Jump to content

Може ли се веровати у Бога и имати поверења у теорију еволуције


Дејан

Препоручена порука

Receno je da se te promene mogu uociti samo posle dugog vremenskog perioda, iako se mogu primetiti na mikroorganizmima tipa virusi i bakterije kod kojih se evolucija brze desava, pa se tako zna desiti da neki virus postane otporan na neki lek posle odredjenog vremena ili pak bakterija na antibiotik jer na njih deluju mehanizmi evolucije, pa se oni prilagodjavaju okruzenju.

Ako se dobro secam - ... Bakterije imaju 1 hromozom i razmnozavaju se bezpolno ... Mutacije su nasledne kod ljudi ako se dese u polnim celijama ... Za mene je to evolucija Eto ... Malo ste smorili . :citac:

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Дидим,

 

Шта има горе од тога што неко одређује да истина мора да буде да је првостворени Адам еволуирао онако како наука објашњава еволуцију? То ти је та наука која се апсолутно примењује на теологију.

 

Није безазлена ствар како ћемо објаснити настанак конкретног Адама. Знаш ли ти да већ негирају да је постојао конкретни Адам? Кажу да нема такве конкретне личности.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Nista nij objasnjeno samo je utroseno mnogo vremena na logicke greske i lose pokusaje argumentacije. 

 

Само се носи са таквом мишљу докле год можеш. Свака ти част.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako se dobro secam - ... Bakterije imaju 1 hromozom i razmnozavaju se bezpolno ... Mutacije su nasledne kod ljudi ako se dese u polnim celijama ... Za mene je to evolucija Eto ... Malo ste smorili . :citac:

 

A horizontalni transfer gena macku o rep?! :D Mutacije nisu jedini stvaalacki faktor iz koga selekcija izdvaja nepodobne jedinke ima tu jos dosta stvari. Ovde imas veoma detaljno objasnjeno kako i sta se sve odigrava.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Navedi stih pa da vidimo da li je moja tvrdnja netačna.

Psalm 104:19-28

 

 19 He made the moon for the seasons; the sun knows the place of its setting. 20 You appoint darkness and it becomes night, in which all the beasts of the forest prowl about. 21 The young lions roar after their prey and seek their food from God. 22 When the sun rises they withdraw and lie down in their dens. 23 Man goes forth to his work and to his labor until evening. 24 O LORD, how many are Your works! In wisdom You have made them all; the earth is full of Your possessions … 27 They all wait for You to give them their food in due season. 28 You give to them, they gather it up; You open Your hand, they are satisfied with good.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чињеница је да уопште не треба научно објашњавати настанак Адама и Еве, нити било чега у првобитном стварању. То је дибидус застрањење.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...мало је тако тешких и мучних ствари као разговор о науци са тврдоглавим квази-верницима, који се ненаучени проглашавају за учитеље другима. :(

аплауз за ово !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A horizontalni transfer gena macku o rep?! :D Mutacije nisu jedini stvaalacki faktor iz koga selekcija izdvaja nepodobne jedinke ima tu jos dosta stvari. Ovde imas veoma detaljno objasnjeno kako i sta se sve odigrava.

To je za mene uvek bila "misterija" ... :))) ... Nikad nisam mogla to da shvatim ... Uvek ima neki faktor X ...

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Дидим,

...Знаш ли ти да већ негирају да је постојао конкретни Адам? Кажу да нема такве конкретне личности.

је л питаш у теолошком/филозофском смислу или мислиш на СТВАРНОГ КОНКРЕТНОГ Адама?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кажем да постоје еволуционисти хришћани који тврде да постојање конкретне личности Адама не мора бити истина. Тврде да Адам означава само мноштво првобитних еволутивних људи.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Проблем је што се иде даље од тога. Тврде да конкретни Адам, једна личност, као узрочник свих људи, не постоји.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Проблем је што се иде даље од тога. Тврде да конкретни Адам, једна личност, као узрочник свих људи, не постоји.

чекај (бре) Милане.... је л ти сматраш да је један конкретни Адам постојао? један човек?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тврде да конкретни Адам, једна личност, као узрочник свих људи, не постоји.

 

Adam kao konkretna licnost moze potpuno da postoji uporedo sa svim ostalim tadasnjim paleolitskim ljudima. To da je Adam zapravo covecanstvo je dosta problematicno, jer znamo da je Novi Adam bio konkretna licnst - Isus Hristos, mada se Crkva moze uzeti kao Novi Adam - novo covecanstvo. Bilo kako bilo, Adam nije nikakav uzrocnik ljudi, vec samo jedna tadasnja individua koja je trebala da uvede tvorevinu u zajednicu sa Bogom, pa to nije ispunila i promasila je cilj = ucinila prvi greh.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...