Jump to content

Најезда секташа као последица злих 90-их

Оцени ову тему


Баба

Препоручена порука

Синоћ је мене старовао неки секташ. Изађем ја да запалим цигару, волим тај осећај помешаности чистог ваздуха и катрана, некако ми има бољи укус, кад прилази ми неки. Прво сам помислио да је геј. Нисам га баш слушао шта ми је причао, све док ми није рекао "ја сам хришћанин". Рек'о, нећу ти ја пити варикину, беж' од мене.

 

Пре две године причам са другом из Футога. Каже, код њих су баш почели да левате људе. Прилазе сиромашнима и наркоманима. Неки су се примили, а неки су вероватно мислили да је то само трип.

 

Има код мене, око моје улице, доста секти. Једни су направили чак и као лечилиште за наркомане. Гледао сам на јутјубу мало о чему се ради. Бесплатно је и може да уђе и изађе ко год хоће и када хоће. Имају неки стони фудбал, видео игрице и свашта још од тих ствари. После неког времена видим једног од тих ликова са снимка како пуши траву на улици.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има код мене, око моје улице, доста секти.

 

Е да је мени једна секта тако близу дидем на чај и сокић сваки дан фор фри. А некад и по неки слаткиш улети.

Али авај, ја где год дидем морам колима. А онда ми најближа наша црква, јес да не делу ништа ал бар не морам да се бламирам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А овима данас је примарно кад проповедају да залуђују ту омладину да није најважније спасење сопствене душе, већ што већи број чланова секте.

samo da glavni smuva što više para... kako ne razumeju ti ljudi... kako su naivni tako...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добра тема, и ја сам ишао у почетку да се са њима расправљам, ал` сам убрзо видео да је то Сизифов посао... То бре нема срамоту. Покажеш им детаљно да си у праву, направиш их будалама пред свима, они само наставе да се смешкају и понављају исте измишљотине. И увек наиђу нови наивни и неупућени који ће се упецати. Иде бизнис, баш их брига...

 

знаш како је ст. Пајсије рекао једном човеку који је хтео да се расправља са јеховистима, каже: Понеси још једну кошуљу!  :smeh1:  Хоће рећи кад се презноји да промени  :smeh1:

 

Мени нешто не долазе, неће да причају самном. На старој адреси су били дошли једанпут, мало смо попричали, много су се изнервирали, и више никада нису дошли. На новој, дошли једном, и више никад. А тад нисам можда ни две речи рекао, само сам нешто био смркнут, ваљда нисам деловао као неко ко ће да сарађује.

 

Па је л' могуће да сам толико ,,тежак" да ни секташи неће да се свађају самном. :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U mirnom podavalskom selu Beli Potok sve je bilo idilično do 2003.godine. Tada se pojavilo udruženje “Sanatan”, koje su mnogi okarakterisali kao sektu. Na kraju je došlo do velike pobune meštana, kuća u kojoj su boravili je kamenovana i zapaljena, a oni su se odselili iz ovog mesta.

 

Priča o tadašnjim događajima obišla je medije širom sveta, a reagovala je i Vlada Srbije. Tadašnji ministar za ljudska i manjinska prava, Rasim Ljajić, razgovarao je i sa Draganom Bukumirović, koja se nalazila na čelu ove organizacije, kao i sa meštanima Belog Potoka koji su zahtevali da se hitno zabrani rad Sanatana.

                         

Dragana Bukumirović se pojavila u džipu Ujedinjenih Nacija, posle smo saznali da je žena bila svojevremeno predsednica Olimpijskog Komiteta u Atlanti, radila je za UN i imala jake veze. Prvi utisak je bio jako pozitivan, žena je bila komunikativna, nasmejana i krajnje ljubazna.

 

Ovo je  samo jedan mali fragmen dešavanja iz te 2003. Slučaj jeste malo zastareo,možda na ovoj temi treba pričati o nekim novim iskustvima.

Ali mislim da će biti zanimljivo iz jednog prostog razloga.......a to je način na koji je sve rešeno.......kao i to da se uvek može, rešiti slučaj  sekti  .......ako se ima inicijative  i  volje.

Ako je pastir zainteresovan i ako pastir pokrene inicijativu , u ovom slučaju otac Svetozar iz Belog Potoka onda i ovce slušaju, učestuju i rešavaju.

