Jump to content

Може ли се веровати у Бога и имати поверења у теорију еволуције


Дејан

Препоручена порука

1 hour ago, kordun рече

bioelektrografija, znaci li ti taj pojam nesto dok se sprdas

Morao bih na edukaciju ili dve kod gospode Gorana Marjanovica i Ljuba Ristovskog pre negoli odgovorim...

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, drvce рече

Morao bih na edukaciju ili dve kod gospode Gorana Marjanovica i Ljuba Ristovskog pre negoli odgovorim...

ok, ali imas fizicara koji su napisali doktorsku disertaciju iz oblasti bioelektrografije, mnogi su mistifikovali te stvari, ali da se naucnici time bave, bave se

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Иван ♪♫ рече

e, ne mogu ja to citati, daj u jednoj recenici

 

Uf, i meni je nesto malo tesko sad ( nesto me maltretiraju sinusi ).

Valjda, je sustina, da Bog ili sam upravlja procesima TE ili je pustio samu TE da to odradi.

U svakom slucaju, kao da su, Bozije i TE stvaranje ( sveta i coveka )  na neki nacin kompatibilni.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Uf, i meni je nesto malo tesko sad ( nesto me maltretiraju sinusi ).

Valjda, je sustina, da Bog ili sam upravlja procesima TE ili je pustio samu TE da to odradi.

U svakom slucaju, Bozije i TE stvaranje ( sveta i coveka ) su na neki nacin kompatibilni.

Meni je to OK. I jedini nacin da vera ne bude u sukobu sa naukom. Ali ne samo kao racionalizacija ,,da ne bude u sukobu sa naukom", vec zato sto se bave potpuno odvojenim temama.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, kordun рече

ok, ali imas fizicara koji su napisali doktorsku disertaciju iz oblasti bioelektrografije, mnogi su mistifikovali te stvari, ali da se naucnici time bave, bave se

Ok, ali tvoj post je istinit.

  • Оплаках :)) 1

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Иван ♪♫ рече

Meni je to OK. I jedini nacin da vera ne bude u sukobu sa naukom. Ali ne samo kao racionalizacija ,,da ne bude u sukobu sa naukom", vec zato sto se bave potpuno odvojenim temama.

 

Ok.

Ja samo, odvajam, verski pogled ( i njegov unutrasnji kontekst kod stvaranja ) od TE ( nisam protiv nauke kao sistema ).

I, onda, i po savesti i razumevanju , mi je mnogo blizi kreacionizam i ID,  od TE.

To je, to.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, kordun рече

ok, ali imas fizicara koji su napisali doktorsku disertaciju iz oblasti bioelektrografije, mnogi su mistifikovali te stvari, ali da se naucnici time bave, bave se

Koji fizičar je napisao i odbranio doktorsku disertaciju iz oblasti bioelektrografije na nekom univerzitetu koji ne mora da bude prestižan, ali da je bar ozbiljniji od Megatrenda?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Bokisd рече

Ok.

Ja samo, odvajam, verski pogled ( i njegov unutrasnji kontekst kod stvaranja ) od TE ( nisam protiv nauke kao sistema ).

I, onda, i po savesti i razumevanju , mi je mnogo blizi kreacionizam i ID,  od TE.

To je, to.

Ti upotrebljavaš često floskulu "verski pogled" pa mi reci što misliš na primjer o dioksinima s "verskog pogleda"? Carigradski patrijarh Vartolomej ne bi imao mnogo radosti z tebe.  :) 

A trebao bi imati vrlo bujno, razlistalo i razgranalo, razvijeno stablo mišljenja i nazora (kitnjastim rječnikom svetog Jovana Zlatoustog i ostalih svetih otaca rečeno) o tim dioksinima kao vjernik. Samo mi nije jasno kako ćeš to napraviti odvajanjem "verskog pogleda" od "pogleda strogo naučnog". Prvo mi odgovori pa ti napišem zašto tačno. :) 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Avocado рече

Koji fizičar je napisao i odbranio doktorsku disertaciju iz oblasti bioelektrografije na nekom univerzitetu koji ne mora da bude prestižan, ali da je bar ozbiljniji od Megatrenda?

Victor Gregory Adamenko ruski naucnik biofizicar i profesor takodjer

Diploma in electronic engineering, Radio-Engineering Institute, Taganrog, The Union of Soviet Socialist Republics, 1962; Doctor of Philosophy in Physics, Byelorussian Academy Sciences, Minsk, 1975.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zayron рече

Ti upotrebljavaš često floskulu "verski pogled" pa mi reci što misliš na primjer o dioksinima s "verskog pogleda"? Carigradski patrijarh Vartolomej ne bi imao mnogo radosti z tebe.  :) 

A trebao bi imati vrlo bujno, razlistalo i razgranalo,  razvijeno mišljenje rječnikom svetog Jovana Zlatoustog i ostalih svetih otaca rečeno o tome kao vjernik. Samo mi nije jasno kako ćeš to napraviti odvajanjem "verskog pogleda" od "pogleda strogo naučnog". Prvo mi odgovori pa ti napišem zašto tačno. :) 

 

Joj, ne znam sta da kazem o tim dioksinima, nisam bas dobro razumeo sustinu celog pitanja.

Stvarno ne znam, nemam ideju, sta tacno da kazem. :scratch_head:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

poenta je da se naucnici bave svim i svacim, i anstajn je na sav glas  godinama trubio o etru, da bi ga preko noci odbacio za razliku od tesle koji ga nikada nije odbacio, radi se o tome da nauka nije ono kako se ovdje na forumu predstavlja, malo je losija od toga i to je ono sto mene iritira kad citav ovdje neke utrenirane komentare koji se godinam ponavljaju a suplji su na sve strane, jedino sto dobro djeluju na ljude bez kritickog misljenja, jer nauka ima moc jacu i od boga  kod budala

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, kordun рече

Victor Gregory Adamenko ruski naucnik biofizicar i profesor takodjer

Diploma in electronic engineering, Radio-Engineering Institute, Taganrog, The Union of Soviet Socialist Republics, 1962; Doctor of Philosophy in Physics, Byelorussian Academy Sciences, Minsk, 1975.

Pa tu ti piše da je "Doctor of Philosophy in Physics"... a ne doktor bioelektrografije?????

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Bokisd рече

Joj, ne znam sta da kazem o tim dioksinima, nisam bas dobro razumeo sustinu celog pitanja.

Stvarno ne znam, nemam ideju, sta tacno da kazem. :scratch_head:

Dioksini su sadržani u pesticidima i ugrožavaju zdravlje čovjeka, naročito muškaraca jer uzrokuju neplodnost i tumor testisa. Najrizičnija skupina mladenaca, dakle mladih muškaraca, mladića je ta koja  redovno aplikuje travu, naravno onu jeftiniju špricanu pesticidima. Ima i ta "bio" koja pesticidima špricana nije ali je skuplja.

https://sterilitet.wordpress.com/2008/11/26/neplodnost-kod-muskaraca-2-deo/

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...