nam je milo nesto ili neko 

a smejemo se kada je nesto bas smesno...duhovito i kada smo bas srecni zbog necega, tu nema niceg loseg. U smehu nema niceg loseg, naprotiv. Pogledaj malu decu kako se " slatko" smeju i kako se blazeno osmehuju...smeh i osmeh su radost zivota...i svaki akatist ima " radujte se" i na svakoj Liturgiji cuje se radujte se...pa kako se radovati ako se ne osmehujemo i smejemo?

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Adelaida рече

kako se radovati ako se ne osmehujemo i smejemo?

Људи мешају радост са еуфоричним осечањима попут заљубљености, смеха, еуфорично осећање радости кад добијемо неов скуп телефон, нова кола.

Има радост од Бога и радост која долази од ђавола.

Библија каже да у двору доброг господара и слуга је обучен једнако лепо као и син, па их је лако помешати. Е тако је ђавоља радост заоденута еуфоријом и смехом а радост која је по Богу тихом животном радошћу. која се огледа у осмеху који не напушта човека током целог дана. Радост по ђаволу је кратког даха, пар минута. А Радост која је по Богу стално прати човека као Божија благодат која испуњава његов живот.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na pocetku mog "horovanja" trebalo je savladati i ruski i crkvenoslovenski i secam se divnog momenta kad sam pocela da pojem i ja poneke delove tekstova

problem je sto je citanje islo dobro ali trebalo je jos vremena i rada da razumem sta sam procitala....

tako jedared na Vecernjoj vodja hora pokaza prstom na knjigu odakle da citam i ja krenem s tim sto je ispod teksta bila napomena kako treba citati

ja se unesem gordeljivo u melodiju vlastitog glasa pa otpojem uredno i NAPOMENU

tek kod zvezdice na kraju teksta skoci vodja i preklopi mi rukom tekst , tad i ostali , koji su spavali skontaju i krene opsti urnebes...................;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Liga Džentlmena рече

Radost je - smeh, kako bi bili radosni ako se ne bi smejali?

Mislim da čovek može sam po sebi primetiti kad upada u ovaj greh..kad je onako veselo od srca, a kad je greh...meni generalno smejanje i kikoćenje smeta... baš je fuj..pogotovu u društvu kada se neko došaptava i kikoće- to mi je nekulturno u najmanju ruku.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...