Ja lično  od oca Svetozara čula sve o ovom slučaju iz prve ruke......i bilo bi zanimljivo da imam blagoslov da  mogu do tančina preneti.

Ostavljam vašoj mašti na slobodu da zamislite kako je uspešno rešen slučaj sekte.

Pa ako je neko zainteresovam, može doći do oca da ih pouči o načinu .................delovanja...............jer prota  ima iskustva.

Ne znači opet da je njegovo iskustvo primenljio na sve slučajeve........ali  zainteresovanima može dati osnovne smernice........

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Она њиова директорка је мешчини попила и неку тужбу од МУП-а, јел тако би? 

Не'м ти ја појма MiroslavJ шта се теби чини а шта не чини по месечини. Те говорне мржње и остале рецитације, најбоље да ти то тамо видиш с кљуноводством, ил' бар с отим твојим омладинцима, ако ти згодније. http://www.yihr.rs/bhs/nije-ona-svi-smo/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bilo ih je pre 90-ih.O njima je pisao i Vladika Nikolaj.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde spadaju adventisti?

U sekte.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam brate, al evo još jedan "mir svoj dajem vam" performans (mada muzika nije autentična).

 

Ovaj je bolji... muzika nije autentična ali je odlična - Speaking in tonges

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo rešenja pošto su svi sektaši uglavnom puritanci  :D

 

1_47629324_image.jpg

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Жељко,

 

Немам ја добра кола да бих ишао код њих. Прилично су им имућни ти посетиоци окупљања. А и можда ми увале "руфи" у сок, па ме силују?!

Него, немам ја живаца за њих. Уносе ми немир. Чим ми неко каже "ја сам хришћанин" или "ми хришћани", скочи ми притисак. Мене не могу да убеде да су хришћани тако што ће то да понављају. Како није злато све што сија, тако није хришћанин свако ко то каже.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mnei kad neko kaze ja sam hriscanin , ja se presamitim od smeha . Inace ti sektasi , to ti je cudna sorta .Isao ja sa zenom na neko vencanje ovde, skolska drugarica se udavala . Ona je inace "hriscanka" i naravno , udala se za "hriscanina". Odem ja u neko doba u WC, kad tamo neki lik , kinez naravno , ja sam bi jedini belac na vecanju i jedini celav . Elem, krene taj lik da prica sa mnom, valjda da pokaze kako zna engleski dobro ,i pita on mene jesam li ja iz vrkve i australije, valjda im neko odatle dolazio. Jok ,kazem ja . Kad on iznenadjen , pita jesam li hirscanin, ja reko jesam , samo nisam takav ti , ja sam ti priajtelju jedna egzoticna, originalna vrsta . On se valja zbunio nacisto pa mi mrtav ladan kaze , znas ovo je hriscanski WC . Ja ga pogledao u cudu , reko" stvarno ? Te ti on u tome zaglavi na vrata . Cuj hriscanski wc ,ali ne moze a da ne kaze nesto , da proba da stavi do znanja kao je on "hriscanin".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Жељко,

 

Немам ја добра кола да бих ишао код њих. Прилично су им имућни ти посетиоци окупљања. А и можда ми увале "руфи" у сок, па ме силују?!

Него, немам ја живаца за њих. Уносе ми немир. Чим ми неко каже "ја сам хришћанин" или "ми хришћани", скочи ми притисак. Мене не могу да убеде да су хришћани тако што ће то да понављају. Како није злато све што сија, тако није хришћанин свако ко то каже.

 

 

Отићемо ти и ја једном приликом. Доћу ја по тебе па те водим баш у секту код Николе Кнежевића. Кола ћемо паркирати једно три улице даље, да се не брукамо. Мислио сам и Бићка водити али се бојим да ће он тамо остати па онда нећу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отићемо ти и ја једном приликом. Доћу ја по тебе па те водим баш у секту код Николе Кнежевића. Кола ћемо паркирати једно три улице даље, да се не брукамо. Мислио сам и Бићка водити али се бојим да ће он тамо остати па онда нећу.

 

Хахахахах може :D Морам да се упарадим и да припремим перформанс за "упад у транс" :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...